Jaky naboj na denni noseni v razi 9mm Luger

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 07 bře 2008 10:49

Nikdo píše:Zkus pro začátek tohle: http://www.rucevzhuru.cz
To je přesně ten pán, kterého jsem měl na mysli. Kdysi nám firma zaplatila jeho přednášku a je to člověk, který ví o čem mluví... Jen jsem nezaregistroval, že VA je dneska UO :lol: :lol:


Uživatelský avatar
pan_Y
Příspěvky: 218
Registrován: 06 zář 2007 22:50

Příspěvek od pan_Y » 07 bře 2008 11:10

Mam v planu pristi tyden zkusit Magtech JSP Flat. Kolem 6 kc u Brymovy takze normalni cena, lehkej poloplast, uvidime.
Vik

Příspěvek od Vik » 07 bře 2008 11:19

Magtech jsp flat jsem zkousel, dost me prekvapila docela znacna rana a plamen ze zbraně. Vystřílel jsem deset a přestalo mě to bavit, protože i přes sluchátka to bylo nepříjemné. Zbytek zlikviduju někde na otevřené střelnici.
Subsonicy jsem kupoval na Šumavské asi před třemi týdny, jak koukám měl sem si jich koupit víc.
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 08 bře 2008 00:41

2HanuIv

aha, já je bežně kupuju v alfě, to je divný že nemaj, ale je fakt že co jsem tam byl posledně tak tu polici kde je mají i s dalšími byla dosti vymetená...ještě že nějaké doma mám :)

Jsem se práve kouknout do pár obchodů na netu co jsem narychlo pohledal a tam je maji, tak me nenapadlo že by takhle najednou zmizly když jsou celkem oblíbené na nošení
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 08 bře 2008 14:01

Já už delší dobu používám na nošení poloplášť SB s 8 gramovou střelou. Cena je okolo 6,50 (aspoň naposled byla) a problémy se spolehlivostí nemám. Neříkám že je to to pravé, ale při naší legislativě je výběr dost úzký. Takže pro mě je to jedno z nejvhodnějších řešení.
Je to ten spodní náboj v příspěvku od Edelweisse. Subsoniky vypadají dobře, ale ještě jsem je nezkoušel.
Si vis pacem, para bellum.
PaF
Příspěvky: 418
Registrován: 24 led 2008 19:30
Bydliště: Brno

Příspěvek od PaF » 08 bře 2008 14:19

Tak nevim panove, je pouziti neschvaleneho streliva prestupek nebo neco horsiho?

Uvazujete o situaci, kdy chranite zivot. Zmarite sanci na zachranu zivota, abyste nespachali prestupek? Treba jizdou 30 km/hod. se zranenym na ARO?

Ja ne, pokusim se zachranit zivot i za cenu spachani prestupku.

Nevim ,jestli neni rozumnejsi nosit pro ochranu strelivo vybrane dle ucinku v cili, ne podle toho, jaky je na nej papir. Pokud vystrelis neopravnene, je to trestny cin i se schvalenym strelivem. Kdyz opravnene a zachranis zivot ucinnou strelbou, jsou nasledky spachaneho prestupku zasadnim problemem?
Lada
Příspěvky: 295
Registrován: 06 říj 2005 13:10
Bydliště: Near Brno

Příspěvek od Lada » 08 bře 2008 15:21

2PaF
máš pravdu tak by to mělo fungovat v každém normálním státě, ale v tom by bylo povoleno to střelivo o kterém mluvíš, ale my nežijeme v právním státě a tady logika nefunguje....však už snad věšichni víme jak to u nás chodí ještě aby se pak člově bál vystřelit že bude mít průser navíc s určitým střelivem, ale je to na každém jak se zařídí...
Ještě jedno úskalí bych v tom viděl V TOM ŽE zbraň se může hodit i v jiných případech než jen v rpimárním ohrožení života kde není nad čím uvažovat, třeba při napadení psem, v krajní nouzi atp... a tady už by průser vcelku nastal kdyby se někdo začal pídit po tom čímže bylo stříleno
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 08 bře 2008 15:46

PaF píše:Tak nevim panove, je pouziti neschvaleneho streliva prestupek nebo neco horsiho?

Uvazujete o situaci, kdy chranite zivot. Zmarite sanci na zachranu zivota, abyste nespachali prestupek? Treba jizdou 30 km/hod. se zranenym na ARO?

Ja ne, pokusim se zachranit zivot i za cenu spachani prestupku.

Nevim ,jestli neni rozumnejsi nosit pro ochranu strelivo vybrane dle ucinku v cili, ne podle toho, jaky je na nej papir. Pokud vystrelis neopravnene, je to trestny cin i se schvalenym strelivem. Kdyz opravnene a zachranis zivot ucinnou strelbou, jsou nasledky spachaneho prestupku zasadnim problemem?
Kdyby to bylo tak jednoduche...
Ale vis jak fungujou nase soudy...
Zjistej, ze ses branil Federalama a hned se ti pokusem prisit, zes vlastne ty Federaly nosil proto, abys pripadnyho utocnika rovnou schvalne zabil a u soudu ti to zkomplikuje situaci...
Ja vim - je to hloupost, ale opakuji - vime, jak tu fungujou soudy takze splachnout Ackovy strelivo jen tim, ze je to proste jen prestupek je lehkomyslny.
Idealni je v pripade treba EFMJ mit v zaloze nakupni doklad a svedectvi, ze ti to na obranu doporucil prodavac (treba mail nebo tak neco).. Soud ti pak neprokaze, zes vedel, co jsou treba EFMJ zac...
Dark

Příspěvek od Dark » 08 bře 2008 17:59

Když se objeví nějaká diskuse o střelivu vhodném k obraně, vždy se vzápětí objeví postesknutí o naší legislativě která zakazuje použití střeliva se zvýšeným ranivým účinkem. Toto střelivo však má také své mouchy. Pokud vím tak v oné neslavně slavné přestřelce v Miami kde zemřelo několik policistů byl onen střílející zloduch již v úvodu zasáhnut tímto střelivem ale protože se kulka dostala do těla průstřelem jeho ruky tak se nedostala dostatečně hluboko aby poškodila výrazněji nějaký životně důležitý orgán (neboť toto střelivo je pochopitelně méně průbojné) a milý zločinec pak vesele odstřelil několik strážců zákona. Je zřejmé, že v tomto případě by klasické střelivo splnilo svůj účel mnohem lépe a noční můra amerických policistů by nepřišla na svět.
Také by bylo zajímavé srovnání účinku vysoceranivého střeliva vs. klasika přes sklo auta. Proč zrovna sklo auta? Od roku 90. tak bylo u nás zabito hned několik lidí. Takže to že jednoho krásného dne budete muset odvracet útok z útrob svého vozidla nemusí být úplně scifi.
Snad jsem svou úvahou moc neodbočil od tématu :( .Takže: nosím běžné SB TFMJ :).
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 08 bře 2008 18:40

Použití zakázané munice: budete se možná divit, ale použití zakázané munice vlastně není tak strašné, pokud je zjištěno, že jste ji použili v sebeobraně. Horší je to, co následuje

Důvod, proč se všichni bojí nosit ilegální munici je jasný - je to trest v rámci zákona o Zbraních a střelivu. Tady nerozhoduje soud, ale policista. Proti rozhodnutí policisty, naproti rozhodnutí u soudu o sebeobraně, není možné realistické odvolání (můžete sice jít k soudu, ale v reálu se ještě nikomu nepodařilo vyhrát) a nelze se bránit za použití advokáta. A jaký je ten trest? Přijdete o ZP a musíte odevzdat všechny zbraně do úschovy. Navíc Vám budou kladeny obstrukce ohledně vrácení ZP a zbraní. A to za to nestojí.

No a nakonec: pokud zbraň použijete při sebeobraně, tak máte taky vlastně smůlu, protože alespoň po dobu vyšetřování činu jste většinou obviněn, takže taky neozbrojen.

Pěkný stát, že?
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
pan_Y
Příspěvky: 218
Registrován: 06 zář 2007 22:50

Příspěvek od pan_Y » 08 bře 2008 19:03

Dobra, pro blbce jako ja... Lehky poloplaste (napr. Magtech JSP Flat, apod.) sou naprosto v pohode ze jo?
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 08 bře 2008 19:59

Jo. mě se ale nějak nelíběj, tak nosím podzvukový magtechy 5 kč/ks.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
pan_Y
Příspěvky: 218
Registrován: 06 zář 2007 22:50

Příspěvek od pan_Y » 08 bře 2008 20:12

Nelibej? Proc? Podzvukace vozkousim taky.
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Příspěvek od ramires » 08 bře 2008 20:33

Pánové ,když 9mmL na nošení, tak jedině FMJ nebo TFMJ ,na výrobci ani na váze střeli nezáleží 7-9g ,nejdůležitější je 100% spolehlivost v konkrétní zbrani , ještě k té spolehlivosti, střeli typu SP,JHP ale i WC a LRN jsou náchylnější k zaseknutí zbraně při podávaní ze zásobníku. A věřím tomu že, Co je prostřelené to je mrtvé :wink: ,já nosím SB safe range(7,5g), nebo HP (8g) a vlastně cokoliv páč Alfa mi žere všecko :lol:
In vino veritas...
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 08 bře 2008 21:25

To je prostě každého boj...
Odpovědět