KalibrGun Cricket

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Mini Me
Příspěvky: 1440
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: KalibrGun Cricket

Příspěvek od Mini Me » 25 srp 2023 06:26

milan69 píše:
24 srp 2023 22:15
Vcera som mal rozobratu carabinu,aby som nastavil pritlak pruzinky na ihlu.Ako pise 2strany dozadu WEST916 stvrt otacky od dotyku pruzinky.Pri tomto nastaveni som,ale nevedel nafukat kartus vzduchom,lebo bol maly pritlak pruzinky na ihlu a vsetok vzduch unikal.Pri dotiahnuti asi 3stvrte otacky od dotyku pruzinky sa uz kartus dala nafukat.Dnes sa mi podarilo dostat sa na strelnicu na otestovanie konzistencie.Ale zase len sklamanie-po prvej rane D62 to zacalo postupne klesat na D42,potom sa to uz ako tak drzalo na tejto rychlosti,ale skakalo aj 4m/s.Vetrovku som mal napichnutu na 2litrovu flasu kde bolo cca 150bar takze poklesom tlaku v kartusi to nebolo.Ja mam podozrenie ci nahodou nie je vadny regulator-ako keby sa po kazdom vystrele do komory za regulatorom dostal mensi tlak.Inac si to neviem vysvetlit.Je to len moja domnienka.
Dva navody od Ernesta jak on nastavuje pruzinku a navod nastaveni regulatoru bez testeru na 120 - 140 bar
Nastaveni pruzinky - ve videu ukazuje 2 ,jednu delsi ale slabsi pro dosazeni vetsiho vykonu,protoze umozni vpustit vice vzduchu a kratsi original pruzinu.
Tu kratkou nastavuje od dotyku pruzinky jeste dotahnutim o 2 plne otocky a takhle ma dobrou konzistenci a pocet vystrelu { kalibr .22 ]



Pro nastaveni reglu pouzije dva piny [ důlčíky ] ten tenky by nemel volne vypadavat a potom mirne povolit aby sel vytahnout s malym odporem,pri tomto nastaveni to bude kolem 138 bar,potom dotahnout jak ukazuje ve videu,nevim asi 7 mm? a bude okolo 120 bar.



milan69
Příspěvky: 20
Registrován: 04 říj 2011 15:05

Re: KalibrGun Cricket

Příspěvek od milan69 » 28 srp 2023 22:25

Dnes som nastavil pruzinku ventilu podla navodu od Ernesta na 2 plne otacky od dotyku.Po otestovani budem informovat o vysledku.Stainles vies mi logicky vysvetlit preco pri zle nastavenej pruzinke ventilu je prva rana normalna a tie ostatne postupne klesaju a su stale nizsie,Ako si to nakoniec vyriesil na spa p12?
Stainles
Příspěvky: 399
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: KalibrGun Cricket

Příspěvek od Stainles » 29 srp 2023 10:05

Zdravim, tak ja som to vyriešil výmenou pruzinky ventilu (objednavka z aliku) za silnejšiu ,keďže origo pruzinku som mal strihnutu o cca.dve otáčky od vyrobí..a kombináciou kladivka 75g regulator nemal šancu reagovať na také niečo! Mne nepomohlo ani pritiahnutie ventilovej pruzinky, dve rany a napokon mi to odrovnalo ihlu...bola nutná ešte dieta kladivka a vyriešené...
Skus pritiahnuť ventilovu pruzinku na viac otačok ,aby ti rýchlo zatvaralo ventil a získal si väčšíu usporu.Pri tomto nastaveni ,ako bude reagovať regl a skusil si priškrtit regl na cca90bar? Ak nie skus aj to (Dáš mu kardiu aby ti ukazal ako dava vačši počet konzistentnych ran) a sleduj údaje. Ako si písal vyššie máš podozrenie na regulator..zrejme majiteľ sa s nim hral a mozno bude nutne ho rozobrať vyčistit a pretesnit (poškodené tesnenie predošlim majitelom).
milan69
Příspěvky: 20
Registrován: 04 říj 2011 15:05

Re: KalibrGun Cricket

Příspěvek od milan69 » 29 srp 2023 21:20

Vdaka uz chapem podstatu.Cez vikend otestujem dotiahnutie pruzinky na dve otacky.Ak by bolo malo pridam este o jednu otacku.Do regulatora sa nechcem rypat,pokym nemam nejaky tester,to by som akurat rozladil.Nema nahodou niekto podobny tester ako ma Ernesto?Ja som z BA,ale nemam problem dobehnut v ramci zapadneho SK.
Uživatelský avatar
Mini Me
Příspěvky: 1440
Registrován: 31 pro 2015 21:44

Re: KalibrGun Cricket

Příspěvek od Mini Me » 29 srp 2023 22:10

Dotazenim pruzinky podle jeho navodu je jen pul hotovo,v tom videu kde nastavuje regulator z tech138 bar na zhruba 120 bar jasne rika,ze je to jeho oblibena hodnota nastaveni v kalibru .22 [ u Cricketu } kde mu to lita do tech 890 fps [ kolem 270 m/s ].
Verim,ze strili Jumbo Heavy 18.13 grain,chrono mas,tak neni se ceho bat :D Pokud ten regl neprestane zlobit,tak kup Huma a zrovna i tester a mas na chvilku pokoj :)
https://www.huma-air.com/Webwinkel-Cate ... alibr.html
https://www.huma-air.com/Huma-regulator-tester
Stainles
Příspěvky: 399
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: KalibrGun Cricket

Příspěvek od Stainles » 29 srp 2023 23:13

Milan 69. Stači ti "doskrutkovat tu hornú plast.skrutku do regulatora na toľko ,aby celková dĺžka regulatora bola myslim 53-54mm.
milan69
Příspěvky: 20
Registrován: 04 říj 2011 15:05

Re: KalibrGun Cricket

Příspěvek od milan69 » 30 srp 2023 17:57

Zajtra,alebo cez vikend otestujem nastavenie pruzinky,ked nebude dobre pustim sa do regulatora ako pise Stainles.Nad regul.Huma uvazujem,vyhoda je ,ze je znaceny bar takze tester tlaku ani netreba.Otazka je ktory regul.kupit-criket,alebo criket II,lebo ja mam mini carabinnu vyrobenu koncom roka 2021.
***
Pozeram.ze Cricet II sa zacal vyrabat na jar 2020,tak neviem ci tie regulatory nedavali aj do mini carabin,alebo tam ostali zo starych cricetov.
milan69
Příspěvky: 20
Registrován: 04 říj 2011 15:05

Re: KalibrGun Cricket

Příspěvek od milan69 » 31 srp 2023 22:54

Dnes som bol otestovat dotiahnutie pruzinky ventilu,ale ziadna zmena k lepsiemu nieje.Stale mi postupne ustova rychlost klesa.Tak som to zase rozobral,pruzinku ventilu som dotiahol este o jeden zavit.Potom som vybral regulator a celkova dlzka bola 54,2mm.Ja som ho povolil o stvrt otacky na 54,3mm.Cez vikend skusam.
west916
Příspěvky: 3
Registrován: 25 srp 2018 20:44
Bydliště: Okres TT

Re: KalibrGun Cricket

Příspěvek od west916 » 08 zář 2023 23:15

Mohol si potiahnuť ihlu do zadu pri fúkaní nejakými kliešťami aby si sadla, keď sa zvýši tlak, tak už tesní. Záleží aj na ihle aké ma sedlo otlačené už. Zbytočné búšiť na ihlu silnejším prítlakom ako je na videu s Ernestom. Pokial nemáš tester na regulátor, plytváš vzduchom aj olovom aj časom. Regulátor Huma+tester a máš jasno. Podľa nejakých meraní šublérou sa nedrž, je to len pokus omyl, to isté platí pre stupnicu na regu od huma. Tester je potrebný! Ak ti rýchlosť klesá, môže byť, že ti zvyšuje tlak v regulátore a nie že klesá. Regulátor Huma na cricket 1 alebo 2 je rovnaký. Cricket 2 mám nastavený na 120 b s Huma reg. a D75m/s a prítlakom na ihlu štvrť otočky od dotyku to ide najlepšie tá konzistencia. Ten prítlak na ihlu bol aj originál tak nastavený. Samozrejme ide to aj viac pri tom tlaku 120b ,D93 max som nameral s heavy, ale sústrel je už rozhádzaný potom. Moj prípad.. Ak nevieš co od Huma chceš, napíš im, poradia ti.
milan69
Příspěvky: 20
Registrován: 04 říj 2011 15:05

Re: KalibrGun Cricket

Příspěvek od milan69 » 11 zář 2023 21:43

West916 dakujem za uzitocne informacie,momentalne je cricet v rukach odbornika,tak cakam kedy sa mi ozve.
milan69
Příspěvky: 20
Registrován: 04 říj 2011 15:05

Re: KalibrGun Cricket

Příspěvek od milan69 » 18 zář 2023 19:45

Cricet je uz doma regulator nastaveny na 125 bar,vymenene O kruzky,zaisteny dierovany sroub ventilu,nastavene kladivko.
Stainles
Příspěvky: 399
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: KalibrGun Cricket

Příspěvek od Stainles » 16 lis 2023 00:46

Mate niekto cricket tactical 2 v 5.5ke?
Stainles
Příspěvky: 399
Registrován: 24 zář 2016 22:12

Re: KalibrGun Cricket

Příspěvek od Stainles » 04 úno 2024 13:33

Prosím vás potreboval by som sa opýtať majiteľou (Cricketa 25) niečo keď tak cez SS ďakujem.
Odpovědět