kam mohu nosit zbran a jakou mi doporucite.

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 26 úno 2006 20:43

Jdu jen kolem: Sakra chlape chceš mě zabít? Asi umřu smíchy. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Teda, to je fakt blábol. :lol: :lol: :lol:

Když má někdo vědět, že mám u sebe zbraň, tak ji musí u mě napřed vidět, že? :D Tak už to holt bejvá, to je holt zákon optiky. :D


Si vis pacem, para bellum.
solory
Příspěvky: 35
Registrován: 26 čer 2005 12:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od solory » 26 úno 2006 21:07

todle mi prostě nedá...

V bývalém zaměstnání jsem denně ( i na nočních) seděl sám na 1/4 miliónu, 2 km od nejbližšího baráku mezi poli... v kapse akorát kapesník,v tváři úsměv na každého zákazníka, protože přeci nemůžu každého podezřívat když si v přilbě na hlavě sahá do zadní kapsy, že na mně vytáhne pistoli? Peníze mé nebyly, od nadřízených jasné instrukce že peníze v případě přepadení vydat bez protestů a nejlíp i otevírat dveře aby se něco nestalo. I tak jsem zažíval mnohdy perné chvíle.
Zbroják i železo již mám nějakou dobu (hlavně sport) a nevidím jediný sebemenší důvod proto, abych si nebral zbraň na místa, kde bych se mohl cítit ohrožen já nebo rodina, samozřejmně v souladu se zákonem.
Neznalý člověk nepozná, že mám zbraň a znalý může jen tušit jestli ano nebo ne a o to si dá větší pozor. Ta paní za přepážkou možná tuší, ale proč by dělala rozruch? Pokud někdo má v úmyslu přepadnout, tak přeci nebudu provokovat a ptát se jestli mně zastřelí, ještě zpanikaří a opravdu blbost udělá.
V mém případě je nošení zbraně v prvém případě pocit velké zodpovědnosti a až v druhé řadě bezpečí. Každý kdo se rozhodne zbraň nosit si MUSÍ uvědomit kdy a za jakých podmínek je schopen ji vytáhnout a když, tak i použít a nést za to následky, chodit na střelnici, sušit doma a vyzkoušet si, co dokáže stres s muškou a zdánlivě málo citlivou spouší.
icq: 126629501
www.solory.wz.cz
yuras
Příspěvky: 26
Registrován: 09 lis 2005 22:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od yuras » 27 úno 2006 20:26

jdu jen kolem píše:Hele ty kravino, až ti někdo sebere na ulici prachy, protože dostal echo od telefonistu v bance, tak se sakra budeš rozčilovat nad blbem co používá telefon v bance. A vůbec už nemluvím o slušnosti nebo ti připadá vhodná na takových místech řešit pracovní, soukromé, intimní rozhovory?
Už tu byla zmínka o soukromých prostorech. Jestliže se mi jako majiteli nelíbí, aby ke mně chodili se zbraní, tak mám právo si stanovit, že se zbraní prostě NE. Pravděpodobně jste si pánové nepřečetli přepravní řád nebo jak se to jmenuje např. v Praze. Jestli si dobře pamatuji, je tam také zmínka o zbraních.
Jinak si klidně choďte se zbraní do banky, jen se pak nerozčilujte, že na vás zavolají zásahovku. Budete jen a jen vaše chyba. Kdo má vědět, že ji nechcete vyloupit, takže v tomto případě platí, všichni do jednoho pytle.
hele inteligente....... nez napises takovou <censored>, tak zjistuj fakta.....
ad prepravni rad: (http://www.dpp.cz) clanek 6. odstavec 6:
f. nabitou střelnou zbraň, která nesmí být zavazadlem nebo obsahem zavazadla (pro zbraně příslušníků armády nebo policie platí zvláštní předpisy)
...takze nesmim prepravovat nabitou zbran 'v zavazadle', pokud ji mam na opasku (skryte), tak tento bod neporusuji.
ad banka: skryte noseni a nikdo nevi, ze zbran v bance mam. stejne tak by to melo vypadat napr. pri silnicni kontrole...
Vik

Příspěvek od Vik » 27 úno 2006 21:08

V rakousku jak sem se zde docetl ochranka banky zastrelila dva mladiky co si mimo banku v parku prohlizela plynovku. Co myslite jak by reagovala, kdyby si vsimla ze ma nekdo pistoli v bance. A nemusite ji schvalne ukazovat, staci kdyz se roztrzite pro neco sehnete a uz to muze byt videt.
Tady to neni tak horky, ale kdyz by vas zastrelili, je dost mozne ze i v tomto kocourkove diky nepratelstvi vuci drzitelum ZP se jim nic nestane.
Chodit s pistoli do banky je dle meho zbytecna provokace.
Stejne se pistole diky "vejkladu prava" pouzit neda, takze je to fuk, i kdyz vas po výlezu z banky okradou.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 27 úno 2006 21:11

Mě jednou zastavovali příslušníci kontroly (silniční) a chtěli vidět lékárničku, která jest uložena v mém samohybu vzadu.

Tak jsem vylezl ven, ale zadul vítr a odkryl bundu. Policajt uviděl železo, a ptal se jestli jsem u sboru. Odpověděl jsem, že ne, a že mám zbroják. Na to uznale pokýval a ptal se na typ. Odpověděl jsem typ, ráži atd. Příslušník se podíval na lékárničku, já nasedl a odfrčel.

Popravdě, většinou je Policii (pokud nemají zrovna nějaký zátah na hledaného 20x uprchlého pětinásobného vraha :lol: ) zbraň volná.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 27 úno 2006 21:14

V bance před přepážkou se šacuje klient, za ním dlouhá fronta.
Pokladní: :evil: Pane, tak už konečně řekněte, co budete chtít, koukejte ta fronta za vámi! Budete ukládat, nebo vybírat?
Klient: vybírat, vybírat, ale pistoli nemůžu najít! :cry:
:D
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 27 úno 2006 21:47

:D :D :D :lol: :lol: :lol:
jdu jen kolem

Příspěvek od jdu jen kolem » 28 úno 2006 13:09

Nejsem ani Novinář ani novinář. Nemám potřebu se znásobovat.
HanuIv píše:Zdá se, že se nám ozval někdo, kdo se občas v jiných fórech označuje za Novináře.

:lol:
jdu jen kolem

Příspěvek od jdu jen kolem » 28 úno 2006 13:11

Asi čteš málo policejní svodky. Na osobě j mobil nepoznám, jestli má paušál nebo předplacenou kartu. Jedná o určité bezpečnostní riziko a věř, že ti jedno nebude, když ti budou skládat peníze.
HanuIv píše:
jdu jen kolem píše:Hele ty kravino, až ti někdo sebere na ulici prachy, protože dostal echo od telefonistu v bance, tak se sakra budeš rozčilovat nad blbem co používá telefon v bance. A vůbec už nemluvím o slušnosti nebo ti připadá vhodná na takových místech řešit pracovní, soukromé, intimní rozhovory?
Mimochodem, uvědomuješ si, že to co píšeš je blbina. Až někdo bude volat z banky "Kadle, už ten meloun dostal" z mobilu, tak bude první, koho se budou ptát, komu volá.

Takovéto věci se volají z venku a beze svědků, z mobilů s předplacenou kartou.

Byl bych rád, abys přestal mluvit do toho, čemu nerozumíš.
jdu jen kolem

Příspěvek od jdu jen kolem » 28 úno 2006 13:15

To máš pravdu. Bohužel chodí dost lidí, kteří si myslí, že se až tak moc nestane, když to někdo uvidí. Zvýšení sebevědomí? Odstrašení dotěrů? já řeším jen to, že nechci, aby v "mém" prostoru byla nošena zbraň.
Lugerman píše:Jdu jen kolem: Sakra chlape chceš mě zabít? Asi umřu smíchy. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Teda, to je fakt blábol. :lol: :lol: :lol:

Když má někdo vědět, že mám u sebe zbraň, tak ji musí u mě napřed vidět, že? :D Tak už to holt bejvá, to je holt zákon optiky. :D
jdu jen kolem

Příspěvek od jdu jen kolem » 28 úno 2006 14:39

ten je dobrej. V příloze další návod.
Fantan píše:V bance před přepážkou se šacuje klient, za ním dlouhá fronta.
Pokladní: :evil: Pane, tak už konečně řekněte, co budete chtít, koukejte ta fronta za vámi! Budete ukládat, nebo vybírat?
Klient: vybírat, vybírat, ale pistoli nemůžu najít! :cry:
:D
Přílohy
060216_748.jpg
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 28 úno 2006 20:59

majitel,popř pronajímatel objektu může ze zákona zakázat zbraň držet,nikoliv však nosit :twisted: výjímkou jso snad vojenské a strategické objekty popř poslanecká sněmovna..
Ondra

Příspěvek od Ondra » 28 úno 2006 21:32

No kazdy institut si muze na svem zakazat co chce-pokud to neodporuje zakonum(diskriminace,rasizmus,bla bla...)
Problem je pro ne to jak si to zajisti.Pokud maji detekcni ram/uvidi Te s"mazlem"za pasem tak jediny co muzou je vyprovodit Te ven(samozrejme ve vsi slusnosti)Volani policie nehrozi za predpokladu ze je bez problemu poslechnes...
Postih Ti zadny nehrozi-banky a dalsi instituce(skola,nemocnice) nemaji zadne dalsi pravomoce nez prave Tvuj nuceny odchod...
Z toho vypliva:Nos si co chces a kam chces,pokud to nikdo nezjisti tak se nic nedeje.A pokud to zjisti tak se taky nic nedeje(pokud nemaji kripl ochranku s prstem na spousti... :-) )
jdu jen kolem

Příspěvek od jdu jen kolem » 28 úno 2006 23:12

Naprosto přesně.
Ondra píše:No kazdy institut si muze na svem zakazat co chce-pokud to neodporuje zakonum(diskriminace,rasizmus,bla bla...)
Problem je pro ne to jak si to zajisti.Pokud maji detekcni ram/uvidi Te s"mazlem"za pasem tak jediny co muzou je vyprovodit Te ven(samozrejme ve vsi slusnosti)Volani policie nehrozi za predpokladu ze je bez problemu poslechnes...
Postih Ti zadny nehrozi-banky a dalsi instituce(skola,nemocnice) nemaji zadne dalsi pravomoce nez prave Tvuj nuceny odchod...
Z toho vypliva:Nos si co chces a kam chces,pokud to nikdo nezjisti tak se nic nedeje.A pokud to zjisti tak se taky nic nedeje(pokud nemaji kripl ochranku s prstem na spousti... :-) )
Olaf

Příspěvek od Olaf » 01 bře 2006 00:03

Ondra napsal:
No kazdy institut si muze na svem zakazat co chce-pokud to neodporuje zakonum(diskriminace,rasizmus,bla bla...)
Problem je pro ne to jak si to zajisti.Pokud maji detekcni ram/uvidi Te s"mazlem"za pasem tak jediny co muzou je vyprovodit Te ven(samozrejme ve vsi slusnosti)Volani policie nehrozi za predpokladu ze je bez problemu poslechnes...
Postih Ti zadny nehrozi-banky a dalsi instituce(skola,nemocnice) nemaji zadne dalsi pravomoce nez prave Tvuj nuceny odchod...
Z toho vypliva:Nos si co chces a kam chces,pokud to nikdo nezjisti tak se nic nedeje.A pokud to zjisti tak se taky nic nedeje(pokud nemaji kripl ochranku s prstem na spousti... Smile )
Jdu jen kolem napsal:
Naprosto přesně.
Jak tak koukám, Tvé názory se strašně rychle tříbí. :lol: :lol: :lol: :lol:
Odpovědět