Jsem zacatecnik

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 05 led 2009 22:45

mnohozbranství je fajn :twisted: :lol:


Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Venet
Příspěvky: 18
Registrován: 09 úno 2007 00:01

Příspěvek od Venet » 05 led 2009 23:21

Kup si makarova. Uplna spokojnost :D
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 06 led 2009 09:00

75 je vcelku slušná zbraň, jen jí nesmí vyrábět CZUB :lol: Pokud chceš z těhle dvou tu spolehlivější, s menší kapacitou a slabším nábojem (dostatečným), tak kup PM Makarova, pokud máš radši trochu zrychleného tepu při reklamacích, tak vem toho compacta od CZUB.
Řekl bych, že na nošení je PM takřka ideál a myslím, že se nespletu, když prohlásím, že je vhodnější než ta pětasedma. Co se týká střelnice, tak ani jedna není zázrak (byť je Makarov až překvapivě přesnej, limitují ho snad jen hůře (pro mne) čitelná mířidla). A tady stejně časem nastoupí výše zmiňované "mnohozbraňství" (moc pěknej terminus technicus :D ) a ke zbrani na nošení dokoupíš další na střelnici (nebo opačně) :wink:
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 06 led 2009 11:34

Kolik si těch čezet reklamoval, že je tak haníš? :wink:

Jinak makarov je na nošení fakt super, ale na střelnici / při závodech toho s ním moc nevymyslíš. Počítej do budoucna s nákupem dalších zbraní, protože pistole vhodná pro všechna využití zkrátka není.
Takže mnohozbraňství.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 06 led 2009 12:58

Naštěstí jsem žádnou 75 reklamovat nemusel, tyhle pokusy jsem nechal na svém okolí (namátkou dvakrát ruplej rám u lučíku, atd. a hlavně vždycky super přístup fabriky.....). A s tím zbytkem bezezbytku souhlasím :wink:
Kovík
Příspěvky: 42
Registrován: 28 pro 2008 17:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kovík » 06 led 2009 17:23

Asi to vypadá na toho Makaróna. Proti CZUB osobně nic nemám, ale tam je to s kvalitou o štěstí, viz. různé diskuze. Ma Makaróna věsmes všichni pějí samou chválu. A i když pominu některé tady všem známé nedostaky, tak je to na dnešní dobu stále, jak to jen říct,no zkrátka velice uspokojivá zbraň. Zítra si ho půjdu vyzvednout k panu Pekaříkovi. Už ho tam má pro mě nachystaného. Origoš sčíslovanou. Měli byste kluci nějaký typ na kvalitní opaskové vnější a nebo i skryté pouzdro pro praváky? Spíše to vnější. Uvítám odkazy a případné hodnocení. Vím, že toho na netu najdu hodně, ale mě zajímají názory s praktického hlediska především s ohledem na běžné nošení. Zatím díky. :wink:
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 06 led 2009 17:51

Obávám se, že co se týče pouzder si jich budeš muset vyzkoušet pár sám. Já například preferuji pouzdra podpažní. A abych nezapoměl. Nejspíš nekoupíš pouzdro určené přímo pro PM, já mám pouzdro od Dasty, které je určeno pro CZ75Compact......a kupodivu sedí :wink:
Venet
Příspěvky: 18
Registrován: 09 úno 2007 00:01

Příspěvek od Venet » 06 led 2009 19:57

Ja mam opaskove puzdro od dasty na PM a CZ82/83. Sedi paradne. a da sa dat jak na pravu tak aj na lavu stranu
Kovík
Příspěvky: 42
Registrován: 28 pro 2008 17:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kovík » 06 led 2009 20:35

O té Dastě jsem taky uvažoval. Je to asi nejrozšířenější značka v ČR. Myslím, že Dastou nic neskazím.
Avax
Příspěvky: 185
Registrován: 08 lis 2008 00:31
Bydliště: Susice / Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Avax » 06 led 2009 20:54

jak moc je glock vhodny pro levaky ? Popr. muzete nejakou zbran pro levaka doporucit ?
rmp
Příspěvky: 90
Registrován: 08 kvě 2008 11:20

Příspěvek od rmp » 06 led 2009 21:07

Mně se PM vejde do tzv. "etuje malé" od Dasty (před ním v něm trůnil 2" .38 Special a ještě před ním právě PPK). Toto pouzdro je určeno na opasek, ale po pár letech zkoušení jsem na něj přišil popruh a nosím ho křížem jako podpažní, přesněji hrudní (pro tasení křížem, tj, jako pravák mám pouzdro zavěšeno přibližně na levé straně hrudníku, částečně zasahující do podpaží). Takový způsob sice obecně moc oblíbený není, ale mám vyzkoušeno, že z něj tasím rychleji, než z tradičního otevřeného pouzdra na opasku (on totiž člověk v praxi nechodí celý den jen v tričku, a tak třeba teď v zimě je zbraň na hrudi, pod bundou zapnutou na druky, mnohem dostupnější, než na boku za pravým pasem). Další výhodou zmíněného pouzdra je je to, že naopak v létě je lze používat i na triku, a není zřejmé, že ukrývá zbraň. Tedy lidem věci znalým to možná zřejmé je, ale není tím narušena zákonná podmínka skrytého nošení (a do kapsičky na něm se vejdou i doklady a peníze).
No ale netvrdím, že je to obecně vyhovující, každý si svůj způsob nošení musí najít sám - jen je potom důležité ho dodržovat, a nenosit zbraň pokaždé jinak, podle druhu oblečení.
proreo
Příspěvky: 39
Registrován: 07 led 2009 18:36

Příspěvek od proreo » 07 led 2009 19:46

zdravim, som zaciatocnik, preto pisem do tohto vlakna :)
stravil som niekolko chvil citanim fora a tak viem, ze tu su skuseni prispievatelia.
planujem si kupit zbran, ktora by mala byt predovsetkym na sport - strelnica. vynimocne by som ju chcel aj nosit. asi bude tazke poradit konkretnu pistol(je to ako s autom), skor by bolo dobre poradit, aby som si nekupil tu a tu, lebo je napr. nepresna, alebo prilis tazka na akekolvek nosenie, alebo sa neda poriadne skryt pri noseni, alebo sa tazko tasi atp.
cena zohrava ulohu, ale nie na ukor kvality. jednoducho aby to nestalo zbytocne vela, daco to vydrzalo a velmi to nezlyhavalo (v tomto su lepsie tazke pistole, lebo tie ked zlyhaju, stale sa daju hodit ;) )
ak sa situacia zhorsi (tak ako to tu predpovedali niektori :D ), tak by som si na skryte nosenie kupil nejaky maly revolver .45ku a k tomu nejaku CZ52 a Makarova ci Tokareva :lol:
vopred dakujem za prispevky k teme :roll:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 07 led 2009 20:13

No, je to jak píšeš jako s autem. :wink:
Každý ti zasvěceně poradí o jízdních vlastnostech, poruchách, spotřebě a výbavě ... a ve finále je to stejně všechno prašť jako uhoď.
Kup co se ti líbí a na co máš prachy. :wink:
proreo
Příspěvky: 39
Registrován: 07 led 2009 18:36

Příspěvek od proreo » 07 led 2009 20:30

snad neskoncim tak, ze si kupim CZ 52 tokarev;) ale 7.62 vraj nie je dobra na medvede :lol: :twisted:
povodne sa mi pacila aj 1911, ale tolko vyrobcov ich vyraba, ze sa v tom neda vyznat.
ako som naberal skusenosti s autom, tak som zistoval, ze vela rad bolo naozaj uzitocnych.. tak preto sa pytam :)

inak by som chcel byt lokalpatriot a radsej podporit CR a SR. na CZ som cital dost zlych ohlasov, ale podla vsetkeho toto oznacenie pouziva viac vyrobcov. Potom je tu Alfa, od nich sa mi paci revolver na skryte nosenie, ale neviem, aky je tazky. No a este je tu uzasna SK firma Grand Power, ale ta sa mi zda predrazena. To je asi vsetko, o com v byv. CS viem...
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 07 led 2009 20:42

Jestli chceš na střelnici něco dokázat, a nechceš přitom utratit padesát tisíc za nějaký STI nebo Pardini, tak doporučuju CZ 75 Taktikal sport-pokud seš spíš mířenkář, a pokud seš spíš akčnější typ, pak jednoznačně Shadow. Skušenosti sportovních střelců a výsledkový listiny závodů ti potvrděj to co jsem napsal.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Odpovědět