Jaky kolimator na vzduchovku

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ghostik
Příspěvky: 94
Registrován: 16 bře 2009 10:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Jaký kolimátor na vzduchovku

Příspěvek od ghostik » 09 dub 2009 16:00

Prosim poradte, jaky kolimator na vzduchovku. Tak do 5000.-
bohuzel se v nich naprosto neorientuji.
Jde mi o to, ze bych ho chtel, kvuli "akcnejsi" strelbe. Na tercovou strelbu uz mam a ted bych rad neco co zabalim do batohu a v lese se muzu venovat sestrolovani sisek, strelbu na vajicka - proste vetsi terce, kde tolik neresim presnost na mm, ale spis rychlost a prehled.
díky moc


Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 09 dub 2009 17:13

http://www.airguns.pl/optyka-kolimator- ... l-multidot
http://www.binox.cz/kolimatory/kolimator-multidot/
Otevřenej bude určo lepčí :wink:

Jak bude vypadat na Pro Sportu řešit nebudu...
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
ghostik
Příspěvky: 94
Registrován: 16 bře 2009 10:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ghostik » 09 dub 2009 17:23

Díky za tip. Jeste ke kolimatorum - na co si mam davat pozor, nebo co ovlivnuje cenu, atd.?
diky moc
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 09 dub 2009 18:56

AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
ghostik
Příspěvky: 94
Registrován: 16 bře 2009 10:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ghostik » 09 dub 2009 19:18

Diky ti Kesi. jeste jedna otazka - proc doporucujes otevreny typ, misto tubusu? V tom clanku pisou, ze je lepsido prirody (kvuli necistotam) tubus...)
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 09 dub 2009 19:38

Prostě si myslím že je to mnohem pohodlnější něž koukat do trubky (když už nechceš optiku), možná i pohotovější...
A s tím zněčištěním bych to tak tragicky neviděl :wink: vlastně o něm uvažuju taky :)
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
ghostik
Příspěvky: 94
Registrován: 16 bře 2009 10:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ghostik » 09 dub 2009 19:38

jo a jeste jedna vec - jak je to s paralexou, respektive ctu, ze at je bod ve stredu, nebo neni tak to nevadi, ale pak jsem zase nekde cetl, ze kdyz ma nekdo ocni vadu, tak to muze byt problem, nevite nekdo jak to tedy je?
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 09 dub 2009 20:08

Jaký máte názor na tento kolimátor: http://www.binox.cz/kolimatory/kolimator-multidot/ na S634?
Nesrovnávejte prosím kolimátor např. s Deltou 4x32AO, zajímá mě srovnání s originálními ocelovými mířidly :wink:
De mi o přesnost zásahů na 10 až 25m! Obrázek
A jelikož má malou hmotnost domnívám se že by mohl i držet (kope jak sviňa :( ), co vy na to?
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
AERON_CZ
Příspěvky: 122
Registrován: 21 bře 2008 15:04

Příspěvek od AERON_CZ » 09 dub 2009 22:59

jj, doporucim ti taky otevrenej. je to o hodne pohodlnejsi se do nej divat. Uzavrenej mam jen na Paintball ale tam je to kvuli tomu abych ho sundal a oplachl vodou coz otevreny neumoznuje. K te prsnosti: jedna vec je kvalita zpracovani kolimatoru a druha vec je (kdyz uz bude kolimator dobrej a nebude se v nem hybat zrcadlo atp. coz se konkretne u techto stava), jetli ta flinta co mas zvladne presnost kolimatoru. Tim chci rici ze pokud ten kolimator bude dobre udelanej a s velikosti bodu do 2MOA tak by nemel byt problem to sazet do jednoho fleku okolo tech 20-30m, ale predem zapomen na nejaky rozumny umisteni v online soutezi :)
ghostik
Příspěvky: 94
Registrován: 16 bře 2009 10:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ghostik » 09 dub 2009 23:36

Aerone a jaky kolimator (tedy otevreny),aby byl jak rikas kvalitni (nehybajici se zrcadlo, atd.) bys doporucil? Oko?
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 10 dub 2009 06:45

AERON_CZ: děkan, to mi jako odpověď stačí :wink: Chtěl sem znát ještě aspoň jeden názor :)
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alexxxus » 10 dub 2009 07:03

Mám na samonabíjecí malorážce od Rugera lacinej oteřenej kolimaátor co prodáva za 1490 CZUB a po cca 1200 ranách mě nezmenil nástřel takže bych směle doporučil zrovna tenhle a otevřenej je pohodlnější a není to až takové heblo :)

Obrázek
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
relsok
Příspěvky: 8
Registrován: 06 kvě 2008 16:46
Bydliště: Slaný

Příspěvek od relsok » 10 dub 2009 07:28

jj.Alexovi to funguje,jako svědek souhlasím.Já pořídil za 4000,- Winchester a po 50-80 ranách na pistoli Ruger 22 vypadlo zrcadlo.Takže asi na pružinovku né.Místo něj nastoupil Docter.Na 50m soustřel i na 20korunu.Ale ta cena :cry: .Na vzduchovky-větrovky asi taky k vůli tomu ne.Odolný samozřejmě je na všechny ráže.Je snad nejmenší co svět vyrábí je to fakt mazel,ale ta cena :cry: .
MartinT
Příspěvky: 193
Registrován: 05 pro 2007 12:17

Příspěvek od MartinT » 10 dub 2009 10:34

Ahoj, taky jsem chtěl kolimátor, vyrazil jsem do binoxu s tím že bych chtěl poradit jestli tubus, nebo otevřený. V tu chvíli neměl otevřený a odešel jsem z prodejny s tubusovým 30mm. má červený a zelený bod v několika intenzitách. Byl jsem nadšený. přišel domu, položil vedle crossmana a ejhle, ono to k němu vzhledově vůůůůbec nepasuje. Ale co, clubit se s ním nebudu, hlavně když bude sloužit. Namontoval a šel skoušet. na 15 M, červený bod, odpolední hodiny. jas musel být co nejslabší, jinak jsem nic neviděl. Nejnižší jase a v poho. Zelenej pro mě byl ještě příjemnější. Na těch 15m to překrylo víc než jsem chtěl, ale co. Pár ran, rozházený po celým vzduchovkovým terči - jsem tele a je všemu je pistole težšší, musím to zkusit s oporou. Nový terč dalších pár ran, rozptyl menší, ale 5tky a 6ky kolem dokola se mi vůbec nelíbili. Něco je špatně. Chvíli testování a pak jsem si všimnul, že když nechám kolimátor na místě, zaměřený na terč na těch 15m a pohyboval jsem hlavou, jako když ji nedáš pokaždý na stejný místo pažby, tak mi bod cestoval. Co to. Trocha čtení jak funguje kolimátor a on je to vlastně podvod na oko. Finta je v tom, že zdravé oko funguje nějak a pak jsou různé oční vady od dioptrických až třeba po astigmatismus. No a levné kolimátory obsahují čočku udělanou na zdravé oko. Kvalitnější na to dávají bacha amají k tomu uzpůsobené zrcadlo. Není to chyba toho kolimátoru, je to vlastnost.

Hledal jsem a na českým trhu jsem našel fomeie, jen je na weaver, ale to mi nevadilo. A s ním jsem spokojem, s mým okem funguje o několik řádů lépe.

Jako test, doraz do prodejny, popros, jsetli si ho můžeš vyskoušet, zapni ho, polož na pult, zaměř na nejaký vzálenější bod (druhý konec prodejny) a koukej přes něj tak, jak ho budeš mít na pušce. Pak zkus pohnou hlavou do stran, nahoru dolu, dopředu dozadu a to v takovém rozmezí, v jakém si myslýš, že se budeš "netrefovat" uložit hlavu a oko do stejného místa při míření. Uděláš si obrázek, jak akceptovatelně se tato optická soustava bude chovat ve spojení s tvým okem. Pak se rozhodni. Jinak při extrémním vychýlení bude mít každý kolimátor rozptyl, neřeš že ho má, musí, řeš, jestli je pro tebe akceptovatelné jakou má tento. Ono k zamáření potřebuješ 3 body, klasická mířidla jsou jasný, puškohled má kříž, bod na terči a třetí bod jsou "rozmazané okraje - měsíčky", Kolimátor se snaží švindlovat, je to otický klam se změnou úhlů, ale aby fungoval dobže, musí být sladěn s tvým okem. Jinak ten tubusový má teď kámoš na malorážce, taky má brýle ale kolimátor mu sedi apochvaluje si ho. Není špatný kolimátor, je spousta špatných kombinací oko a daný kolimátor
Excalibur Exomax 225lb + DigitalHunterDN
Air Arms TX200 HC + Falcon Menace 4,5-18x56 SLR MilDot
Crossman 1377 Clasic .177

Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
ghostik
Příspěvky: 94
Registrován: 16 bře 2009 10:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ghostik » 10 dub 2009 11:03

Díky moc za obsáhlou radu!
A ted jen, kam si jít vybrat? v Praze? Je nějaká prodejna, kde mají kolimátory v různých cenových hladinách (nejen AS repliky) a je možnost je vyzkoušet? Koukal jsem, že brýmová má na stránkách jen dva typy (tubus a otevřený - OKO)
díky
Odpovědět