Jaky nuz nosite ?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Myway1988
Příspěvky: 41
Registrován: 12 pro 2019 20:59

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od Myway1988 » 06 led 2020 19:57

Nozov mam viacero..no najradsej a najcastejsie denno denne vo vrecku zatvarak Ontario Rat 1 a ak je moznost aj na opasok tak pevny Mora Garberg Bushcraft Survival Knife - Carbon
Přílohy
Screenshot_20200106-194739_Chrome.jpg
Screenshot_20200106-195639_Chrome.jpg


Myway1988
Gamo Elite Premium IGT 4,5
Diana 350 N-Tec Panther magnum 4,5
Smazaný uživatel 3736

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 01 kvě 2020 22:47

Nedávno som si objednal tento mohutný nôž za cca 40,-EUR. Pôvodne som plánoval kúpiť menšiu sekerku do batohu na nenáročnú prípravu dreva (opekanie, grilovanie). Sekerka je však ťažšia, zaberá viac miesta a tento nôž je všestrannejší. Na rúbanie, štiepanie a sekanie bude vhodný. Nepozeral som konkrétne na značku, prípadne na kúsok pílky na čepeli :lol: Potreboval som pevný, robustný full tang nôž za prijateľnú cenu.
Celková dĺžka je 30,5 cm, hrúbka čepele 6 mm.
S&W nôž.jpg
Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 7
Registrován: 31 led 2019 14:30
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od Simier » 13 kvě 2020 19:33

Ahoj
V současnosti používám jako EDC Kershaw Flourish - takový pěkný, trochu větší zavírák s fliprem a podporou otvírání. Fajnový nožík s dutým výbrusem. Spolehlivý a dobře drží ostří.
Flourish.jpg
LM Vostok SM 2 pažba M. Kožurik
Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 7
Registrován: 31 led 2019 14:30
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od Simier » 13 kvě 2020 19:36

Ten Flourish jsem si vybral jako větší alternativu k letitému Kershaw Clash, což je spíš menší zavírák stejné koncepce jako Flourish (fliper, podpora otvírání, dutý výbrus) a navíc má skvělý široký a pevný klips.
clash.jpg
LM Vostok SM 2 pažba M. Kožurik
Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 7
Registrován: 31 led 2019 14:30
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od Simier » 13 kvě 2020 19:47

Jako velký zavírák pro venkovní aktivity (dříve rovněž jako velké kapesní EDC), nošený v boční kapse ve velkém fotobatohu, používám CRKT M21 04G, který má fliper (i oboustranný kolíček na čepeli) a pojistku proti zavření. Fajn koncepce, akorát výrobce podcenil možnost povolení toho oboustranného kolíčku, který je v otevřeném stavu nože zaražený o střenku a dělá takový doraz. Tento kolíček se mi uvolnil a při jednom otevření odpadl z čepele někam do hromady listí a nůž byl najednou nepoužitelný, protože čepel se překlápěla na čepu bez zajištění. Díky brachovi, který mi nechal na míru vysoustružit nový je nyní nůž naprosto v pořádku. U Trappera nedokázali kolíček sehnat, prý by to šlo pouze s novou čepelí :?
Přílohy
M21-04G.jpg
LM Vostok SM 2 pažba M. Kožurik
Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 7
Registrován: 31 led 2019 14:30
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od Simier » 13 kvě 2020 19:52

Na klasické nevelké tábornické práce jsem si pořídil pěkný pevný nožík za rozumné peníze Muela Rhino. Fakt se mi líbí! Jen tato verze už nemá krátké kydexové pouzdro s otočným klipsem, ale takové obyčejné s průvlekem. Ale časem ho upravím, průvlek asi odříznu a skrz nýty omotám nějaký parakord, nebo pořídím nějaký druh klipsu.
Přílohy
Muela Rhino.jpg
Muela Rhino.jpg (20.63 KiB) Zobrazeno 2812 x
LM Vostok SM 2 pažba M. Kožurik
Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 7
Registrován: 31 led 2019 14:30
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od Simier » 13 kvě 2020 19:59

Jako velký nůž do lesa jsem chtěl něco čím se nebudu bát sekat a co v pohodě zvládne i nějaký ten batoning (sekerku se mi nechce pořizovat a tahat sebou). Rozhodování bylo celkem dlouhé hlavně kvůli pořizovací ceně. Nakonec jsem se rozhodl moc nešetřit a pořídl jsem si Tops Outpost Command. Ten mám na celý život a pak ho budou dědit následníci :D Je krásně pádný při seku a na horní hraně čepele u špičky je rozšíření pro batoning. Skvělá kudla na hrubou práci - cibuli s ní člověk nenakrájí :lol:
Přílohy
tops-outpost-command.jpg
LM Vostok SM 2 pažba M. Kožurik
Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 7
Registrován: 31 led 2019 14:30
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od Simier » 13 kvě 2020 20:13

Jo a málem bych zapomněl ještě na jednoho pracanta :)
V práci mám permanentně připravený fulltang CRKT ABC Hammond. Na svou velikost parádní pevný kousek s malou pilkou na hřbetu čepele a s překvapivě dobrým plastovým pouzdrem, které jsem přidělal jako vertikálně zavěšené z vnitřní strany podpažního pistolového pouzdra a tak o něm ani nevím a je fajn při ruce!
Přílohy
hammond ABC.jpg
LM Vostok SM 2 pažba M. Kožurik
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od edelweiss » 02 čer 2020 18:23

Tak kdo si hraje nezlobí, microtech čepel elmax
Přílohy
g&m.jpg
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 7
Registrován: 31 led 2019 14:30
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od Simier » 05 čer 2020 23:50

edelweiss: Microtech je kategorie sama pro sebe a kudla pro fajnšmekry - chválím za výběr kousku s dvěma různými typy ostří, to je hodně praktické (něco jako mám na Hammondovi - viz výše)
LM Vostok SM 2 pažba M. Kožurik
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od edelweiss » 13 čer 2020 13:43

Tak docela jsem měl problém s výběrem, ale toto jsem míval i na sog pentagon, tak jsem věděl do čeho jdu, barvu sem původně chtěl černou a obě strany bez zubů, ale materiál elmax a hezky ostařené střenky mně ukecali. Je to prostě zajímavý nůž co není ohleděný :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Přílohy
mic.jpg
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Maser
Příspěvky: 1
Registrován: 05 črc 2020 10:57

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od Maser » 05 črc 2020 11:10

Nože mám prozatím dva. Cold Steel - Spartan na táboření a Leatherman Skeletool který mám vždy u sebe.
Přílohy
lekbx-sbl$01-leatherman-skeletool-lekbx-sbl-01.jpg
mm42mm
Příspěvky: 34
Registrován: 15 čer 2020 12:02

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od mm42mm » 27 črc 2020 10:21

Potom co som podaroval uz druhe Kershaw CRYO II, som na nosenie zobral

Real Steel Snow Leopard v Sandviku H7:

Obrázek

a DefCon Proelia s D2:

Obrázek
FX Dreamline Tactical .177 + Vector Paragon G2 3-15x50 SCOM25
SPA CP-1M .177 + China Red-Dot
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od selag » 21 srp 2020 09:19

Momentálně Microtech LUDT. Čepel ELMAX, boční vyhazovák
Přílohy
1.jpeg
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od edelweiss » 04 lis 2020 17:45

Tak jsem pořídil ještš jednoho kámoše, a teda je nějak nevrlý hned při prvním ptevrení mně bodl :mrgreen:
Přílohy
P1010834.JPG
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět