Je to dobra kuse?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od crossbowhunter » 02 dub 2011 22:14

1. ako pravdepodobne nevieš tak na ukrajine je kuša od napínacej sily 20kg na povolenie
2. pravdepodobne si ani nečítal ciele asociácie pre lov a rybolov kde je jeden krásny bod a to podporovanie a zvelaďovanie lovu lukom a kušou.
3. nauč sa čítať.nikdy som nepísal ako bombarďák cez luky.tak tu netrep kraviny, ktoré si vie každý lahko pozrieť.
4. povolenie na lov kušou zabezpečuje rovnako ako pre lov palnou zbraňou agentúra, ktorá taký lov sprostredkuje a ako perlička vybavujú aj povolenie na prevoz zbrane :lol:
o optike sa s tebou baviť nebudem, pretože žiaden štát neustanovuje optiku, akú musíš použiť.skús si svoje komplexy vybíjať inde.pokial viem stále prispievam aj na http://www.horar.sk len sa nestarám do výberu luku, vzhladom na to že o tom nič neviem.takže láskavo rob zo seba vola niekde inde.na tvoje príspevky už reagovať nebudem :wink:


Uživatelský avatar
HANYKING
Příspěvky: 301
Registrován: 05 led 2010 22:19
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od HANYKING » 03 dub 2011 02:24

for Bob9:Není to jen o moji optice. Pokud chci tak se zeptám a ty to nemusíš číst. Toto je fórum potažmo mou založené vlákno. Mě třeba nezajímají tvoje střapce ale nebudu ti proto psát ať to nepíšeš. Navíc v optice mám posun. Rozebral jsem ji a znovu složil a fest utáhl. To rachotění byla jen uvolněná čočka. Pak jsem ji zastřílel což stálo 2 šípy a optika je ok.

For Camerone66 : mám taky kuši 150lbs a kance by složila s přehledem. Na 30 m to jsou drsné šupy. Pokud by ses dostal ke zvěři na 20-30 m a trefil by jsi komoru tak s ní ulovíš cokoli.
Barnett Delta Storm - Excalibur Vari Zone - jednodílná montáž
Gamo CFX 4.5mm 16j - Optisan Viper 10X44 CSB
Bob9
Příspěvky: 199
Registrován: 17 pro 2008 10:09

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Bob9 » 03 dub 2011 08:17

Hanyking-přečti si 10 stránek zpět,a co druhý příspěvek to tvoje stále se dokola opakující otázky k optice.A jak jsem koukal šíříš podobné otázky i po jiných SK forech.To že si to založil ti tedy dává"právo"to tady zasírat zbytečnýma otázkama?!Jestli tak prahneš po tom aby ti přispěvovatelé neustále psali to samé,že varizone je nej volba a ty si stejně pořídíš čínu a budeš se tomu hrozně divit a znova se ptát,proč se te rozbilo-založil si vlákno JE TO DOBRÁ OPTIKA?
Neříkám že moje otázky jsou nejkonstruktivnější,ale určitě užitečnější než
ty vs. optika třeba tohle už ti tady bylo napsáno-Víš co je bezvadný? Že je to tady FURT dokola zleva zprava, zezdola nahoru už přes 40 stránek-chlapci jsem totéž psal někde o pár stran vepředu. Diskuze je tu už o ničem, všechno (tedy okolo čeho se diskuze motá :-) )napsaný bylo a jestli někdo neumí číst tak to tady asi nepořešíme ani opakováním se na stokrát .
A stále ti to nestačí že?
Slavia 634 4.5mm + Nikko Stirling Air King 4x32 AO Gold Crown
Hatsan Ranger 99 5.5mm + Walther 6x42 AO
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 03 dub 2011 10:36

Camerone66-můžu potvrdit,že crossbowhunter krom jiných zbraní skutečně vlastní dvě kuše.jinak 150ti lbs kuše se k lovu používají.ostatně HANYKING tvrdí,že do 30ti metrů je to pěkná šupa,není důvod mu nevěřit.hele jednou jsem testoval ten obyčejný lovecký hrot-byl jsem zvědavý,co to umí.no napral jsem to z 50ti metrů do pytle hader-no a šíp mi tím prošel durch a celý hrot zkončil ve stromě za pytlem,hrot byl kaput.proto si myslím,že šíp ze 150 lbs kuše kance do 25m bezproblémů sejme.
Uživatelský avatar
HANYKING
Příspěvky: 301
Registrován: 05 led 2010 22:19
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od HANYKING » 03 dub 2011 11:15

bob9 - na jakým slovenským fóru jsi viděl, že probírám optiku?? :roll: To mi pošli odkaz a já si to rád přečtu páč na žádným slov. fóru jsem nepsal. A už se tady vyjadřuj jen ke kuším. Tyto příspěvky jsou víc OT než optika po 10.
For ostatní: Když si koupím to vari nabo lumizone tak si k tomu budu muset ještě dokoupit montážní kroužky nebo je to už přiložené?
Barnett Delta Storm - Excalibur Vari Zone - jednodílná montáž
Gamo CFX 4.5mm 16j - Optisan Viper 10X44 CSB
Bob9
Příspěvky: 199
Registrován: 17 pro 2008 10:09

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Bob9 » 03 dub 2011 11:30

přiložené nejsou,to by člověka mohlo napadnout,když jsou prodávané zvlášť.Omluva-to forum bylo české,ale dotazy jsou stejně inteligentní jak tady.Vyjadřovat se přestanu úplně,já raději střílím než okecávám chujoviny.
takže střelci,aby tady pan moderátor diskuze neměl problém s OT,dotaz zněl vše ohledně nového S5 systému-díky.
Slavia 634 4.5mm + Nikko Stirling Air King 4x32 AO Gold Crown
Hatsan Ranger 99 5.5mm + Walther 6x42 AO
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od DFender » 03 dub 2011 11:40

Meleš nesmysly, vcelku o tom kdo se o čem bude vyjadřovat zaplaťsatan nerozhoduješ hošíčku, místo toho, aby jsi byl vděčen, že se někdo věnuje tvým dotazům, zkoušíš mistrovat .. Najít si nedokážeš nic, já osobně na tebe kašlu, všechno tady bylo řečený x-krát, kdo chce najde si, kdo nechce, má smolíka. To že jsi tohle vlákno založil, je sice fakt, ale kolik myslíš, že nám jich tady asi o mechanických zbraních povolí?? Založil jsi ho, ale tím veškerý tvůj přínos skončil. Asi vcelku nejrozumnější řešení bude tě tady opustit a diskutovat jinde, myslím že za téhle situace bude třeba založení (pokračování) paralelního vlákna na místě ..
Camerone66
Příspěvky: 30
Registrován: 27 zář 2010 13:28

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Camerone66 » 03 dub 2011 12:14

thor6 píše:Camerone66-můžu potvrdit,že crossbowhunter krom jiných zbraní skutečně vlastní dvě kuše.jinak 150ti lbs kuše se k lovu používají.ostatně HANYKING tvrdí,že do 30ti metrů je to pěkná šupa,není důvod mu nevěřit.hele jednou jsem testoval ten obyčejný lovecký hrot-byl jsem zvědavý,co to umí.no napral jsem to z 50ti metrů do pytle hader-no a šíp mi tím prošel durch a celý hrot zkončil ve stromě za pytlem,hrot byl kaput.proto si myslím,že šíp ze 150 lbs kuše kance do 25m bezproblémů sejme.


Taky jsem měl kuši 150 lb a vím co umí, když ji dostaneš trochu do ruky, ale nevěřím tomu, že získáš, byť na Ukrajině, povolení k legálnímu odstřelu kance 150 lb kuší. Ono to jistě jde, ale tak leda po pytlácké linii.
Uživatelský avatar
HANYKING
Příspěvky: 301
Registrován: 05 led 2010 22:19
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od HANYKING » 03 dub 2011 12:46

Na jiném českém fóru jsem nic neřešil. Takže tak.
A pokud místo dlouhého hledání vznesu dotaz tak taky si nemyslím, že diskuse utrpí. Teď je tady konstelace, že se to zákonitě všechno rozhádá. Takže se oba dva zchlaďte a já jdu střílet s mou opravenou čínskou optikou a budu se těšit na střelbu s kanadskou optikou. :mrgreen:
Barnett Delta Storm - Excalibur Vari Zone - jednodílná montáž
Gamo CFX 4.5mm 16j - Optisan Viper 10X44 CSB
Bob9
Příspěvky: 199
Registrován: 17 pro 2008 10:09

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Bob9 » 03 dub 2011 18:34

ano,zchladit bych potřeboval,lidi bez mozku mě rozžhavujou do běla,hlavně když se začnou vyjadřovat.Na jiném foru jsi nic neřešil?Lžeš!Co specnaz?A duplicitní dotazy tady na foru?Asi by nebylo od věco založit vlákno o mechanických zbraních a tebe tady nechat mudrcovat dál...Omlouvám se ostatním za spamování,a přestávám to komentovat.
Slavia 634 4.5mm + Nikko Stirling Air King 4x32 AO Gold Crown
Hatsan Ranger 99 5.5mm + Walther 6x42 AO
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 03 dub 2011 20:19

Bob9-ty S5 tlumiče mají v Jasa Archery,ale za 1260kč,málem jsem se vyvrátil :lol: .chci je taky,ale ne za tuto cenu.navíc nevím,jestli se dají štelovat podle vzdálenosti tětivy-pokud je tětiva dlouhá,tak se dá zakroutit,ale co když je krátká?no já jsem už měl tlumiče skoro vyrobené ze závitové tyče,právě tak,aby se daly seřídit podle vzdálenosti tětivy.vlastně už mi jen chyběla vhodná guma,tu jsem pořád hledal,ale nepovedlo se.no a pak crossbowhunter poslal ten odkaz na S5,no a můj vynález jsem zahodil.tak to asi začnu vyrábět znova-ta cena se mi fakt nelíbí.
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od crossbowhunter » 03 dub 2011 20:21

ja zase nemám materiál na držiaky, ale mám vhodnú gumu :lol: no nič thore, budeme musieť ísť niekedy na pivo :lol:
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 03 dub 2011 20:35

crossbowhunter-no doufejme,že bude příležitost :wink: .
Bob9
Příspěvky: 199
Registrován: 17 pro 2008 10:09

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od Bob9 » 03 dub 2011 20:59

40usd-tak počítej :D .Pokud si budu v nejbližší době něco brát,komponenty,tětivy...nechyl bych si to přihodit do balíčku,aby se vyplatilo poštovný.Momentálně řeším jak moc to může fungovat-nebudou stávající tlumiše dopadu dostačující?A to že se to nedá štelovat taky hraje proti,přeci každej má tětivu nastavenou jinak,někdo blíž k lučišti,někdo blíže ke spouštáku.
Slavia 634 4.5mm + Nikko Stirling Air King 4x32 AO Gold Crown
Hatsan Ranger 99 5.5mm + Walther 6x42 AO
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 03 dub 2011 21:05

no za 40uds bych to i bral,ale pokud se to nedá štelovat,tak je to na p..u :lol: .
Odpovědět