Jaky puskohled Delta optical

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 08 lis 2006 14:53

Ach jo, projdi to co se tu o Deltě napsalo a budeš mít jasno. Byl jsem v Binoxu na Křižíkový v Karlíně - to Titanium s MilDotem jsem měl v ruce, stejně tak tu normální Sport řadu - už jsem si i vybral. Titanium je za 8ku a to je pro mě prostě moc (navíc to půjde na větrovku). Vybral jsem 4-16x50AO MilDot podsvětlený za 4140,- a už jen čekám na vejplatu abych si pro ně moh dojít. Oba jsem držel v ruce a jsou super. Minimálně ten obraz je excelentní a já osobně jsem rozdíl (na prodejně) neviděl. Musel bych mít oba puškohledy na flintách a půl dne střílet s jedním a pak s druhým, pak by to šlo posoudit, ale takhle..... Výhodu toho Titania jak jsem psal vidím zejména v té vyšší odolnosti, plnění dusíkem a možná možná v použití lepšího skla a antireflexu. Točítka to má taky maličko lepší, ale na větrovku mi to přijde fakt zbytečnej luxus, zvlášť když hovoříme o nastavení v mezích zákona, kde se můžeme bavit o přesný střelbě tak na 50, s trochou fantazie na 70m.


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 08 lis 2006 16:03

Já myslím, že budeš spokojený. Hlavně hned vyzkoušej jestli drží střed při změně zvětšení. Jestli jo, tak je to v pohodě, jestli ne, tak ho vyreklamuješ.
Ostatní věci nejsou až tak důležité, na větrovce tu vysokou odolnost moc nepotřebuješ a kdyby třeba nedržel čtverec, tak ti to taky moc vadit nemusí, protože stejně budeš přenášet záměrný bod - od toho tam je mildot, takže klikat stejně asi nebudeš. No uvidíš sám.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 08 lis 2006 16:48

Já si myslím, že na větrovku to bude úplnej Rols Royce :-) Fakt do toho Titania mě nic nezvyklá :lol: Jsem odkojenej CZUB 3-7x20 :roll: takže změna k lepšímu to bude na 1000% S těma mechanismama - nevím proč by měl nástřel držet hůř neš třeba Nikko nebo Leapers a sem tam si kliknout na korekci taky není problém, navíc to má ten MilDot, takže pohoda. Samozřejmě to není meopta za 20 000, ale to snad na větrovce nikdo nemá.
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 08 lis 2006 17:26

Dík za info, asi je ten Mil-Dot opravdu horká novinka, protože včera ještě na stránkách Delty nebyl. Jinak dnes odpoledne jsem dostal informaci od fy. ELTY, že u nich je na pultě za 7460,- (doufám, že jsem tu cenu nepopletl) - každopádně za necelých 7.5. Musím počkat, jestli mi vyjde jeden kšeftík a půjdu to toho Titania. Bude namontován na Haenel 150 Standard. Ta puška ale bude střílet až na jaře, protože mě čeká ještě výroba levé pažby. Pokud to ale vyjde a budu ho moci koupit dostatečně brzy, vyzkouším ho nejdřív na Brno Mod.4, na kterým teď sedí Hawke Varmint II.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 08 lis 2006 17:32

Jo na malorážku už to má asi cenu. Napiš nebo zavolej do www.binox.cz - to je zástupce Delty pro ČR. Jinak ten MilDot je na stránkách www.deltaoptical.pl už přes měsíc :) Myslím že to Titanium mají za těch 7500, přesně nevím, zavolej si tam a poptej se, třeba nějakou kačku ušetříš. Ani nevím jestli je v ceně toho Titania ta celkem slušná jednodílná montáž, asi ne, ale ty bys stejně kupoval novou ocelovou ne? Jen pozor na výšku, těch 50mm už je celkem kanón :lol: Samozřejmě to má 30mm tubus :!:
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Příspěvek od harpplayer » 10 lis 2006 07:51

Díky všem za info. Montáž bude ocelová vyráběná jednodílná, oka budou asi od KOZAP. Nejdřív ale musím dát dohromady prachy na tem kůkr.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 13 pro 2006 07:50

Ach jo, už se z těch puškohledů asi zjevím. Včera jsem přinesl domů Deltu 4-16x50AO MilDot. Koupil jsem jí v binoxu za avizovaných 4140,- i s celkem slušnou jednodílnou montáží. Když jsem si četl návod a záruku, tak mě mile překvapilo, že by měla snášet (pro zachování záruky) zbraně s KE do 3500J. Co mě nemile překvapilo, že v českém návodu se píše, že jeden klik je na 100m 28mm :!: to by byla cca 1MOA :shock: Na stránkách výrobce www.deltaoptical.pl se uvádí posun 6,94mm na 100m což by byla 1/4MOA - proto jsem si jí taky koupil. Jestli platí to co je v českým návodu, tak si asi hodím mašli. Jakej je na tohle názor zkušených? Já doufám že to je chyba někde v překladu, nebo překlep. Dneska by si snad nedovolili udělat puškohled s klikáním 1MOA :roll:
Tak oprava, klikání snad bude opravdu 1/4MOA, pořádně jsem si jí prohlédl (včera jsem jí měl v ruce asi 5 minut :( ) a na točítkách je to napsaný - "1/4´´Click" :oops: Nic to ale nemění na tom, že v manuálu mají napsaný klikání 28mm na 100m :lol:
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 13 pro 2006 08:58

Mají blbý návod.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 13 pro 2006 10:19

Vím, už jsem to pořešil. Včera jsem studoval hlavně dokumentaci a ne ten puškohled, jsem v nějakým časovým presu. Musím ale říct, že když jsem si přečetl 1 klik 28mm na 100m, tak jsem se pěkně orosil :) Mělo by to být 1/4MOA a to Titanium má stejný klikání. Na tuhle svou Deltu jsem se teď líp koukal a nemůžu s jistotou říct, že má tubus dvoudílnej - buď je to do tý středový kostky tak dobře slícovaný, že to není patrný, nebo je to jednodílný. Uvidíme jak to bude střílet. Testování se zatím odkládá, neb u nás pořád prší a je hnusně. Zatím s ní koukám jen tak z okna a jsem nadšen :D
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 13 pro 2006 15:48

Na fórech jsem zaregistroval horkou novinku od Delty.
Delta Optical Classic 3-9x40 s MilDotem
A podržte se, prý je to Bushnell Trophy.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 13 pro 2006 16:39

A podívejme se. Pokud bude kvalitní, tak je to podle mě ideální pro příznivce menších skel :) to moje je fakt veliký. Asi by se to hodilo pro CZ200S v základním nastavení. Pěkná hračka. Stránky Binoxu se mají rozběhnout začátkem roku - nějak se jim to zpozdilo kvůli množství informací co je tam potřeba dát, jinak to prý už mají hotový. Tak jsem zvědav (jestli to bude jako u nás ve firmě, tak to bude hotový tak za rok :lol: )
Acepek

Dekta

Příspěvek od Acepek » 21 led 2007 00:55

Dela Delta puskohled 6*42 s AO?
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 07 úno 2007 15:35

zdravim vseci! shanim na technicke ucely montaz-idealni by byla dvoudilna hlinikova montaz od DELTY- takova ta hodne masivni, muze byt i znicena, poskozena apod., kdybyste neco takoveho meli nebo vedeli kde sehnat novou prosim napiste!! dik moc
Botsman
Příspěvky: 17
Registrován: 15 zář 2006 23:37

Příspěvek od Botsman » 07 úno 2007 19:15

To troj: v Binoxu na Křižíkové je před třemi týdny měli - cena cca 300Kč. Musíš si tam zavolat, na netu v nabídce je nemají.
Zralok
Příspěvky: 33
Registrován: 10 dub 2006 17:00

Příspěvek od Zralok » 28 úno 2007 14:14

Myslíte že tu Deltu zvládne v pohodě i kulovnička v ráži 222 Rem? A stačila by 4-16x50 ta obyčejná nebo raději vzít Titanium 4-16x42? Kvůli světelnosti bych raději 4-16x50. Kvůli tuhosti se mi zase víc zamlouvá Titanium ale zase už je o dost dražší.
Odpovědět