Kde sehnat repliky naboju

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Stoobi

Příspěvek od Stoobi » 23 lis 2005 09:03

Já jsem spíš myslel, jestli by někdo nemohl poslat komplet, tedy prázdný náboje i se střelou, abych to nemusel nikde shánět. Na nějaký ceně se určitě domluvíme.

A co se týká hilzenu/tenzoru - tam nevím, jestli bych se dostal....:( A hlavně to je dost pozdě...potřeboval bych je co nejdříve...


Návštěvník

No tam už je letos nesesbíráš :-(

Příspěvek od Návštěvník » 23 lis 2005 10:09

Stoobi píše: A co se týká hilzenu/tenzoru - tam nevím, jestli bych se dostal....:( A hlavně to je dost pozdě...potřeboval bych je co nejdříve...
Poslali ti kalendář na 2005 - poslední Zbraně sv. válek už byly.
To by ti musel Balda ze střelnice něco vysbírat - má tam toho bedny :-)
Stoobi

Příspěvek od Stoobi » 23 lis 2005 12:37

:D Tak jsem mu napsal na ICQ, snad bude tak moc hodnej a nějak bych se s ním domluvil...:) To by bylo naprosto geniální...:)
Stoobi

Příspěvek od Stoobi » 23 lis 2005 19:29

ok, takže všem mockrát děkuji za rady - už jsem sehnal díky Baldovi.

Ale měl bych ještě jeden dotaz. Asi dvě hodiny jsem hledal adekvátní nábojnicový pás, ale boužel nenašel. Jsou to nábojnice ráže 7,62x51 Nato, takže předpokládám, že ten pás na linku v úvodu tohoto threadu by asi nebyl úplně to pravé. Nevěděl by náhodou někdo o lepším? Ideální by byl nějaký třeba i kratší. Díky
skala

Příspěvek od skala » 23 lis 2005 19:49

Strelecka revue c.11, na strane 50 kde jsou inzeraty nabizi nejaka firma ktera me prodejnu v Praze "naboj 7,62 vz.59 skolni (sada 50ks+pas ) s cenou od 400,-"
treba by u jsi tam mohl sehnat samostatny nabojovy pas a vyzkouset jestli by tam ty naboje co uz mas nesli nacpat

jestli jsi z praglu tak tam zkusit zajit a vomrknout to nebo jim posli mejla: samopaly@seznam.cz

jo a adresa prodejny: Rašovská 659/1 Praha 9 - Vinoř otviracku maj od 13 do 18, po - pa
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 23 lis 2005 20:08

Na eBayi se delaborovany 7.62 v pasu prodavaj, tak jestli ti jde o to, da se to tam splasit. Vse legalne pochopitelne... ale pas (tak 100ks) vyjde tak na dva tisice...
Stoobi

Příspěvek od Stoobi » 25 lis 2005 16:27

Díky, zkusil jsem jim napsat, ale jeden kámoš má prý nějaký pás doma, takže v pondělí mi ho donese...uvidíme...:)
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xlibor » 25 lis 2005 17:39

V podstate jsem chtel rict to same co Skala, idealni pro tebe by bylo sehnat si skolni naboje do SA vz.58, pouzivaji se v AČR pro vyuku. Jsou v podstate k nerozeznani, maji celoplaštovou strelu, a rozeznat se daji pouze tim, ze maji narazenou zapalku.
nespavec

Školní náboje

Příspěvek od nespavec » 25 lis 2005 17:56

Stoobimu to asi moc nepomůže,ale armádní školáky,co jsem viděl já,měly v nábojnici několik podélných prolisů,aby bylo na první pohled i na pohmat jisté,že to nejsou ostré.Byly to 7,62x39 a 7,62x25.
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Školní náboje

Příspěvek od xlibor » 25 lis 2005 22:08

nespavec píše:Stoobimu to asi moc nepomůže,ale armádní školáky,co jsem viděl já,měly v nábojnici několik podélných prolisů,aby bylo na první pohled i na pohmat jisté,že to nejsou ostré.Byly to 7,62x39 a 7,62x25.
Mas pravdu, ted si vzpominam, ze na nich jeste byly ty prolisy. :)
Návštěvník

nespavec mě předběhl a přesně tak to je

Příspěvek od Návštěvník » 26 lis 2005 07:14

V reálu jsou na starých nábojích 7,62x54R opravdu hluboké prolisy,
ale na novějších 7,62x39 už asi byl lis unaven, protože ty samé tři
prolisy jsou jen takové čárky, škrábnutí na povrchu, skoro nejsou
vidět.
Navíc i s prolisy to pro fandu sci-fi bude zajímavé, takové náboje
běžně lidi neznají, takže můžeš tvrdit, že to jsou patrony do pušky
z Half-Life :-) Originály :-)
Stoobi

Příspěvek od Stoobi » 26 lis 2005 08:52

Náboje už neřeším. Teď už sháním opravdu jen pás. Jsem zvědav, jestli něco najde můj kámoš, protože jinak opravdu nevím, kde to sehnat. Psal jsem na ten mail, viz výše, a zatím nikdo nenapsal. No uvidíme.

A jinak cvičný 7.62x39 jsou poměrně krátký. Už mám 7.62x51, což je naprosto perfektní...:)
Smazaný uživatel 111

Příspěvek od Smazaný uživatel 111 » 26 lis 2005 12:59

Stoobi píše:Teď už sháním opravdu jen pás. Jsem zvědav, jestli něco najde můj kámoš, protože jinak opravdu nevím, kde to sehnat.
Sežeň si jakýkoliv pás do kulometu,třeba ten co ti radil Kubajzz. Rozdíl v tloušťce mezi 7,62x54R a 7,62x51Nato je 0,4mm. Když si ten pás trochu upravíš tak tam ty nábojnice musej držet. :wink:
Balda
Stoobi

Příspěvek od Stoobi » 01 zář 2006 15:16

Vytahuju tenhle thread, protože mám problém. Koupil jsem teď na armyburza.cz od jednoho člověka celý pás včetně nábojů. Náboje označovány jako školní včetně certifikátu, kde je uvedeno, že se jedná o školní a znehodnocené střelivo. Tento fakt jsem považoval jako informaci o tom, že náboje jsou prázdné, tedy absolutně nehrozí nebezpečí.

Jelikož ten pás potřebuji použít pro dekorativní účely, musím ho přivařit k železné konstrukci. A právě při montáži jsem si všiml, že na několika (3-4ks z 50) nábojích není takový ten "ďůlek", který podle mě značí vystřelení a proto mám teď trošku strach začít to svářet, aby když se pás zahřeje nějak ty náboje nevystřelili. Můžete mi tedy prosím někdo vysvětlit situaci, tedy co vlastně značí název Školní náboje a zdali hrozí nějaké nebezpečí při tom zahřátí? Ten pás jsem bral jako neškodný a prázdný, ale teď si nejsem jistej.

Psal jsem teď i tomu prodejci, ale jelikož to dost spěchá, tak se ptám ještě tady. Snad mi někdo bude schopen rychle odpovědět. Ten prodejce snad má nějakou firmu se střelivem, či co...prostě na certifikátu je uvedeno i jméno, apod. Díky za radu!
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 01 zář 2006 15:19

Ten důlek chybí dole na zápalce nebo chybí ten podélný na těle nábojnice?
Pokud není důlek na zápalce, tak je velmi pravděpodobné, že se jedná o ostrý náboj.
Školní náboje mají podélné prolisy, ale jestli na některém chybí, tak to ještě nic neznamená.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět