Jakou razi...

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Kterou ráži by jste doporučili?

9mmx19
29
51%
9mmx21
0
Žádná hlasování
.40 S&W
9
16%
.45ACP
9
16%
.38 spec
2
4%
.357Mag
6
11%
.380 / 9mm Br
0
Žádná hlasování
.32AUTO / 7,65Br
2
4%
 
Celkem hlasů: 57
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 23 dub 2007 20:02

jvh:
To je jednoduche ... Nerikat! :lol:


j.v.h.
Příspěvky: 66
Registrován: 02 dub 2007 18:26

Příspěvek od j.v.h. » 23 dub 2007 20:06

Andy: jednoduché a jistě i nejlepší, nicméně v tomto případě (nová zbraň v bytě ...) si nějak nejsem jist.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 23 dub 2007 20:08

Jo jak je to premiera je to samozrejme problem. No nejak si to musis vyresit.

Nonic, tak zase zpet k tematu.
Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 23 dub 2007 21:07

Asi by to chtělo ji přesvědčit, že bouchačka v baráku je docela užitečná věc :wink:
Mladá už taky řiká, že se cejtí líp, když ví že v šupleti leží pětašťoura...zvlášť od doby, co vybrali byt asi dvě patra pod nama.
Svý udělala taky historka, jak vykradli známému barák zatímco celá rodina v klidu a pokoji spala o patro výš...každá taková story je voda pro tvůj mlýn :twisted:
Pak ji necháš si vystřelit a průser je na světě - budeš muset nějakou hračku pořídit i jí :D
j.v.h.
Příspěvky: 66
Registrován: 02 dub 2007 18:26

Příspěvek od j.v.h. » 23 dub 2007 21:25

Anton_Spelec: jsi visionář ? Uvažoval jsem úplně stejně (asi jsou přece jen muži "stejní"), jen jsem dopředu litoval těch dalších, vynucených finančních nákladů.
Ty máš, nebo jsi měl toho Tauuse ? Kouknul jsem se na forum Střelectví, a tam jeden majitel (RMP) říká:
"Co se materiálu týče, tak velmi opatrně (=nechci budit paniku či hanět výrobce, možná je to běžný jev všeobecně) musím připustit, že můj Tracker 627 .357Mag po pár stovkách ran vykazuje velice, velice mírné, leč zaregistrovatelné zvětšení vůle aretace. Nemyslím nespolehlivost uzamčení nebo pokles přesnosti, to v žádném případě, ale s velikou pozorností je patrné, že rotační vůle válce (při nataženém kohoutu) je větší, než ta nenulová na začátku. Vzato obecně a porovnáním s jinými revolvery, pořád je to nadprůměrně dobré, ale zase nechci tvrdit, že to tam není."
Tak doufám, že vše je, bude O.K., a nebude mne čekat nemilé překvapení (pár stovek ran není přece nijak moc ...).
Anton_Spelec
Příspěvky: 85
Registrován: 15 čer 2006 17:40

Příspěvek od Anton_Spelec » 23 dub 2007 22:57

Nemám, uvažoval jsem o ňom, ale nakonec asi koupim Ruger GP100.
Stojí sice asi o 5kkč víc, ale znáš to - když musíš tak musíš. To je jak s tou blbou kofolou :D
Navíc po té 627ičce pokukuje tatík a mít v rodině 2 stejný kvéry...
Jinak když se náhodou po pár stech ranách aretační vůle rozhodí nad únosnou míru , tak jsi pořád v klidu pač máš 2 roky záruku. Ale já myslim, že to s tim matrošem tak špatný nebude. Lidi co maj třeba Taurus RBully taky řikaj, mají docela značný vůle, ale fungujou spolehlivě. Taurus si přece jen v posledních letech kvalitou docela polepšil - a dostaneš ho za poloviční cenu oproti třeba SW, od kterýho, co si budem povidat, taky neni každej kus zrovna A+ kvalitka.

Ale určitě by to chtělo nejdřív někde osahat a pokud možno i vystřelit - třeba zjistíš, že ti střelba s portovanou hlavní nevyhovuje, že to dělá moc velkej randál, že bys radši pořádně 'cejtil' zpětnej ráz nebo co já vim...
U mě jde výběr vždycky tak, že nejdřív se mi musí ta zbraň líbit, pak mi musí dobře sednout do ruky, ale hlavně musím mít z tý střelby dobrej pocit (proto jsem třeba nikdy nepřišel na chuť např. tatově sigovi 226, ránu z 9Luger si prostě neužiju - tuhle ráži rozhodně nechci hanit, je to jen můj čistě subjektivní iracionální pocit). Jaj, to jsem zabřed do dobrýho OT - admin promine :oops: .

Nu, ale každopádně myslim, že vzhledem k ceně je Taurus rozhodně zajímavá alternativa k uvážení.
jbiker
Příspěvky: 221
Registrován: 21 úno 2006 16:25

Příspěvek od jbiker » 23 dub 2007 23:43

Anton_Spelec píše:Asi by to chtělo ji přesvědčit, že bouchačka v baráku je docela užitečná věc :wink:
No, koukám, že nejsem sám. Ve srandě jsme s kamarády uvažovali i o nějakém zinscenovaném přepadeníčku ala René Novák (nebo jak se jmenoval Sobota v jedné z těch komedií). Nakonec přišla pomoc z nečekané strany. "Moje" si stěžovala jedné kamarádce na můj zvrhlý koníček, a ta ji vysvětlila, že zrovna ona by se v místě, kde bydlíme (dveře na hnůj, okna do lesa) s pistolí v šuflíku a flintou pod kanapem cítila bezpečněji :). Nicméně, víc než jedna krátká nepřipadá v úvahu. Malé děti a tak. Ovšem zrovna na to, abych mohl začít za pár let s klukama chodit do pískovny formovat jejich vztah ke zbraním, nutně potřebuji větrovku plus nejnutnější příslušenství. Tak je třeba vymyslet nějaký zástupný důvod :wink:
Odpovědět