kevlarova rukavice proti probodnuti

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
papagaj
Příspěvky: 1
Registrován: 19 bře 2016 16:46

kevlarová rukavice proti probodnutí

Příspěvek od papagaj » 19 bře 2016 16:58

Dobrý den, (předem se omlouvám za umístění, nenašel jsem vhodnou kategorii)
Chtěl bych rukavici (pokud existuje), která zastaví šíp. Jedná se o problém se zlomeným šípem, který vletí do ruky mám z toho docela fóbii (https://www.google.cz/search?q=arrow+in ... 45&bih=882
Našel jsem, že existuje mnoho kevlarových rukavic, většina do zahradnictví proti pořezání atp.. ale u některých píšou i proti bodnutí. Zajímalo by mě jak je to efektivní, jestli s tím má někdo zkušenosti, třeba to testoval a mohl by něco doporučit. Nebo jiné řešení (krom toho nevěnovat se lukostřelbě). Děkuji


Ludas
Příspěvky: 531
Registrován: 25 led 2010 15:40
Bydliště: Štatl

Re: kevlarová rukavice proti probodnutí

Příspěvek od Ludas » 02 čer 2016 00:14

Mrkni sem:
https://www.youtube.com/watch?v=Q2wqxxYt5G4
Zkusenost s tim nemam, nasel jsem to nahodne, snad ti to pomuze
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: kevlarová rukavice proti probodnutí

Příspěvek od Toky » 11 črc 2016 17:32

Môžem vedieť prečo prebodnutie šípom práve ruky ťa tak desí? Prečo nie trupu či nohy? Zakladáš šíp nejakým takým spôsobom do luku či kuše, že hrozí zranenie práve ruky? Ja sa skôr obávam odrazeného šípu, ale ten môže letieť kdekoľvek.
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: kevlarová rukavice proti probodnutí

Příspěvek od pussylala » 13 črc 2016 18:12

Sice lukem nestřílím, ale dokážu si představit, že při vypouštění šípu se šíp zlomí, zadní část vychýlí z dráhy a probodne ruku. Nejspíše je to zřídkavý jev, ale stát se to může.
Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: kevlarová rukavice proti probodnutí

Příspěvek od Strelec45 » 21 zář 2016 20:33

Nejde o pravou roku (která drží tětivu), ale o levou ruku, pokud jste pravák. Levá ruka drží luk a u některých typů luků se šíp opírá o část hřbetu ruky ( za ukazovákem, nevím jak se tomu říká :oops: ). Na to by měla stačit i kožená rukavice. Ty lze nalézt klasicky v e-shopech s luky, šípy a příslušenství. Já mám luk s klínem o který se šíp opírá a tam rukavice potřeba není. Teda, určité riziko tady taky je, ale podstatně menší, než u výše popsaného držení.
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
Zipíno
Příspěvky: 103
Registrován: 26 bře 2006 21:53
Bydliště: Velim

Re: kevlarová rukavice proti probodnutí

Příspěvek od Zipíno » 12 říj 2016 20:45

Zkus se podívat do prodejen pracovních oděvů, používají se podobné rukavice na jatkách při bourání masa. Další, kdo to používá jsou sklenáři.
Odpovědět