Jaky nuz nosite ?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od palong74 » 12 led 2014 19:19

ahoj.mam pocit ze to u nas nesezenes alespon ne COLT M1911.pokud si dobre pamatuju tak se da sehnat remington ale cena je stejna ba i vetsi.http://www.zbraneliberec.cz/obchod/love ... -1911--nuz dotycny bazarovy prodejce ho ma asi ze stejneho zdroje jako ja tudiz z USA a ja jsem za nej dal 3800kc a u toho bazarovyho noze bude cena nakupni jeste vesti z duvodu drevenych strenek.takze pokud mas rad tuto zbran tak tento nuz bude jen okrasou tveho milacka.pokud ho budes objednavat odsud a stihne te celni sprava tak bych rekl ze se ti to prodrazi http://ultimate-equipmentstore.com/ apk jeste tady ale je to uz bych rekl takovy kozomrd http://www.noze-nuz.com/meyerco/MC4657.php


Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
Milan Praha
Příspěvky: 189
Registrován: 03 led 2014 08:25

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od Milan Praha » 12 led 2014 19:34

njn škoda toho posledního, to je nápisů jaK NA HRAČCE Z TESCA a i to provedení detailů.
no zkusím sehnat ten původní, nějak to byla láska na první pohled
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od greywolf » 13 led 2014 03:17

No...nemůžu říct,že nosím u sebe nože permanentně,ale před nedávnem jsem si nechal udělat sekáč do lesejka v duchu vikingského
saxu a trochu klonu parangu...Pak jsem nutně potřeboval takové bojové bowie podle vlastních představ....,mno a nakonec menší finečku opět v severském duchu na buřtíky a bůček :D ....Dělal mi je móóóc fajn chlapík a bezvadnej nožíř Petr Melichárek..včetně futrálů...U toho bowieho jsem pouzdro zadal Tutamovi,takže vznikla taková kooperace..myslím,že velmi povedená...Chci se jen podělit o parádní práci šikovných českých rukou...tak snad se budou líbit...Více fotek je na knife.cz :wink:

Edit:...Nějak jsem zvrtal zmenšení fotek a nejdou rozkliknout..,už se mi to nechce opravovat...,buď zítra nebo najdete v galerii MelGhi...na knife.cz :roll:

Edit2:Tak jsem to trošinku upravil,ale hezčí je to prostě na knajfu... :wink:
Přílohy
útočné bowie + futrál od Tutama.jpg
finečka.jpg
Wulfi-sax.jpg
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od edelweiss » 13 led 2014 07:39

To-Furt použij gogle a pak komentuj.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Furt
Příspěvky: 11
Registrován: 02 led 2014 14:02

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od Furt » 13 led 2014 19:20

tak som teda trochu googlil

že je finka jako typ noža dlhodobo odskúšaná a osvedčená, asi nikdo nerozporuje.
rozporovanie funkčnosti som nenašiel. to, že pre niekoho vypadá jak kuchynský nož, nemá tacticool look a pod. neberem jak rozpor. ked ty o niečom vieš, daj prosím link. finky mám rád, pár ich vlastním a zaujíma ma to.


to ale neznamená, že nožík so zlatou konskou hlavou na hlavici a puzdrom cifrovaným plechom, sa niekomu može zdat holčičí alebo gayovský bez ohladu na užitnú hodnotu.
tento koment sa mi zdá pravdivý, jeden príklad je aj v tomto vlákne


nože, ktorými fíni mordovali rusákov, asi takéto skrášlenie vačšinou nemali
nastopro istý si niesom. preto je tam asi. možno že vačšina tých nožov fakt konskú hlavu mala. ale s ohladom na množstvo iných typov rukovatí a na to, že oficiálny bodák konskú hlavu nemal, je istá pravdepodobnost že je ten moj koment blízky pravde.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od edelweiss » 13 led 2014 21:12

naopak, podíváš li se na seveřany, rádi zdobí i zbytečné věci. Jen kde je tlačí čas to ošulí ale později se k tomu vrátí, mají to v krvi. Ta koňská hlava odpovídá místu, místo od místa je finka jiná a prostě je oblast kde je toto provedeni standard, je to jako rukojeť z plátků břízy, nebo tvar dřeva břízi. Vojáci si brali své civilní nože sebou do války, takže tam unifikaci nehledej, ještě je doložené že si je i dělali, pokud na to měli podmínky. Takže pestrost nepřeberná.
tady máš fotku, sice není s koňskou hlavou zato má puukka dvě a mrkni na to zdobené pouzdro.
Obrázek
Tady je popis jednoho z ,mnoha modelů a opět v rámci možností ozdobený
http://www.hobbyswoodmilitaria.co.uk/ww ... 4050-p.asp
No a i přes výhrady k tomu co noži schází nebo v čem je nedokonalý, soudobé armádní provedení jež potvrzuje že to není o funkci, kterou nůž má ale o módních trendech ve kterých chybí li slovo taktical, je předmět zcela nehodnotný do boje :twisted:
Obrázek
závěru, označovat věc za holčičí, nebo gay, je jemně řečeno mimo. Takové vlastnosti nemají předměty ale lidé. Nejčastěji takové příměry užívají nevyrovnaní lidé, jež málo ví a tak aby aspoň něco napsali sdělí nám to touto formou.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4299
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od edelweiss » 13 led 2014 21:21

tady přihodím pár koňů jak se dělají dnes.
Obrázek
Tady je článek jednoho z výrobců a odkazuje se tem i na jiné kteří produkovali obdobné nože
http://nordiskaknivar.wordpress.com/201 ... kkos-11-2/
No a jak jsem psal, bude to jen jeden z mnoha možných modelů, co se mohl vyskytnout v davu použitých finek. Ta koňská hlava není jen ozdobný prvek, jako každé rozšíření zadku finky, má umožnit pohodlné a jisté vytažení nože. Tedy spojeni ozdoby a praktické věci.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 629
Registrován: 01 črc 2007 18:53
Bydliště: Praha 5

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od Bonanza » 14 led 2014 10:01

Ede, svatá pravda velebnosti, je to ale nádhera a ještě k tomu naprosto funkční.
Milan Praha
Příspěvky: 189
Registrován: 03 led 2014 08:25

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od Milan Praha » 15 led 2014 21:00

mno já nosím masovku ...

crkt m16-14 na řezání tužek ideální :)

http://im9.cz/iR/importprodukt-orig/0a7 ... af6e77.jpg

na víc nebyly zatím finance, ale výhledově to vidím na něco personifikovaného :), naštěstí čeští mistři opravdu umí ...
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od derringer » 16 led 2014 20:29

nosím teď tohohle pavouka, je placatej, lehkej na otvírání krabic a balíků ideální
pavouk.jpg
navíc je to kudla doktora Lectera :lol:
Uživatelský avatar
FlyBear
Příspěvky: 120
Registrován: 09 led 2014 17:55
Bydliště: Varberg

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od FlyBear » 18 led 2014 18:31

Všude s sebou vozím Victorinox. Na outdoor mám ještě KaBar, ale ten moc využitý zatím nebyl.
Uživatelský avatar
piku
Příspěvky: 1746
Registrován: 21 úno 2009 18:40

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od piku » 05 úno 2014 20:52

Momentálně toto Cryo.
Střenky custom,nebo jak se tomu žíká :D
Přílohy
IMG_0505.JPG
177
22
25
Uživatelský avatar
mates444
Příspěvky: 484
Registrován: 01 bře 2013 20:56
Bydliště: u Brna

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od mates444 » 05 úno 2014 21:58

Pěknej nůž, pěknej tuning a pěkná fotka.
Custom nekustom, hlavně že to žeže :D
Steyr LG 110 + Sightron SIH
http://www.hft-brno.cz
Uživatelský avatar
mates444
Příspěvky: 484
Registrován: 01 bře 2013 20:56
Bydliště: u Brna

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od mates444 » 07 úno 2014 17:02

Novej žabikuch :mrgreen:
Přílohy
3.jpg
Steyr LG 110 + Sightron SIH
http://www.hft-brno.cz
Uživatelský avatar
piku
Příspěvky: 1746
Registrován: 21 úno 2009 18:40

Re: Jaký nůž nosíte ?

Příspěvek od piku » 07 úno 2014 17:46

Škrobák :)
177
22
25
Odpovědět