KARAMBIT

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 24 říj 2006 14:35

2Puntana
no já kudlu většinou používám na tu nejzákladnější věc a to je otevření lahváče :P :D , párek, chleba a k tomu je ten zahnutý nevhodný a další co se s kudlou dá dělat. Samo když člověk bude chtít tak s ním to co potřebuje taky udělá.... :)

No to že bude nejvíce zraněných a zabitých obyč kudlou je celkem jasné a na zabití stačí jen kuchyňák, či cokoli ostrého....nečekaně tě někdo bodne či když ho ani nevidíš zezadu, v hromadné bitce a můžeš být bojovník jaký chceš :? Ukrajinci mají v oblibě obyč pižlák s dost skráceným ostřím aby pořezali ale primárně se nezabili, romáci zas jakýkoli čůro z tržnice, olaští jedine břitvu, kolikrát na gumičce..ti se holýma rukama nikdy prát nejdou....
A také když se učíš bojovat s nožem, nosíš ho sebou tak víš moc dobře co dovede a nějakému souboji se budeš chtít vyhnout
pokuď to jen půjde....tak moc zabitých spešl nožíkem k tomu určeným nebude....

s tím Balisongem jsem to myslel tak že se dá použít samo jako každý jiný nůž, otevře se raz dva.....já narážel na to všechno točení, přehazování atd... to je tak dobré na hraní vypadá efektně ale k ničemu,podle mě před časem jsem to probíral na jiném fóru, kde bili zastánci toho jak je to efektivní a účiné v boji (to hraní, točení, přehazování myslím) s čím já nemohu souhlasit, podle mě je to úplě k ničemu.......co jsem sledoval různá videa kde to bylo takto demonstrováno tak to vypadalo sice pěkně ale vživotě by tahle bjovat nemohli.

popravdě si slečnu s takovým nožíkem moc nedovedupředstavit a navíc než by ho v kabelce našla....a na opasku mít tohle, no proč ne :D

jestli je v arizoně standartním vybavením policie netuším.....
Jo v dnešní době se dělá většina na image, různé podivné kopije toho či onoho, pochybné kvality adp :?
Jo te ten klonovanej jsem tu dal, když už jsme se bavili o balisongu...no co říci hrůza a děs


Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 24 říj 2006 14:38

....
Přílohy
12.jpg
1.jpg
Puntana

Příspěvek od Puntana » 24 říj 2006 15:09

Lada píše:no já kudlu většinou používám na tu nejzákladnější věc a to je otevření lahváče :P :D , párek, chleba
:lol: :lol:
Lada píše:...olaští jedine břitvu, kolikrát na gumičce..
Tak o tomhle jsem slyšel už hodněkrát, ale nikdy neviděl. Máš o tom nějaký ověřený informace? Pořád nemůžu příjít na princip používání. Útok je jasnej, ale jde mi o techniku "dobrždění" když útok nevyjde a je potřeba ho zopakovat. Jak to dělaj aby ta zbraň nezranila majitele?? A jakej to má přibližně asi dosah? Sem něco slyšel o 2-3m a to mi připadá jako pohádka pro děti.
Lada píše:...před časem jsem to probíral na jiném fóru, kde bili zastánci toho jak je to efektivní a účiné v boji
můžeš sem napsat kde se to probírá, díky. Případně mi to pošli jako SZ. Moc diskuzí o nožích jsem na českém netu zatím nenašel.
Jinak souhlas ty různý extrémní otočky atd. jsou hlavně do filmu. I když s tím nožem se daj dělat kouzla, není primárně tvořenej na "blbosti" :wink: Co s ním dělá jeho majitel za to nůž nemůže. :wink:
Lada píše:než by ho v kabelce našla....
záleží na její šikovnosti, některý jsou hooodně šikovný :wink:
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 24 říj 2006 19:04

třeba tady ale už je to zapadlejší diskuze: http://www.bojovaumeni.cz/bu/modules.ph ... t=balisong

jinak jedno pěkné forum je na www.knife.cz (odtam jsem bral ty obrázky)

na www.specnaz.cz je taky něco málo ve foru, ale spíše jen okrajově...

Už si ten princip s gumičkou a břitvou moc nepamatuju a ani jsem se o to nezajímal, ale zeptám se kamoša on je romale a zná ty jejich fígly i styl boje s nožem mají jiný...

JInak ženská musí být hlavně šikovná někde jinde :twisted: :D
Kocik

Příspěvek od Kocik » 24 říj 2006 20:34

Puntana píše:
Lada píše:A učíš se či umíš s ním [/b]bojovat?
.....
Boj nožem přece nezávisí na noži :wink: Nebo snad střelba z pistole se učí taky speciálně např. pro Glock a pro ČZ ? :lol:
Lada píše:Mě tedy zatím moc nezaujal (tedy z praktického hlediska) i když vypadá zajímavě a pěkně, ale takových je :D na klasicé používání se hodí spíše normální .....
Je pravda, že je to dost speciální nůž původem z Malajsie. K jeho správnému používání je dobré mít nějaké ty znalosti FMA nebo PS. Jinak je to ale praktická věcička, z mého pohledu určitě praktičtější než, u nás dnes již velmi rozšířené, Balisongy 8)
Lada píše:... a na použití v boji je potřeba už určitých znalosti v boji s noži.....
Na jakoukoli lidskou činnost potřebuješ určité znalosti, boj nožem určitě není výjimkou, spíš naopak :wink:
Lala píše:..nevidim v tomto nozi prakticke vyuziti a univerzalnost, snad ani ten chleba se snim poradne ukrojit neda .....
Ten nůž sice není tvarován na krájení chleba (což třeba Kukri taky není přímo určený na krájení chleba a je to dobrá věcička :wink: ), ale osobně i v mém v běžném životě ho používám k plné spokojenosti. Karambit je hlavně tvarově navrhnutej tak abys nepříteli mohl snadno vypustil "modrého hada" na svobodu :lol: :lol: A ten kroužek na konci taky není určenej jako kroužek na klíče :lol:


Je to sice pravda, že hodně záleží na tom, kdo s nim bojuje atd., ale to se nedá srovnat s pistolema, a palnýma zbraněma vůbec. První věc u karambitu je hned styl držení. To je jako kdybys řek, že se šermuje stejně s mečem, stejně s kordem a úplně stejně i s šavlí. :wink:
Puntana

Příspěvek od Puntana » 24 říj 2006 21:06

Lada píše:.. zeptám se kamoša on je romale a zná ty jejich fígly i styl boje s nožem mají jiný...
tak to se určitě zeptej. Tohle by mě dost zajímalo. I ten nůž, teda jejich pohled na problematiku + jestli vůbec něco nějak cvičej=trochu trénujou nebo jen odkoukaný věci podle videa s Bru_Líkem jeho stylem JeďKunDo :wink:
Lada píše:JInak ženská musí být hlavně šikovná někde jinde :twisted: :D
tohle sem tou šikovností měl hlavně myslel 8)

Kocik píše:Je to sice pravda, že hodně záleží na tom, kdo s nim bojuje atd., ale to se nedá srovnat s pistolema, a palnýma zbraněma vůbec. První věc u karambitu je hned styl držení. To je jako kdybys řek, že se šermuje stejně s mečem, stejně s kordem a úplně stejně i s šavlí.
Chlape to byla zjednodušující nadsázka, zas to neber tak vážně :D.
V zásadě se s karambitem pracuje stejně jako s nožem drženým v reversu. A když ho držíš normálně tak je rozdíl oproti normálnímu noži ještě menší. Když umíš bojovat podle principů FMA tak nic extra dalšího se učit na karambit už nepotřebuješ. Techniky si jen trošku přizůsobíš konkrétní zbrani (např. budeš muset omezit body atd.) Samozřejmě jsou u toho nože různé triky a finesy, ale teď se bavíme o začátečnících či mírně pokročilých adeptech, ty se tímhle nemusej zabývat.
Zakk
Příspěvky: 214
Registrován: 12 kvě 2006 18:18

Příspěvek od Zakk » 24 říj 2006 21:24

mezi námi ten kroužek-na klíče-je dosti praktický i z hlediska pevnějšího úchopu nože-když se vám bude někdo snažit vyrazit nůž z ruky,tak s obyč útočným nožem to není zas takový problém,ale když držíte tendle nůž a ukazováček máte v tom kroužku,tak už vám ho jen tak někdo z ruky nevykopne-tento nůž má něco do sebe a ten kdo ho vymyslel ho určitě vymyslel za nějakým účelem a ne jen tak z nudy-každa zbraň,nebo nástroj má své specifické určení-mě osobně se tento nůž hodně líbí a dosti mi vyhovuje-používám ho skoro denně na různé věci a zatím mi ve všem plně vyhovuje
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 24 říj 2006 23:57

2 Puntana

jj zeptám on mě už ledasco učil a ukazoval, ale jak to člověk netrénuje a necvičí tak je to špatný :( a nemám zas na to tolik času (studium-diplomka na krku, prace) snad bude někdy ho více i bych se rád chodil někam učit bojovat s nožem i jinýma zbraněma a zkombinoval ten jeho styl s jiným a další co bych chtěl vyzkoušet, ale není na to čas a momentálně ani peníze ty jsou potřeba jinde a tohle není zrovna levná záležitost......

No pohled na problematiku mají jednoduchý...prostě vyhrát čím víc jich h je tím líp, s holýma rukama nechodit....nic férového nečekej tedy tohle se týká určitých oblastí u nás tohle neplatí, tady jsou už asimilovaní...
Většina jich získává zkušenosti na ulici a od kamarádů, někteří i možná v klubech věnujícím se převážně boxu....
Ohledně samotného nože, tak je to další vhodná a velice účinná zbraň...a hlavně dokáže efektivně vystrašit.....olaši jdou do každé rvačky už s břitvou schovanou v ruce, tedy klidně tě teprve napadnout když se mu znelíbíš ale holýma rukama nepůjdou...tohle musíš prostě čekat samo i si všimat okolí kdo se na tebe blbě kouká....a už čekat nejhorší.....
Systém převážně, že nožem řežou, nůž schovaný v ruce, čepel podél ruky ostřím od sebe (aby nebyl vidět pak už jen říz říz když je na vhodnou vzdálenost ) , různé úchopy mezi prsty aby se dal nůž otáčet a různě uchopovat..sice úchop není zrovna moc jistý(alespoň mě tak nepřipadne) ale na převážné řezání dostatečný to už je pak taky na volbě nože jak dobře se takhle bude držet....

dívej se oni nebudou obkoukávat něco z nějakého videa takové skupinky co napadají a jsou na tohle zvyklé ti se to naučili od starších, zacházet s nožem, břitvou je starší naučí hned jak umí stát na nohou, ale že by to pak cvičili mezi sebou třeba dva dny v týdnu netuším, ale pochybuji. Naučí se a pak občas použijí....Oni bojují prostě jinak než se učíš ty a to je učí ti zkušenější od nich.....

Ale poptám se důkladněji :wink: shodou okolností je to můj trenér co mě učí BU, BS atp. boj se zbraněmi a na učení je toho tolik...tak není čas stíhat se učit a přocvičovat vše. No příště si udělám čas na ten nůž, budujeme tělosvičnu tak se vidíme skoro pořád.....


2Zakk no to, "že není problém s normálním nožem mu ho vyrazit z ruky" pokuď to nebude úplná lama tak je to problém a ty nesmíš být už vůbec lama :wink: a o vykopnutí :D nemůže být moc reč to je tak dobré do filmů a špatných propagačních videí...samo to není nemožné ale to situace musí být hodně příznivá a ty hodně dobrý.......i nějaké bojové systémy, různé BU jsou v tomhle hodně pohádkové :roll:
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 28 říj 2006 22:42

takže to o co ses zajímal:
¨
Břitva je uvázaná na letecké gumě či nějak podobné, cca 20-30cm na konci udělané očko na zachycení na prst, břitva se vyhodí a klupodivu prý když se zpátky vrátí tak že tě nepořeže a jen ji chytneš, případně když ji nechytneš tak se jen svěsí dolů a znova ji chytneš......když nebudu mít co na prácí tak to třeba vyzkouším :D
Puntana

Příspěvek od Puntana » 01 lis 2006 12:17

Lada píše:takže to o co ses zajímal: ¨
Břitva je uvázaná na letecké gumě či nějak podobné, cca 20-30cm na konci udělané očko na zachycení na prst, břitva se vyhodí a klupodivu prý když se zpátky vrátí tak že tě nepořeže a jen ji chytneš, případně když ji nechytneš tak se jen svěsí dolů a znova ji chytneš......když nebudu mít co na prácí tak to třeba vyzkouším :D
dík za info, konečně informace která je asi reálná, tohle si dovedu už trochu představit. Dosah typuju max do 1,5m a nějakou fatální účinnost to asi taky nebude mít. Rozhodně díky za info a napiš pak ještě svoje osobní zkušenosti. A jestli se pořežeš nezapomeň to nafotit a zveřejnit ať se trochu pobavíme :lol: :lol:
A jen tak mimochodem jaký BU, že to vlastně cvičíš??
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 01 lis 2006 13:26

No já nemám v úmyslu se pořezat či podřezat...když už to budu zkoušet tak to ostří nějak efektivně zadělám :)

K tomu co cvičím, no já tak různě nemám vyhraněný styl.....různě to tak kombinuji neco z toho a toho z něčeho více z něčeho méně..podle toho co mě sedne a vytvářím si tak svůj styl...

zhruba z tohodle: muay thay, kickbox, karate, box, aikido, jiu-jitsu, judo, musado (i když to už jsou různě splácané efektivní věci z různých BU), a různé pouliční fígly + boj se zbraněmi a obrana vůči nim: tyč dlouhá, krátká; teleskop; tonfa, nůž, boken i nějaké eventuelně další či improvizované..

no je toho moc a času málo, ale zas mám na dalších hodně let co dělat :D
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Příspěvek od selag » 01 lis 2006 13:39

Tak s břitvou na gumičce mám vlastní zkušenost. Ostrava - Vítkovice, náměstí Míru, cca 22.00 hod. Vzdálenost cca 2 m a výsledek? Prořízlé rifle a na prdeli jizva 6 cm. Velmi rychlé a účinné. Naštěstí už snědý kamarád neměl druhý pokus. Už je to hodně dávno. :oops:
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 01 lis 2006 14:07

...ale památka zůstala, co? :?
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 01 lis 2006 17:15

To selag: copa, tys měl břitvu v kalhotech a snědý kamarád otvory v kabátu ráže .45? :D
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Příspěvek od selag » 02 lis 2006 08:55

Silencer: To ne, na to sem ještě neměl věk. Ale jak píše kolega - památka zůstala. Viděl sem 2 způsoby použití : Ten první byl hod a zpětné potažení - od toho mám tu jizvu a druhý roztočení a pak hod. Ale ani u jednoho způsobu sem neviděl, že by se břitva bezpečně vrátila k majiteli. A to mě vlastně zachrábnilo. Než si to zase ten zmetek připravil, tak už ležel. Ale při té vzpomínce se ještě teď klepu vzteky!! :evil:
Odpovědět