Kombinace kosicku sabot a koule

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
stanislavek
Příspěvky: 16
Registrován: 05 zář 2016 22:34

Kombinace košíčku sabot a koule

Příspěvek od stanislavek » 29 dub 2017 20:40

Mám takový dotaz, našel jsem, že se prodávají košíčky na saboty samostatně, bez střely. Napadlo mě, jestli místo klasické sabotové střely do špičky by do košíčku šla vložit koule - konkrétně píšou, že do košíčku cal.50 lze vložit střelu cal.45. Docela by mě zajímalo, jestli někdo kombinaci "košíček sabot/olověná koule" zkoušel. Vidím v tom výhodu levného střeliva bez nutnosti mazání, ale netuším, jak by to létalo.

Nicméně cenově by to vycházelo cca 5Kč za střelu (když nepočítám prach a zápalku samozřejmě), což je nižší cena než například u střel minie, které se prodávají cca za 6Kč a musí se mazat.


Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: Kombinace košíčku sabot a koule

Příspěvek od Znipper » 30 dub 2017 00:18

FUnguje to a vcelku dobre. Dokonca pomocou kosicku v pohode roztocis gulu bez strhnutia aj v rychlom vyvrte ( asi mas modernu inlinu). Pokial by si lovil - max do 5 ran, potom uz neulovis v ten den nic, vsetko bude na druhom konci republiky) mazat v podstate nepotrebujes. Na strelnicu vsak odporucam do sabotu vlozit tenky kus prirodneho filcu ktory zakapnes olejom, alebo riedkym mazivom ( loj, vazelinu). Mazanie je v podstate u BP o tom, aby si mohol po x ranach este nabit, nie o zatesneni strely. Po 30tom vystrele uz mas napeceny SUCHY bordel v hlavni a to bez cistenia uz bude martyrium. Preto mazanie aj do sabotu :-)
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Kombinace košíčku sabot a koule

Příspěvek od Fandaks » 01 kvě 2017 01:33

Ano, střely v sabotu se hojně používají zejména pro lov. Já bych doporučil dát namazaný filcový vyseknutý kroužek pod sabot, tedy mezi košíček a prach tak jak to měla firma T/C před lety. Je to dobře vidět na fotce.
Přílohy
sabot.jpg
6752_plastic_patch.jpg
6752_plastic_patch.jpg (18.08 KiB) Zobrazeno 2153 x
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Odpovědět