jakou vzduchovku zvolit???

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

růža77
Příspěvky: 6
Registrován: 02 dub 2011 00:20

jakou vzduchovku zvolit???

Příspěvek od růža77 » 02 dub 2011 00:44

Dobrý den všem,
jsem zde naprostý nováček, poslední dobou jsem se zbláznil do vzduchovek a chystám se nějakou si pořídit. Snažil jsem se získat na netu nějaké informace, četl různá fóra, ale stále nemám jasno. Rozhodl jsem se prodat, nebo vyměnit svojí dosavadní pýchu ostřelovačku Dragunov originální ruské výroby v ostré verzi za nějakou dobrou vzduchovku. Moje představa původně byla Gamo Hunter 1250 s optikou, ale podle toho jak se o ní píše v různých fórech, nejsem si poslední dobou jist její kvalitou. Co se optiky týče, tam mám jasno. Měla by být Mil Dot s osvětlením, přiblížení asi 3-9x40 nebo lepší a přijde na ní i světlo s laserem. Ale co se týká vzduchovky samotné, stále nevím. Líbí se mi Diana 470TH, ale cena je opravdu vysoká. Taky se mi líbí Air Arms TX200mk3, ale stále nevím. Mám jasno v tom, že chci vzduchovku, ne větrovku, ani nic jiného. Od zbraně očekávám přesnost, rád bych tak na 50-60m, hezký design a samozřejmě bych i rád výkon kolem 300m/s. Zbrojní průkaz sice mám, ale uřčitě nechci nic, co bych muse přihlašovat, protože s tím chci střílet na zahradě. Možná to občas i použiju na nějaké větší myši, nebo ptáka typu holub, nebo vrána. Jsem ochotný investovat cca 13tis/zbraň
Můžete mi někdo poradit? Dá se třeba u Air Arms zvýšit o malinko výkon, aniž bych přišel o přesnost zbarně?
Děkuji všem. Karel


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou vzduchovku zvolit???

Příspěvek od Kubajzz » 02 dub 2011 01:48

Nic o tom nevíš, ale už chceš zvyšovat výkon...
Radši se prvně stav na nějaký sraz, ať vidíš o co jde. Jinak za ruského Dragunova by byla už slušná větrovka.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: jakou vzduchovku zvolit???

Příspěvek od Kavy » 02 dub 2011 07:56

Ahoj
Osvětlení v optice je k ničemu,když tubus rozsvítíš,v terči toho moc neuvidíš.
Podle toho že chceš na vzduchovku baterku+laser,asi nebudeš stejně střílet na terč.
Přiblížení 9x je na 50-60m fakt málo.
300m/s je na papíře od prodejců,málokterá lámačka to bude umět.
růža77
Příspěvky: 6
Registrován: 02 dub 2011 00:20

Re: jakou vzduchovku zvolit???

Příspěvek od růža77 » 02 dub 2011 10:36

Teda, hned jsem dostal za uši jak malej kluk :-) Jo máte pravdu, že o tom nic nevím a nabídka na nějaký sraz se mi líbí. Je pravda, že ani nemám představu o výkonu a možná jsem jenom zblblej z toho co se všude píše. Rád si nechám poradit, takže jsem vlastně rád, že jsem tu.
Díky i za radu s podsvětlením u puškohledu. Něco na tom bude. S laserem a světlem je to spíše o tom jak to v celku vypadá, než aby to bylo nějak účelový. Nedokážu si ani představit, že se dá laser sladit s puškohledem, když je v pevný montáži, takže to opravdu není o lovu zvěře... Jenom bych tam chtěl dát všechny možný vychytávky a až se do toh trochu víc dostanu a vy mi to zdrbnete, tak to zase sundám a prodám :-) Pravda je, že mám spadeno na jednoho ptáka, který nám chodí plundrovat rybníček s rybami, to je asi tak vše, na koho mám spadeno.
Dáte mi vědět kdy a kde je nějaký sraz vzduchovkářů, rád bych se tam určitě objevil.
Ještě by mě zajímalo, jaký máte názor na takový ty malý železný terčíky (střelnice), který se dají koupit třeba od Gama. Má to na tu vzdálenost kolem těch 50m cenu? Jaký puškohled na tuto vzdálenost?

Díky Karel
Uživatelský avatar
smates
Příspěvky: 288
Registrován: 18 bře 2007 12:46
Bydliště: Ústí n.Labem

Re: jakou vzduchovku zvolit???

Příspěvek od smates » 02 dub 2011 13:02

No poradim ti jen s tim rybnickem,nejistejsi bude vzit toho ptaka rovnou tim Dragunovem :lol: bude to nejjistejsi.Jinak se na nej se vzdusou moc nechytas,jsou dost velky mazany a moc blizko se nedostanes.Jinak sry za OT.
Něco málo mám :-)
růža77
Příspěvky: 6
Registrován: 02 dub 2011 00:20

Re: jakou vzduchovku zvolit???

Příspěvek od růža77 » 02 dub 2011 13:31

To nevadí, na toho ptáka se klidně můžu vybodnout. S tím Dragem je blbí to, že musím pořád někde hledat nějaký dlouhý střelnice a nikde jinde si s tím nezastřílím. Vduchovku si můžu vytáhnout kdy se mi zachce a hlavně můžu zůstat doma na zahradě. Taky by vlastně asi neměla moc práskat, abych moc neprudil sousedy, nerad bych rozvrátil dobrý vztahy :-)
phantomls
Příspěvky: 124
Registrován: 18 bře 2010 17:02
Bydliště: Olomouc

Re: jakou vzduchovku zvolit???

Příspěvek od phantomls » 02 dub 2011 21:48

Rád bych uvedl na pravou míru tu úsťovou rychlost 300 m/s. Tu v ČR bez zbrojního průkazu nebude mít žádná. Pokud nechceš střílet plastovýma kuličkama. U nás je povolen limit 16 J, což je okolo 250 m/s. Pokud chceš výkon větší, musíš vybírat vzduchovky ze zemí, které mají povolen větší limit, nebo takové, které se prodavají i v limitu podléhající ZP. Jsou konstrukčně na vyšší úťovku vyrobeny.
Gamo Hunter 440 .177,
Slavia 631 de Luxe,
Slavia 630,
ČZ 236,
LOV 21,
DU -10 Condor
Uživatelský avatar
Zipep
Příspěvky: 307
Registrován: 14 zář 2009 20:04
Bydliště: Teplice

Re: jakou vzduchovku zvolit???

Příspěvek od Zipep » 03 dub 2011 17:50

koukni na AA TX200 nebo AA Prosport nebo HW97, podle toho která se ti víc líbí, nebo jestli máš možnost vyzkoušet která se ti líp drží, kvalitativně a přesností na tom jsou podle mě stejně, toť můj názor :wink: a na zvedání výkonu bych se klidně vykašlal, i takhle to stačí :mrgreen: (já mám Prosporta 4,5)
růža77
Příspěvky: 6
Registrován: 02 dub 2011 00:20

Re: jakou vzduchovku zvolit???

Příspěvek od růža77 » 03 dub 2011 20:32

Díky za vysvětlení, konečně alespoň vím jak je to s tou rychlostí. Taky jsem přemýšlel o poznámce že o tom nic nevím a hned chci zvyšovat výkon a asi na tom něco pravdy bude. Určitě mi bude zbraň do 16J stačit.
Dostal jsem tip na Air Arms už od druhého člověka, takže na tom asi něco bude. Ať TX200, nebo Prosport, obě jsou moc pěkné a asi už mám zůžený okruh výběru. Teď už si jenom vybrat kterou z nich a bude. Doufám, že je dělají i pro leváky. Ještě řeším optiku, protože mi někdo psal, že 3-9x40 je na 50m málo. Jakou byste doporučili? A ty cetky co jsem původně chtěl na tu optiku dát, tam asi ani dávat nebudu, protože bych je stejně nikdy nepoužil...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou vzduchovku zvolit???

Příspěvek od Kubajzz » 06 dub 2011 12:04

16J není málo.
A 3-9x zvětšení vklidu stačí, ale záleží na co chceš střílet.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
phantomls
Příspěvky: 124
Registrován: 18 bře 2010 17:02
Bydliště: Olomouc

Re: jakou vzduchovku zvolit???

Příspěvek od phantomls » 06 dub 2011 14:53

Taky jsem se začal obhlížet po něčem kvalitnějším. Za ty peníze jsem zvažoval i nějaké to PCP např. AA S400, 410, ale chci být svobodnější v pohybu. Žádný závodní střelec nejsem, ale chtěl bych něco kvalitního a pěkného. U mě vychrál AA Pro Sport. Možná že i v ořechu. Budu si na něj muset něco došetřit, ale věřím, že to bude stát za to.

Těch 16 J opravdu není málo.
Gamo Hunter 440 .177,
Slavia 631 de Luxe,
Slavia 630,
ČZ 236,
LOV 21,
DU -10 Condor
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou vzduchovku zvolit???

Příspěvek od Kubajzz » 06 dub 2011 17:19

Pokud k tomu nemáš nějaký zásadní důvod, tak běž do PCP.
V pohybu tě to omezovat nebude, spíš naopak.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Smazaný uživatel 6696

Re: jakou vzduchovku zvolit???

Příspěvek od Smazaný uživatel 6696 » 06 dub 2011 19:48

On má na mysli to že sebou nemusí tahat bombu a ani pumpu.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: jakou vzduchovku zvolit???

Příspěvek od Kubajzz » 06 dub 2011 20:08

Já vím. :)
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
phantomls
Příspěvky: 124
Registrován: 18 bře 2010 17:02
Bydliště: Olomouc

Re: jakou vzduchovku zvolit???

Příspěvek od phantomls » 06 dub 2011 20:12

Dík za radu, ale asi zůstanu u té pružinovky.
Gamo Hunter 440 .177,
Slavia 631 de Luxe,
Slavia 630,
ČZ 236,
LOV 21,
DU -10 Condor
Odpovědět