jakou kratkou malorazku???

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Jakou krátkou malorážku?

Sig sauer Mosqito
19
30%
Walther P 22
28
44%
MCMK Margo
16
25%
 
Celkem hlasů: 63
Arnie

Příspěvek od Arnie » 13 pro 2007 18:30

Ja si myslim ze se uzivanim HV znicit muze, jen neznam duvod k pouziti HV streliva v tercove pistoli...


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 13 pro 2007 19:34

Podle mě jsou HV nanic.
A skoro bych řek, že nutnost používat v pistoli HV střelivo znamená, že se nejedná o dobrou konstrukci. :?
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
J.Laser
Příspěvky: 477
Registrován: 20 bře 2007 00:51
Bydliště: Podřipsko

Příspěvek od J.Laser » 15 pro 2007 02:08

To si myslím taky...Když jsem viděl jak Margo maká i s takovým aušusem jako je SB club. tak říkám:"Vzhled ruskej (hrůza) ale funkčnost jedničková."
Aquila non captat muscas
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 15 pro 2007 14:48

Tak já furt nevím... ale asi půjdu do toho walthera...Přemejšlel sem i o těch Rugerech, ale dát 13 T za malorážku se mi nechce.


Co sem koukal na jinejch fórech, prej u tý p22 se už u novějších sérií podařilo odstranit ty počáteční "dětský nemoci", takže pistolka střílí spolehlivě se vším možným střelivem.

Kámoš má p22 jako plynovku, tak sem si jí mnohokrát prohlížel a hlavně mi perfektně padne do ruky.

Tak vám děkuji za rady a postřehy a v pondělí si ji pojedu do hradce objednat.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Smazaný uživatel 177

Příspěvek od Smazaný uživatel 177 » 15 pro 2007 15:23

Buckmark, měl jsem s ním tu nejlepší zkušenost, mnohotisíc ran, závad O . D.
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 21 pro 2007 12:02

nevím kam to mám napsat a tak to píšu sem je to nejbližší tomu co chci vědět.Ctěl bych vědět jaký typ 17 HMR je nejvýkonější ze všech.Myslím tím značku a typ.Zajímá mě to abych mohl porovnat.Kdyžtak na ten náboj hodte link ,ale at je to v ČR! :wink: Díky
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4312
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 21 pro 2007 12:55

To-Petin00
Pokud použiješ v nabídce nahoře tlačítko HLEDAT,a napíšeš text 17HMR jedna z nabídek bude tato- http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t ... ight=17hmr
Takže nemusíš přemýšlet kam ten dotaz dát.Dej ho tam kam patří!Tady je OT
:wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 21 pro 2007 13:00

Díky a sorry za spam.
Popundekl
Příspěvky: 56
Registrován: 08 zář 2006 12:31
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Popundekl » 25 pro 2007 01:09

Margo ne, proto, že je jednočinná a bez jakýkoliv manuální pojistky, radši bych si vybral Margolinu-starší sárie. Do ní se nepoužívá HV proto, že může prasknout rozborkový čep, nebo závěr vepředu v místě čepu. Moje teda vydržela i nejvýkonější střelivo, včetně Eley na siluety. Rozhodně to zkoušet ale nedoporučuji. Ze "služebních", pokud Walter, tak starší PPk, někdy se dají sehnat i s Davidovou hvězdou z výzboje Mossadu. Spíše však Beretta 87. Ta se mi jeví jako jedna z nejlepších, co jsem vyzkoušel. Pokud srovnám Berettu a Waltera, Walter je mlsnější, ale možná o něco přesnější(v mých rukou). S jinými nemám vlastní zkušenost, z těchto jmenovaných jsem vystřílel tisíce nábojů. Chválu jsem slyšel z pro mě důvěryhodných zdrojů na Bersu.
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 07 led 2008 17:43

Tak sem se nakonec po dlouhém osahávání a testování těchto tří zmíněných malorážek rozhodl do malorážky nejít. Náhodou jsem narazil na zlevněnou CZ 75 P 01 určenou původně pro vývoz do raichu, tak jsem do ní šel, páč neměla žádné jasně viditelné na tomto fóru zmiňované vady, a sleva z 19 na 16 pro mě byla rozhodující argument. A taky to, že tato série nebyla primárně určená pro český trh :? , tak snad to není žádnej zmetek....už je doma, střílí dobře a sem s ní spokojenej...

Prostě kvalitní krátká malorážka stojí stejně jako kvalitní velkorážka...a co se komu vyplatí, to už je jeho věc. Ok, jsem OT...
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 07 led 2008 17:48

já taky radši 9mm bo rozdil mezi koupenym nabojem do malorajdy a přebitou 9 je pár haléřů
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 07 led 2008 18:15

predator píše:Prostě kvalitní krátká malorážka stojí stejně jako kvalitní velkorážka...a co se komu vyplatí, to už je jeho věc. Ok, jsem OT...
dovolil bych si to trochu upřesnit.. Opravdu kvalitní malorážka stojí podstatně víc než průměrná velkorážka (kterou CZ 75 SP-01 je).

Ale myslím že jsi neprohloupil. Ať Ti slouží.
Popundekl
Příspěvky: 56
Registrován: 08 zář 2006 12:31
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Popundekl » 07 led 2008 19:04

golfkiller píše:já taky radši 9mm bo rozdil mezi koupenym nabojem do malorajdy a přebitou 9 je pár haléřů
Já myslím, že 9luger se nevyplatí přebíjet. Ten čas co strávím nad přebíjením, když strávím to samé v práci, tak to cenu nábojů rozhodně pokreje. To nepočítám vstupní investici (lis, matrice, váhy, kleště, kalibr...).
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 07 led 2008 21:28

Taky nehodlám přebíjet. Kdybych ale měl známýho, co má na to vercajk, klidně bych k němu prázdný hilzdny nosil :wink:
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
kokoweet

Příspěvek od kokoweet » 18 dub 2008 10:24

myslim ze kratka malorazka neexistuje....ze malorazka je dlouha zbran...a to kratky je pistole nebo revolver raze .22
Odpovědět