Koupě první pistole

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

jarek9
Příspěvky: 3
Registrován: 18 led 2019 21:09

Re: Koupě první pistole

Příspěvek od jarek9 » 27 úno 2019 11:17

Ještě takový praktický dotaz, možná se to tu řešilo jinde.. Vy co máte zbraně doma, jak máte vyřešeno to, aby byla zbraň dostupná v případě krajní nouze (zloději na zahradě) ale zároveň bezpečnost s ohledem na děti?


Pevo_OV
Příspěvky: 5
Registrován: 01 dub 2019 15:25

Re: Koupě první pistole

Příspěvek od Pevo_OV » 01 dub 2019 15:52

jarek9 píše:
27 úno 2019 11:17
zbraň dostupná v případě krajní nouze (zloději na zahradě) ale zároveň bezpečnost s ohledem na děti?
omlouvám se za OT...
"zloděj na zahradě", ktereho vidim z okna nebude nikdy kvalifikovan jak KrajniNouze prip. NutnaObrana

===================================================================

a nyní zpět k tématu...

následující postup bych doporučil každému začínajícímu držiteli ZP

jako první zbraň jsem pořídil CZ70 - byla levná a hlavně jsem ji měl hned,
protože ruku na srdce všichni jsme nedočkaví a chceme zbraň vlastnit co nejdříve po vydání ZP...
(mnou odstříleno cca 1500 a pouze 1x selhač (špatný náboj) napodruhé byl odpálen)

další zbraň jsem pak koupil už novou ve velikosti compact, sa/da, ráže 9L (záměrně neuvádím značku)
compact jsem volil kvůli dobré nositelnosti ale i protože mi proste lepe sedne do ruky než fullsize
a sa/da jsem volil protože se striker fired jsem se nesednul (a ze jsem jich vyzkousel nekolik znacek)

jak bylo popsáno výše... člověk musí chodit zkoušet testovat a na základě zkusenosti si pak vybere
já jen dodávám, že tím, že jsem měl(a pořád mám) onu CZ70, tak jsem vybral s větším klidem a bez spěchu ;-)
Ktech325
Příspěvky: 1
Registrován: 24 čer 2020 22:51

Výběr první zbraně

Příspěvek od Ktech325 » 24 čer 2020 23:19

Dobrý den,
chtěl bych Vás poprosit o radu a pomoc.

Parametry, které jsem si stanovil:
- ráže 9mm Luger
- fullsize, zbraň neplánuji nosit, jen střelba na střelnici pro zábavu
- cena max 23000Kč
- zbraň bych si chtěl koupit novou, ve zbraních se moc nevyznám a nerad bych se spálil koupí nějaké použité. I když co jsem procházel inzeráty, tak většina zbraní byla uloženka v trezoru s max 300 vystřílenými náboji :). Což se mi moc nezdá.

Můj výběr:
- CZ 75 SP-01 Shadow (zatím jsem nezkoušel)
- Walter PPQ Q5 (vyzkoušel jsem v obchodě a tato zbraň mi sedla, jak v držení, tak i chodem spouště)
- HK SFP9 (zatím jsem nezkoušel)
- SIG R320 (zatím jsem nezkoušel)

Na prodejně jsem ještě zkusil CZ P-10 (sedla mi dobře do ruky ale držení je nepříjemné, protože pažba je docela drsná, spoušť mě zklamala, nešla vůbec hladce a zadrhávala se) a Glock 17 (podle mě nudná zbraň, vůbec se mi nelíbí, spoušť byla podobná jak u zmiňované CZ P-10).

Chtěl jsem se zeptat, zda se najde někdo ochotný, kdo by mi zmiňované zbraně mohl ukázat a předat nějaké zkušenosti :). Nejlépe z okolí Brna, ale to není podmínka.

Děkuji za přečtení a za názor/radu.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Koupě první pistole

Příspěvek od Biggles » 25 čer 2020 11:18

Tak "Stín" je jeden z mála výrobků CZUB, kterej dává smysl koupit (na střelnici). Každopádně zkus co nejvíc oněch zbraní vyzkoušet i na střelnici. Protože do toho, jak se ti co drží, tu nikdo moc nevidíme.
sonor
Příspěvky: 7
Registrován: 04 zář 2019 07:16

Re: Koupě první pistole

Příspěvek od sonor » 10 srp 2020 11:23

Zkoušet, zkoušet a zkoušet. Pokud nechceš nosit, pak to je asi jedno, hlavně když ti to udělá radost.
CZ P07, ISSC MK22, Uzkon TR-X, TOZ 18. Remington 783 ráže 308win, CZ50, GSG 22lr HV, Balikli Makarov s bubnem, VZ58, CZ85 a jeden kalach. Teprve začínám.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Koupě první pistole

Příspěvek od blecha.z » 10 srp 2020 12:56

Teď už je to asi jedno, tazatel si určitě vybral tu svoji pravou. Ale stejně. Dostal jsem k narozeninám poukaz na střelnici a možnost vyzkoušet asi šest pistolí. (střílím výhradně předovku) Rozhodně mně nejlépe dopadly Walther PPQ 9 mm Luger a naše Shadow2. Walther vystřílel desítku v kružnici cca 3 cm. Shadow2 šla níž asi o osm centimetrů, ale nástřel byl ještě lepší jak Walther. Glock byl rozsypaný po černým, stejně jako naše CZ75. Ta mně nešla ani na střelnicích ve Znojmě, ani v Brně. Podle mě je Shadow2 excelentní pistole, ale taky cena je odpovídající.
nitorus300
Příspěvky: 1
Registrován: 13 srp 2021 11:16

Re: Koupě první pistole

Příspěvek od nitorus300 » 13 srp 2021 11:26

Pripajam sa k teme a tymto vas aj zdravim. Prave som uspesne zlozil skusky na ZP a obzeram sa po nejakej zbrani. Moja predstava je nejaky subcompact ktory dokazem vlozit do bocneho vrecka ruksaku, aby som mal k nemu lahky pristup v pripade nudze v lese na bicykli. Taktiez by ma zaujimal nejaky full ktory by som mal doma a stale pri strelbe na strelnici by mi vycaroval usmev na tvari. Chapem, ze male z brane ako Glock 26 su zrejme nie velmi dobre pouzitelne, ale vaha a velkost na bicykli je pre mna dost dolezita. Za kazdu dobru radu budem vdacny. Zatial som mal moznost vyskusat iba nieco od Glock a Grand Power.
Pevo_OV
Příspěvky: 5
Registrován: 01 dub 2019 15:25

Re: Koupě první pistole

Příspěvek od Pevo_OV » 20 srp 2021 10:52

pokud to ma byt male, tak to musi byt male... G26 do bocni kapsy batohu sice vejde, ale v batohu = nebude v pripade potreby dobre dostupny... vubec bych se nebal nejake 380acp typu Kevin, LCP apod. ani naše CZ92 nebo CZ45 není úplně nepoužitelná...

No a FullSize 9mmLug, která má dělat úsměv na tváři?
Tam je to vážně jen o zkoušení a hledání co člověku sedí.

PS: muj tip
ZS naskladnil Taurusy PT92 (klon Beretty 92FS) za dobre ceny - 8000Kč (s 2letou zárukou)
http://www.zelenysport.cz/pistole/tauru ... ox-pistole
matkoo
Příspěvky: 131
Registrován: 29 zář 2016 10:11

Re: Koupě první pistole

Příspěvek od matkoo » 20 srp 2021 16:08

a co tak nieke HS a fakt prcka tak H11
Odpovědět