Jaky nuz nosite ?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Návštěvník

Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od Návštěvník » 31 srp 2004 17:37

Taj já začnu, třeba se někdo chytne. Nosím Sog Pentagon I. Vybral jsem si ho protože se rychle otvírá, je přiměřeně velký (malý) a člověk ho na rozdíl od pistole může mít u sebe skoro vždy. T.j. i když jdu na pivo a tak. No a navíc se občas hodí na rozpárání kartónů s limonádou, uříznutí salámu....


Návštěvník

re:Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od Návštěvník » 01 říj 2004 16:51

Nevím, jestli to sem vlastně patří, ale pokud jedu někam tábořit, tak sebou beru Leatherman Wave, je to super kombinace všeho užitečného, i když je to poněkud těžší a na obranu asi nevhodné.
Návštěvník

re:Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od Návštěvník » 04 lis 2004 16:19

Ja nosim kuchynsky... je primerene velky.. dobre se snim otvira dutina brisni i roztira RAMA. Manzelka nosi i vidlicku. Deti pak dokonce i lzice.
Návštěvník

re:Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od Návštěvník » 11 lis 2004 17:00

Zatial žiadny,ale od buduceho tyzdna zacnem nosit noz Boker Applegate Fairbairn Combat.Tých sračkových otváracích už mám pokrk.
Návštěvník

re:Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od Návštěvník » 25 lis 2004 13:19

Ok. Tak ja zacnu nosit asi sekacek.
Návštěvník

re:Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od Návštěvník » 04 led 2005 20:31

Jelikož jsem blázen, nosím s sebou Acrona tanto s pevnou čepelí (ona je fakt pevná - 4mm) a zatím při problémech stačilo jen poodhalit pouzdro. Je fakt impozantní.
Návštěvník

re:Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od Návštěvník » 21 led 2005 11:13

Mno já nosim nějakej asi za čtyři kila, čínskej Tarpon Bay, je to nůž zavírací, rybářskej, na části čepele má zoubky pro odšupinování ryb. Na to, že stál tak málo je ale neuvěřitelně dobrej. Ostrej, otvírá se palcem pomocí takovýho nýtu, či jak se to nazývá, a vcelku velmi pevnej.
MarS

Jaký nůž nosíte?

Příspěvek od MarS » 27 kvě 2005 15:11

No, protože jsem jemně "úchylnej" na nože, nosím s sebou vždy min. jeden. Nejsou to vždy nože stejné, ale kapesní zavírací "šwejcarák" se hodí i do saka. Běžně, k riflím, pláťákům - na pásku vedle dokladů nosím obyč zavírací nůž, s pilkou (cca. 30cm otevřený). Vrháky, větší nože, mačety,... , ty nosím s sebou jen někdy - podle situace a toho, kam člověk jde.
Obecně ale platí zásada, že pouze ostrý nůž je Nůž - poví vám o tom špičky prstů a jizvy na rukou. :)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 30 kvě 2005 13:53

Nožov mám niekoľko a jeden vždy u seba.
Podla príležitosti nosím motýlik Muela, krásny a štíhly so strenkami z parožia ( tie som tam dal ja, namiesto plastu).
Najčastejšie CRKT M16. Ale najradšej onehand linerlock ACRON na ktorom som dal čepel vlastnej výroby zo strojnej píly a dá sa s ním aj oholiť a to po tom ako som rozsekol kliniec. Bohužial trošku ( hodne) koroduje.
Často nosím pri cyklistike alebo na strelnici GERBER náraďový, lebo ten shit SOG PARATOOL som našťastie predal.
No a vo vitríne mám zopár vlastných výrobkov , hlavne lovecké, mexickú mačetu, kukri, zatvárací sťahovák, krásnu prútkársku žabku a tiež komerčné MUELA SCORPION, vz.58, kópiu zákopového noža z druhej svetovej (otvárací z boxerom).
MESSER
Michal

Puma

Příspěvek od Michal » 13 čer 2005 18:39

Ja mám najradšej nože Puma - sú veľmi kvalitné a vydržia omnoho viac, ako iné značky - napr. tam, kde sa Mikov zlomí, Puma ešte nezačne ani pociťovať záťaž. Momentálne mám Puma 181000 German Expedition Knife - objednal som si ho cez net na shop.frano-zbrane.sk a vyzdvihol osobne v predajni v BA (predsa to nenechám na poštu) za takmer 10 tis. Sk - avšak nebanujem.. Iný už nikdy nebudem potrebovať. Hoci absentuje rúčka - o to je kompaktnejší, lepšie nositeľný a výborne sadne do ruky. Avšak ak by som si kupoval nôž ešte raz, asi by som si vybral Puma 282100 Hunt set - je to sada 3 čepelí a jednej rúčky - proste nádhera...
Pepa

Příspěvek od Pepa » 15 čer 2005 21:01

Gerber nástrojovy do práce jen tak smit weson2palcovy příroda náš Uton
xxg

Příspěvek od xxg » 16 čer 2005 11:17

vždy CRKT K.I.S.S.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 16 črc 2005 11:18

jako kapesní vždy Victorinox s nástrojema, na opasku vyhazovák Mikov Scout a v maskáčích Uton 0007.
Fuki

Já jsem největší ůchyl

Příspěvek od Fuki » 10 zář 2005 11:09

závírák je na prd nosím SOG dessert Dagger sice velkej jak kráva ale i tak... kvalitní pouzdro a dám za pas a du kamkoli
XkoX

Příspěvek od XkoX » 05 lis 2005 23:57

ja většímou nosim palnej o delce 30 cm (vlastní výroba)
Odpovědět