Jakou razi...

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kterou ráži by jste doporučili?

9mmx19
29
51%
9mmx21
0
Žádná hlasování
.40 S&W
9
16%
.45ACP
9
16%
.38 spec
2
4%
.357Mag
6
11%
.380 / 9mm Br
0
Žádná hlasování
.32AUTO / 7,65Br
2
4%
 
Celkem hlasů: 57
Nojne

Jakou ráži...

Příspěvek od Nojne » 22 dub 2007 20:12

Přeji krásný den,

dnes bych od vás potřeboval poradit jakou ráži si vybrat.

Prvně jsem chtěl 9mmx19 ale po přečtení několika článků týkající se policie ČR už si s ní nejsem tak jistý. Na co člověk potřebuje 17 nábojů v zásobníku, že? Dozvěděl jsme se (i tady), že jejich nevýhodou je mala zastavovací schopnost. Určitě vám zde nemusím psát co to obnáší. Výhoda je snad jen v jejich ceně a váze.

Pak mám na výběr ještě 9mmx21 a .40 S&W.

.40 S&W nabízí větší zastavovací účinek. Myslím, že 14 nábojů v zásobníku je také dost. Bylo by smutné kdyby mi ani tento počet nestačil.

Takže i když tu mluvím o kapacitě, (která nehraje roli) rád bych věděl, která ráže je nejlepší. Myslím z hlediska bezpečnosti okolí. Můj typ je .40 S&W
Naposledy upravil(a) Nojne dne 22 dub 2007 21:49, celkem upraveno 1 x.


Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 22 dub 2007 20:16

A proč ne rovnou .45 ACP?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 22 dub 2007 20:21

Jedine jako hlasovani. Jinak to zamknu.
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 22 dub 2007 20:24

rozhoduj se také podle toho kolik budeš měsíčně střílet .Jestli jen pár ran tak vem 40-45ku jestli víc tak 9luger,ber to z té ekonomické stránky.A když vybereš nějaký optimální náboj 9luger co je dělaný na obranu tak má zastavovací účinek taky dobrý :D
DOKTOR

Příspěvek od DOKTOR » 22 dub 2007 20:53

9x21 není nic jiného než varianta 9x19Luger pro Itálii. Osobně bych nechtěl držet v kožichu ani podstatně menší ráže než 9luger. Proti .40SW mám osobní averzi(ale skutečně pouze osobní), jen si uvědomte, že čím větší výkon ve zhruba stejné píďoli tím to víc cuká rukou a bolí do uší. Taky jde o to jak velkej a těžkej krám chcete nosit. .45 ve velikosti PPK prostě vyrobit nejde.
Nojne

zcela nepochopen

Příspěvek od Nojne » 22 dub 2007 21:43

Andy píše:Jedine jako hlasovani. Jinak to zamknu.
Nechápu z jakého důvodu hrozí uzamknutí mého dotazu. Překážím ti tady snad?
Nojne

Příspěvek od Nojne » 22 dub 2007 21:44

Alfonss píše:A proč ne rovnou .45 ACP?
Na to už moje vyhlédnutá pištole není stavěná
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 22 dub 2007 22:19

Jakou razi na co? Na sebeobranu nebo do papiru?
Vypada to ze do prvni. Neni dost clanku na tohle tema?
Nojne

Příspěvek od Nojne » 22 dub 2007 22:55

Andy píše:Jakou razi na co? Na sebeobranu nebo do papiru?
Vypada to ze do prvni. Neni dost clanku na tohle tema?
Kdo to rozšířil? rozhoduji se mezi třemi. Víš co? Smaž to, todle pro mne nemá cenu... dík
Nojne

Příspěvek od Nojne » 22 dub 2007 22:59

Andy píše:Neni dost clanku na tohle tema?
Abych ti odpověděl. Pročetl jsem celé fórum, ale nedostal jsem jednoznačnou odpověď... tak a teď to prosím smaž
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 22 dub 2007 23:12

Jestli 9x19 nebo 9x21 je úplně šumák, čtyřicítka lepší a pětačtyřicítka asi nejlepší na všechno - jak na mířenku, tak obranu nebo sport. Zase má nevýhodu dražších patron.

Ale to jsou všechno notoricky známý tlachy. Hoď si korunou a co Ti padne tak vem. Nebo si kup 9mm Luger a díky ceně patron střílej a střílej, aby ses to naučil. Všechno je totiž o umístění zásahu. Pokud se umíš trefit, nemusíš debatovat o rážích.
Nojne

Re: Jakou ráži...

Příspěvek od Nojne » 22 dub 2007 23:35

Dejme tomu, že se rozhodnu pro 9mmx19 pro jejich dostupnou cenu. Jen bych si pak nerad vyčítal, že kdybych si připlatil tak se mi nestalo, že to kromě útočníka schytal ještě někdo další.

Dočetl jsem se, že když už 9mmx19 tak určitě ne celoplášť. Nerad bych aby se něco s rychlostí 300 m/s odrazilo kdo ví kam. (u policie docela časté. Nebo prostřelí pneumatiku a ta se silou gumy stáhne)

Malinko jsem hledal, a zjistil jsem, že sehnat poloplášť na tuto ráži není snadné. Odkazy na výrobce poloplášťových či jiných "bezpečných" střel uvítám.

Některé mé dohady jsou třeba zkreslené nebo naprosto převrácené. Pokud se tak stane budu rád za opravení, upřesnění apod.

Jsem amatér a o zbrani stejně jako o ZP teprve uvažuji. Ještě mám chvíli čas. Proto bych se v době přípravy rád informoval o možných pro a proti. Nerad bych něco podcenil.
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 22 dub 2007 23:42

Mám pocit, že těch mezírek budeš mít asi víc. Chtělo by to asi sednout si s nějakým střelcem do hospody a všechno to pěkně probrat, nebo si forum přečíst celý. Tohle jsou témata na celou knížku. Je třeba si uvědomit, že většina schválených provedení střel který můžeš mít v bouchačce a použít pro obranu si stejně chová téměř jako celoplášť, protože právě rychlost 300m/s není ještě nic moc a střela se moc nedeformuje. Dá se použít třeba CEPP od Lapuy, ale zázraky nečekej. Pokud nechceš ublížt okolí, dají se použít nějaký Subsonicy, nebo méně výkonná devítka (.380 Browning). Jinak, kolik lidí tolik názorů - ale doporučuji spíš navštívit pro začátek nějakou knihovnu koupit si nějakou literaturu a studovat. Napadla mně třeba kniha od Přemysla Lišky, je to docela čtivý a je tam pár dobrých postřehů. Takže asi tak.
Nojne

Příspěvek od Nojne » 22 dub 2007 23:52

golfkiller píše:A když vybereš nějaký optimální náboj 9luger co je dělaný na obranu tak má zastavovací účinek taky dobrý :D
Víš o nějakým takovým?
Childeater
Příspěvky: 901
Registrován: 08 bře 2007 21:11
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Childeater » 22 dub 2007 23:57

Nejlepší je asi ten zmiňovanej CEPP. Jinak, neřeš tolik střelivo. Nejdůležitější je zásah.
Odpovědět