Je to dobra kuse?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 30 zář 2010 12:51

a tu kuši jsi koupil jako bazarovku?ale nevím,i tak mi ta kuše příjde jako sázka do loterie:může vydržet milion výstřelů,ale taky třeba jen sto a pak dostat přes hubu prasklým ramenem o síle 225 lbs,to asi nebude sranda.jinak netvrdím že co je čínské,je i k ničemu,mimo jiné mám i "originál" nůž aitor z číny,není nejhorší za ty prachy :wink: .


DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od DFender » 30 zář 2010 14:04

crossbowhunter píše:Ek=1/2m.v2
z toho mi vyplíva že práve rýchlosť tu hrá velmi vysokú rolu.čo sa týka tých lukov, z časti máš pravdu, pretože longbow má približne takú rýchlosť, reflex o niečo viac a kladkové sa dajú porovnávať s kušami.
sila 150lbs je najnižšou dovolenou kušou na lov v usa, takže pre niečo to bude, aj keď luk je u nich dovolený od 40 lbs.
kuše majú lahšie šípy ako luky a preto je tam 250 fps na mieste.ono energiu inak ani nezistíš, jedine že by si mal možnosť ju zmerať.vzhladom na to že štandardný lovecký šíp s hrotom má cez 400 grains.naviac pri prelezení zopár loveckých fór narazíš aj na túto rýchlosť ako najnižšiu odporúčanú.logicky z toho vyplýva že to budú minimálne nároky na zbraň.zato som nevidel ani jednu formu zákona, kde by bola kuša limitovaná svojou energiou, vždy boli limitované silou a rýchlosťou, prípadne dostrelom zbrane.
Rychlost hraje roli, ovšem, je to jedna z veličin :-), to jsem snad nepopřel, ale nikoli zásadní jak si prezentoval :-)
Omezení 150lbs je další věc :-) Nechtěl sem se v tom pitvat ale už jsme tam :-))) dám ti jasný příklad, Panzer II 150lbs nátah, rychlost 230 ftps, ALE s šípem pouhých 295grns, což mi dává energii cca 50J, šel by jsi s tím na lov, přesto že to není v USA protizákonné?? Pokud dám lehčí šíp, není problém, splním obě tebou dané podmínky ZODPOVĚDNÉHO lovce, počítám že při 250grns už bych mohl mít 250fps a?? energie půjde ještě níž na cca 46J ?!?!Barnett Quad 150lbs nátah, rychlost 305fps, šíp 540grns, energie 153J ... obě kuše mají 150lbs, víc k tomu nemám co dodat :-) Neřeším zákony, řeším realitu, prostě tak jak si svůj příspěvek napsal, tak s ním musím nesouhlasit :-)
Šíp má takovou hmotnost jakou chceš, to že standartní je cca 420grns máš pravdu, ale pokud budu chtít vyvrátit tvoje tvrzení o rychlosti, a navíc získat maximální energii a penetraci, udělám si šíp 700grns :-) neber to ve zlém, střílím mechaniku od roku 1985 a prolézat nic opravdu už nemusím a nechat si něco doporučovat od amíků co jednou za rok vylezou z města a musej si dokázat že jsou chlapi tím že zastřelí jelena už vůbec ne :-)))

Btw. u toho že energie nezjistím, že bych musel mít možnost ji změřit jsem se i zasmál :-)..změříš svoje veličiny-rychlost plus zvážíš šíp a ejhle, energii spočítáš a to tak že naprosto přesně :-)
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od DFender » 30 zář 2010 14:16

Camerone66 píše:Ne, že bych jakkoli sympatizoval s bolševíkem z Číny, ale z historického hlediska mají zcela určitě ke kuším co říct. Jen škoda, že se více nesnaží a raději volí cestu kopírování např. Excalibru...
Čínští předkové se jistě obracejí v hrobech!?

První zmínky o kuši, včetně jejího širokého nasazení, jsou z Číny zhruba z roku 200 př. n. l. Mnohé důkazy ale hovoří o tom, že vynález je ještě starší a pochází z jihovýchodní Asie.
Člověče do kontextu s naprosto evidentní kopií západního výrobku tahat historii to je bezva :-)
Přes osm tisíc za něco co je totální sázkou do loterie v hodně nepříznivém kurzu :-) vůbec nepovažuju jako dobrý nákup, jak sem předeslal, polovic je maximum pro nadšeného experimentátora :-), Phoenix se dá sehnat okolo 11t. ...

A jen pro tvoji informaci to co je z Číny se zavrhuje právě pro vlastní zkušenosti :-))) ale tady nekupuješ radiobudíka ale zbraň, která je extrémně náročná na zpracování a kvalitu složení materiálů a přesnost celé technologie výroby, což není zrovna vlastnost typická pro čínské "tygry" :-), navíc je to věc která ti má chvíli vydržet a sloužit, přeji ti hodně štěstí, budeš ho nejspíš potřebovat ;-)

Uff sem se rozepsal :-)))
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od DFender » 30 zář 2010 16:46

Camerone66 píše:[
A jen pro tvoji informaci to co je z Číny se zavrhuje právě pro vlastní zkušenosti :-))) ale tady nekupuješ radiobudíka ale zbraň...

Vážený DFendře,

ve svých téměř 44 letech opravdu nepotřebuju přednášky o zbraních. Je pár lidí, od kterých si rád nechám poradit, ale nemyslím, že bys měl mezi ně patřit právě Ty. Co se Číny týče, ani F. Cerman se od ní nedištancuje, byť jeho doménou je Excalibur.
http://kuse.cz/shop/cz/?180,stinger-330

Akorát to prodává pod jiným názvem, protože nechce nikoho strašit.
Pokud nevěříš, prohlédni si ještě jednou http://www.chinacrossbow.com
Nechtěl jsem to uvádět do fóra, protože mi Cerman pomohl s origo čínskou lištou na optiku (výměna za origo Excalibur - jiné rozteče děr a W. závity), ale na druhou stranu chci abys tu informaci měl a přestal si hrát na pana chytrého.

Přeju Ti hezký zbytek dne Camerone66
Vážený Camerone66 toto je diskuzní forum, diskutuj tudíž zde a přestaň mě otravovat spamem ve formě PM, děkuji!

Pokud si myslíš že ode mě rady nepotřebuješ, je to vcelku naprosto v pořádku a dobře, neb ve svých 44 letech už bys snad měl vědět co děláš, ale jsi na veřejném foru, kde různí lidé mají své názory, tak to prosím zkus, přes svůj věk 44 let, respektovat. Pokud jejich názory znát nechceš, nepiš. To že Cerman čínský kopie prodává ještě o o ničem nevypovídá, je to obchodník, až s nimi bude soutěžit a hlavně vyhrávat, situace bude zcela jiná.

Jako poslední věc bys měl vědět, ve svých 44 letech, že si na nic nehraji a vůbec již na nikoho chytrého, tvůj přízemní názor mě mrzí, je vidět, že přes svých úctyhodných 44 let se máš ještě neustále co učit.
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od crossbowhunter » 30 zář 2010 17:55

áno, energia je najdôležitejšia.čo ju ovplyvňuje vieme, ale ak sa bavíme o love, musíme brať do úvahy aj reakčný čas zvere.je totiž iné strielať na zver ktorá je v klude a zver, ktorá očakáva predátora, lovca, prípadne je niečím rušená.to posúva rýchlosť pri love na poprednú priečku aspektu kuše.aspoň z mojich skúseností to je tak.
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od DFender » 30 zář 2010 18:46

Ano! S tím samozřejmě musím souhlasit!! Jasně že doba letu šípu k cíli je poměrně "velká" a že je žádoucí aby byla co nejkratší To je pravda, ale o tom řeč nebyla :-) Další pravdou je že u kuše nastupuje v tomto směru negativní faktor ve formě značného hluku, se kterým luky zdaleka takovou starost nemají a se kterým se, bohužel, nic moc nadělat nedá :-/
Uživatelský avatar
David Jurič
Příspěvky: 130
Registrován: 13 úno 2009 13:06
Bydliště: Trebišov Slovakia (takový flíček na mapě)
Kontaktovat uživatele:

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od David Jurič » 30 zář 2010 19:08

Sorry za primitívnu otázku, ale čo spôsobuje u kuše hluk pri výstrele (z kuše som strieľal iba z homemade takže neviem) u luku je to vystrelenie tetivy dopredu a čiastočne aj ramená, ale čo spôsobuje u kuše najväčší podiel hluku ?
Teória je keď nič nefunguje ale každý vie prečo, prax je keď všetko funguje ale nikto nevie prečo. Ja som spojil teóriu s praxou, nič nefunguje a nikto nevie prečo.
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od crossbowhunter » 30 zář 2010 19:53

možno sme sa nepochopili, ja som písal o love a strelbe na zver.ale nechajme tieto dohadovačky tak.v podstate súhlasíme jeden s druhým a doťahujeme sa na hlúpostiach.
inak hluk kuše je spôsobený trením tetivy, nárazom o ramená a vypustením šípu.len hold niektoré spektrá človek nepočuje, čo neznamená že nie sú.u kuší ako excalibur, naráža tetiva o kovový úchyt ramien.z časti sa to dá tlmiť tlmičmi na tetivu, ale je to na úkor rýchlosti šípu.
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 30 zář 2010 21:15

ahoj všichni!tak jsem se byl dnes zeptat na "mého"milááášššška equinoxe,a to co jsem se dozvěděl,mi přišlo jako kopanec do koulí.prý na všechny kuše od 150lbs nahoru,musí být zbrojní průkaz,co je to za pi.....u?je to fakt pravda?nicméně mi byl nabídnut barnett lighting,ale ten nesplňuje mé představy o výkonné kuši.ale o ni teď nejde.řekněte mi prosím vás někdo,jak je to s tím zbrojákem.
Uživatelský avatar
HANYKING
Příspěvky: 301
Registrován: 05 led 2010 22:19
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od HANYKING » 30 zář 2010 21:19

K lovu se tedy používá i speciální těžší lovecký šíp? Nejen hrot?

A jak potřebné maskování? Zdá se mi, že amíci to dotahujou do zbytečného extrému. Kukla ze síťoviny, rukavice, maskování puškokledu atd. Vždyť přece se stačí nehýbat. V americe jde také vidět zábavný úkaz kdy týpek se plouží v lese od hlavy až k patě v maskáčích a do toho má oranžovou reflexní vestu. :-)

Pro theor 6 : A kde Ti to řekli? To bude nějaká fáma. Muselo by to vejít v platnost někdy teď.
Barnett Delta Storm - Excalibur Vari Zone - jednodílná montáž
Gamo CFX 4.5mm 16j - Optisan Viper 10X44 CSB
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od josse » 30 zář 2010 21:24

a měl sy nadkolenky? protože to tě někdo pořádně tahal za fusekli:D:D:D
mechanické zbraně nad 150N = D = omezení jen věkem
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 30 zář 2010 23:08

for HANYKING:doteď jsem prolézal internet a našel jsem i novelu zákona o zbraních z května letošního roku a nepíše se v ní nic o tom,že by zbraně kategorie D podléhaly zp,ani mechanické zbraně nad 150N.takže jak napsal josse,asi si ze mně udělal prodejce prdel,jinak si to neumím vysvětlit.no naštěstí máme v našem městě dvě prodejny zbraní.no ale stejně mne ten prodavač(není majitel) pořádně vytočil,tak zítra za ním zajdu a omlátím mu ten zákon o hlavu :evil: .
Uživatelský avatar
HANYKING
Příspěvky: 301
Registrován: 05 led 2010 22:19
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od HANYKING » 01 říj 2010 00:00

A nevyjde Tě to líp kdyby sis ji objednal přes internet?
Barnett Delta Storm - Excalibur Vari Zone - jednodílná montáž
Gamo CFX 4.5mm 16j - Optisan Viper 10X44 CSB
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 01 říj 2010 01:07

určitě to vyjde levněji,ale co s reklamací,když se náhodou něco po...e?
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od DFender » 01 říj 2010 07:03

crossbowhunter píše:možno sme sa nepochopili, ja som písal o love a strelbe na zver.ale nechajme tieto dohadovačky tak.v podstate súhlasíme jeden s druhým a doťahujeme sa na hlúpostiach.
Určitě, píšeme o lovu, nezdá se mi že bychom si nerozuměli, mám něco dovysvětlit? :-), všechno v pohodě :-)

Ad hlučnost, samozřejmě že jde o hluk pohyblivým součástí, tedy ramen, tětivy a šípu, problém je v tom, že u kuše je vše "na pevno"-spojení ramen a sochy je tvrdé a vibrace díky tomu značné, stejně jako naakumulovaná a uvolněná energie v ramenech je neuvěřitelně vysoká a obzvláště u reflexních kuší musí někudy ven, což se projevuje hlukem. Kladkové kuše část hluku pohltí kladkovým systémem, kde není vše natvrdo, existují i systémy (AVI) potažení ramen gumou spolu s odhlučňovacími výstupky, ale stejně vzhledem k výše napsanému je hluk značný :-/. Různé silencery na tětivu sice trochu pomáhají, ale ztráta rychlosti je poměrně dost významná (alespoň pro mě) že přinesou ve finále více škody nežli užitku ...
Jen spousta lidí netuší že luk je na tom daleko, daleko lépe, tvrdé spojení sochy a ramen nahrazuje měkká ruka, akumulovaná energie není tak obrovská a je předána na delším nátahu, v případě kladkového systému je tento pružnější, s velkými kladkami. Luk je skutečně tichá zbraň, při stejné účinnosti jako nejvýkonnější kuše ;-)
Odpovědět