Josef Masin dostane medaili, ledy prolomi Topolanek

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět

Bratři Mašínové měli být:

oceněni už dávno.
46
34%
nikdy neocenění.
89
66%
 
Celkem hlasů: 135
KMOTR
Příspěvky: 52
Registrován: 12 úno 2011 18:53

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od KMOTR » 25 bře 2012 20:41

já se nikoho nezastávám ,jen zastávám podobný názor na věc.sice jsme od Mašínů kousek odbočily,ale 100 lidí 100 názorů na věc.prostě některý národ potřebuje nad sebou silnou ruku,protože si nedovede vládnout sám,jako ČR po samet.revoluci.také memám rád násilí,pokud však jde o mne nebo rodinu můj majetek je to na pováženou.dnešní lidé nemají úctu k ničemu.jinak dnešní mafie to vyřizuje penězmi,nebo kulkou.a proto mám z lidí nejraději svého Whippeta!


KDO NEPOZNÁ DOBRO OD ZLA A NEKLADE ZLU ODPOR,STÁVÁ SE JEHO OBĚTÍ !
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od edelweiss » 25 bře 2012 21:15

Kluci paráda, věcná diskuze a argumentace, to se mi líbí. Víc hlav víc ví, jen ať se to nezvrhne do invektiv.
Za sebe říkám za svobodu se platí jedině krví, to se v 98 nestalo a proto se o svobodě moc mluvit nedá, nevím jakého režimu je toto parodie, ale líbí se mí méně a méně každým dnem!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Carloss
Příspěvky: 97
Registrován: 31 pro 2011 12:10
Bydliště: Praha

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od Carloss » 25 bře 2012 21:29

Edelweiss: Takže pokud se režim změní výhradně prolitou krví, jak říkáš (mimochodem to je jedna ze základních tezí komunizmu), pak se tu režim nezměnil a je třeba proti němu bojovat, dokud nepoteče krev. Ok... Máš možnost. Budeš stejně slavnej, jako Mašínové. ;-)
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od edelweiss » 25 bře 2012 21:33

Ale nebuď vztahovačný, mám za to že my už to zameškali, ale dorůstají jiní:-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Carloss
Příspěvky: 97
Registrován: 31 pro 2011 12:10
Bydliště: Praha

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od Carloss » 25 bře 2012 21:53

Nejsem vztahovačný. To je věcná poznámka ke Tvému postu. A ještě mě tak napadá... Komunismus hlásal násilné převzetí moci. Totéž, takříkajíc, chtěli udělat Mašíni a teď Ty. To nezní zrovna demokraticky. Mě to celý nějak neštymuje dohromady. A to, že změnit režim (pokud česká většina prohlašuje, že jsme se komunismu zbavili) lze i bez krve je taky holý fakt prokázaný u nás v 89. Což by pak prokázalo nadbytečnost činů Mašínových a nepřiměřenost Tvého tvrzení.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od edelweiss » 25 bře 2012 22:01

98 je podvod, řízený Komanči, tomu fandí jen lidé s pochybným IQ, míněno neosobně!
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Carloss
Příspěvky: 97
Registrován: 31 pro 2011 12:10
Bydliště: Praha

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od Carloss » 25 bře 2012 22:12

Dík. Naštěsí tomu tady taky nefandím, ani jsem nikdy nefandil. ;-)
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od edelweiss » 25 bře 2012 22:14

Nepovedlo se to, což je to co nás dnes všechny drtí. Myslím že to po dobrém ukecat nepůjde.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 25 bře 2012 22:41

edelweiss píše:Za sebe říkám za svobodu se platí jedině krví, to se v 98 nestalo a proto se o svobodě moc mluvit nedá, nevím jakého režimu je toto parodie, ale líbí se mí méně a méně každým dnem!
Existuje nějaká rovnice pro výpočet toho kolik by té krve mělo být prolito aby svoboda byla dost svobodná :?:
Já jen abych věděl jestli rumuni té krve prolili dost a jestli jsou na tom líp než my :wink:
edelweiss píše:98 je podvod, řízený Komanči, tomu fandí jen lidé s pochybným IQ
Přesněji řečeno podvod řízený Komanči a podporovaný západem. Současná krize eurozóny byla na spadnutí už koncem 80tých let a odvrátit se jí podařilo z velké části rozvratem východního bloku - západní firmy získaly nové trhy a za pár šestáků zlikvidovaly náš průmysl.
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od Jim » 25 bře 2012 23:32

Pánové, jsme trochu mimo téma, ale jak vidím, jsem z vás nejstarší, jsem válečný ročník, táhne mi na 70 a velmi dobře si pamatuji ty doby hojnosti za komančů. Hoši, víte jaký byl koncem padesátých a začátkem šedesátých let minimální důchod? 190 Kčs. Co z toho že byla práce, když důchodci neměli co žrát, žebrat se nesmělo, žrádlo bylo na příděl. V padesátých letech k nám přišla policie a udělala domovní prohlídku na základě udání, dodnes nevím, co hledali. Samozřejmě nic vadnýho nenašli. Když jsme jednu zimu přijeli od babičky z nedaleký vesnice a vezli si zabíjačku, už na nás čekal u autobusu četník a chtěl prohlížet zavazadla. Máti ho ukecala, aby šel s náma domů, aby nemusela ten proviant rozbalovat na silnici. Když si prohlídl jitrnice, jelita a nějaký to maso, tak se omluvil a šel. Byl to slušnej policajt, co sloužil ještě za první republiky. Nevím co čekal že najde, nebo kdo ho poslal. Byla to doba strachu, rodiče se báli nadávat na poměry před dětma, aby se nějaký neprokeclo venku. Babička bydlela v pohraničí a získat pro matku propustku bylo problematický, vzpomínám si, že jednou za ní jela na černo a chytli ji u autobusu vojáci a táhli ji na výslech. Nevím, jak na to někdo může vzpomínat s nostalgií. Tak mě nevykládejte, že překrucuju dějiny. A to jsme byli obyčejná rodina, žádní živnostníci, otec dělník, matka uklízečka. Do roku 1953 byl přídělovej systém, kterej zrušili až zavedli rudí bratři měnovou reformu a okradli kromě sebe zbytek obyvatelstva o úspory. Když se můj táta šel zeptat ředitele osmiletky, proč nedoporučili mou sestru na gymnázium, tak mu ta svině řekla: Kdybyste nebyl zahrocen vůči lidově demokratickému zřízení, tak by doporučení dostala a kromě toho chodí do kostela. Paradoxem bylo, že až mu umřel syn, měl na pohřbu 3 faráře a to mu zlomilo vaz.
Takže pánové, možná už pochopíte, proč se Mašínům nedivím a obdivuji jejich odvahu se vzepřít. Zažili příkoří za války a pak od státu, který si jejich rodiny měl spíš vážit, než ji pronásledovat. Prostě proti tomu bojovali a něco dělali. Ne jak zbytek národa, kterej jen potichu nadával a skřípal zuby a další se vezli a práskali, aby si zasloužili přízeň svých chlebodárců. To byl konec čtyřicátých a začátek padesátých let. Na rozdíl od vás je já pamatuji. To, co si pamatujete vy byl jen slaboučký normalizační čajíček proti tomu, co prožívali Mašínové a jejich vrstevníci. A na závěr bych dodal, že nenávidět komunisty mě naučil můj táta, dělník kterej se živil celej život rukama a viděl kolem sebe, co se děje. To je můj poslední příspěvek na téma Mašínů.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Carloss
Příspěvky: 97
Registrován: 31 pro 2011 12:10
Bydliště: Praha

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od Carloss » 25 bře 2012 23:55

To, že někdo Mašíny chápe je možné a nikomu to neberu. To ovšem neznamená, že je vražda tímto ospravedlnitelná.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od Kubajzz » 26 bře 2012 00:25

Dej si to do kontextu doby, kdy každý týden proběhla jedna justiční vražda a každý den v lágru zabili dva lidi.
Jim to napsal moc dobře.
Nejsem žádný pamětník, ale na tu dobu "hojnosti" za komárů si vzpomínám vcelku dobře. Hlavně na pár věcí, které se dneska zdají už neuvěřitelné, jako třeba na ulici zatočené řady lidí, co stáli před samoobsluhou frontu na košík. Nebo fronty aut před benzínovou pumpou, která byla tak jedna v okrese, zavírala ve čtyři odpoledne a prodávala benzín v dnešních cenách za 80 korun.

Jinak když sleduju Edelweisův přerod, tak se nemůžu zbavit jistého pocitu zadostiučinění, ale zároveň to oceňuju, protože málokdo je schopen přiznat, že se mýlil a žil v bludu, jiní tady radši budou dál kafrat o nevinných obětech.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
KMOTR
Příspěvky: 52
Registrován: 12 úno 2011 18:53

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od KMOTR » 26 bře 2012 08:50

50 -tá léta byla špatná,bylo po válce a monster procesy a hony na odpůrce režimu.pamětník Jim to má v paměti.ovšem jak šel čas dál nebylo to tak strašné,jen bylo třeba držet hubu a krok.já si nijak na 60léta a výše nestěžuji.ovšem mít o 30 let méně emigruji .Mašínové jsou jen sprostí vrazi u nás a také v bývalé NDR .jinak také poválečná evropa se dělila podle vlivu vítěze.můžete také poděkovat spojencům,co nás napřed prodaly-1938 po válce sféra vlivu SSSR , v 1968 také nic a nynní USA a dalším lezeme do prdele jako dříve rusům. Carloss píše komunismus hlásal násilné převzetí moci -sametová revoluce se obešla bez násilí...komunisté se poučily?tak jako říká mluvčí Holešovské výzvy hůře jako dnes by po nové revoluci už být nemohlo.to Kubajzz Nejsem žádný pamětník, ale na tu dobu "hojnosti" za komárů si vzpomínám vcelku dobře. Hlavně na pár věcí, které se dneska zdají už neuvěřitelné, jako třeba na ulici zatočené řady lidí, co stáli před samoobsluhou frontu na košík. Nebo fronty aut před benzínovou pumpou, která byla tak jedna v okrese, zavírala ve čtyři odpoledne a prodávala benzín v dnešních cenách za 80 korun.to tedy nevím kdo ti tohle povídal,když nejsi pamětník ale vpomínáš si na to?
KDO NEPOZNÁ DOBRO OD ZLA A NEKLADE ZLU ODPOR,STÁVÁ SE JEHO OBĚTÍ !
Carloss
Příspěvky: 97
Registrován: 31 pro 2011 12:10
Bydliště: Praha

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od Carloss » 26 bře 2012 09:21

Kmotře, jsi dostatečně dospělý na to, abys měl řekněme hrubou znalost díla Marxova. Ten právě ve svém Kapitálu definoval násilné převzetí moci. To jsme se v občance učili.

Pro ostatní: Politické procesy s honem na komunisty, přesněji na "neameričany" v padesátých letech US úřady konaly rovněž. Včetně poprav a věznic. Jistě, ne v takové míře, ale bylo to. A stejně jich pár vykonstruovaných bylo taky. Stejně, jako u nás ne všechny byly vykonstruované. Atakům od "západu" jsme se opravdu nevyhnuli... Ta válka tady reálně byla. Špionážní, studená, politická... způsobů bylo vcelku hodně. Oproti USA ovšem ze strany Východu nebylo tolik ovlivňování státních zřízení. Stačí kouknout, co všechno dělala CIA ve střední a jižní americe, stejně, jakož i jinde ve světě. A nakonec je třeba si všimnout, kolik diktátorů vzniklo z prostředků CIA? A pak se s nimi válčí... Nepřijde vám to poněkud... No... chce se mi zvracet. Jediná velmoc si od 1. války hraje na světovýho policajta. Tomu nařizuje co smí, jinému co nesmí... Lidi... otevřte voči!!!

Ale to jsme zase OT.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Josef Mašín dostane medaili, ledy prolomí Topolánek

Příspěvek od edelweiss » 26 bře 2012 09:29

To-Kubajzz
Víš dlouhodobě mně hlodalo černé svědomí, hlavně proto že jsem zapomněl na to co sem si mněl pamatovat, takže jak sem psal, díval jsem se na to tím současným pohledem. No nakonec jsem si začal znovu přehrávat záznamy a pročítal zápisy a probudili se mi zapomenuté pocity. Nakonec jsem si vzpomněl a na dohodu s přáteli kdy jsme také chtěli zdrhnout ven, naštěstí se komunisti překabátili a my to nemuseli realizovat. Takže vzpomínek plno a nakonec uvědomění faktu, že jsem komanče neměl nikdy rád a že v té době bych řekl maximálně mrtvý komanč dobrý komanč. No a pak si uvědomím, že jsem novou dobou přeformován do stavu, kdy omluvím režim a polituju skáplé soudruhy, no kam sem se to dostal? Senilní ještě být nemůžu, co fízlování? Uliční výbory? Trvalý dohled, šikana, jednobarevná masa loutek na náměstí, kdy potentát v ruské uniformě velikosti hrocha káže na prvého máje, svá moudra davu, dav tupě tleská bo mu prd rozumí, mávají transparenty a tleskají, dojmy z těchto akci jsou trvale negativní, druhý den veřejné hanobení v kolektivu za útěk z té komedie!
Těch front u obchodu už tolik nebylo, jen když náhodou vyhořeli papírny, nebyl toaleťák, taky jednu chvilu nebyl prášek na praní, jinak ten standardní sortiment už byl. Soudruzi pochopili, že aspoň nutnosti být musí. No nebudu rozebírat detaily, jak sem třeba nezapadl do pionýra, takže svazáci o mě už naštěstí neusilovali. Chce to nezapomínat, na rétoriku strany, posedlé třídním bojem, pak už Mašíni nejsou jen sprostí vrazi, sprostý vrah myl spíš ten, kdo k tomu mlčel nebo tomu co se tu dělo pomáhal!
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět