Jakou laboraci pro .40SW Glock 23C ?? Poradte zacatecnikovi.

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

dawilde

Jakou laboraci pro .40SW Glock 23C ?? Poraďte začátečníkovi.

Příspěvek od dawilde » 20 kvě 2008 12:57

Zdar , poradil by mi nekdo vhodnou laboraci pro přebíjení teto raze s prachem ACCURATE No.7, střely 180 grs FMJ sellier bellot, a 180 grs FP-pB od Aresu??
S přebíjením začínám (lee pro 1000) a rád si nechám poradit.
V tabulkách Acc nemužu najít uvedené typy střel, tak váhám....nechci to pos...t
Díky


Petzold
Příspěvky: 22
Registrován: 06 bře 2008 12:57

Příspěvek od Petzold » 20 kvě 2008 13:35

Předně přestaň koketovat s No 7. Nedohořívá a sviní zbraň obecně, v G23 to bude ještě markantnější.
Poohlédni se po rychleji hořícím prachu Acc.2, Lovex S020, Vectan Ba 9.

U startovací laborace se klidně můžeš řídit nejbližší hmotností střely např 175 grs a ubrat navážku třeba 0,1 grs.
dawilde

Příspěvek od dawilde » 20 kvě 2008 14:54

Petzold píše:Předně přestaň koketovat s No 7. Nedohořívá a sviní zbraň obecně, v G23 to bude ještě markantnější.
Poohlédni se po rychleji hořícím prachu Acc.2, Lovex S020, Vectan Ba 9.

U startovací laborace se klidně můžeš řídit nejbližší hmotností střely např 175 grs a ubrat navážku třeba 0,1 grs.
Dík za info - No7 jsem vybral z toho důvodu, že je v literatuře doporučováno použít pro zbraně s kompenzátory pomaleji hořící prach = proto jsem k němu zvolil i magnumovou zápalku. Myslíš že to byla špatná volba??
Petzold
Příspěvky: 22
Registrován: 06 bře 2008 12:57

Příspěvek od Petzold » 20 kvě 2008 15:14

Tak předně, nechci ti kazit radost, ty díry na G23 nejsou kompenzátor, ale porty a jejich účinek je přinejmenším diskutabilní. ( chjo, jak slušně napsat že jsou na .... :oops: )
Skutečný funkční kompenzátor vypadá třeba takto:

http://www.brownells.com/aspx/ns/store/ ... OMPENSATOR

A dává se na podstatně delší hlaveň, aby mohl prach dohořet a plyny skutečně vytékaly nahoru a kompenzovaly zdvih ústí.

Bez ohledu na magnumové zápalky ti nebude No. 7 dohořívat, hořící zrna prachu budou foukat portama ven, pistole se bude zvenku hrozně svinit, po třech výstřelech neuvidíš bílou tečku na mouše atd... ( vyzkoušeno na G 22C)
Magnumové zápalky můžeš použít, počítej s tím, že mírně ( ne dramaticky ) naroste počáteční tlak a rychlost střely bude vyšší, než u standardních SP zápalek.

U géčka rozhodně :!: nepřekračuj maximální navážky a náboj dělej s co nejdelší OAL.
dawilde

Příspěvek od dawilde » 20 kvě 2008 15:32

Petzold píše:Tak předně, nechci ti kazit radost, ty díry na G23 nejsou kompenzátor, ale porty a jejich účinek je přinejmenším diskutabilní. ( chjo, jak slušně napsat že jsou na .... :oops: )
Skutečný funkční kompenzátor vypadá třeba takto:

http://www.brownells.com/aspx/ns/store/ ... OMPENSATOR

A dává se na podstatně delší hlaveň, aby mohl prach dohořet a plyny skutečně vytékaly nahoru a kompenzovaly zdvih ústí.

Bez ohledu na magnumové zápalky ti nebude No. 7 dohořívat, hořící zrna prachu budou foukat portama ven, pistole se bude zvenku hrozně svinit, po třech výstřelech neuvidíš bílou tečku na mouše atd... ( vyzkoušeno na G 22C)
Magnumové zápalky můžeš použít, počítej s tím, že mírně ( ne dramaticky ) naroste počáteční tlak a rychlost střely bude vyšší, než u standardních SP zápalek.

U géčka rozhodně :!: nepřekračuj maximální navážky a náboj dělej s co nejdelší OAL.
Znova dík za rady. škoda jen že mě nenapadlo se tu poptat dřív než jsem nakoupil...což zápalky, ty snad použiju i s jiným prachem, ale toho pul kila No.7 je škoda...
doporučuješ teda rychlý prach....
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 20 kvě 2008 15:37

Nemám zkušenosti s G ve 40 ani s prachem 7,ale nejlépe bude když si to prostě zkusíš,popřípadě si necháš od pár známých odsypat různé prachy a vyzkoušíš.Jinak to C je u glocků fakt na nic...taky záleží na tom jestli tochceš na terčovku,nebo honíš výkon,pro terčovku jsou obecně lepší rychlé prachy,pro výkon většinou pomalejší...
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.
Petzold
Příspěvky: 22
Registrován: 06 bře 2008 12:57

Příspěvek od Petzold » 20 kvě 2008 15:42

Určitě. Na accuratearms.com jsou slušné laborační tabulky. Podle nich můžeš hezky začít. Nevím nakolik jsi začátečník, ale označení (L) je olověná střela, pozor na ozn. výrobce RAN ( Rainier) mezi plášťovanými, není to klasický plášť, jen olovo s měděným potahem. Proto ty nižší navážky.

Z prachu si nic nedělej. Já se při začátku neměl kde zeptat a omyly mě stály podstatně víc. :lol:
dawilde

Příspěvek od dawilde » 22 kvě 2008 12:46

SINCITYMAN píše:Nemám zkušenosti s G ve 40 ani s prachem 7,ale nejlépe bude když si to prostě zkusíš,popřípadě si necháš od pár známých odsypat různé prachy a vyzkoušíš.Jinak to C je u glocků fakt na nic...taky záleží na tom jestli tochceš na terčovku,nebo honíš výkon,pro terčovku jsou obecně lepší rychlé prachy,pro výkon většinou pomalejší...
Tak jsem dal 7,4gr AA No.7 pod kulku 180gr olovo a FMJ, zápalky SB magnum a funguje bezvadně. Nešpiní, dohořívá celá slož = spokojenost.Příště vyzkouším AA No.5 nebo No.2 :-) :idea:

PS : chlapi díky za rady!!
Petzold
Příspěvky: 22
Registrován: 06 bře 2008 12:57

Příspěvek od Petzold » 22 kvě 2008 13:46

Tak to docela čumím :shock: Já opustil Acc 7 a 5 už před drahnými lety - že by se polepšili ?
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 22 kvě 2008 13:52

Já spíš jen doplním že za cenu půl kila ACC koupíš celý kilo s020 lovex.
dawilde

Příspěvek od dawilde » 24 kvě 2008 08:13

reaktor píše:Já spíš jen doplním že za cenu půl kila ACC koupíš celý kilo s020 lovex.
a kde? ja se po něm díval a nenašel....taky tam dám toho rychlého prachu o třetinu míň...to mě už taky došlo..
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 24 kvě 2008 09:57

ja to neberu v obchodě, ale teď sem se dozvěděl že ACC který kupuju v obchodě ta 750kc za půl kila, koupím od známího za 840kc jedno kilo no9. kua to je rozdíl.
P.S. ACC je dobrej prach, ale nesmíte používat český zápalky. Mluvím z vlastní, hodně drahé zkušenosti. Nejlépe CCI který se dají sehnat taky za 0,5kč.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 25 kvě 2008 20:42

CCI za 0,5 Kč???? Kdeeee? To jich musíš vzít půl milionu, ne? Proč je kupuju za 0,60? Já jsem slevu na zápalky nedosatal ani když jsem jich kupoval téměř 60 000....
Petzold
Příspěvky: 22
Registrován: 06 bře 2008 12:57

Příspěvek od Petzold » 26 kvě 2008 12:52

reaktor píše:ja to neberu v obchodě, ale teď sem se dozvěděl že ACC který kupuju v obchodě ta 750kc za půl kila, koupím od známího za 840kc jedno kilo no9. kua to je rozdíl.
P.S. ACC je dobrej prach, ale nesmíte používat český zápalky. Mluvím z vlastní, hodně drahé zkušenosti. Nejlépe CCI který se dají sehnat taky za 0,5kč.
Jak prosím souvisí iniciace zápalky SB s funkčností prachu Acc. ?
Uživatelský avatar
reaktor
Příspěvky: 1079
Registrován: 15 lis 2006 17:06
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od reaktor » 26 kvě 2008 13:44

Zápalky neberu v obchodě.
A sb zápalky se nemají rádi s no9, to vím z vlastní zkušenosti a i od různých přebíječů. No7 taky moc nechutná sb zápalka. Prach se po odpálení drobí a vypadá jak mokré. Když dáš k ACC zápalku od cci tak ten rozdíl poznáš.
Odpovědět