Jaky naboj na denni noseni v razi 9mm Luger

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 09 bře 2008 09:55

Ramires, souhlasím že náboje pro denní nošení musej bejt 100 procentně odzkoušený a spolehlivý. A u značek jako SB je dobrý brát v potaz i jednotlivý série.

Nestačí dát litr za lapua cepp, vystřílet jich 30 na zkoušku zbytek si nechat pro nošejí, a bejt ukojenej tím, že s takovou drahou municí se prostě musí ubránit i dement :twisted: .

Proto jsem zvolil pro nošení ty podzvukový magtechy, páč s cenou 5 kč/ks si můžu dovolit jich každej tejden vysypat krabičku do poperů, v rámci tréningu obranné střelby a průběžného testu spolehlivosti.

Kolegové co nosíte ceppy, kolik jste jich vystřílely? :wink:


Stoprocentní spolehlivost střeliva ve spojení se stoprocentní spolehlivostí funkce zbraně je u pistolí zvlášť důležitá. Kolegové co nosí revolver jsou v tomhle ohledu na tom daleko líp než my pistolníci...


"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 09 bře 2008 10:02

Pan Y, nelíbí se mi trošku vyšší cena a vysoká V0. Toť vše, jinak proti nim absolutně nic nemám. Nepochybuju o jejich účinku, já mám ale prostě radši pomalejší ale zato pořádnej kus olova. Mimochodem, SB subsoniky 295 KČ/kr, magtechy subs. 250 kč/kr. Navíc magtechy maj ještě o půl grami těžší kuličku, což je pro mě další rozhodující argument. :wink:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 09 bře 2008 10:19

Pánové, přeci musíte všichni chápat, že tahle debata, tak jako mnoho podobných dříve, prostě nemá konce ani výsledku. A dokonce si myslím, že ani HanuIv neměl v úmyslu ji vést v tomto duchu. Každý si bude stejně nosit to, co považuje ze svého hlediska za nejlepší. Někdo sází na lehkou a rychlou, někdo na těžkou a pomalou střelu. Pravdu mají asi oba, z určitého úhlu pohledu. Nechme tedy každému co jeho jest.
Abych jenom neteoretizoval, já nosím Lapua CEPP Super a ve spojením s G 19 to považuji za dobrou a spolehlivou kombinaci.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 09 bře 2008 11:01

Taky nosím Lapua CEPP Super v kombinaci s HK USPc.

Ale pomalu od této ráže ustupuju a v tuto chvíli čekám na malou pistoli v ráži .40 SW a tam budu pravděpodobně nosit olovo.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Re: Re.:

Příspěvek od HanuIv » 09 bře 2008 11:48

vito píše:Pánové, přeci musíte všichni chápat, že tahle debata, tak jako mnoho podobných dříve, prostě nemá konce ani výsledku. A dokonce si myslím, že ani HanuIv neměl v úmyslu ji vést v tomto duchu. Každý si bude stejně nosit to, co považuje ze svého hlediska za nejlepší. Někdo sází na lehkou a rychlou, někdo na těžkou a pomalou střelu. Pravdu mají asi oba, z určitého úhlu pohledu. Nechme tedy každému co jeho jest.
Abych jenom neteoretizoval, já nosím Lapua CEPP Super a ve spojením s G 19 to považuji za dobrou a spolehlivou kombinaci.
Zcela přesně, HanuIv měl v úmyslu provést katalogizaci toho, co je bez obtíží (nebo s menšími obtížemi, jako je čekání na další dodávku, popřípadě objednávání střeliva z jiného města) sehnatelné v ČR.

Věřím, že střelivo a zbraň musí fungovat jako celek bez závad (což zní místy poněkud nesourodě s pojmem moderní velkovýroba, protože ani ta neumí zajistit zcela vždy stejné výrobky, ale tolerance jistě snižuje), na druhou stranu věřím, že střelivu vyšší cenové kategorie je věnována vyšší péče při výrobě a že bude vždy natolik stejné, aby fungovalo s vyzkoušenou zbraní spolehlivě.

Na závěr bych rád poukázal na to, že dlouhodobé nošení stále stejných nábojů zejména nižší cenové skupiny může vést k možným problémům v kritické situaci. Hlavně doma přebíjené náboje a náboje pro rychlou spotřebu nebývají dobře zalakované a jsou náchylné na problémy s vlhkostí, což snad není případ dražší munice, kde se předpokládá, že munice bude nošena a vystavena nepřízni živlů. Proto doporučuji takové náboje vždy vystřílet a nahradit novými.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Bobby_s_Lugerem
Příspěvky: 104
Registrován: 20 lis 2006 09:27
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_s_Lugerem » 09 bře 2008 12:12

V poslední době se mi stalo, že u x továrních FMJ S&B chyběla zátravka - hlavně u cal. 45 ACP. Kdybych dostal za každej zmetkovitej náboj od SB dolar, mám na auto... Ale v boji bych padl...
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 09 bře 2008 12:35

To, že u SB se "často" stává, že kovadlinka v zápalce je vyosená, je dnes už dnes známá věc (některé zbraně prostě náboj neodpálí). To je taky potíž u některých přebíjenek (Limit). To, že SB měl u Lugerů občas problém s délkou náboje snad už odeznělo a zátravka snad je u 9mm všude. Člověk by měl ale počítat se vším.

Kdo vede na Moravě Magtechy??? Nejlíp v Olomouci, nebo Brně a okolí?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Bobby_s_Lugerem
Příspěvky: 104
Registrován: 20 lis 2006 09:27
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Bobby_s_Lugerem » 09 bře 2008 12:57

To: Hanul: Přesně tak. Jen mě to vyděsilo, jelikož jsem byl na "ochutnávce" 1911, a neodpálil Colt 1911 A1 originál, další selhač v Kimberu Custom. A neodpálil to ani Glock. Nápich zápalky byl u vždy korektní...:-(. konkurenční munice chodila jako z partesu:-).
Anorektik
Příspěvky: 91
Registrován: 03 bře 2006 21:42
Bydliště: Vedle sousedů

Příspěvek od Anorektik » 09 bře 2008 15:56

Takhle dopadl SB31065 SP 100 6,50 CuZn 10 11,00 27,50 označení na krabičce Police po průchodu buničinoledovým blokem o síle cca 4 cm, 2ma suchými telefonními seznamy poté, co zastavil ve smrkovém špalku. Vzdálenost střelby cca 5 m, délka hlavně 3,5".

Obrázek

Souhlasím, že střelba do tvrdých materálů je o úplně něčem jiném, nicméně jestliže se střela náboje za 3,80 Kč po průchodu takovýmito materiály deformuje pouze náznakem, dovoluji si vyvodit že vzhledem k tomu, že nemá ve špičce dutinku (a tedy není logický důvod k rozložení pláště prudkým nárůstem tlaku zevnitř směrem do stran) po střelbě do flašek s vodou na ní jedinou pozorovatelnou stopou po výstřelu budou stopy po průchodu vývrtem hlavně. Nebo je moje logika zcestná ?

edelweissovi patří dík :wink:
Naposledy upravil(a) Anorektik dne 09 bře 2008 19:24, celkem upraveno 2 x.
Walther P99C AS, CZ 550, S 631
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 09 bře 2008 16:50

Nic s tím neuděláš musíš to vložit do nějaké stránky kde to uložíš...Já používám www.ulozto.cz
nebo taky leteckou poštu...
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 09 bře 2008 17:19

Stačilo kdyby sem každej pitomec nevkládal fotky který jdou stáhnout z netu, nic nevypovídající fotky svých nástřelek a podobný nesmysly.
Potom by možná zbylo místo na ty zajímavý věci, kterými "deformace" střely jistě jsou.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4314
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 09 bře 2008 17:33

To-Alfonss
No neřekl jsi to přesně,stačí využít vzdálených odkazů (pokud to někteří pochopí) a můžeš sem dát fotek hromady bez limitu.Ovšem ty tapety co sem někteří umí nahrát,ty jsou příčinou jistých opatření.
:twisted: :twisted: :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 09 bře 2008 21:41

HanuIv píše:Kdo vede na Moravě Magtechy??? Nejlíp v Olomouci, nebo Brně a okolí?
V Ostravě bývalé Arms Moravia nyní myslím Technoex. Na začátku roku je měli, ale v jakém provedení přesně nevím. Celopláště měli na 100%.
Ale od Brna i Olomouce je to trochu dál.
Si vis pacem, para bellum.
Uživatelský avatar
jspalek
Příspěvky: 1073
Registrován: 03 říj 2006 15:53
Bydliště: Rakovnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jspalek » 09 bře 2008 21:41

Koukám jak tady diskutujte o devítce luger na denní nošení. Každý má svého favorita, ale abych řekl pravdu, není to celkem jedno? Prostě důležité bude mít vůbec pistoli nabitou, ale jestli tam mám Lapua, Magtech nebo SBčko, olovo, nebo plášť...je to fuk. Útočníka to bude bolet stejně a prostřelí ho každej z nich.
CZ 550 Predator .308 Win, CZ 858 Tactical 7.62x39, Smith&Wesson 629 .44 Magnum, CZ 75 SP-01 Shadow Orange 2012 9mm Luger, Glock 21 .45 ACP, Uberti Colt Burges 1883 44-40Win, Smith&Wesson 66 .357 Magnum.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 10 bře 2008 07:27

Anorektik: Tvoje logika je zcela pregnantní. On ten problém je v rychlosti střely. Už tu mnohokrát zaznělo, že pro spolehlivou deformaci poloplášťové střely je potřeba Eo vyšší než 400 m/sec. A to u krátké zbraně není zase až tak obvyklé. Ne, že by to nešlo, ale není to běžné. Stížnosti na to, že třeba SB poloplášť se nedoformuje a proto ze je na prd, nejsou na místě. Zkus mu dát Eo cca 500 m/sec a uvidíš, co udělá.
Odpovědět