komplexni naklady na zbran

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

karloscz
Příspěvky: 63
Registrován: 05 črc 2013 22:24

Re: komplexní náklady na zbraň

Příspěvek od karloscz » 09 kvě 2014 14:17

Opravdu moc hezké. Ta pažba je super. Koukal jsem taky na ty savažky, které jsem předtím moc nezkoumal, protože pár lidí tady i jinde o nich nemluvili moc hezky. Ty jednoranky mají z krabice s továrním střelivem 0.25 MOA, což je skvělý. Připadám si jak Sheldon mezi Xboxem a Playstationem :o


Myslivcům to nejvíc sluší, když se na ně díváš přes nitkový kříž.
onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: komplexní náklady na zbraň

Příspěvek od onevan74 » 09 kvě 2014 21:13

Nevim jakou máš dekódovací tabulku ale já bych bral Playstation. Je v tom lepší kus křemíku :-)))
silhouette
Příspěvky: 248
Registrován: 26 čer 2011 09:32

Re: komplexní náklady na zbraň

Příspěvek od silhouette » 09 kvě 2014 21:32

Me by spise zajimalo, ktera Savage umi s tovarnou 0,25moa.....jestli to nebude jen v nejake parbe na uvedenych konzolach

Savage 12 (BR a LRPV).....pokud by to byla pravda, bylo by to pekne a co teprve s prebijenkama.....

Tazatel se priblizi k pozadovanym 0,2moa a cena do 45tis myslim je take v horni hranici.....
karloscz
Příspěvky: 63
Registrován: 05 črc 2013 22:24

Re: komplexní náklady na zbraň

Příspěvek od karloscz » 10 kvě 2014 12:28

to je na tom právě to hezké, že cena není ani těch 50 tisíc. Původně jsem počítal s 25-30 za základ a 20-25 za ladění. Tady je 1500 USD komplet za 0.25MOA s továrním střelivem Lapua. Za předpokladu, že nelžou...

Kód: Vybrat vše

http://www.ballistica.cz/ballistica/eshop/1-1-Kulovnice-sportovni/0/5/35-Kulovnice-SAVAGE-12-LRPV-LP-6-mm-BR-Norma
Trochu zamrzí, že jde o jednoranku, ráže taky není úplně podle představ, hlavně kvůli životnosti hlavně:-D. No ale každý den nejsou Vánoce, že. Navíc ve stejné třídě má být model 12 Long Range Precision, kde je schránka na 4 náboje a je dostupný v 6.5 creedmore
Co si o té zbrani myslíte, resp. viděli jste to někde střílet?
Myslivcům to nejvíc sluší, když se na ně díváš přes nitkový kříž.
silhouette
Příspěvky: 248
Registrován: 26 čer 2011 09:32

Re: komplexní náklady na zbraň

Příspěvek od silhouette » 10 kvě 2014 15:11

Tady mas porovnani "doporucovane" 308 a 6,5creedmoore

http://forum.snipershide.com/snipers-hi ... 308-a.html

Pokud ovladas AJ

Nechci vnucovat osobni nazor, nevim ani, jake jsou zkusenosti s dlouhejma, ale moc bych nevymyslel a nekombinoval.....

Jak tady kolega z Plzne naznacoval (i fotkou), vzal bych Tikku v 308 a budes s porizovaci cenou vseho noveho (zelezo/roedale pazba-pripadne Sporter/bipod) pod padesati, na to slusny sklo (Leupold, Sightron, ja si nemuzu stezovat na ZD) a pak uz jen resit tovarnu (lapua nabizi precizni) nebo prebijet. Pripadne koupit 200 tovarny od lapua a pak si sve fireformed nabojnice nechat prebit.

Nebo Tikka v 6,5x55 lita moc pekne.

Ale pokud ti nevadi jednoranka.....
onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: komplexní náklady na zbraň

Příspěvek od onevan74 » 11 kvě 2014 20:44

No ona ta Savážka v 6mm BR vypadá moc pěkně (měl jsem jí v ruce v Proarmsu i Allianczi) ale:
- co s tím vlastně chceš střílet?
- zkoušel jsi někdy nabíjet po jedné ráně v časový tísni? Ano spousta střelců to umí ale mě to vždycky rozhodí oko a ruku :-)
- náboj 308win už vyrábí kdejaká banánová republika ale 6,5 creedmore nebo 6,5x47 nebo 6mm BR už jenom ti nejlepší a není to zadarmo (okolo 45,- Kč za kus a víc)
- abys moh trénovat musíš mít hodně munice a budeš muset hodně přebíjet
- co vím tak tyhle ráže jsou dost mlsný a budeš flintu dlouho učit střílet
- střely nejsou problém ale čím dál víc je problém prach a teď už dokonce i ten zasranej Lovex, protože to koupil Babiš a jsou okolo toho nějaký zmatky
No nic, přál bych ti tu 6,5ku ale věř mi, že s 308 si užiješ víc srandy. 75% chyb stejně uděláš ty sám a ne železo. Ušetřený peníze radši nasypej do patron :-)
karloscz
Příspěvky: 63
Registrován: 05 črc 2013 22:24

Re: komplexní náklady na zbraň

Příspěvek od karloscz » 12 kvě 2014 21:10

Pánové, díky všem za rady. Moc jste mi pomohli. Rozhodnutí padlo na Savage Arms 12 Long Range Precision v 6.5 creedmore. Teď už jen vyřídit papírpráci:-)
Ať Vám to všem lítá!
Myslivcům to nejvíc sluší, když se na ně díváš přes nitkový kříž.
karloscz
Příspěvky: 63
Registrován: 05 črc 2013 22:24

Re: komplexní náklady na zbraň

Příspěvek od karloscz » 12 kvě 2014 22:02

Ještě doplním recenzi co jsem našel

Kód: Vybrat vše

http://www.thefreelibrary.com/Savage's+Model+12+Long+Range+Precision%3A+chambered+for+the+6.5mm...-a0303225881
K těm dotazům: S přebíjením počítám, ta ráže sice nebude levná ani potom, ale co jsem četl, viděl a slyšel, tak stojí za to. Co si od toho slibuju - že se s tou puškou vcelku brzy domluvím minimálně na 300 m aniž bych řešil kdo víc může za to, že jsou soustřely zprasené:-) Viník bude jasný. Že když se dostanu párkrát do roka na 800 a víc metrů, budu se moct soustředit na sebe. Těším se, že zúročím naučenou trpělivost při přípravě výstřelu a spouštění (ono nenaučit se trpělivosti, když se střílí zběsilým tempem 1 rána za 10 minut, to by dotyčný rychle skončil na skupinové terapii zvládání návalů brachiální agresivity:-). Počítám s tím, že k vnější balistice, co mám teď v hlavě, přidám další vlivy, které mě dosud na 100, 150 m prakticky vůbec netrápily (350 gr střely a 600 m/s).
A taky s tou krásnou flintou budu vypadat drsně :mrgreen:
Myslivcům to nejvíc sluší, když se na ně díváš přes nitkový kříž.
silhouette
Příspěvky: 248
Registrován: 26 čer 2011 09:32

Re: komplexní náklady na zbraň

Příspěvek od silhouette » 12 kvě 2014 22:17

Rozhodne to je zajimava flinta a rozhodnuti netradicni :)

Kazdopadne az to budes mit poskladane a dostanes se nekam nad 100m hod sem obrazek jak kompletu, tak nastrelu.....at clovek vidi, co ta Savage umi.

Hodne zdaru
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Re: komplexní náklady na zbraň

Příspěvek od JR » 23 kvě 2014 23:51

0,2 moa se rovná na zakázku postavená puška - 90 tisíc minimálně. Výborný sklo, montáž, bipod, nebo rovnou lešení, vyladěnej náboj složenej jen z těch nej komponentů a téměř laboratorní povětrnostní podmínky.
A HLAVNĚ VÝBORNEJ, ALE VOPRAVDU VÝBORNEJ STŘELEC A VÝBORNEJ PŘEBÍJEČ.
Ty nádherný položky (taky takový mám), který vidíš na netu sou vybraný z mnoha jinejch, který už nikdo neukazuje, protože nejsou vyjímečný. Kdyby takový položky stříleli pořád, tak se nebudou unavovat s publikovánim na webu. Tim pádem nejsou ani vypovídající. Puška za 30 ať je to Howa, Savage, Tikka (ta je o malinko lepčí), Remington a pár dalších sou schopný dosahovat průměrně 0.6 - 0.7 moa. I Roedale u svejch "výběrovejch" Tikk zaručujou přesnost 0,5 moa - znova opakuju VÝBĚROVEJCH. Podívej se na výsledovky závodů a uvidíš, kolik lidí střílí na pistolák na 300m běžně maximum - NIKDO. A to sou tam lidi co maj mašiny za čtvrt milionu. Občas se to někomu povede, ale běžný to nejni. Desítka má 5 cm - dobře umístěnej soustřel 0,5 moa by na to teda bohatě stačil.
I pánové, kteří opravdu uměj střílet a vlastněj na zakázku postavený stroje ve výbornejch rážích dávaj většinou 98-99. 0,2 moa je na 300m 1,74cm ctc. To je míň, než vnitřní kruh desítky. Kdybys byl schopnej opakovaně dosahovat takovejch výsledků, byl bys kromě BR mistrem světa ve všech disciplínách. I pušek který tohle dokážou je v republice tak do 15 ks, o střelcích ani nemluvě.
Nevim, kolik ran si už nastřílel velkoráží, ale dostat se s průměrnou puškou (o který píšeš) aspoň do první čtvrtiny startovního pole je dost náročný - vůlí, pílí, časem, nadánim i finančně.
Až tě někde potkám na bedně s téměř absolutnim nástřelem, tak před tebou smeknu.
Ale do tý doby je pro mě dosažení tvýho cíle s tovární puškou do 50 tisíc utopií.
Zkus se přeorientovat spíš na forum střelectví, protože sem tolik lidí co střílej velkoráž nechodí.

JR
onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: komplexní náklady na zbraň

Příspěvek od onevan74 » 26 kvě 2014 15:49

No ty vole líp bych to nenapsal :-)
surfman
Příspěvky: 27
Registrován: 01 dub 2011 11:12

Re: komplexní náklady na zbraň

Příspěvek od surfman » 27 kvě 2014 02:56

JR to napsal skoro dokonale. Fandím lidem, kteří chtějí za své peníze maximum, co mohou dostat, nicméně je potřeba zůstat na zemi právě s tím, co za ty peníze opravdu dostat mohou.

Špičkové BR flinty střílí 0,1 MOA. Něco jiného však jsou laboratorní podmínky a jiná věc realita.
Dneska Ti téměř každý výrobce nabídne zaručených submoa soustřel, ti lepší pak pod půl MOA. Ale to je za Tvé peníze tak maximum. Při snaze o dosažení 0,2 MOA je velmi důležitý výběr ráže a s .308 se rovnou rozluč. Musíš začít vybírat z ráží, které jsou ultimátní a nehledět na náklady. Jen najít optimální laboraci a naučit se takového výsledku dosahovat je běh na dlouhou trať.

A tím se dostávám k meritu věci. Nelze počítat TCO na zbraň. Jestli chceš dosahovat soustřelu 0,2 MOA, budeš potřebovat spoustu dalších věcí, které Ti pomohou požadovaného výsledku dosáhnout. S továrním střelivem na to rovnou zapomeň.

To znamená: puškohled, nebo spíše pozorovák, ve kterém uvidíš zásahy i na velké vzdálenosti, dále hradla, abys měl kontrolu nad rychlostmi střel, lis a matrice, nástroje pro úpravu nábojnic, ideálně balistický program, přístupnou LR střelnici, kvalitní komponenty a prach a hromadu času, který tomu můžeš věnovat. Dražší sport je snad jen golf a F1 :-)

Ne, nechci Tě od toho zrazovat, ale je potřeba uvědomit si, že to není jen o koupi zbraně. Uvidíš, že na kvalitním střelivu (i přebíjeném) utratíš další hromadu peněz a cena zbraně půjde do zapomění.

Doporučil bych Ti koupit klidně Savage TR10 ve 24" a na ní se naučit střílet a dělat náboje. Jsem přesvědčen, že tu zbraň dokážeš posléze (až usoudíš, že Ti nestačí) rozumně prodat a pro začátek ušetříš na krmení. No a pak si pořiď něco, co dokáže těch 0,2 MOA a piluj dál. Ve výsledku ušetříš hromadu peněz.
onevan74
Příspěvky: 124
Registrován: 12 bře 2010 16:25

Re: komplexní náklady na zbraň

Příspěvek od onevan74 » 27 kvě 2014 09:24

No já bych tu 308 nezatracoval. Když to nakrmí dobrym prachem a Scenarem nebo Bergerem tak to rozhodně střílí luxusně.
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Re: komplexní náklady na zbraň

Příspěvek od JR » 27 kvě 2014 09:30

Surfmane výborně napsáno. Jestli pořídíš tu Savage 12 a budeš s tim střílet vleže tak si nekupuj tu s pákou závěru vpravo a výhozim okýnkem vlevo. Ta je dobrá akorát tak na střelbu ze stolu, vleže ti každý přebití rozhodí polohu a ani časově to nebude nejlepčí.
JR
Příspěvky: 403
Registrován: 23 lis 2007 00:05
Bydliště: Čechy

Re: komplexní náklady na zbraň

Příspěvek od JR » 27 kvě 2014 09:37

Ale tam jde hlavně o balistiku. 6mmBR, 6.5x47Lap. a pár dalších mají o čtvrtinu menší odchylku na vítr. Kdybys 308 a například 6mmBR (ve stejný kvalitě) proti sobě srovnal v tunelu, rozptylově to vyjde podobně (akorát 308 udělá větší díru), ale při venkovních podmínkách 308 nikdy tyhle menší ráže nedožene, to je bohužel fyzika...
Odpovědět