Jaky puskohled na in-line predovku?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
widhund

Optika pro in-line předovku

Příspěvek od widhund » 23 srp 2007 10:06

duffioso:

K předovkám Ardesa se dá koupit dvoudílná základna weaver, jejíž každá
část se připevňuje dvěma šroubky ( jsou součástí dodávky). Ale pozor:
montáž puškohledu musí mít drážku weaver! Výhoda: puškohled drží i
přes značný zpětný ráz jako přibitý.


Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Příspěvek od Fandaks » 23 srp 2007 18:31

Andy: Je to přesně tak jak to píšeš.

Widhund: Jo, to můžu potvrdit. Já mám jednodílnou základnu Weaver a je přidělaná 4mi šroubky. Drží fakt dobře a puškohled drží nástřel i po sejmutí a novém nasazení. Montáž mám od Leupolda ocelovou. Jediná její nevýhoda, byla její cena. :(
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Arnie

Příspěvek od Arnie » 23 srp 2007 19:12

Neni to tak jak pise Andy, 4x puskohled s beznou osnovou BR tercik neprekryje :wink: Oko si symetrii najde - tedy neni problem zasahnout (respektive mirit na) stred.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 23 srp 2007 19:48

Tady bych si dovolil polemizovat - nemám zkušenosti jak je to u nějakých super optik 4x něco s velmi tenkým křížem, ale pokud vezmu obyčejný 4x20 CZUB, nebo 4x32 od Delty aj. tak to docela hraje roli. BR se střílí tuším na 50m a na tuto vzdálenost už při tomto zvětšení kříž překryje dost podstatnou část terče a proto není možný střed PŘESNĚ zaměřit. Samozřejmě, že zamířím tak nějak na střed, ale není to tak, že bych dovedl říct, jestli jsem nezaměřil náhodou třeba 5mm nad či pod což u puškohledů s velkým zvětšením velmi tenkým křížem možné je. U toho svýho Variablu 4-16x50 jsem třeba na 20m dosahoval s větrovkou u zvětšení 4x jen nepatrně horší soustřely než třeba s 10x ale na tu větší vzdálenost už to je znát daleko víc. Třeba kostku cukru bych na 50m přes zvětšení 4x trefoval dost těžko. Docela podstatný alespoň pro mě :oops: je, že když nestřílím z vyloženě stabilní pozice (třeba nemám vzádu podložku) tak mi vyhovuje menší zvětšení, protože není tolik vidět "cukání" při zaměřování. Střílet bez opory na 10m se zvětšením 10x se prostě nedá :D
Arnie

Příspěvek od Arnie » 23 srp 2007 20:13

Nepisu ze je male zvetseni lepsi. Na strelbu bez opory je ale dostatecne a i s oporou se da dosahnout slusnych vysledku - napriklad kazdou ranou zasahnout BR tercik, ackoliv si nekteri mysli ze je zcela prekryt osnovou. Jak s krizem tak s T - ckem dle mych zkusenosti videt je, a jak jsem psal oko si symetrii najde s pomerne malou chybou. Kazdopadne psat ze 4x je dobre leda na strileni 9 na pistolaku je nestoudnost. Tu kostku cukru na 50m teda s 4x nevim ,nevim ... ale naboj z brokovnice se trefovat da.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 23 srp 2007 20:49

No tedy nevím pánové, ale na mosince mám 3,5x optiku a s tím T křížem mířím na 100m na 15mm tečky, takže co je a co není vidět v takovéhle optice je tady krapet irelevantní řešit. Co zasahuji je jiná věc, tam je problém jinde
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 23 srp 2007 21:23

chlapci, hadka nekdy prinese vic informaci nez bezna diskuze :-)
jeste jsem nevystrelil pres otevreny miridla natoz pres optiku, jsem na to sam zvedavej, az prijdou strely, tak zkusim bez optiky, Fandaks mi potvrdi, ze stejne nastrilim velky kulovy :-)
kazdopadne pokracujte, aspon se dovim co nejvic
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 23 srp 2007 21:38

Je pravda, že oko si fakt symetrii najde. Dneska jsem střílel na 100m přes dioptrické mířidla z M16 a z výsledků jsem mírně v šoku, člověk nechápe jak to může fungovat.
Prostě v dírce jsem viděl celý terč 20/50 a kolem něho místa ještě na tři další terče, mušku jsem dal někam na střed, byla velká jako celé černé a z prvních šesti ran byly čtyři desítky, devítka a osmička. Oko si prostě ten střed najde samo.
A to bylo zvětšení 0x.
Jinak dřív jsem často střílel z malorážky na 100m přes optiku 4x32 na krabičku od cigaret a jde to v klidu. A to si myslím, že takový rozptyl velikosti krabky od cigár je na předovku super a docela těžko dosažitelný. Tak si myslím, že velké zvětšení na normální zábavnou střelbu není vůbec nutné.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Příspěvek od Fandaks » 23 srp 2007 22:00

Když jsem napsal: "Ono taky záleží co chceš trefit. Jestli se chceš trefit do pistol. terče, do devítkového kruhu a na 50 metrů, tak na to bude zvětšení 4x stačit. Jestli ale budeš chtít trefovat kroužek vnitřní desítky(25 mm) 5x z pěti ran, tak to tutově stačit nebude. Tohle mám vyzkoušené osobně.",
tak jsem myslel střelbu z předovky a nikoliv z malorážky a řek bych, že to žádná nestoudnost není. Bylo to řečeno pouze jako příklad. Podle mne je zvětšení 4x s obvyklými silnými rameny zam. kříže dobré pro lov, ale na terčovou střelbu je to podle mých zkušeností málo. Často to vidím na soutěžích v malé odstřelovačce, kde se používá právě tohle malé zvětšení.
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 23 srp 2007 22:05

To je pravda, ale výše se hovořilo o PŘESNÉM zaměření středu terče. Abych si byl jist, že jsem na 50m přesně zaměřil tak potřebuju zvětšní minimálně 12 - proč by se jinak BR střílel s tak extrémním zvětšením když by si střelci mohli pořídit kvalitní optiku 4x a dosahovat s ní stejných výsledků :?:
To že se zvětšením 4x na větší vzdálenost trefuji je fajn, oko je úžasnej nástroj a dokáže lecos vykompenzovat, ale v tomto případě bych nemluvil o naprosto přesném zaměření. Já při střelbě tímto způsobem mám spíš pocit, že jsem to tak nějak zaměřil tam kam potřebuju a tak nějak jsem se trefil. Když při velkém zvětšení dokonale vidím rastr terče a jakýkoliv pohyb kříže způsobený mezičlánkem mezi zemí a puškou tak mám teprve "pocit z rány" Vím kam jsem zamířil, jestli jsem trošku strhnul a kam jsem se trefil. Tohle mi zvětšení 4x neposkytne. Přesto netvrdím, že se s ním nedá přesně střílet.
Jinak podle mě miňovaný rozptyl u předovky stejně nebude takový aby mělo smysl osazovat ji nějakou super přesnou optikou - to je můj názor, předovky nestřílím, tak mě třeba Fandaks opraví jakých úžasných výsledků je možné s těmito zbraněmi dosáhnout.
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Příspěvek od Fandaks » 24 srp 2007 00:21

Silencer napsal: "Jinak podle mě miňovaný rozptyl u předovky stejně nebude takový aby mělo smysl osazovat ji nějakou super přesnou optikou - to je můj názor, předovky nestřílím, tak mě třeba Fandaks opraví jakých úžasných výsledků je možné s těmito zbraněmi dosáhnout."

Ono to smysl má i na té předovce, ale ne pro každou předovku a ne pro každého střelce....jak už jsem napsal, záleží na tom co chceš trefovat.

tady je např. terč střílený kulatou střelou s flastrem na 50 metrů. Ráře je .40 nebo .45 a prach je Pyrodex. Ty údaje jsou špatně čitelné ale je to ukázka čeho je dobrá předovka schopná když se to s ní umí.
Klikněte na obrázek.
Přílohy
target1.jpg
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 24 srp 2007 07:21

Tak to je hukot :D parádní nástřel. Omlouvám se, že jsem nedůvěřoval předovkám.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 29 srp 2007 11:42

Ten terč musí být světový rekord. :wink:
I když je to na 50 yardů. Takhle nějak myslím vypadá rozptyl benchrestové zbraně.
To bych řek se nedá běžně dosáhnout. Možná tak jednou za život. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 29 srp 2007 13:16

Poproste FanduKs at zverejni sve vlastni nastrely a uvidite, ceho je predovka schopna .. sam jsem videl jak na 50m trefoval nekolikrat za sebou desitku na vzduchovkovem terci :wink:
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Příspěvek od duffioso » 29 srp 2007 14:45

predovka muze bejt hodne presna,ale musi se to s ni umet a to ja jeste neumim:-)
dokonce jsem si z moji jeste nebouchnul,nemam jeste vsechno cisteni a to je u predovky zaklad...
myslim,ze ty podkaliberky extra presny nebudou a ogivaly nemuzu sehnat,do prahy se nedostanu a sam lejt si zatim netroufam,kor kdyz nemam jeste nic vyzkouseno a kupovat zajice(kokilu) v krabicce se mi nechce...kamarad me od optiky zrazuje,ale kdyz ono se to na tu flintu primo nabizi :-)
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Odpovědět