Jsem zacatecnik

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 07 led 2009 20:55

Třeba mistr Evropy IPSC Pepa Rakušan střílí Tactical sportem.

TS je mírně odladěn a v devítce je klidnější než Shadow, který je obyčejná "služební" pistole.

O tvrzení, že na akčnější střelbu jedině Shadow, by se tedy dalo velice polemizovat....


Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 07 led 2009 21:59

Fajn, tak velice polemizuj. Taktikal už je přecijenom dost těžkej a dlouhej na rychlý přenášení a míření...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 07 led 2009 23:36

to proreo:
na localpatriot se vyprdni, kup si to, co se Ti líbí. Podle toho. že se Ti "úžasná" pistole od Grand power zdá předražená (kolik vlastně dneska stojí?) soudim, že do dražší zbraně se nepustíš. A to Ti mohu jen schválit. Píšeš, žes začátečník, a tak netřeba zbytečně utrácet. Z Tvého příspěvku mi ale není jasné, po čem vlastně chceš sáhnout. Píšeš o pistoli na sport a vzápětí o revolveru od Alfy na nošení... No, stejně nakonec koupíš nejspíš obojí, ale pokud na sport něco levnějšího pro "localpatriota", šestipalcový ocelový revolver od Alfy Tě nezklame a peněženku ušetří. Pokud na nošení, koukal bych po plastový pistoli v compactu (CZ, Glock, Alfa ...), nebo po malym revolveru (SaW, Ruger - v tomto případě jde patriotismus zcela oprávněně tatam). Chceš-li spojit obojí, tedy sport a pohodlný nošení, obávám se, že je to nemožný. Anebo skončíš u kompromisu, a to je na prd.
proreo
Příspěvky: 39
Registrován: 07 led 2009 18:36

Příspěvek od proreo » 08 led 2009 07:27

all:
ten grand power k100 stoji skoro 15. Glock stoji len o nieco viac, a preto sa mi zda GP predrazeny.
ako som pisal, nechcem kompromis, chcem sport, ktory sa obcas da skryto nosit (nepisem pohodlne)
o revolveri som rozmyslal do buducna, teraz este nie...
vdaka za rady :-)
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 08 led 2009 10:54

-> proreo:
jestli vážně zatím moc nestřílíš a jen Tě to hodně láká, tak se asi vážně nepouštěj do velkých investičních plánů a nakupuj krok za krokem - klidně začni od komise.

Abysis užil mířenku, velký ráže nepotřebuješ: vystačí jetá Margolina za 7kKč nebo klidně i diabolová sifonovka, z pušek větrovky. Oboje bude přesnější nežli Ty aspoň 2 roky a možná navždy - i kdybys byl hodně velký talent. A mezitím často zjistíš, že Tě to už až tak nebere, nastřelnici zajdeš 2-krát do roka a krabice pistolí doma leda překáží.

A na sebeobranu vystačíš s malou co se vejde do kapsy kalhot. Jak potvrzuje statistika: pokud konflikt nezastavíš do 3. vystřelené rány, téměř vždy stejně zemřeš.

Zbytek vlastností je jenom pro radost bez dalšího praktického využití:
- jedno je radost z hezké pistole (to je individuální - většinou se váže k nějakém oblíbenému fantazijnímu prostředí)
- druhé je radost ze síly pistole: sběratele >.50 revolverů docela chápu
- další je radost ze spontánní arkádové střelby. A pokud Tě neuspokojí parkur, tak leda pistolky povolené mimo střelnici, tj.: sifonofky + flobert. Vím že tady je to rouhání, ale třeba takové kravení s pojízdnou siluetou jelena od GAMO (jako atrakce u opékání selete) je hodně fajn.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 08 led 2009 12:11

predator píše:Fajn, tak velice polemizuj. Taktikal už je přecijenom dost těžkej a dlouhej na rychlý přenášení a míření...
dlouhej a těžkej? Proboha co to meleš? Byl ses někdy aspoň podívat na IPSC, že plácáš takový nesmysly? Ve Standardu když pominu těch pár upravených klasických čezet, tak zbytek zbraní jsou půl napůl STI a právě ony Tactical Sporty. A čím si myslíš že střílí naše špička v divizi Standard? Rakušan, Znamenáček, Liehne, Horák... všichni střílí Tactical Sportem, protože tato zbraň je přímo vyrobena na akční střelbu, tak prosímtě nemystifikuj ostatní těmito Tvými výplody fantazie....

Navíc TS z krabice na mířenku je úplně nahovno, protože nevyhovuje žádné disciplíně z hlediska odporu spouště - musí se upravovat.
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 08 led 2009 14:14

Tak já osobně, kdybych si měl z těch zbraní, co mi prošly rukama a co jsem měl a mám vybrat jen jednu, kterou bych si měl nechat, tak by to vyhrála číza SP-01 Shadow. Na tu prostě nedám dopustit, jsem s ní nadmíru spokojen, střílí jako fík, nezasekne se, žere všechno a jde na flek. Pocit při střelbě perfektní, sedí mi v ruce nádherně a pěkná je, o tom žádná jiná.
Osobně na čízy nemohu nadávat, mám druhou a pokaždé v perfektní kondici, přesnější zbraně než byly obě čízy (Shadow a CZ97B) jsem zatím neměl.
Bude to možná znít jako vtip a dost lidí si může zaťukat prstem na čelo, ale i kdyby mi za ní někdo dával plnou cenu, co stojí nová, neprodal bych jí.
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 08 led 2009 14:43

"ten grand power k100 stoji skoro 15. Glock stoji len o nieco viac, a preto sa mi zda GP predrazeny."

Akorát že GP K 100 je daleko lepší pistole než Glok. Na všechno.
A taky bys moh bejt trošku vlastenec. Na k 100 můžou bejt Slováci fakt hrdý...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 08 led 2009 15:15

predator píše:"ten grand power k100 stoji skoro 15. Glock stoji len o nieco viac, a preto sa mi zda GP predrazeny."

Akorát že GP K 100 je daleko lepší pistole než Glok. Na všechno.
A taky bys moh bejt trošku vlastenec. Na k 100 můžou bejt Slováci fakt hrdý...
JJ, cigáni boli dobrý bojovníci :D
Taky že sou hrdí, stačí se podívat na ten jejich 5cm bílej nápis Made in Slovakia na zbrani :D
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
mondo
Příspěvky: 58
Registrován: 24 kvě 2007 16:13

Příspěvek od mondo » 08 led 2009 15:40

jspalek píše:
predator píše:"ten grand power k100 stoji skoro 15. Glock stoji len o nieco viac, a preto sa mi zda GP predrazeny."

Akorát že GP K 100 je daleko lepší pistole než Glok. Na všechno.
A taky bys moh bejt trošku vlastenec. Na k 100 můžou bejt Slováci fakt hrdý...
JJ, cigáni boli dobrý bojovníci :D
Taky že sou hrdí, stačí se podívat na ten jejich 5cm bílej nápis Made in Slovakia na zbrani :D
???
niečo tu smrdí :lol: :lol: :lol:
proreo
Příspěvky: 39
Registrován: 07 led 2009 18:36

Příspěvek od proreo » 08 led 2009 15:40

Akorát že GP K 100 je daleko lepší pistole než Glok. Na všechno.
A taky bys moh bejt trošku vlastenec. Na k 100 můžou bejt Slováci fakt hrdý...
GP je lepsia? to som nevedel.
mna glock zaujal svojou nizkou hmotnostou a kalibrom (.40 a .45)
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 08 led 2009 15:48

Já to vyřešil lehce:

Glock nepřipadal v úvahu kvůli té příšerné spoušti, tlusté mouše a absenci kohoutu. Tak jsem šel do Beretty PX4 Storm (made in Italy),protože to chci na nošení, je lehká, plastovej rám, kohout má, vypouštění kohoutu také a ještě výměnné hřbety gripů. A pač nejsem žádnej troškař a mám rád pořádné kalibry, vzal jsem jí v ráži 45ACP. Mám větší pazouru a tak mi sedí v ruce s prodlouženým zásobníkem přímo dokonale. Zatím bez záseku a žere všechno. Chodí na flek, nebyla třeba žádná korekce mířidel.
A cena kolem 17tis, parádička.
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 08 led 2009 23:01

Alfonss píše:
predator píše:Fajn, tak velice polemizuj. Taktikal už je přecijenom dost těžkej a dlouhej na rychlý přenášení a míření...
dlouhej a těžkej? Proboha co to meleš? Byl ses někdy aspoň podívat na IPSC, že plácáš takový nesmysly? Ve Standardu když pominu těch pár upravených klasických čezet, tak zbytek zbraní jsou půl napůl STI a právě ony Tactical Sporty. A čím si myslíš že střílí naše špička v divizi Standard? Rakušan, Znamenáček, Liehne, Horák... všichni střílí Tactical Sportem, protože tato zbraň je přímo vyrobena na akční střelbu, tak prosímtě nemystifikuj ostatní těmito Tvými výplody fantazie....

Navíc TS z krabice na mířenku je úplně nahovno, protože nevyhovuje žádné disciplíně z hlediska odporu spouště - musí se upravovat.
TS je na mířenku skvělá zbraň.
Že se s ní nedá oficiálně závodit v mířenkářských závodech mi absolutně neva. Vyhovuje mi, že se s tím dá přesně střílet.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 09 led 2009 07:29

Ta zbraň sama o sobě nijak výrazně oproti ostatním zbraním přesností neoplývá. To že s ní má většina lidí lepší výsledky na mířenku je způsobeno tím, že má vcelku dlouhou záměrnou a že to nemá ani kilo na spoušti, tudíž nedochází tak často ke strhávání. Nech si TS poladit, dej si na spoušť 2,5kg jak u Gčka a pak mi popovídej o přesnosti....

To že když přijdu s neupraveným TS z krabice na závody v mířence a oni mě vyhodí kvůli odporu spouště .... to je neoddiskutovatelný fakt.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 09 led 2009 23:34

Podle mě střílí TS přesně, možná mám kliku na kus. Necítím potřebu ho ladit, navíc nechápu proč na 2,5kg spoušť jako u géčka.

Neoddiskutovatelný fakt je, že spousta lidí si střílí mířenku pro radost, aniž by cítila jakoukoli potřebu závodit.
Odpovědět