Jsem zacatecnik

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 17 pro 2008 17:49

tohle maj na hovno ale spoustu jinejch věcí maj dost dobrejch ne jako tady :roll:


Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 17 pro 2008 18:01

Třeba borovičku....
peter la

Příspěvek od peter la » 17 pro 2008 18:10

Nevie niekto, kde sa da kupit prach HOD GON H 110 a na akú maximálnu energiu sa dá nalaborovat náboj 45 colt?
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Příspěvek od dykmore » 18 pro 2008 21:30

2peter la: a v cr ti na slovensky zbrojak prodaji naboje? Jen se ptam,ja nemam tuseni..
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
peter la

Příspěvek od peter la » 18 pro 2008 22:11

Po telefone na dvoch predajnach tvrdili ze ano
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 19 pro 2008 12:53

Pro 45 LC existují různé laborace,na oficiálních stránkách accurate je kromně normální laborace uvedena zvýšená,pro Ruger/TC only, pak tam byly, ale zmizely laborace 30 000 CUP. Pokusím se je někde vyhrabat, v knize o přebíjení je napsáno doporučení:... ačkoliv se o tom můžete dočíst, nenabíjejete 45LC na tlaky 44 Magnum, nábojnice praskají....takže teoreticky lze 45LC nabít skoro jako 454, ale pokud se pak spleteš a dáš to do jiné zbraně skončí to havárií, proto bych ti doporučil koupit si na nošení 45 LC a pak s nábojnicemi 454 experimentovat dle libosti,pokud to máš třeba pro Ruger Alaskan(Super Redhawk),pokud to máš pro Ruger Redhawk tak bych šel možná i do těch 30 000 CUP, koneckonců dělá se i v 44Mag. ale pozor, sledoval bych jak to vydrží nábojnice...A ještě jednou OPATRNĚ :!: urvaná ruka za velkou ránu nestojí :!: :!: :!: A určitě bych důkladně zabezpečil aby se to nedostalo do něčího SAA a jeho klonů.
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
peter la

Příspěvek od peter la » 20 pro 2008 13:42

SINCITYMAN- Skôr som sa nedostal k pc.Vdaka za odpoved aj ked niektorim pojmom nerozumiem( Ruger/TC only, pak tam byly, ale zmizely laborace 30 000 CUP. ) a tiez(nenabíjejete 45LC na tlaky 44 Magnum, nábojnice praskají....takže teoreticky lze 45LC nabít skoro jako 454, ale pokud se pak spleteš a dáš to do jiné zbraně skončí to havárií)-co rozumies pod inov zbranov? -----O co mi ide-az pôjdem dolesa tak zo strachu z medvedov risknem aj Slovensky zakon (zakazanym strelivom je strelivo do krátkych guľových zbraní presahujúce úsťovú rýchlosť strely 550 ms-1 alebo prekračujúce úsťovú energiu 1 000 J) a dam tam 454casull.Ale az pôjdem na strelnicu alebo napriklad podam zbran ku kontrole pri obycajnej cestnej kontrole chcem tam mat 45colt-naladovany na maximum. Tiez by ma zauimalo ustova energia 454casull sjsp magtech 2549j pri 7,5"hlavni=?????????j pri 2,5" hlavni.Ci su na to neiake tabulky-konkretne mi ide o vztahy medzi 454casull,45colt,vaha strey a ruger alaskan 2,5" hlaven.
Uživatelský avatar
kayakero
Příspěvky: 804
Registrován: 22 zář 2008 14:12

Příspěvek od kayakero » 05 led 2009 12:13

zpět to topic:
jestli řešíš volbu: jakou zbraň na nošení (ne na hraní, ne pro radost, ne na závodění), taxi hlavně zkus sepsat všechny situace, o kterých víš že Ti hrozí a ve kterých si myslíš, že by Ti k něčemu mohla být. Až je budeš mít, zkus si představit celou tu situaci jako ve filmu - od rozpoznání útočníka, tasení, střelbu, telefonátu na policii, čekání na vyšetřovatele, výslech, cestu domů. A pak si postupně zkus představit, že v takové situaci použiješ všechny běžné druhy zbraní: revolver, velkou krochnu, subtilní back-up, brokovnici, karabinu.


A zjistíš, že zda automaticky podsouvaná jako jediná možná kravsky velká vojácká krochna s 2-řadovým >15-četným zásobníkem, která Ti vyboulí bundu, takže i nemluvně pozná se seš nabitej, mnohem víc průšvihů přivolá, nežli ve kterých situacích má převahu. Takže IMHO leda bys byl agent, pochůzkář, nebo fanda do ozbrojenosti.


____________________________________
pro ostatní:
co vlastně všichni máte proti pistolím typu Walther PPK, Sig-Sauer P232 (s neoprenovou ortopedií je navíc vážně sexy) nebo třeba pro socky jetou vz.70 (ta jen 7,65 ; ostatní i 9Br.K.)? Ne že by mne nějak bral 007, teda.


Dle sig-sauer (jejich stránky), taxi jejich P232 kupují vládní agenti jako zbraň, kterou trvale nosívají (neodkládají) když jsou mimo službu. Z toho co jim hrozí, tak to co s ní nedokáží defenzivně odvrátit, to ani velká krochna nezvládne. Velkou krochnu (nebo jiná vhodná železa) berou pouze když jsou v činné službě - kdy jednají podle jiného scénáře a sami aktivně interakci s násilím vyhledávají.

IMHO to dává smysl. Takže velkou krochnu vidím leda na obhajobu vilky proti lupiči nebo na krátkou nevyhnutelnou misi do čtvrti, kam se bojí i policie.
Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 325
Registrován: 01 led 2008 23:01
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od admix » 05 led 2009 14:22

Je USP velka krochna? Ja jen jestli si mam sepsat obhajobu :D
rmp
Příspěvky: 90
Registrován: 08 kvě 2008 11:20

Příspěvek od rmp » 05 led 2009 17:03

kayakero píše:co vlastně všichni máte proti pistolím typu Walther PPK, Sig-Sauer P232 (s neoprenovou ortopedií je navíc vážně sexy) nebo třeba pro socky jetou vz.70 (ta jen 7,65 ; ostatní i 9Br.K.)? Ne že by mne nějak bral 007, teda.

...

IMHO to dává smysl. Takže velkou krochnu vidím leda na obhajobu vilky proti lupiči nebo na krátkou nevyhnutelnou misi do čtvrti, kam se bojí i policie.
Makarov, pánové, Makarov - to je ten recept! Kdo zná, ten ví :o)
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 05 led 2009 17:16

Já tahám malou placatou pistoli v ráži 40 SW s kapacitou 6+1. Mě osobně to naprosto stačí. A není problém vzít více zásobníků, že :)

Taky nejsem příznivcem tahání velkých zbraní....
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » 05 led 2009 17:46

2 rmp: Taky jsem objevil kouzlo Makarova........nicméně jsem trochu jeho plochosti obětoval ve prospěch ještě lepšího úchopu pomocí anatomické pažbičky :)
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 05 led 2009 18:08

taky mam ppk a super :wink: a úplně super :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Kovík
Příspěvky: 42
Registrován: 28 pro 2008 17:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kovík » 05 led 2009 20:32

Zdar chlapi,
musím se přiznat, jsem také začátečník, ale za to se doufám nemusím stydět. :wink: Již více jak 7 let vlastním ZP (takže vlastně nejsem začátečník :D ) a za celou tu dobu jsem nebyl schopen si pořídit nějaký ten kvér. (příležitostí jsem měl hodně, ale byly důležitější věci) V lońském roce jsem ale prásknul do stolu a řekl si dost. Položil jsem si otázku, proč jsem si vlastně ZP dělal, když mi teď akorát leží v šuplíku a peníze za ZP jsou v trapu. Dnes mám 2 kupní povolení :D (Makarov a CZ 75 COMPACT) ALE stále nevím, co si nakonec pořídit. V současné době jsem se zamiloval do USP COMPACTA v ráži 9x19, ale to už je zase nad rámec mých současných finančních možností. Na různých střeleckých fórech jsem toho přečetl dost a dost, ale nemůžu si pomoct. Stále mě to táhne k Makarovu. Levná, spolehlivá, vhodná i na skryté nošení, atd. CZ 75 COMPACT asi nakonec zavrhnu. Nerad bych se hned na poprvé spálil. Snad jen kdybych narazil v komisy na nějakého toho USPÁVAČE v COMPACTU, tak bych si toho Makaróna i rozmyslel. Čím víc se ponořuji do různých recenzí a článků o zbraních, tím víc z toho mám zamotanou palici :cry: Jak z tohoto začarovaného kruhu ven?! Poraďte mi :cry: Fakt se nechci spálit a navíc nejsem ten typ, co střídá kvéry jako své ponožky. Maximálně chci vystřídat tak ě zbraně. Bývá většinou věrný jedné značce :D a i v tomto případě bych to nerad porušil.
stanfu
Příspěvky: 143
Registrován: 31 bře 2007 10:43
Bydliště: Karviná

Příspěvek od stanfu » 05 led 2009 20:50

Jestli budeš chodit střílet,tak určitě tu věrnost porušíš nebo konvertuješ k mnohozbraňství..... :lol: :lol:
Odpovědět