Jaky puskohled na vzduchovka Slavia 631 Lux ?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

jirkausti
Příspěvky: 246
Registrován: 04 bře 2006 14:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkausti » 10 čer 2006 13:58

máte někdo zkušenosti s puškohledem Libra 3-9x40 ? Nabízejí ho např. na stránkách http://www.finexhobby.cz/ asi za 2500,- Kč, má osvětlený kříž, ale nikde tam nepíšou zda má kompenzaci paralaxy.
Jirka


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 čer 2006 09:49

Jestli to je ten, co je na té fotce, tak štelování paralaxy nemá. I když myslím, že to není on, protože tam nikde nevidím tu regulaci osvětlení.

Korekci paralaxy poznáš na první pohled podle stupnice (yardy nebo metry) na otáčivé přední části puškohledu. Může to být i zvláštní komínek, ale to jen vzácně a na drahých modelech. V názvu modelů to bývá označeno jako AO (adjustable objective).
Například tenhle má:
Obrázek
A tenhle nemá:
Obrázek
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
jirkausti
Příspěvky: 246
Registrován: 04 bře 2006 14:41
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jirkausti » 12 čer 2006 16:28

Kubajzz díky moc! Konečně vím na co koukat. Já si do teď myslel, že je to stupnice zaostření na nějakou konkrétní vzdálenost. :lol:
Jo a prosímtě, neznáš puškohledy ODEON ? Psal mi pan ***** že je prodávají, že je to to samý jako Walther, i za stejnou cenu. Ale já se v tom nevyznám, i kdybych se skrz něj podíval, poznám prdlajs jestli je to stejný nebo horší než Walther. :?
Díky, Jirka
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 12 čer 2006 16:45

jo *****... no tak to di do toho ;-) pak napis do spravneho threadu jak ses napalil :-D
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 12 čer 2006 17:01

jirkausti píše:... Já si do teď myslel, že je to stupnice zaostření na nějakou konkrétní vzdálenost. :lol:
Tak to sis ale myslel správně. :lol:
Celý problém je v tom, že na různé vzdálenosti nemůžeš vidět stejně ostře cíl a zároveň zaměřovací kříž. A čím kratší vzdálenost, tím víc se to projevuje, třeba na 10 metrů vidíš v dalekohledu cíl jasně, ale kříž rozmazaně, oproti tomu mezi 100 a 200 metry skoro není rozdíl. Proto je tam to štelování. Na té stupnici je vzdálenost kterou když nastavíš, tak uvidíš stejně ostře kříž i cíl. Nebo tím můžeš změřit vzdálenost cíle. Točíš dokud neuvidíš obojí ostře a pak už jen přečteš vzdálenost na stupnici.

Kdyžtak mě opravte, ale ono to vlastně není přímo korekce chyby paralaxe, protože ta je neodstranitelná a pramení z konstrukce puškohledu, ale ten AO (adjustable objective - seříditelný objektiv) pomáhá tu odchylku paralaxe eliminovat, proto se tomu tak říká.
jirkausti píše:..Jo a prosímtě, neznáš puškohledy ODEON ? Psal mi pan ***** že je prodávají, že je to to samý jako Walther, i za stejnou cenu. Ale já se v tom nevyznám, i kdybych se skrz něj podíval, poznám prdlajs jestli je to stejný nebo horší než Walther.
Odeon neznám, ale mám v poslední době čím dál silnější pocit, že to všechno dělá v Číně jedna fabrika, akorát záleží na tom, kdo si to u nich objedná. Podle toho se tam pak hodí logo - Walther, Umarex, Česká zbrojovka, Delta, levné Tasco, Edenberg, Norconia atd...
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 12 čer 2006 20:25

Kubajzzi, tvůj pocit je naprosto správný :-) Na tohle téma jsem diskutoval v podnikové prodejně CZUB v Praze s tím postarším pánem jak má problémy s mluvením. Podle něj (řek bych že v tomto ohledu je zasvěcenej) se ty puškohledy CZUB, Gamo, Umarex....... vyrábí všechny v jedný Čínský fabrice. Nemůžu najít papíry od svý CZUB, ale výrobce je opravdu odněkad od rákosníků a CZUB na to jen dává svou značku.
Daster
Příspěvky: 17
Registrován: 21 črc 2006 09:23

Zenit

Příspěvek od Daster » 21 črc 2006 09:32

Páni a čo tak optika Zenit 4x20 na Slaviu 631 ? Máte niekto skúsenosť ? U nás za 1500 Sk .
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 21 črc 2006 09:47

Neber nic co má v názvu 4x20. :!:

Zenit byl foťák z DDR, ne? :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 21 črc 2006 14:05

Ne, z Ruska, pardon, ze Sovětského svazu. Byla to jakási parodie na endéráckou Praktiku. Jinak souhlas 4x20 nebrat, jedině, že by to vyráběl Leupold nebo Swarowski - jo a ti to zas nedělaj......
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 21 črc 2006 14:43

harpplayer píše:..., jedině, že by to vyráběl Leupold nebo Swarowski - jo a ti to zas nedělaj......
Dělaj, akorát k té ceně nezapomeň přidat jednu nulu. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od _Stalker_ » 12 črc 2007 18:10

Silencer píše:Kubajzzi, tvůj pocit je naprosto správný :-) Na tohle téma jsem diskutoval v podnikové prodejně CZUB v Praze s tím postarším pánem jak má problémy s mluvením. Podle něj (řek bych že v tomto ohledu je zasvěcenej) se ty puškohledy CZUB, Gamo, Umarex....... vyrábí všechny v jedný Čínský fabrice. Nemůžu najít papíry od svý CZUB, ale výrobce je opravdu odněkad od rákosníků a CZUB na to jen dává svou značku.
Nahodou jsme na toto tema spolu s panem v podnikove CZUB v Praze dnes take mluvili. Tak ze potvrzuji. :o)
Uživatelský avatar
Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kubin. » 24 říj 2007 09:36

Vlastním Slávku 631 a před nedávnem jsem ji pořídil novou optiku. Předchozí byla Gamo 4x20 a byla to spíš parodie na puškohled. Šiťácká montáž, nedržel nástřel a celkový dojem úplně na nic a tehdy ještě za nehorázných 720,- CZK v loveckých potřebách. Vydržel na vzduchovce asi půl roku a pak jsem to radši sundal a střílel přes pevná mířidla. Asi půl roku zpět sem opět zatoužil po střelbě přes optiku, nakonec padla volba na Deltu 3-9x40, není to taky žádný zázrak ale za cenu kolem 1500,- to je dobrá volba. Montáž je bez problému a po otočení přítlačné lišty sedí i na 13 mm rybinu. Po zastřelení drží perfektně nástřel, horší to je při změně zvětšení. To už se o držení nástřelu mocmluvit nedá, nejdřív mě to vyvedlo z míry ale po přečtení několika fór jsem tjistil že je to normální u těchto levnějších kousků. Na nějakých 20 metrů to při změně z 3x na 9x dělalo i nějakých 10 cm mimo. Teď střílím konstantně přes 9x zvětšení a je to v pohodě, paraloxu jsem si upravil na nějakých 20 metrů. Před nedávnem jsem ještě koupil repliku nožiček Harris. Se střelivem JSB Exact 4,50 jsem schopen v sedě s oporou opakovaně trefovat na 20 metrů víčko od petky když teda moc nefouká.
Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

Příspěvek od Barys » 25 říj 2007 18:56

Teď mě asi většina z vás ukamenuje,ale já si stojím za názorem,že z optik delta je zajímavá jen ředa titanium! To ostatní je jen na hraní.
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Příspěvek od WohlmuthOta » 25 říj 2007 19:08

První kámen právě letí :lol: :!: . Já jsem nadmíru spokojen s 4×32AO, perfektně drží, ale názor tak trochu respektuju, titanium je titanium a není to aluminium :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Erix
Příspěvky: 1142
Registrován: 02 zář 2007 13:13

Příspěvek od Erix » 25 říj 2007 19:16

Pro Barys:
Jak na co.Titanium na něco lepšího a klasik třeba na vzduchovku. :D
Erix
Ať žije vzduchovka, vždyť také patří mezi zbraně!!!
Pistole Tex cal. .177, Slávia 620 cal. .177
Odpovědět