Jedna z tisice ?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Jedna z tisíce ?

Příspěvek od koi41 » 20 lis 2017 00:05

Pamatuje si někdo na zábavné časáky, kde se jednalo o osudech opakovačky, Winchestrovky "jedna z tisíce"? Šlo o to, že v továrně u Winchestrů zjistili, že při výrobě má jedna puška asi tak z tisíce kusů téměř absolutně dokonalý nástřel. A to díky, jak jinak, přesné hlavni. Prodalo se jenom pár pušek. Proč ? Výrobce tvrdil, že všechny jeho zbraně jsou stejně kvalitní. A najednou tu byla jedna superzbraň, lepší než ty ostatní ? Byla to pro ně vlastně antireklama. A dále se tyto pušky v nabídce nenašly. ( Jedna tato winchestrovka se nachází v Praze) Proto je pár těchto pušek, co se dochovalo, téměř nedosažitelných.
Proč o tomto fenoménu píšu zde, kde jsou vzduchovky ?
Zná někdo, kdekoli ve světe, výrobce hlavní, který je schopný nabídnout podobnou hlaveň na větrovku 4,5 ? Tedy vyzkoušenou, zaručující maximální kvalitu ?
A prosím, neptejte se, co blbnu na entou...
Prostě mi to zajímá a hledám odpověď. Zatím jsem nic podobného nenašel, jen norma nabídky.


Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Jedna z tisíce ?

Příspěvek od kesi » 20 lis 2017 12:00

Podobné téma a možná je tam řečeno vše: http://www.airgunnation.com/topic/who-m ... ir-rifles/ :wink:

(A existují i soukromé zprávy úplně nahoře stránky, nikdy si ji nečetl).
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Cora
Příspěvky: 125
Registrován: 24 zář 2015 22:39

Re: Jedna z tisíce ?

Příspěvek od Cora » 20 lis 2017 17:46

nevěř na pohádky, absolutně přesná zbraň neexistuje... už jen proto, že každá rána je za naprosto jiných fyzikálních podmínek (hmotnost projektilu, tvar, nevyváženost, tlaky...)
ale pokud chceš laborovat tak zde Ti vyrobí co chceš, já tam beru hlavně na LongRange. Mik je extratřída
http://www.dolphinguncompany.co.uk/
Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: Jedna z tisíce ?

Příspěvek od Strelec45 » 20 lis 2017 20:22

Ad winčestrovky... taky prodávali "jedna ze sta" nejen "jedna z tisíce". :wink:
Omlouvám se za OT, ale myslím, stojí to za doplnění.
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: Jedna z tisíce ?

Příspěvek od koi41 » 20 lis 2017 22:14

Máš pravdu, já to vím také. Ale nechtěl jsem se dále rozepisovat, aby příspěvek nebyl nudný. Pravdu má i kolega Cora, který upozorňuje, že absolutně přesná nikdy jakákoli puška nebude, vlivem, řekněme, "mnohých neznámých". Ale že tyto abnormálně povedené pušky jsou historický fakt, na tom se jistě domluvíme všichni. I na tom, že to byla zásluha především výjimečně povedených hlavní, a o to v tomto vláknu jde.
Děkuji za doplnění.
koi41
Příspěvky: 283
Registrován: 21 srp 2017 00:43

Re: Jedna z tisíce ?

Příspěvek od koi41 » 21 lis 2017 00:09

To kesi : Přečetl jsem celé to doporučené vlákno - výsledek je asi jako v každém foru. Kolik lidí, tolik názorů. To, co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat tomu druhému, protože používá jiné střelivo. A tak pořád dokola...
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Re: Jedna z tisíce ?

Příspěvek od kesi » 21 lis 2017 12:12

No vidíš a tím je řečeno vše. :wink: Pro nejlepší hlavně mrkni na profi benchrest pušky.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Odpovědět