Kde sehnat repliky naboju

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Stoobi

Kde sehnat repliky nábojů

Příspěvek od Stoobi » 13 lis 2005 13:54

Chtěl bych se zeptat, jestli někdo neví, kde sehnat repliky nábojů. Jde mi čistě jen o vzhled. Potřebuji je na jeden casemod, ale nemůžu nic sehnat.

Omlouvám se, ale vůbec se v tom neorientuju, jen potřebuji nábojnicový pás a do něj cca. 30 prázdných nábojů.

Něco jako toto (pátý nebo šestý zleva)

Obrázek

Díky za aždou informaci nebo radu...


Návštěvník

Jednoduché

Příspěvek od Návštěvník » 14 lis 2005 06:16

Krvavě zaplatit v prodejně loveckých potřeb/armádních výprodejů.
Nebo si na střelnici sesbírat hilzny, takové 7,62x54R se válí všude,
jsou i v mosazi, pásy k nim existují, a střely na přebíjení musíš
sehnat a narazit do ústí hilzen sám - takhle bys to pořídil nejlevněji.
Nejjednodušší a nelegální metoda je koupit pás od někoho v ozbr.
složkách, ale to nemohu doporučit, protože kdybys tam měl kontakt,
už by ses neptal.
No a pak existují burzy sběratelů - někteří jsou slušní a nebudou tě
chtít oškubat (to dělají většinou lidem, o nichž si myslí, že té věci
nerozumí) - nejdřív si tady od sběratelů nech poradit, kolik by takový
pás stál, a pak ho na burze, až ho uvidíš, kup se slovy "dal bych za
něj (a cifra, kterou už budeš vědět)".
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 14 lis 2005 12:47

Mám pro tebe řešení tady

Potom sem hoď odkaz na ten kejs.
Jsem na něj fakt zvědavý. :wink:
Stoobi

Příspěvek od Stoobi » 20 lis 2005 19:13

Díky za rady. Ta krabice s pásem za 500 nevypadá tak špatně...ale připadá mi, že tam asi nebudou náboje...to vypadá jen na pás, takže to se mi moc za 500,- nevyplatí...:( Jde mi především o ty náboje. Ale když bych sháněl na střelnici, tak to už jsou bez špičky, ne? Mě jde opravdu o efekt náboje, který není vystřelený...

Každopádně určitě pak nějaké foto nahodím. Pokud by Vás to zajímalo, tak moje první case v "podobném" stylu vypadá takto:

Obrázek
Obrázek
nespavec

Kde sehnat repliky nábojů

Příspěvek od nespavec » 20 lis 2005 20:41

Taky mám rád sci-fi.Střely k puškovým či kulometným nábojům,které potřebujete pro dokonalý vzhled vašeho díla,bohužel podle zákona nemáte právo vlastnit,pokud nemáte zbrojní průkaz příslušné skupiny.Legální cesta je vyrobit jejich napodobeniny z kovové kulatiny nebo jiného materiálu.Za prázdné nábojnice snad nikoho stíhat nebudou.Zkuste obejít pár střelnic a poptat se na to.
Návštěvník

Stoobi, nespavec

Příspěvek od Návštěvník » 21 lis 2005 05:16

Stoobi: ty fotky jsou NÁDHERNÉ. Dělal jsem pár modelů, ale tohle mě v životě nenapadlo. Máte nějaký klub nebo jste "osamělý vlk"? Těch fotek bych chtěl vidět víc.

Nespavec: ...ale měli by... to je právě kouzlo zákona o zbraních, že nález munice musí každý hlásit. A když jsem v Sellieru v podnikové prodejně kupoval zátky do brokových nábojů, chtěli vidět ZP. "Je to komponenta náboje, možno prodat jen na ZP příslušné skupiny", to mi řekli. Takže prázdné hilzny nebo zrovna tyhle špunty, vystřelené a po myslivcích nalezené v lese - nález dle zákona nutno nahlásit na PČR a kdyby byl někdo zlý, podá trestní oznámení na neznámého pachatele: majitel honitby dopustil, aby se do rukou dětí hrajících si v lese dostala MUNICE, no proboha, tohle se přece musí řešit :-)
Stoobi

Příspěvek od Stoobi » 22 lis 2005 10:03

Díky...:)

Fotky samozřejmě mám i další a odpoleden vám ej sem hodím. Každopádně casemodding je můj velký koníček, ale nejsem osamělý vlk, v čechách existuje celá kominuta, která se tím zabývá.

A dost uvyžuji o koupi toho nábojnicového pásu, ale pořád je tu problém s náboji...:(
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 lis 2005 12:01

Já bych ti poradil realisticky takto:
1.) Zkus jít sám nebo s někým na střelnici a nasbírej si tam nábojnice. Tohle bude ale asi problém, protože puškové nábojnice se na běžné střelnici jen tak válet nebudou. Bude jich tam jen pár od nějakého svátečního střelce, ten kdo střílí hodně většinou přebíjí a svoje nábojnice si posbírá. Maximálně tam budou ve větším množství nějaké 7,62x39, které ti do toho pásu stejně nepůjdou.
Pak si nech od známého koupit pouze střely a sestav to dohromady.

2.) Asi nejlepší možnost, ale taková pololegální, není to jednoduché, i když tohle snad nikomu nemůže vadit (no počkej, jsem zvědav kdy se tady objeví první moralisti a strážci pořádku :wink: ). Nech si od známého koupit náboje 7,62x54 nebo podobné v množství jaké potřebuješ, cena je asi od 5,90,- za kus. Pak je delaboruj (vysyp prach a odstraň zápalku). Pak do každé hilzny vyvrtej z jedné strany díru (tak aby nebyla vidět a nekazila vzhled), čímž ho znehodnotíš. Dej zpátky kulku a je to.
Určitě je znehodnoť, protože předpokládám, že ten kejs budeš zase vozit po výstavách a lankách a prezentovat ho na netu, tak ať se nedostaneš do problémů. A určitě to všude uváděj i v popisu, tím odradíš mamlasy, kteří se budou cítit tím kejsem velmi ohroženi na životě a budou chtít fotky toho kejsu přeposílat do mailu policajtům nebo novinářům.

3.) Nech si ty náboje vysoustružit ze dřeva a nabarvi je. Tohle je jediná dokonale legální metoda, ale vzhledem k tomu, že vidím jaké kejsy vyrábíš, tak jakákoliv napodobenina ten vzhled bude kazit.

4.) Jo, a taky si můžeš sám udělat ZP. :wink:
Stoobi

Příspěvek od Stoobi » 22 lis 2005 14:36

2Kubajzz: Na té první možnosti se pracuje, ale právě je tu ten problém, který jsi nastínil - tedy, že pochybuji, že tam seženu nábojnice do kulometu/samopalu. Ale uvidíme.

Na druhá možnost je velice zajímavá, ale jelikož jsem naprostý laik, nedokážu si představit, jak se "zneškodňuje" nábojnice.

A nad třetí možností jsem také přemýšlel, a možná by nebyl problém je vysoustružit přímo z mosazi nebo podobného materiálu, ale jak jsi sám řekl, ta nábojnice by podle mě ukrutně ztratila na vzhledu, což bych nerad. Opravdu jde o efekt, který by měl být "dokonalý".

A ještě tedy přidávám několik slíbených fotografií.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Omlouvám se za množství, ale snad to nebude nikomu nějak moc vadit...:)

A moc mě těší, že mi radíte s takovým zájmem, jdem opravdu poměrně velká lama v tomhle ohledu. Díky
Návštěvník

Prima

Příspěvek od Návštěvník » 22 lis 2005 15:25

Mě fotky nevadí, mám obrázky vypnuté a kvůli tomuhle jsem si je zapnul a rád :-)
Vadit by to mohlo adminovi, ale ten by se ozval.
Ty náboje - když hilzny vysoustružíš z mosazi, bude to hrozně těžké, ale vzhled bude super - originál hilzny taky bývaly z mosazi. Jen moderní levné vojenské náboje jsou z ocelového plechu s lakem navrchu. Ty bych klidně simuloval dřevem a vhodný lak už trefíš podle na zemi sebrané hilzny. Je tmavě šedý a lesklý, nově i matný, ale klasika do kulometu 7,62x54R má hilznu buď z mosazi nebo z šedě lakované oceli. Střela může být v barvě mědi nebo tombaku nebo niklovaná, což je ideální, protože vysoustružené mosazné hilzny na špici ponikluješ a jsi přesně na vzhledu originálu.
Kvůli váze a ceně bych ale volil tmavě šedý nylon na soustružení hilzen a chromový sprej na špičky = střely.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 lis 2005 15:37

Stoobi píše:A moc mě těší, že mi radíte s takovým zájmem, jdem opravdu poměrně velká lama v tomhle ohledu. Díky
To je v pořádku, já ty tvoje skříně znám z ocguru, nezajímají mě jenom zbraně. :wink: Kromě toho taky občas hraju Half Life, takže ten styl mě bere.

Prvně si sežeň ten pás, pak uvidíš které náboje do něho půjdou. Ty do samopalu určitě (pravděpodobně) ne, jsou moc krátké (to je ten 7,62x39 - je to ráže x délka nábojnice v mm). Do kulometu je náboj 7,62x54. Ale může být i jiný, podle toho z jakého kulometu pás seženeš.

Jak se delaboruje náboj by ti poradil někdo, kdo přebíjí, ti to dělají běžně. Na zápalku mají snad nějaké kladívko. Moc o tom nevím, protože nepřebíjím.
Kdysi jsem pár nábojů rozebral normálně kleštěmi. Zapáčit a hotovo. :oops:

Jak jsi udělal tu rez? A jde to pak případně nějak sundat?
Napadlo mě, že bych tak ze srandy potunil nějakou vzduchovku. :lol:
Stoobi

Příspěvek od Stoobi » 22 lis 2005 15:44

No tak nějak se mi nabízí jedna možnost, jak bych mohl nějaké nabojnice získat, takže uvidím, jestli to dopadne. Ale je možné, že to budou nějaké z kulometu, ovšem nejspíše vystřílené. Ale tady nevím, jak to pak vypadá...jak hodně je nábojnice zdeformovaná po výstřelu? Co by bylo potřeba nahradit, nebo tak?

Zajímavě se mi jeví i to vyprazdňování, ale mám vůču nábojům takový určitý respekt, takže nevím, jestli to není nějak nebezpečné, popř. jak to přesně udělat. Nerad bych přišel o ruce nebo dopadl ještě nějak hůř.

A k fotkám. na OCguru jsem je nedával, ale mám v podpise odkaz, ale na PCT byly určitě...:) A jak jsem udělal rez? Je to speciální instatní rez a pak hodiny a hodiny práce a zase práce. Ale s výsledkem jsem celkem spokojen...:) Ale jako "vtípek" na "tuning" vzduchovky to asi nebude to pravé...:)
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Prima

Příspěvek od Andy » 22 lis 2005 16:13

Anonymous píše:Mě fotky nevadí, mám obrázky vypnuté a kvůli tomuhle jsem si je zapnul a rád :-)
Vadit by to mohlo adminovi, ale ten by se ozval.
Jo kdyby si byl zaregistrovany tak by si vedel, ze kazdy uzivatel ma svuj vymezeny prostor pro prilohy (tzv. prilohovy box). Az si ho Stoobi zaplni... bude namydlenej :-D Jinak nic proti tomuhle "umeni". Sice mi to nic nerika... ale nevadi mi to. A Kaldovi to asi vadit take nebude. Jak rikam, kazdy ma svuj prilohovy box.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 lis 2005 16:14

Stoobi píše:No tak nějak se mi nabízí jedna možnost, jak bych mohl nějaké nabojnice získat, takže uvidím, jestli to dopadne. Ale je možné, že to budou nějaké z kulometu, ovšem nejspíše vystřílené. Ale tady nevím, jak to pak vypadá...jak hodně je nábojnice zdeformovaná po výstřelu? Co by bylo potřeba nahradit, nebo tak?
No, tak to by byl asi ideální případ. Pak už jen někoho s ZP, kdo ti koupí ty kulky. Je to korunová položka (jedna cca 2 až 3,-Kč).
Vystřelené nábojnice nebudou nijak zdeformované. Pouze pokud by do něčeho při vyhození narazily. Třeba na závěr, ale to je spíš občasný problém u pistolí.
Budou mít pouze důlek v zápalce, což je pro tebe jen výhoda (zápalka je neaktivní a nemusíš nic rozebírat, prostě ji tam necháš). Od ostré munice to nepoznáš.
Stoobi

Příspěvek od Stoobi » 22 lis 2005 16:28

ok, díky za rady. Uvidím, co to bude zač. Problém bude spíš ta osoba se zbrojním pasem, uvidíme, jestli někoho najdu. Každopádně bych rád znal více informací ohledně toho vyprazdňování a následného provrtání. To se mi jeví jako zajímavá možnost, pokud náboje nestojej tolik. Tady by se nenašel někdo, kdo by to svedl? Potřebuju cca. 40 nábojnic - ideální by byla tedy ráže 7,62x54. Kdyby to někdo svedl, věřím, že by jsme se na odměně nějak domluvili.

A co se týká fotek, tak je mám na vlastním ftp, takže jsem žádného přílohového boxu nevyužil...:)
Odpovědět