kam mohu nosit zbran a jakou mi doporucite.

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Václav

kam mohu nosit zbraň a jakou mi doporučíte.

Příspěvek od Václav » 21 úno 2006 09:32

zdravim všechny. mam zp, ale chci zbraň na nošení, jak ji nosit ? opasek, v podpaží - vodorovně nebo svisle, kam všude ji mohu nosit? diky za odpovědi


joot

Příspěvek od joot » 21 úno 2006 09:45

Předpokládám, když máš ZP, tak sis prostudoval zákon 119, tam bys měl najít alespoň základní vodítko pro to, abys věděl kam můžeš nosit, kam ne.
O výběru pouzdra toho bylo popsáno spousta, jestli vůbec netušíš tak pro začátek koukni sem http://www.aegisteam.cz/index.php?main=testy&id=44
Olaf

Jak nosit zbraň.

Příspěvek od Olaf » 21 úno 2006 09:51

Václave,pokud Tě zajímají zbraně a věci kol nich, dej si ten čas a pročti si všechny předchozí témata. Uvědom si,že pro všechny, kdo nejsou pouze jednou za měsíc na tomto fóru, je již únavné znovu a znovu někomu radit např. jakou zbraň si pořídit, jak ji nosit atd. To, že lepší je čůrat po větru, jak proti, na to jsi musel přijít také sám. A obdobné je to s tím nošením zbraně, jestli na opasku, či v podpaždí. Musíš si to sám vyzkoušet, jelikož každému vyhovuje něco jiného. Bude Tě to stát sice více peněz ale zbraně jsou drahý koníček, s tím musíš počítat. Jinak nic ve zlém.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 21 úno 2006 10:26

No, nosit zbraně lze vlastně všude, kde to není zakázáno zákonem. Pricipiálně to je zakázáno jen na místech lidových zábav, dále automaticky v takových místech, kde člověk není sto zajistit podmínky zákonného nošení (nabité, neustále u sebe a skrytě), nebo držení (v trezoru - což není nošení, nebo nenabité v uzavřeném obalu).

Na všechna ostatní místa zbraně nosit lze. Tedy i na poštu, do banky a kamkoliv jinam. Pokud mají detekční rám, je potřeba je upozornit, že u sebe máš zbraň. U soudu třeba zbraň odeberou a vydají povolení.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 21 úno 2006 11:23

Jeste doplnim zakonnou definici toho, kam zbran nosit nelze:
- veřejné shromáždění, slavnosti, sportovní podniky nebo lidové zábavy

Tohle me docela zajima. V jinem tematu se to jiz resilo, ale myslim, ze se to tam trochu odklonilo od tematu.
Takze co presne je slavnost, lidova zabava a verejne shomazdeni?
Nekdo psal, ze definice lidove zabavy je, - misto, kde se lide schazeji za ucelem zabavy - ( cili kino, divadlo, atd. ). A co restaurace? Hospoda je jasna ( lide se tam chodu bavit, ale take stravovat ), a co nejake jine stravovaci zarizeni, bufet, zavodni jidelna, fast food typu MCDonnald a jine?
A co ty verejna shomazdeni a slavnosti. Az budou lekari demonstrovat 24.2 na Staromaku a ja budu potrebovat proste jen projit, mam se tomu mistu vyhnout, mam li u sebe zbran a nechci li porusit zakon. TEd je doba masopustu. Az pujdu domu a nekde potkam pruvod, muzu se mezi dav vmisit, mam li u sebe zbran?
Spousty otazek, ja vim. Mohl by odpovedet nekdo, kdo v tom ma jasno.
václav

Příspěvek od václav » 21 úno 2006 11:32

no to je přesně ono. ve foru sice takova debata byla, ale pouze do zákonů. co ten zákon říká to prostě nevim nebo respektive co tím chtěl básník říci. když pudu na kafe do vinarny tak prostě nevim jestli porušuju zákon nebo ne. díky za odpovědi
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 21 úno 2006 11:52

Restaurace ci kavarna je dle meho v poradku. Kino, divadlo apod. uz ne.
A co se demonstraci a jinych akci tyce, lepsi se jim vyhnout (pokud mam zbran a nejsem demonstrant).
Olaf

Kam nosit zbraně.

Příspěvek od Olaf » 21 úno 2006 11:59

Tak tohle chcete po zákonu již moc. Myslím si, že je na citlivém posouzení každého z nás, co je to zábava, co je veřejné shromáždění atd. Pokud se zúčastním nějakého shromáždění, nebo půjdu jen okolo, ten rozdíl snad rozpoznáme snad také. Zbraň má být nošena skrytě a v tom je především hlavní problém. Pokud budu v restauraci a zbraň nikdo neuvidí / za účelem pouze stravování / myslím si, že není třeba nic řešit. Pokud ovšem půjdu s kámošema na pivko a vím, že jich udělám dost, asi není na místě tahat sebou kvér. Na takový bál, to je také bomba. Ale již jsem se někde na tomto fóru zmiňoval o své zkušenosti s tím, že jsou mezi námi jedinci, kteří tahají zbraně i na silvestrovské veselice a to zajisté, vzhledem k většinou bujaré náladě, v pořádku není. Zákon Vám pouze taxativně vyjmenovává případy, kam se zbraní nesmíte ale potom již nastupuje rozlišovací schopnost jednotlivce a ta u některých jedinců absentuje.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 21 úno 2006 12:08

Já bych si dovolil navrhnout dvě pravidla, která nikdo nemusí respektovat, pokud nechce. Nicméně já je považuju za rozumné:

Zbraň se nesmí nosit tam, kde předpokládáte svou aktivní účast pokud:

1. Zde bude tolik lidí, že může být riziko mačkanice a nebezpečí krádeže zbraně (tedy koncerty, divadlo, kino, poutě).

2. Je evidentní nebezpečí požití nerozumně vysokého množství alkoholického nápoje (tedy hospody, tancovačky a venkovní zábavy) aby to omezilo Vaši schopnost se jakkoliv kontrolovat.

Ostatní místa a příležitosti jsopu logicky kosher.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
joot

Příspěvek od joot » 21 úno 2006 12:31

HanuIv píše:Já bych si dovolil navrhnout dvě pravidla, která nikdo nemusí respektovat, pokud nechce. Nicméně já je považuju za rozumné:

Zbraň se nesmí nosit tam, kde předpokládáte svou aktivní účast pokud:

1. Zde bude tolik lidí, že může být riziko mačkanice a nebezpečí krádeže zbraně (tedy koncerty, divadlo, kino, poutě).

2. Je evidentní nebezpečí požití nerozumně vysokého množství alkoholického nápoje (tedy hospody, tancovačky a venkovní zábavy) aby to omezilo Vaši schopnost se jakkoliv kontrolovat.

Ostatní místa a příležitosti jsopu logicky kosher.
" § 29 - Držitel zbrojního průkazu nesmí b) nosit zbraň nebo s ní jakkoliv manipulovat, pokud je jeho schopnost k této činnosti snížena požitím alkoholických nápojů nebo jiných návykových látek,11) léků nebo v důsledku nemoci" já osobně na zbraň nešáhnu ani když si dám jedno malý, stejně tak s volantem. Tou sníženou schopností bych řekl se rozumí jakékoliv množství.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 21 úno 2006 13:12

Zakon tu snad zname vsichni, text od HanuIv byl spi asi "selskorozumovy vysvetleni" :-)
Luke
Příspěvky: 192
Registrován: 23 led 2006 14:38
Bydliště: Praha

Příspěvek od Luke » 21 úno 2006 13:39

Vse, co jste napsali, je logicke a selskorozumove ( hrozne slovo ). Ale je to i zakonne? Je jasne ze chlast a zbrane nejdou dohromady. Nikdo si pravdepodobne nubude brat zbran na oslavu kamaradovych narozenin, kde je temer jiste, ze se spolecensky unavi. Na to jsem se ale neptal. Ptal jsem se na to, jak se zachovat v kazdodenich situacich. Zajdu si pres poledne ze zamestnani na obed do mistni hospudky. Pisete, treba vy, Hanu, ze ostatni mista jsou koser. Chapu to jako, ze zbran mam skrytou, cili kde neni zalobce, neni ani soudce. Co kdyz se ale na techto ostatnich mistech, ktere jsou koser, dostanu do sebeobrane situace. Vy konkretne, jak jsem pochopil, nosite casto zbran na obranu. Co potom? Reagovat, jako ze zbran nemam, abych me nepopotahovali z poruseni akona 119/2002, i kdyz jsem zbran pouzil v souladu s par.13 nebo 14. tr. zak.
K tomu reknu, ze me se zda lepsi, nechat si nasledne sebrat ZP a zbran nez se nechat zastrelit.

To Olaf.
Rekl bych, ze zakon je tu od toho, aby nam vymezil, co presne je zakazano a co dovoleno a kdy jedname legalne a kdy uz ne. S argumentem, ze mi to prislo logicke, u soudu nebo pri spravnim rizeni, asi neuspeji. To je jako kdybych rekl, ze je na posouzeni kazdeho z nas, jake strelivo mohu do sve zbrane nabijet.
pbezo
Příspěvky: 67
Registrován: 09 úno 2006 08:35
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pbezo » 21 úno 2006 13:56

Luke píše:K tomu reknu, ze me se zda lepsi, nechat si nasledne sebrat ZP a zbran nez se nechat zastrelit.
to je ako v Beslane. Zo zbabraneho zasahu obvinuju civilistov, ktori si branili deti a vraj zavadzali specnazu... Keby to bolo u nas, tak ma este zavru, ze som sa branil pred teroristami v skole, kde zbran nesmiem nosit pretoze je to verejne miesto s velkym poctom ludi ...
Zakony su vzdy namierene proti slusnym ludom, Grazli to aj tak odignoruju.
Richard

Příspěvek od Richard » 21 úno 2006 14:22

Já zbraň nosím na střelnici a protože jsem se nikdy nedostal do situace, kdy bych litoval, že zbraň nosím jenom na střelnici, tak u tohoto jednoduchého pravidla asi i zůstanu. To že mám zbroják a pistoli, přece ještě automaticky neznamená, že to s sebou musím pořád tahat. Zdá se mi proto trochu přehnané mít na zadku pistoli jen proto, že ji mám, a že prostě můžu, když přitom nemusím. Podle zákona schválnosti ji stejně můžete nosit celý život třeba i do vany, jednou si ji nevezmete a ouha....asi by mě nebavilo řešit, jestli tam, kam se chystám jít, můžu jít s pistolí, jestli můžu i tam, kam půjdu potom, jestli je pro mě opravdu bezpečnější mít zbraň, o kterou mě partička pochybných existencí připraví a ještě mi s ní udělá bebe a kdyby to náhodou nestihli, jestli jsem opravdu ochotný udělat jim bebe dřív.......jasně, musím-li opravdu bezpodmínečně jít něco kolem půlnoci temnýma uličkama, kam se moc nedopručuje chodit ani ve dne, prosím, dál bych to ale asi "nehrotil"...... take it easy :)))) R.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 21 úno 2006 16:01

Luke psal jsem jenom, že pokud půjdu do restaurace na oběd a nebudu mít na sobě pouze nějaké triko / tudíž zbraň bude skrytá /, nevidím důvod proč ne. Pokud Tě někdo bude v té restauraci ohrožovat na životě, máš samozřejmě dvě možnosti. Buď dodržíš literu zákona, pak se nech klidně někým vyháčkovat, a nebo se budeš bránit a v tom případě znáš zákon. Teď si vyber. Já osobně, pokud by skutečně šlo o krk dávám přednost tomu druhému.
Odpovědět