Koupě první pistole

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: GunShop.cz, Moderátoři

Odpovědět
msa121

Koupě první pistole

Příspěvek od msa121 » 18 lis 2018 16:47

Zdravím všechny. Aktuálně vybírám svojí první zbraň a rád bych vás poprosil o radu a doporučení. Pistoli chci mít především doma a nosit ji hlavně na střelnici. Na každodenní nošení pistoli nehledám. Osobně mám však menší ruce, a tak kvůli ovladatelnosti hledám v řadách compactů. Našel jsem si tyto tři pistole (CZ 75 P-07 / K100 Mk12/1 / Glock 19 Gen4) a byl bych rád, pokud by jste mi je srovnali z hlediska kvality, neboť například Glock a GP dělí 3 000 a zajímalo by mě, zda se vyplatí připlatit (poměr cena/výkon). Vím, že si je musím sám vyzkoušet, jak se mi budou držet a jak mi bude vyhovovat manipulace, ale přeci jenom chci vzít v úvahu také jejich kvalitu a výdrž. Osobně toho mám více, a tak je možné, že bych zbraň nechal i nějakou dobu ležet ladem, a tak bych byl také rád, aby nebyla až tak náročná na údržbu.
Budu rád za každou radu.

Igrlik

Re: Koupě první pistole

Příspěvek od Igrlik » 18 lis 2018 20:43

Ak už mieriš do kategórie kompaktov, tak Grand Power P1. K100 je "fullsize".
bibros

Příspěvek od bibros » 19 lis 2018 08:36

Dovolím si nabídnout k úvaze několik skutečností. Prakticky všechny pistole s dvouřadým zásobnikem mají úchop spíš pro větší ruku. Je dobré rozmyslet i ráži, 45 ACP je přeci jen větší náboj=objemnější zásobník...Velké množství revolverrů a to i těch ve výkonnější ráži, umožňují pohodlné držení i střelci s malou rukou.
ladaj

Příspěvek od ladaj » 19 lis 2018 16:16

Jak píše bibros, malá ruka má problém s objemem (případně dosažením na ovládací prvky) a tam je na tom plná i zkrácená verze stejně. Kompakt má výhodu lepší nositelnosti (nepotřebuješ), nevýhodu kratší záměrné a výraznějšího projevu zpětného rázu.
Odpovědět