Knife cz. zavan casu minulych, soucasnych ci budoucich?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
samurai
Příspěvky: 51
Registrován: 16 dub 2012 07:52

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od samurai » 16 úno 2013 15:08

Renda: tak proč to píšeš, když to ani nebudeš číst? :roll: a navíc kde bereš ty nesmysly o agentech a strávených večerech? je to jako odsoudit všechny islámské země z debility na základě toho, že noviny napíšou záměrně jednostranný článek o nějaké nespravedlnosti... a už bys psal, jací jsou to cvoci, že každý večer tráví výrobou nástražných bomb a hledají místo, kde to odpálit.. :lol:

čili i tebe uvedu na pravou míru:
- agent nejsem
- po večerech makám
- sem tam juknu na knife, pokud někdo něco chtěl, tak se snažím vyhovět
- hammer určitě nebyl z těch, co neprovokují a určitě neměl postih za stejnou adresu jako B5
- je zajímavé, že toto vlákno oprášili za tento rok pouze Black a Bullteriér5... souvislost aby člověk pohledal
- co se týče duplicitních IP adres tak aby je člověk zjistil, musí se podívat na konkrétního člověka a teprve jeho IPčko dát hledat, zda to nenajde u někoho jiného.. čili žádné paranoidní sledování IPček, kolaborace, velký bratr atd se nekoná.. zjišťuju to pouze, pokud někdo vznese dotaz
- mít duplicitní nicky není myslím přínosné na žádném fóru, může to vadit jak v debatě, kde se může dotyčný sám sebe chválit alias někdo druhý, v aukcích inzerce si může prodávající pod jiným nickem sám přihazovat cenu a obecně je to podpásovka nevystupovat sám za sebe.. já třeba nikde žádný jiný nick nemám a stejně tak by jsem ze svého počítače nenechal nikoho přihlašovat se na knife právě proto, že je to svým způsobem nevhodné.

zkus se třeba zamyslet nad tím, co tě donutilo se přihlásit a napsat co jsi napsal, když jak sám píšeš ani nechceš čekat na odpověď a stačí ti pro tvou "pravdu a náhled" pouze názor jedné strany.. to si myslím není zrovna dobrá vizitka.. nebo když ti někdo v okolí řekne, že ten a ten krade, tak ho hned nazveš zlodějem, nebo si nejdřív zjistíš další fakta včetně dotyčného, aby tvůj závěr byl nezaujatý a správný? :roll:

ale co se tu rozepisovat, fanklub tu rozhodně mít nebudu, neb se tu objevují hlavně ty názory jedné strany a není tu snaha zjišťovat fakta, když je přece tak snadné říct o někom, že je blb a řvát Dehet a peří!


mcrea
Příspěvky: 100
Registrován: 18 črc 2010 20:13
Bydliště: Havířov

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od mcrea » 16 úno 2013 15:38

No nevím, zrovna na ban Hummera jsem se díval a nějak jsem důvod k němu nepochopil. Milan psal něco o posledních příspěvcích a jediný napadnutelný příspěvek, pokud jsem něco nepřehlídl, je na téma té sdílené dílny. A mám na to podobný názor jako Hummer, taky si myslím, že to není úplně košer.
Pokud jde o agenty - nick Knife - mluví za forum Knife? Pokud ano, dost vám škodí. Primitivní napadání a osočování bez důvodu a důkazu je hodné tak třináctileté holky, ne dospělého chlapa.
Každé forum na které jsem se podíval je vedené určitým způsobem, pokaždé je tam znát, že moderátoři vedou diskuzi určitým směrem a do jisté míry omezují více či méně rozlet uživatelů. To je v pořádku, asi by to nešlo jinak. Ale pokud to má být diskuzní forum, měly by být akceptovány i jiné názory, ne jen ty oficiální. Anebo si dát do pravidel, že jiné názory nebudou akceptovány a budou trestány.
Renda
Příspěvky: 5
Registrován: 20 led 2013 11:21

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Renda » 16 úno 2013 17:52

Přihlásil jsem se z několika důvodů. 1) Jednak nesouhlasím s těmi, kteří Knife.cz celkově kritizují a považují za špatný jenom proto, že několik jedinců se tam chová přinejmenším zvláštně. Nemám rád ten přistup, že když se mi nelíbí váš trenér, tak celé mužstvo je automaticky špatné. A trochu mi přijde, že i tady je to trochu útočiště takových lidí a chtěl jsem se k tomu vyjádřit. 2) Zmínil jsem pár věcí, které se mi přinejmenším nezdály úplně férové a spravedlivé. A když jsem si přečetl místní historii, zjistil jsem, že podobný názor nemám jenom já. 3) Rozhodně nechci nikomu stranit, ale pro útočné a dost osobní debaty a celkovou nesnášenlivost a nepříjemnost jsem na Knife zanevřel i já a tím se bohužel i trochu nechtěně přiřadil k místnímu táboru, který ale opravdu nehodlám nějak přiživovat. 4) A možná nejvíc mě překvapil ten váš trochu absurdní maraton, na který jsem narazil a který tady vedete a nekonečně tapetujete urputnými výpady, obhajobou atd. 5) Za to, jak na čtenáře působíte, si pane Samurai a nejen Vy můžete opravdu sám, zkuste si to tady trochu prolistovat, normálně opravdu nepůsobíte. A pokud to není práce Vaše, ale někoho jiného, neberte to, že se vyjadřuji k Vám, ale k těm jiným, nic ve zlém.
Renda
Příspěvky: 5
Registrován: 20 led 2013 11:21

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Renda » 16 úno 2013 18:21

A ještě snad dodám, abych byl snad trochu objektivní, že třeba ani pana Blacka neshledávám jako úplně pochopitelného, protože takhle veřejně se zde rozepisovat o osobních věcech, zaměstnavatelích, rodině atd, není také úplně normální a ani úplně bezpečné. U pana Bullteriere nevím, co byl jeho problém na Knifu, to plně uznávám. Reagoval jsem na příspěvek výše v souvislosti s panem Hummerem a obecně o vysledovávání přes nějaké IP adresy, což normální člověk u nějakého volnočasového fóra prostě normálně nedělá. Jenže o podobných věcech jsem už četl asi tak před rokem a půl na Knifu a zase ze Samuraiova pera a sem píše za Knife opět pouze Samurai. Takže proto si myslím, že se nejedná o nějaká anonymní udání a zástupy nespokojených čtenářů, kteří chtějí spravedlnost a někdo to jen tak prověřil, ale práci někoho konkrétního, který ale vytváří dost dusné klima, které ne každý snese. Jak jsem napsal výše, podobné chování prostě nemusím a bez urážek jej považuji spíš za duševní nebo osobnostní poruchu, ať jde o kohokoliv.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od edelweiss » 16 úno 2013 19:03

K IP. pokud ji sdílí více uživatelů a to třeba firemní, nebo volnou wifi atd. až po osobní, tak se může stát že pokud se potkají v jednom místě a jeden zlobí, je tato IP vyhodnocena jako zdroj problémů no a pak má smůlu každý kdo ji použil a nejvíce ten kdo ji vlastní. Mám osobní zkušenost že dát wifi free = často vysvětlovat a někdy i PČR takže mohu jen doporučit to nedělat!
V tom že se kontrolují IP oprávněnými osobami na jakémkoli fóru, neshledávám nic závadného, v tom knife není horší nebo lepší než jiná fóra. Toto soudit je mimo mísu, pokud se vám ale na knife stejně jako na GS něco nelíbí tak jen konkrétní věc je na debatu. Jinak přibude mnoho mnoho stran bez obsahu, co se mně nelíbí na knife, jsem již napsal dříve a vracet se k tomu nebudu. Samuraj v tomto dělá svou práci a napsal že to zpětně dál vyhodnocuje, takže jeho rozhodnutí asi není konečné a prověřuje dál jestli neudělal přešlap? Nechte ho ať to vyhodnotí, v jednom má 100% pravdu vícečetné identity jsou velmi zneužívané k ovlivňování debat a názorů, opět bych mohl dodat reálné případy zájmových skupin co ve smečkách takto řádí na internetu.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Renda
Příspěvky: 5
Registrován: 20 led 2013 11:21

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Renda » 16 úno 2013 21:42

Samozřejmě by se dalo obecně debatovat, co je v současných internetových diskuzních fórech v normě, co ne a proč, co je v mezích zákona, jak jsou třeba zneužitelné osobní informace atd. Ale to bychom se tady za chvíli oháněli zákony jako pan Bullteriér, támhle se někdo oháněl udáními na finančáku, jak jsem se dočetl a podobně. Takhle jsem to určitě nemyslel, mně šlo o obyčejný lidský přístup na obyčejném fóru o klukovských hračkách. Zase nedělejte, že se na nějakém Knife.cz řeší něco tak strašně důležitého, co vyžaduje bůhví jak obrovské zabezpečení a prověřování, to je k smíchu. Knife.cz je útočiště nožíkářů, ne Česká Národní banka a ten podivný způsob vedení tam není dle mého názoru proto, že je to potřeba, ale protože to dotyčné pány z nějakého zvrhlého důvodu baví. Trochu to spíš na mě působí: "Frantíku, rozšlápnul jsi mi bávovičku a pak sis pšouknul a proto budeme pořád hlídat a pančitelka taky, aby sis sem ani poo, až tady nebudem, nemohl chodit hrát." Prostě to myslím Knifu zbytečně škodí, nedělá dobrou pověst a lidé se od něj odvrací, toť můj názor. A nebo se mýlím a všechno je v pořádku a odpadává, či je odpadáván jenom ten škodlivý plebs.... Mějte se pěkně.
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Black » 17 úno 2013 15:52

Když už tu padla moje přezdívka, tedy myslím, že souhlasím s Edem. Všechna fora mají jakousi cenzuru, a možnost kontroly. Na foru lovime.eu taky jako admin mažu věci, co se mi nezdají.
Tedy, ač mne Samurai jako člověk nějak k srdci nepřirostl, dělá na Knife hodně let práci moderátora, a to je činnost záslužná.
Ale tohle vlákno není o mně, Samurajovi, nebo jinému jedinci. Mělo býti jistým pranýřem toho, co se lidem na Knife líbí, či naopak nelíbí.
A mně se stále nelíbí, že nožíři nemají možnost si moderovat své vlákno sami. Tím by myslím dosti ubylo rýpalů, a přestřelek. Každý ať má ve svém vlákně ustláno, či nasráno,jeho volba. Na lovime to takto je, a já to po nožířích požaduji. Jejich prostor, tedy i s úklidem.
A protože na Knife si člověk mohl opravit text jen prvních 15 minut(už je to skoro rok, co mně vyrazili, tak nevím, jak je to nyní), tak se texty píší jen ve stylu, který je jak z dob vlády pracujícího proletariátu. Jen plky.
Kde jsou ty doby, kdy se většina znala osobně, pomáhali si, a i ten dialog byl vstřícný, a laskavý. Ale pokrok asi zastavit nelze. Tedy, vzhůru k lepším zítřkům.
Udějte co můžete, s tím co máte, tam kde jste. T. Roosevelt
atropos
Příspěvky: 78
Registrován: 05 bře 2012 18:12
Bydliště: Praha 9

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od atropos » 06 bře 2013 12:15

Jo, zavíráky jsou v plánu dlouhodobě. Ale, to je to kouzelné slovíčko. Na rozdíl od Mata, nechodím chlastat s první pražskou alkoholickou, tedy kontakty se vždy děly v hospodě. Já potřebuju řezání vodou, a naučit se malovat v A- cadu. Anebo to šudlat pomocí šablon, a ručně. Ale i tak by se malá frézka a soustruh prostě hodily. Jak chceš dělat strojařinu bez mašin.
A já prostě už nemám ani decimetr místa navíc. Prostě, tohle je problém. Nemám prostory.



Romane, si jsi opravdu výstavní kus blbce.

Do hospody chodím asi tak jednou za 3 možná 4 měsíce ( k nelibosti ostatních členů, prý to dost zanedbávám ) což je pravda, máme s Lenkou téměř ročního synátora a čas je trochu boj. Nedělám nože na kšeft, kontakty z hospody nemám a ani odjinud.
Řezat vodou, nebo laserem, co ti brání? Jo, já zapomněl, ono se to musí platit. Za poplácání po ramenou to nefunguje, tedy né u nás Pepíků.
Co se týče kreslení v CADu.... opět, co ti brání? Já se to učil po večerech, od šesti do půlnoci a víc skoro 3 týdny.
Tvoje dílna je taneční plac, já nemám ani výbavu, ani dílnu, takže budu sprostej, ale jdi s těmahle sračkama už do prdele.
Já mám 5 let stojanovku z lidlu za 1790, 5 let starou dremelku JC300, 2 roky starou flexu GWS 115 E, a 1 rok starou akku, a po měsíci sraní jsem si postavil motorovou lupínkovku. Makám venku pod širým nebem a nebo mám doma balkon.


edit: pokud se chceš o mě otírat, tak bez Batalionu panáčku. Ten do toho netahej.

Martin - Mat
"není kachnička, jako kachnička"
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Black » 08 bře 2013 17:12

Text vytržený z kontextu, šlohnutý z mého vlákna na lovíme. Mate, ty jsi prostě ubožák. Anebo jinak, jsi dokonalý. Chceš diplom? A dělat si z tebe srandu mně nijak nebaví, protože je to příliš snadné. A když už mně chodíš šmírovat na jiné forum, tak si to užij. A víš co, budu si psát, co budu chtít. Tam mi to nesmažete. Ale pokud bych tedy využil toho, že zrovna datluju sem, tedy, zavíráky máš pěkné, ale duševně jsi mýma očima někde na 12 letech. Chováním zamindrákovaný puberťák. Už teď mně mrzí ten promrhaný čas, co tohle píšu.
Udějte co můžete, s tím co máte, tam kde jste. T. Roosevelt
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od edelweiss » 08 bře 2013 17:31

Pánové, prosím řešte spor tam kde jste si ho upekli, toto vlákno není o něm a nevzniklo z tohoto důvodu, děkuji Ed. :evil:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
atropos
Příspěvky: 78
Registrován: 05 bře 2012 18:12
Bydliště: Praha 9

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od atropos » 10 bře 2013 18:56

Ok, Ede, snad mi dovolíš to co zde napíši a nebude to budit nějaké pohoršení.

Budu se ptát zde, důvod mého ptaní je ten, že bych jen chtěl znát odpovědi na konkrétní otázky. Odpovědi bych rád konkrétní, žádné všeobecné blafi.

1. Pálení vodou či laserem, ve svém okolí máš Romane jistšě mnoho možností, proč to tedy neřešíš poptávkou u konkrétní firmy a ny základě odpovědi s cenovou nabídkou si nevybereš možnost pro tebe nejschůdnější místo stěžování si, že bys potřeboval?? Nestěžuj si, snaž se.

2. CAD. co ti brání se to naučit? Lenost? Nebo to že si opět budeš moct na něco postěžovat že bys potřeboval a nikdo není kdo by pomohl. Já si první nože nechal za úplatu kreslit. Nešlo o peníze kuli čemu jsem se to sám byl nucen učit, ale každá změna která mě napadla, nebylo možné ihned aplikovat do výkresu. Proto jsem ač nerad, usoudil, že pokud má moje tvorba pokračovat nějakým směrem a mít budoucnost, MUSÍM se posnažit já SÁM.
Kreslím v Draftsightu. Vzteky jsem to odinstaloval snad 5x, první obdelník jsem zvládl za 2 hodiny, ale dnes to prostě už co se týče nožů umím, přijatelně, bask budiž důkazem. Nebreč a pracuj na sobě.

3. nic jsem z kontextu nevytrh, zkopíroval jsem celý text, tak jak je na lovíme.eu. Nešmíruju, sám jsi zde mnohoikrát zmínil ( reklama ) právě své působení na lovíme.eu až tě Ed krotil v této neustále se opakující reklamě. Takže i já ti zvedám návštěvnost stejně jako ty mě na knife.cz.

4. Dílnu máš myslím v celku velmi slušnou, spousta kluků nemá ani to a spousta z nich má jako já jen tu kuchyň a balkon. Nevím a rád si přečtu k čemu potřebuješ soustruh a frézu při produkci kterou máš?? Na pevníé nože je to a víme to oba k ničemu, takže jen další nářek aby řeč nestála? Jsi šablonář, mnohokrát jsi uvedl, že je to co se týče řemesla vyšší liga, tak snad za svou praxi u tohoto řemesla si umíš poradit bez frézi a soustruhu, zvlášť pokud se jedná o tvou dosavadní produkci která ( víme to oba a není to urážlivé ) nabroušený plocháč se střenkama. Pokud bychom se bavili o zavírácích v množství jako pevné nože, bral bych postěžování si na onen soustruh a frézu, ikdyž jde to i bez toho dobře a já jsem důkazem a né jen já. Ostatním lidem kteří nože nedělají a neznají procesy výroby a problémi s tím spojené v podstatě jen lžeš, druhá věc je, že oni ti to vše věří.

5. Na Lovíme.eu jsi měl vlákno "vzpomínky na práci minulou" nebo tak něco. Už je smazané. Rád bych věděl, zda ti příjde normální na veřejné fórum psát o tom, jak jsi melouchařil v práci ve velkém s tím, že kolegové museli být zticha, neboť kdo by se ozval, měl by problém u vedoucích. Myslíš si, že takový kolega by byl kdekoliv oblíben??? Ty se divíš nebo divil jsi se že tě neměli moc v lásce, za sebe, v naší branži by ti asi brzy jiný kolega za tento přístup dal prostě přes držku. To neber nijak zle, ale abych já nebo kdokoliv hákoval v normě a jiný kolega půl šichty jel svoje kšefty, no jak dlouho myslíš že by to trvalo? A ty máš tu drzost, neumím to nazvat jinak, divit že jsi nebyl oblíben?? Třeba se tvůj pomocník bude u tebe věnovat svým kšeftům, místo práce za kterou ho platíš a na tvou práci bude házet bobana, jak dlouho mu to bude procházet??

6. neotírej se o lidi, kteří se neotírají o tebe ( konkrétně Batalion ) děláš si jen další nepřátele. Neotírej se ani o mě, já se o tebe neotírám pokud není první pohnutka z tvé strany. Platí pro kohokoliv. A bude klid na všech frontách.


Mat.
"není kachnička, jako kachnička"
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Red arrows » 18 čer 2013 01:25

Tak nějak dost dlouho jsem nebyl na knife, jednoznačně kladná zkušenost :-). Nicméně člověk je občas potvora zvědavá, tak proč nenakouknout.
Nevim, možná je to jenom muj pocit, ale Black jim tam jednoznačně chybí, už nějak nejni koho kritizovat. Což je zlá situace, protože léky jsou pořád dražší, takže je jednodušší řešit svoje tiky vyblekotáním se. No, pochopitelně, že už někoho napadlo(teda dost s prodlevou, ale ono každýmu to šrotí jinak rychle, že), jak se odreagovat když už Black nejni po ruce-ideální je začít kritizovat to co vyrábí, jak jinak, že jo?
Takže se prostě veme parang http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid= ... =18866&p=5 a jak to bejvá v místech kam ještě nedorazily nový vynálezy, jako třeba Sekyryho nástroj(http://cs.wikipedia.org/wiki/Sekera) či Piliho řezačka (http://cs.wikipedia.org/wiki/Pila) a začne se nim třískat, páčit a snažit se výše uvedený novinky nahradit, až se na parangu zjeví poškození. Načež se začne hořekovat(proč, netušim, já kdybych v duchu tohodle snažení nahradil kečup zubní pastou, bylo by mi jasný že asi požívám fluoru k něčemu k čemu nejni určená a za výsledek teda asi nesu odpovědnost já) a už to jede, přidá se trochu sarkasmů, pár výlevů tvrdých hochů a je hned po splínu.... :-)
:mrgreen:
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Black » 18 čer 2013 07:50

Ne, tady je to jinak. Mám u Vsetova Parangu hodně do břitvy vytažené ostří. Vseta je od dřeva, dejme tomu nazvěme to stolař, tesař, výrobce dřevovýrobků. Tedy, řemeslník, a jemný břit mu vyhovuje. A takový břit může ale mít jen fachman. Když to půjčil, dalo se předpokládat, že lidi budou zkoušet, co to vydrží. Je jen jediná cesta, upravím břit na baculatější, ať si kluci hrají, a bude to OK.
Nevím, jestli někomu chybím, ale na slezině v Lipové se mnou mluvili téměř všichni naprosto v pohodě. Matovi(zde Atropos) jsem se vyhnul, páč mně sere, že bych mohl neuhlídat svůj majestát, jednu mu fláknout. Což je vzájemná nevraživost, tedy v podstatě rovnováha. :D
Co se týče Knife, je to, jak to je. Někomu to vyhovuje, někomu ne. Nejsnazší cestou bývá-neangažovat se, což tento pocit u lidí mám. Ale to je jen můj pocit. Nicméně, píše a radí tam čím dál tím méně lidí. Ale to je zas jen můj pocit.
Myslím, že to to prostě vývoj, a čas ukáže, jestli to má správný směr.
Udějte co můžete, s tím co máte, tam kde jste. T. Roosevelt
atropos
Příspěvky: 78
Registrován: 05 bře 2012 18:12
Bydliště: Praha 9

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od atropos » 18 čer 2013 10:24

Já si říkal kdo to tu zas otevře.........a on CODY :-)

Romane, to není nevraživost, já tebou pohrdám jako člověkem, ale nikoliv jako řemeslníkem, to jen pro vysvětlení.

Mat
"není kachnička, jako kachnička"
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Red arrows » 18 čer 2013 16:51

Jako proč ne, ono člověk by myslel že ty moudra o negativní reklamě a nenápadnym vytváření povědomí že něco je děsnej šmejd už sou dávno zapomenutý spolu s těma komediantama co vobjížděli podniky s nabídkou senzačních emerickejch kursů jak správně prodávat a vono ejhle ty moudra furt kolujou.
Vcelku by stálo za to, vyrobit si vlastní haněcí téma, protože jsem známej kurvitel nezkurvitelnejch věcí a navíc dělám na pracovišti, kde jsou ženský. Na ty teda při vší domejšlivosti nemám.
Akorát že na to nemusim předtírat že sem nějakej testovač, de mi to samo a neuvěřitelně mi to vodsejpá vod ruky.
Odpovědět