Kdyz sebeobrana... tak brokovnici! ;-) & debata o mafii

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Anonymní

Kdyz sebeobrana... tak brokovnici! ;-) & debata o mafii

Příspěvek od Anonymní » 09 pro 2005 07:59

Jeden takový zbloudilý brok na 99,9% přežijete, zato útočník stojící poblíž vás, tj. čelící všem 16 brokům v 1 shluku, nemá šanci, pár kilo masa z něho upadne nebo je minimálně změněno v krvavou kaši. Na druhé straně ulice už připadá 1 brok na několik metrů čtverečných, protože shluk se po opuštění hlavně rychle rozptyluje.


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: A proto je nejlepší brokovnice, 12/76 Magnum, broky 8,4

Příspěvek od Andy » 09 pro 2005 09:41

Anonymous píše:Jeden takový zbloudilý brok na 99,9% přežijete, zato útočník stojící poblíž vás, tj. čelící všem 16 brokům v 1 shluku, nemá šanci, pár kilo masa z něho upadne nebo je minimálně změněno v krvavou kaši. Na druhé straně ulice už připadá 1 brok na několik metrů čtverečných, protože shluk se po opuštění hlavně rychle rozptyluje.
Rad se takhle poranu ... pekne zasmeju... hned se mi zije lip! :-D
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Re: A proto je nejlepší brokovnice, 12/76 Magnum, broky 8,4

Příspěvek od Slim Jim » 09 pro 2005 10:48

Anonymous píše:Jeden takový zbloudilý brok na 99,9% přežijete, zato útočník stojící poblíž vás, tj. čelící všem 16 brokům v 1 shluku, nemá šanci, pár kilo masa z něho upadne nebo je minimálně změněno v krvavou kaši. Na druhé straně ulice už připadá 1 brok na několik metrů čtverečných, protože shluk se po opuštění hlavně rychle rozptyluje.
Teda, já nevím, jakou úsťovou energii může jeden takový brok mít, ale dostat do těla olověnou koulí o průměru 8,4 mm, byť i jedinou a na velkou dálklu, bych rozhodně nechtěl. Vždyť 8,4 mm koule, to už je projektil z docela slušného pistolového náboje. Takže pravděpodobnost přežití 99,9 % se mi zdá rozhodně poněkud nadhodnocená. A to už vůbec nemluvím o faktu, že představa magnumové brokovnice nabité srnčími broky v roli sebeobranné zbraně je dosti iluzorní, snad s výjimkou sebeobrany ve vlastním bytě, a tam se zase nemá cenu bavit o rirziku ohožen okolstojících osob (tedy pokud nebydlíte v Okálu 8) ). Ovšem pokud se o tom budeme bavit na této úrovni, tak z u nás běžně dostupných nábojů je pochopitelně nejlepší sebeobrannou ráží .50 BMG se střelou EFMJ- ta má stop efekt 100 % i když se útočník schová za středně silnou příčku. Jinak jsou perfektní taky .600 a .700 Nitro Express a .375 Holland&Holland Magnum.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 pro 2005 10:53

Sebeobrana brokovnicí je docela zajímavé téma, nezaložíme o tom nový thread?
Tyrichter

Příspěvek od Tyrichter » 09 pro 2005 11:12

To mi připomíná Kmotra. Buranské italomafiánské pastýře s Luparami.

Ale můžeš to zkusit. Kup si dvoják, upiluj ho, a až ho na někoho vytáhneš, budou podělaný víc, než kdybys měl Desert Ýgl. Ale máš jen dvě rány, takže asi pro jistotu kup jednu do každý ruky.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 09 pro 2005 11:15

Kubajzz píše:Sebeobrana brokovnicí je docela zajímavé téma, nezaložíme o tom nový thread?
Prď na to, napadá mě lepší thread: co třeba "Zastavovací účinek lehkých PT zbraní?"
Ovšem sicilské lupary (čili pušky na vlky) se svého času ukázaly být velmi účinnými zbraněmi- ale pro naprosto jiné účely!
Zdenek
Příspěvky: 105
Registrován: 06 říj 2005 14:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Zdenek » 09 pro 2005 11:32

Doporučuji Saiga 12C se sklopkou a ládovat hromadnou střelu vyzkoušel jsem 3rány za sebou a málem porazil strom. Myslím, že to je nejlepší zbraň na obranu útočník si už nebude moct nikdy stěžovat nebo se soudit.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 pro 2005 11:44

Ono to téma zní docela humorně, ale já myslím, že pro takovou tu klasickou domácí obranu a ochranu majetku někde v rodinném baráku, je to ideální zbraň.
Jasně, že nepředpokládám, že ji bude někdo nosit.
Bylo by to pro takové ty případy, kdy v noci slyším, jak mi praskají páčené dveře od garáže, popadnu ze skříně pumpu a jdu se jich zeptat, jestli nepotřebují pomoct.
Nebo z okna vidím jak se mi někdo pokouší otevřít auto, tak tam zajdu a zaťukám koncem hlavně na okénko.

:lol: :lol: BTW asi začnu psát scénáře :lol:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 09 pro 2005 12:33

Kubajzz píše:Ono to téma zní docela humorně, ale já myslím, že pro takovou tu klasickou domácí obranu a ochranu majetku někde v rodinném baráku, je to ideální zbraň.
Jasně, že nepředpokládám, že ji bude někdo nosit.
Bylo by to pro takové ty případy, kdy v noci slyším, jak mi praskají páčené dveře od garáže, popadnu ze skříně pumpu a jdu se jich zeptat, jestli nepotřebují pomoct.
Nebo z okna vidím jak se mi někdo pokouší otevřít auto, tak tam zajdu a zaťukám koncem hlavně na okénko.

:lol: :lol: BTW asi začnu psát scénáře :lol:
No, na tohle by brokovnice (samozřejmě) byla ideální, ale (bohužel) se jedná o ten nejméně pravděpodobný případ sebeobrany, co vůbec existuje.
Ovšem tím nechci říct, že by s touto alternativou nebylo dobré počítat- já mám pro tento případ ve skříni permanentně plně naládovanou Margolinu, připravenou prakticky k okamžitému použití (operuju s teorií, že bytař je přece jen něco trochu jiného než zfetovaný fanatický skinhead, a tudíž by na něj malorážka se sedmi kulemi v zásobníku měla stačit). Že bych ji někdy použil je vrcholně nepravděpodobné, ale je třeba s tím počítat.
Návštěvník

Vidíš Andy, všichni jsou pro

Příspěvek od Návštěvník » 09 pro 2005 13:32

Ten nápad se fóru líbí - navíc znám člověka, co kozlici v r. 16 s krátkými hlavněmi nosí. Pumpa je samozřejmě další možnost.
Pokud jde o 8,4 mm brok, spočítejte poměr plochy lidského těla jako celku a plochy, na které po zásahu tímto projektilem (bavíme se o olověné kuličce, kterou běžný oděv silně zpomalí) hrozí úmrtí. Na trase nesmí být žebro, kost... to vše tento projektil spolehlivě zastaví. Vyjde vám méně než procento.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 pro 2005 13:50

No, ono když předpokládám, že to je náboj magnum s 53g olova tak ta energie je kolem 3300J. Takže jeden ten 8,4mm brok bude mít energii kolem 200J což je asi jako jeden 7,65Browning nebo skoro dvakrát víc než 22LR.
Ten zbloudilý brok by tě zabil jako nic.
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 09 pro 2005 14:00

Kubajzz píše:...Ten zbloudilý brok by tě zabil jako nic.
Taky se bojím... :cry: 8) :wink: :oops:
Ten člověk, co nosí upilovanou brokovnici- to musí být zajímavá osoba. Takového chlapa bych rád poznal osobně!
Stran toho procenta- to je něco, co se možná dá spočítat teoreticky, ale praxe je pokaždé trochu jiná (Horší!).
P.S. Kozlice s nábojovou kapacitou dvou ran podle mě představuje nedostatečnou palebnou kapacitu, i když je nabitá srnčími broky.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 pro 2005 14:04

Slim Jim píše:...Takového chlapa bych rád poznal osobně!...
Já bych takového osobně poznat snad ani nechtěl... :lol: :lol:
Slim Jim
Odborník na zbraně
Příspěvky: 717
Registrován: 07 lis 2005 14:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Slim Jim » 09 pro 2005 14:09

Kubajzz píše:Já bych takového osobně poznat snad ani nechtěl... :lol: :lol:
Ta brokovnice pod kabátem přece nemusí nutně znamenat, že je úplný pošuk. Doufám... A i kdyby, tak blázni bývají docela zábavní, mnohem zábavnější než ti takzvaně normální lidi, co se nad ně tak rádi vyvyšují (ovšem nesmí jít o nějaký nebezpečný druh blázna, to pak zpravidla skutečně chceš být někde jinde).
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 pro 2005 14:14

Člověk, co chodí s brokovnicí pod kabátem. Si to představ... :wink:
Odpovědět