Knihy o zbranich v el. podobe

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

thrax

Knihy o zbranich v el. podobe

Příspěvek od thrax » 21 čer 2007 20:20

rád bych se zeptal,jestli je možné sehnat knihy o zbraních a časopisy jako třeba Střelecká revue v elektronické podobě.Fora v cizině mívají své knihovny.Neplánuje se zde něco podobného?


Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Re: Knihy o zbranich v el. podobe

Příspěvek od tomcat » 21 čer 2007 20:37

a ako to konkretne myslis? co by to malo byt? ak myslis trebars nascanovanu strelecku revue a tu verejne vystavenu, tak by to asi bolo porusenim autorskych prav... a to preto nik nespravi

alebo myslis daco na sposob zalozenia vlastneho "casopisu" a clenovia fora by prispievali vlastnymi clankami donho?

osobne si myslim ze nic take tu nebude
thrax

Příspěvek od thrax » 21 čer 2007 21:21

jde mi o studijní zdroje,prostě co nejrozsáhlejší elektronickou knihovnu,ve které bychom si mohli jednotlivé věci nastudovat a ptát se až pokud by něco bylo nejasné nebo kdyby to vyžadovalo zkušenost.To je naprosto běžné v každém oboru,tedy i zde.Já teď uvažuju,jestli mám zaplatit 20usd v Gunsmith foru,kde mají několik set knih.Jiná ,menší knihovna o zbraních je na Pyroforu,takže vznik knihovny při foru tak zavedeném jako je toto by bylo jedině správné .
P.D.
Příspěvky: 129
Registrován: 27 pro 2006 22:30
Bydliště: stř.čechy

Příspěvek od P.D. » 21 čer 2007 22:38

Zatím jsem na nic takového nenarazil.Dotazoval jsem redakci SR,jestli mají články na el.nosiči(CD) a odpověď byla,že to nikdo nedělá.Teď už to mají asi autoři v PC,ale pro veřejnost asi?ne.
Uživatelský avatar
ss2men
Příspěvky: 233
Registrován: 14 lis 2006 10:27
Bydliště: Kežmarok

Příspěvek od ss2men » 22 čer 2007 07:06

Thrax
Myšienka je to veľmi dobrá a pekná, Myslím že by stačilo keby admini na fóre vytvorili priestor, kde by sa opravené a skorekturované články vkladaly. Stačí čítať toto fórum a šikovných ľudí čo vedia písať je tu požehnane.
Potom stačí už len dotyčného osloviť aby upravil svoje texty, pridál zopár fotiek a časopis môže vychádzať mesačne alebo kvartálne. Nahádzať to do editora a urobiť PDF.
stará online súťaž, výsledku k dispozícií
www.vzduchovkyonline.wz.cz
Všetko o opakovacej vzduchovke vzor 47
www.ss2men.wz.cz
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 22 čer 2007 09:07

To není jen o prostoru. Kdo chce, může vyvinout iniciativu, dobročinnosti se meze nekladou. Klidně napište recenze na zbraně/střelivo/střelinice, přidejte fotky, udělajte z toho PDF a založte pro to thread. Kdyby se to nějak rozrostlo (což si bohužel nemyslím) tak by šly udělat zvlášť stránky. S korekturou si nedělejte starosti, redakční korektory nemáme a nikdo za to nadávat nebude. Ale ne že někdo napíše vydět a podobně :twisted:
Když se to tak vezme tak recenze na zbraně jsou většinou první příspěvky uživatele co si jí koupí.
Thrax ale zřejmě myslel literaturu od odborníků - tam vidím problém, nascanovat by se to dalo, ale to porušuje autorská práva. Dalo by se to sdílet PtP, ale to je to samý.
thrax

Příspěvek od thrax » 22 čer 2007 09:23

no,já tu takových knížek co jsem si volně (bezplatně)stáhl z webu mám několik,tak když mi admini řeknou,co mám udělat,rád to sem natáhnu.
Co se týká SR,tak to je u mě mohutná hromada pod postelí a hledat je v tom skoro nemožné,přitom je to dobré čtení,takže kdyby si redaktoři SR uvědomili,že můžou vydělat i na tom,co napsali před desítkami let,tak by snad nějakou CD verzi udělat mohli.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 22 čer 2007 11:00

Zajímavé knížky vč. Jurjevovy střelecké bible se dají stáhnout ze serveru Slovenského střeleckého svazu na adrese www.shooting.sk Škoda, že ČSS chrápe a není schopen něco podobného vyprodukovat. Doporučuji stáhnout a dál neposkytovat, protože pokud to poskytnete třetí osobě, dopouštíte se porušení autorského zákona (ostatně na tom serveru to taky uvádějí).
Pro případné samopsavce uvádím, že v pistoli, v neděli a v prdeli se píše měkké i. Nechci si hrát na lingvistu, ale pokud někdo je schopen si na třech řádcích textu vysloužit kouli z pravopisu, myšlenka, byť sebelépe míněná končí v již zmíněné p..eli. :roll: :(
DUSan
Příspěvky: 81
Registrován: 22 čer 2007 14:20

Příspěvek od DUSan » 22 čer 2007 14:27

Asi dobre nevidim ale na www.shooting.sk som nenasiel ziadne knihy na stiahnutie :? Tu je jeden link na volne pristupnu prirucku praktickej strelby www.volny.cz/vavahome/.
michall

Příspěvek od michall » 22 čer 2007 15:09

2DUSan: To PDFko o ipsc vypada docela dobre - thumbs up 8)
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 22 čer 2007 15:41

Malinkej problem vidím v tom,že kdyby zde byla k nahlédnutí obsáhlá knihovna tak bychom si přestali povídat o zbraních a každý dotaz by mohl být odkázán do svazku č... strana.....A to si myslím,že by byla škoda
Aquila non captat muscas
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 22 čer 2007 16:39

DUSan píše:Asi dobre nevidim ale na www.shooting.sk som nenasiel ziadne knihy na stiahnutie :? Tu je jeden link na volne pristupnu prirucku praktickej strelby www.volny.cz/vavahome/.
staci sa len zamysliet kto asi potrebuje prirucky... no predsa treneri, tak kliknem na trenerov a co tam asi najdem? prirucky...
http://www.shooting.sk/main.php?id_menu ... ska_flag=0
DUSan
Příspěvky: 81
Registrován: 22 čer 2007 14:20

Příspěvek od DUSan » 25 čer 2007 08:23

Vdaka za nasmerovanie. Fakt slusna kniznica.
Black_Onyx
Příspěvky: 40
Registrován: 10 pro 2006 15:32
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Black_Onyx » 25 čer 2007 13:22

U toho jurjeva se mi objevujou nějaký divný písmenka :lol:
Nyní: Ruger SR9
Dříve: Glock 19, Ruger LCP, H&K USP
DUSan
Příspěvky: 81
Registrován: 22 čer 2007 14:20

Příspěvek od DUSan » 25 čer 2007 15:43

No tak to bude tou azbukou :?
Odpovědět