Jubilejni 40. sraz vzduchovkaru Starkov

V minulosti fórum o online-chatu, nyní již takový obecný pokec ;) a nezařazené témy

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Jubilejní 40. sraz vzduchovkářů Stárkov

Příspěvek od pussylala » 07 říj 2012 10:12

Tak to jsem asi neměl říkat, jaká bude cena na příští sraz. :oops:


Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: Jubilejní 40. sraz vzduchovkářů Stárkov

Příspěvek od Termit » 08 říj 2012 00:17

Hlásím se na příští sraz jako junior... :lol:
Můj malý názor....Množství nastřílených bodů opravdu budí pochybnosti,ale pokud nikdo nic nefér neviděl, nedá se nic dělat.Ono taky pokavaď by se dotyčnému opravdu tak dařilo nebyla by tato diskuze fér zase od nás.
Když si to promítnu třeba na mě a na marcuse, vždy chodíme spolu , občas se Zippem.Marek střílí dost dobře a kdyby občas psychicky nevyměkl a měl lepší pušku,měl bych co dělat abych mu stačil. Kolikrát dokázal střelit to co z nás málokdo.A že střílíme QBčkem? To může taky vzbuzovat pochybnosti....To byl jen příklad....Kdokoliv může jít s námi...Sakra vás by snad bavilo vyhrát podvodem?čus
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: Jubilejní 40. sraz vzduchovkářů Stárkov

Příspěvek od Barys » 08 říj 2012 08:37

Ráďulka střílí jenom z nožiček,když to jde a nebo přejdem blíže k terči a prostě se kolíku vůbec nedotknem.Je to o tom,že chci,aby co nejvíc trefoval. Na druhou stranu prostě nemá šanci jinak s flintou manipulovat. Tak si řikám ,že je tomu zatím na hony vzdálen,ale když náhodou vyhraje a bude tam hodnotná cena ,tak to taky může zavánět nefér hrou. Omluva pro nás je jeho věk a prostě na tak náročné trati jako byla tato, tak by některé terče poctivě (dotýkat se kolíku) ani neviděl .

Proto jednoznačně za nás," malé ceny všem dětem" !
Uživatelský avatar
Martin K
Příspěvky: 2079
Registrován: 27 srp 2012 08:32
Bydliště: 5 km od Nymburku

Re: Jubilejní 40. sraz vzduchovkářů Stárkov

Příspěvek od Martin K » 08 říj 2012 12:31

já bych od příští sezony navrhoval za jednotlivé závody pouze medaili a diplom, a materiální ceny a klidně i poháry udělovat na konci sezony po sečtení výsledků... za prvé bude snaha zúčastnit se většího počtu závodů, za druhé ceny bych uděloval třeba až do desátého místa, takže by byla větší motivace pro ty, kdož se nedostanou do top3. to samé budu navrhovat Alešovi, kde na jeho závodě je taky zbytečné dávat do každého závodu kufr nebo jakoukoliv hodnotnou cenu. prostě na začátku sezony vypsat sérii třebas 12ti závodů a z toho započítat 9 nejlepších výsledků a podle nich určit pořadí a ohodnotit...
pokud by prezident s něčím takovým souhlasil, vezmu si na starost ty poháry a pohárky- vyrábí je jeden můj známý, mám na ně trochu lepší cenovky :wink:
medaile umí zajistit Vladimír K. a diplomy se vytisknou nebo koupí...

můžeme to vyzkoušet už v zimě, kdy by jsme mohli vypsat nějaký zimní pohár HFT/FT :wink:
dycky STEYR
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jubilejní 40. sraz vzduchovkářů Stárkov

Příspěvek od Kubajzz » 08 říj 2012 13:20

Jo, souhlas.
Já jsem vám to vždycky říkal, že s cenami končí sranda...

Medaile ano - teď ve Stárkově jsme započali novou tradici, pohárům se nebráním, ale medaile jsou lepší (domluvíme se ještě), diplomy ne.
Ceny budou jenom výjimečně a pokud možno větší počet menších. Výjimkou budou zřejmě megaakce typu Bohumín (a pokud se zadaří další překvapení), ale ty budou podchycené větším počtem rozhodčích a další úpravou pravidel (pro někoho překvapivou, ti co jezdí ven už to znají a jsou na to zvyklí).

Jinak samozřejmě celkový vítěz se bude taky vyhlašovat, jako každý rok, jak je zvykem.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Jubilejní 40. sraz vzduchovkářů Stárkov

Příspěvek od Hellboy » 08 říj 2012 14:00

za mne urcite ano
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: Jubilejní 40. sraz vzduchovkářů Stárkov

Příspěvek od Barys » 08 říj 2012 14:51

Pravidla které zvýší bezpečnost tak každé rád přivítám. Na druhou stranu závod dle mého názoru se má udržet v co největší volnosti ,tím chci řic,že už teď se to pomalu strhává na boj kdo více nastřílí a k tomu bezpochyby jde ruku v ruce vysoká finanční náročnost na vybavení. Není tomu tak dávno, kdy Alexxxus odepisuje Kubajzzovi ty sis koupil pístovku za 11 tisíc Kč, to je nášup. Pár let na to se tu proháněj pušky za 50 tis. a více, kde je na to optika, doplňky a blížíme se ke 100 tis, nebo už to někdo jednou sestavou překonal?

Beru je to vývoj,ale abychom to udrželi správným směrem.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jubilejní 40. sraz vzduchovkářů Stárkov

Příspěvek od Kubajzz » 08 říj 2012 15:07

Cena sestavy s tím nemá co dělat.
Sice ve Stárkově prvních 6 míst obsadil Steyr a jeden Airwolf, ale rozhodně to není zvykem, viz. nedávné Termitovy výsledky s variací na QB78 nebo výsledky střelců s CZ200. Taky tam například byla sestava Daystate Grand Prix + Schmidt&Bender a neumístila se dobře.
O zbrani to prostě není, vždycky je to o střelci.
Spíš je to o tom, že lepší střelci si kupují lepší zbraně, ale dobrý střelec s horší zbraní si je v klidu podá. :lol:
Naposledy upravil(a) Kubajzz dne 08 říj 2012 15:10, celkem upraveno 1 x.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: Jubilejní 40. sraz vzduchovkářů Stárkov

Příspěvek od Warthog » 08 říj 2012 15:09

Tuším, že v Rakousku mají speciální kategorii pro začátečníky "puška do 300 Euro" nebo tak něco.

Ale já bych ten vliv vybavení a utracených peněz nepřeceňoval. Zipep s CZ200, Termit s (původně) QB... No a mě s Daystate v Bohumíně přestřílel tuším Zaškvara se Slavií.

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Jubilejní 40. sraz vzduchovkářů Stárkov

Příspěvek od Hellboy » 08 říj 2012 15:43

Ja myslim z vlastni zkusenosti,ze hodne zalezi zda to cim strilis ti to vyhovuje a zda se ti stim strili dobre a zbran ti padne....domnivam se ,ze s CZ 200 nebo Evem a nebo i s Grand Prixem bych na tom byl hur ty pusky mi nesedi z ruznych duvodu ... ano je zde financni stranka veci v tom smeru,ze nekdo ma omezene moznosti a nebo neni ochoten do toho invnestovat,protoze ma treba jine priority a strili cim strili a pokud si upravi treba zminenou CZ 200 k obrazu svemu a bude mu vyhovovat(a bude mit strelecke nadani) muze dotycny strilet treba jako Zipep nebo Termit,Mari( a dalsi treba Zepelin s FX v 5,5 :-)nebo Doveda) a klidne bude porazet drahe flinty takze no problem....ale i je pravda,ze boj o nastrileni tam je take
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Re: Jubilejní 40. sraz vzduchovkářů Stárkov

Příspěvek od Barys » 08 říj 2012 16:41

Dobrý střelec s drahým vybavením,bude vždy před dobrým střelcem s laciným vybavením v celkovém hodnocení . Dílčí momentální úspěch lacinějších zbraní jen potvrzuje,že výjimka potvrzuje pravidlo !
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Jubilejní 40. sraz vzduchovkářů Stárkov

Příspěvek od Hellboy » 08 říj 2012 16:50

pokud porovnavam kvality strelce na stejne urovni pak ano ten s drazsi vybavou na tom bude lip ,ale ne vsichni co maji drahe pusky jsou automaticky dobrymi strelci :-)
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Jubilejní 40. sraz vzduchovkářů Stárkov

Příspěvek od pussylala » 08 říj 2012 21:10

2 Kubajzz:

Proč se nemuže k medaily dát i diplom?
Uživatelský avatar
Josef Krtička
Příspěvky: 201
Registrován: 20 dub 2007 14:17

Re: Jubilejní 40. sraz vzduchovkářů Stárkov

Příspěvek od Josef Krtička » 08 říj 2012 21:49

Termit píše::lol:
Můj malý názor....Množství nastřílených bodů opravdu budí pochybnosti,ale pokud nikdo nic nefér neviděl, nedá se nic dělat.Ono taky pokavaď by se dotyčnému opravdu tak dařilo nebyla by tato diskuze fér zase od nás.
Nechci, aby se řešil minulý závod, to jsem odbyl zasmáním a mávnutím rukou, kluk má aspoň zkušenost do života. Jde mi o to, aby se podobné praktiky nestaly pravidlem, to by asi juniora (a asi nejen jeho) přestalo bavit. A nejjednodušší řešení je odstranit příčinu těchto excesů. Myslím si, že děti si můžou zastřílet a zdravě si mezi sebou zasoutěžit a mít z toho radost i bez hodnotných cen a medaile, s kterou se dá i pochlubit (v rodině, kámošům...) by měla být motivující až až. Zvlášť, když jde o tak parádní záležitost, jako jsou ty poslední (klobouk dolů Vladimíre K).
pepe
Uživatelský avatar
Termit
Příspěvky: 714
Registrován: 07 bře 2010 21:38
Bydliště: Bystřany

Re: Jubilejní 40. sraz vzduchovkářů Stárkov

Příspěvek od Termit » 08 říj 2012 23:39

Krtička, Kubajzz: Ze začátku jsme byli jen taková banda lidí se stejnou diagnozou.Dneska pomalu směřujeme k registračním průkazkám.Bez cen nebyly rozepře....Výhra je motivací k podvodu.Jak potěšila třeba obyčejná kšiltovka.Marcuse nejvíc potěšilo né to že něco vyhrál, ale kolik nechal za sebou dospěláků.Ale je fakt že slovem se těžko může pochlubit kámošům. TAk že medajle super(zvlášť pro děti), občas tričko od sponzorů . Jinak já taky sem tam pomůžu Markovi,třeba nenápadně poodhrnu trávu špagátem,nebo zavřu oči když vidím že se nedotýká kolíku ,protože prostě nemá šanci se svojí výškou vidět na cíl.Když už s náma ty děti jedou tak je to musí bavit a když ne, tak nám utečou zpátky k počítačům...
Jinak Qbčko střílí fakt celkem dobře,ale pořád to bude jenom Qb se svými mouchami. Stačí si vzít do ruky nějakou lepší nebo hoodně lepší flintu a je to hned znát. Dobrá flinta pomůže střelci k dobrému výsledku...
Odpovědět