Knife cz. zavan casu minulych, soucasnych ci budoucich?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
bleunoir
Příspěvky: 13
Registrován: 15 kvě 2012 18:59

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od bleunoir » 18 srp 2012 14:55

Cody v pořádku, já vím jaký je potenciál na knife.cz. Možná jen škoda že ti nesedělo materiálové označení čepele. Zde na gunu jsi měl AUS 8 což v dřevních dobách komunismu asi nebude úplně to ono :-) a na knifu byla uvedena AK 9. Jinak nožík byl myslím velmi povedený.


Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Red arrows » 18 srp 2012 17:26

Ten prcek :lol: byl z AK9(předposlední velkej kus kterej se ke mě dostal) jenže pak mne přestalo bavit dělat malý nože a další už byl větší......a problém-sháněl jsem dost dlouho kaliče, každej má pícku prťavou.
Jinak upřímně ceny odpovídaj tak nějak Aukru(teda pokud tam jeden nemá přihazovače :cry: ),vzláště když to nedoprovázim nějakym super-extra-non plus ultra.
jimni
Příspěvky: 8
Registrován: 01 srp 2012 16:27

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od jimni » 22 srp 2012 12:03

samurai píše:svihov: jsi trošku mimo co se týče toho, co tě tak popuzuje..
a) sbírka na knife.. šlo o jednoduchý fakt, kdy knife.cz jel na tak starém a kapacitně nedostačujícím počítači, že Milan jakožto čerstvý otec a samoživitel rodiny neměl prostředky na nový server, knife padal několikrát denně, nešly už nahrávat fotky no prostě děs.. a tak padlo jednoduché rozhodnutí, t.j. buď se dobrovolníci složí na nový server, nebo bude muset knife.cz zmizet.. Nikdo nenutil lidi přispívat, vše bylo dobrovolné a všichni přispívající to dělali pro funkčnost serveru, ne pro Milana nebo nedejbože pro nějaké pozdější výhody.. Takže Milan v tom figuroval toliko jako majitel serveru a ne jako někdo, kdo na lidech vydělal majlant..
Já tohle nechtěl extra rozebírat, protože zisk lidem přeju a chápu, že z knifu nikdo nezbohatne. Nicméně tady jsi dost mimo ty a to ve dvou bodech:

1. Na provoz diskuzáku jako je knife.cz v žádném případě není potřeba samostatný server v hodnotě 90 tisíc. Buď na tom Milan provozuje ještě další věci, nebo ho někdo obelhal, nebo shrábl prachy a připlatil si za trochu rychlejší hosting.
2. Když se mi dobrovolníci složí na nový server / pípu do hospody / sedačky do taxíka, mohl bych si pak odpustit kecy typu "jste na prostoru majitele serveru" / "tohle je moje místnost" / "toto je mé auto" a "vy jste tu hosté".

A jedna podstatná poznámka: to, co jsem popsal v bodě dva, se tu probírá dlouho. Proč na to nikdy nereaguješ? Proč to pořád zakecáváš? Proč nereaguješ na výtky o mazání a zakazování? Myslím OBECNĚ. Mám z tebe delší dobu velmi silný pocit, že podstatné věci se snažíš zakecat rozpitváváním detailů nepodstatných věcí.
samurai
Příspěvky: 51
Registrován: 16 dub 2012 07:52

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od samurai » 22 srp 2012 15:58

jimni: nikdo netvrdí, že za všechny vybrané peníze se koupil server.. řekl bych spíš, že se za to taky koupil kvalitní server a zbytek bylo prostě milanovi přáno na investice podle potřeb.. lidi ty příspěvky dali nezištně a nepotřebovali ani vracet přeplatky ani ukázat faktury.. sbírka byla na to, aby knife.cz nezanikl a dál fungoval, což se děje a tím je to uzavřeno..

co je zvláštní, tak nároky na to, aby se za příspěvky Milan choval k přispívajícím lépe než k nepřispívajícím, zmiňují hlavně ti, co nic nedali a nebo v tu dobu na knifu ještě ani nebyli..

Co se pak týče tvého dotazu k posílání uživatelů někam, protože jsou na privátním serveru.. nereaguju na to z toho prostého faktu, že sám to tak necítím a nemám ve všem stejný názor jako ostatní moderátoři či Milan.. přece jen jsme každý jiný, každý máme různé míry tolerance a tam, kde někdo už rozdá banány jiný by začal teprve hrozit prstem.. Ale jsme lidi, ne boti aby jsme jednali i mysleli jednotně.. důležitá je snaha a společný cíl.. někdo se snaží napravit negativa tím, že sám přidá stejnou míru pozitiv, druhý to zase řeší tím, že negativa prostě zatrhne nebo smázne.. to je celé.
Bullterier5
Příspěvky: 146
Registrován: 14 dub 2012 11:23
Bydliště: Slezsko

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Bullterier5 » 22 srp 2012 20:51

jimni: nikdo netvrdí, že za všechny vybrané peníze se koupil server.. řekl bych spíš, že se za to taky koupil kvalitní server a zbytek bylo prostě milanovi přáno na investice podle potřeb..

Same-to je trošku nešťastně formulovaná věta...
Pokud někdo přijme finanční dar,určený na přesně danou věc,měl by ze slušnosti transparentně zveřejnit kolik a zač z těch peněz utratil-už proto,aby předešel spekulacím,že za vybrané prachy nechal starý server pouze vytunit na vyšší výkon(což v pohodě jde za zlomek ceny nového serveru) a zbytkem si omastil rodinný rozpočet.Ono to z Tvého zdůvodnění i tak vypadá...
Teď k věci-pokud se nějakému podnikateli skupina lidí složí na výrobní prostředek-REKLAMNÍMI BANNERY OLEPENÝ WEB NIČÍM JINÝM NENÍ,A ŽE SYPE,O TOM NENÍ POCHYB-a ten podnikatel místo bezbřehé vděčnosti a každodenního poděkování zavede to,čemu říká pravidla a despoticky vynucuje jejich dodržování,včetně zprofanované věty "vše je moje a vy jste tu pouze na návštěvě,tenhle server je můj soukromý majetek",evokuje to ve mně přirovnání,ve kterém figurují slova sprostota,samolibost,drzost,přezíravost,nevděčnost.
A lze si samozřejmě myslet,že ze svého plného stolu občas hodí svým hlídacím psům kostičku,za fanatické vynucování jeho vůle(nebo zvůle??)nemyslíš??

Tak dlouho jste tou oddaností k Pokornému provokovali lidi,které ty poměry sraly,až Vám to tady začnou chrlit na plnou hubu-a věř že nejen tady,mezi lidma na Knifu to vře a lidi si to řeknou mezi sebou,nejsou tam jen fanatičtí zastánci čistoty fóra a jeho obsahu,ale i takoví,kteří si najdou čas k přemýšlení,ale hlavou,ne futrálem na kudlu.

Ale Vy je jistě najdete,identifikujete a eliminujete-ty ovce prašivé,nevděčné-žejo :lol:
samurai
Příspěvky: 51
Registrován: 16 dub 2012 07:52

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od samurai » 24 srp 2012 09:12

Bulteriér: nepouštěl bych se do spekulací kolik asi stál server, kolik si Milan nechal ani kolik lidí na knifu trpí.. dostaneš se tak na úroveň Blacka ale "Lidi to říkaj! a kteří? To nesmím říct!.."

je třeba si uvědomit, že ti, co se na to skládali si na to ani nestěžují, ani nechtějí ukázat faktury..
Dále.. Milan není tím, kdo neustále předkládá, že jsou lidi u něj a mají se držet pravidel.. zpravidla je tato formulace interpretovaá někým jiným k prudiči, který dotyčného štve a proto se tím zaštítí.. Milan je spíš takový občasný návštěvník než Velký bratr, co vše vidí a řídí.. dost často mu vůbec musíme mailnout, že se na knifu něco blbého děje a ať se podívá..

a ce se týče výdělku z banerů.. tak mu to nezávidím, on taky nezpoplatňuje inzerci byť by mohl.. čili jestli mu bannery stačí na trvalý provoz serveru včetně poplatků a elektřiny, tak za mě je vše v pořádku, i kdyby mu nějaké peníze zbyly pro osobní potřebu, nejsem závistivý a v porovnání s tím, jak si na nás mastí kapsu stát a papaláši je to to poslední, co bych někomu záviděl.. myslím, že krabice s vínem ještě nenosí :mrgreen:
Bullterier5
Příspěvky: 146
Registrován: 14 dub 2012 11:23
Bydliště: Slezsko

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Bullterier5 » 24 srp 2012 15:17

Samuraji-děkuju za vyčerpávající odpověď.
Na to cos mi odpověděl,můžu říci akorát tolik:
Jsem poslední z těch,kteří by chtěli někomu škodit a nedejbože mu závidět,že si vydělá pár fufniků.Ale-při neustálých propíračkách zákulisních manipulací na Knifu,nelze nepřemýšlet nad tím,kdo má vlastně pravdu.
Ti,kteří dávají hlasitě najevo nelibost s poměry a v krátké době na to doplatí-nebo modi,kteří sveřepě obhajují zájmy majitele?
Nemyslím,že Knife je plný šťastných a spokojených členů,kteří v lásce a svornosti kutí svoje kudličky.A protože existuje elektronická pošta a spousta z nás se zná osobně,troufám si tvrdit,že některé praktiky se lidem prostě nelíbí.Taktéž nezpochybňuju,že existuje úzce provázaná skupina,která je s poměry spokojená.Je to dost pro fungující fórum? Podle Vás modů asi jo.Podle mně ne-z většiny přestřelek,co se na Knife odehrály čišela protekce některých členů a následné rychlé umlčení oponentů.To s diskusí moc společného nemá.
Některým bylo vyčítáno,že krmí paměť serveru OT příspěvky:
Jak klasifikuješ příspěvky nemalé části členů,kteří píší pořád dokola totéž-"ten teda je" "boží kudla" "poslintal jsem si klávesnici" "nádherná" "perfektní hamounek" a podobné slinty,včetně přiblblých tleskacích smajlíků.To OT není? Kdybys vymazal všechny tyhle kidy,moc by toho na HDD nezbylo.
Pod slovem diskuse si představuju tohle:
Nožíř pověsí na fórum kudlu s popiskem co je zač,a diskutující se vyjádří ke zpracování,celkovému dojmu,materiálu atd.
Běda však tomu,kdo by pověsil pod onen nůž známé osobnosti kritiku,vzápětí zaútočí kámoš,nohsled,nebo jen vlezdoprdelista s vtipnou glosou-"sám jsi vyrobil kulový,tak nepruď,když se baví mistři světa".

Tak je to.Čtyři roky jsem Knife.cz jen četl.Měl jsem číst dál a vykašlat se na registraci.

Jo-když už se tak přátelsky bavíme,mohl bys mi helfnout: Smaž prosím z mého bývalého profilu mailovou adresu.Při rušení registrace tam zůstala a mazat spamy mně nebaví.
Vřelý dík-B5
samurai
Příspěvky: 51
Registrován: 16 dub 2012 07:52

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od samurai » 25 srp 2012 20:51

B5 - na to nemám práva, jsem jen moderátor.. asi si moderátory moc idealizujete do role velkých bratrů.. zkus napsat xaxovi..
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Red arrows » 25 srp 2012 23:15

B5ko ono to nebude jednoduchý, to víš evropská unie po nich požaduje aby tam tu mailovku nechali :lol:
Jednou jsme vzali mailovku kolegy a zaregistrovali se s ní na pár forech, napsali si o pár informací na adresy prodejců patentních hrnců a podobně(ono plně zaregistrovat to nešlo protože na ní přišel aktivační link a on nebyl tak blbej aby to odmáčk), ale i tak to složilo naší firemní poštu a dodnes ho dávaj jako odstrašující příklad :lol:
Pochopitelně Tě k ničemu nenavádím, ale až se budeš probírat tou přebujelou administrativou než Ti to smáznou.....
samurai
Příspěvky: 51
Registrován: 16 dub 2012 07:52

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od samurai » 25 srp 2012 23:50

tak jsem se podíval a jelikož B5 už má dávno vypršený ban, tak nechápu, proč se prostě nelogne, nekliklne vlevo nahoře na svůj nic, nedá upravit profil a buď si změní email na nic a nebo se celý odregistruje, pokud by o to stál..
Bullterier5
Příspěvky: 146
Registrován: 14 dub 2012 11:23
Bydliště: Slezsko

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Bullterier5 » 26 srp 2012 10:01

Jestli to nebude tím,že strejda B5 už to několikrát zkoušel a ono mu to furt píše "přihlášení selhalo".Není se čemu divit,když jsem už před věky napsal že končím a klikl na "unregister" 8)
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Red arrows » 02 zář 2012 00:55

Koukám, B5ko že nám zmizela z knifu Krásná žena.Taky vnímáš to prázdno?
Dneska jsem si na ní vzpoměl, ženský v práci pekly perníky..... :o
Bullterier5
Příspěvky: 146
Registrován: 14 dub 2012 11:23
Bydliště: Slezsko

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Bullterier5 » 07 zář 2012 15:56

Nejen Krásná žena,slehla se zem i po čestném předsedovi mého fanklubu M.Jakubíkovi... :roll:
nevím-snad byli uneseni UFO? Transformovali do vyšší úrovně bytí??
Možná Tě zarmoutím,ale nechybí mi ani jeden z nich... :lol:
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Red arrows » 08 zář 2012 01:35

Tomu nevěříš ani sám :) Já jsem potkal něco eště lepšího.Posílám PM
Zkoušel jsem ho poslat na knife, ale nějak to nevyšlo.
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Red arrows » 09 zář 2012 19:20

Tak jak, byli jste se podívat na Příbram? Docela dobrý, mě teda hlavně potěšilo počasí.A ten výběr byl upřímě řečeno k neprohlídnutí.Paráda.Akorát že krámů na nožotvorbu mi zbylo doma tak asi dvě japonky(postupně to měnim na předměty nenožové),další nůž už nepotřebuju, tak jsem odjel nenakoupenej.
Ani spyderco prodejce nezklamal(škoda že jsem se nevsadil) a koukám že na knifu zase dští plameny na ten ohavný dav debilů(zákazníci) kteří se ne a ne chovat podle jeho doktríny popsané v návodu jaký zákazníky si představuje.
Konečně, proč to nepodat jako zákonodárnou aktivitu do parlamentu, tam se schvalujou větší pitchoviny :D
Ono já se lidem odchovanejm hypermarketem nedivim že si to chtěj vošahat, protože pohledu nevěří, mimoto lidi rádi vohmatávaj pěkný věci který se jim líběj(znám to, já teda radši hrabu na ženský, ale proti gustu...) a nedivim se ani jemu, protože vzhled u spd jednoznačně prodává a vohmataný věci vod tisíce lidí netáhnou(to taky znám od ženskejch) navíc v dnešní době chmatáků aby měl vystavovatel vosum vočí jako pavouk(teda včelomorka, pardon).
Ale fakt hezký.

P.S šáhnul jsem na některý nože po dovolení se, u spd jsem nebyl, dokonce jsem ani nic nešloh :?
Odpovědět