Jakou koupit vzduchovou pistoli?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Ocelot
Příspěvky: 7
Registrován: 18 srp 2014 17:15

Jakou koupit vzduchovou pistoli?

Příspěvek od Ocelot » 10 bře 2016 10:22

Zdravím, rád bych si pořídil nějakou vzduchovou pistoli, nicméně nemám s nimi žádné zkušenosti a vzhledem k znalostem co jsem načerpal u softu, bych řekl, že bude nejlepší se zeptat zkušenějších, než se v rychlé době pokoušet sám vybrat tu nej. Tedy, co bych od ní chtěl. 1) Nejdůležitějším parametrem je pro mne přesnost. 2) Nechci po každém výstřelu manuálně natahovat, tedy ideálně poloautomatickou pistolku. 3) Ideálně bych chtěl něco s blowbackemm, tedy aby se závěr pistole po výstřelu pohyboval dozadu, čím silnější, tím lepší 4) Bylo by dobré, kdyby kopírovalal nějakou reálnou zbraň, nebo aby alespoň vypadala, jako klasická pistole, tedy ne vzhled drulovu atd...
Předem všem děkuji za přínosné rady :)


pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Jakou koupit vzduchovou pistoli?

Příspěvek od pellerm » 10 bře 2016 10:52

Tady je každá rada drahá :D Jde o to že tyto repliky reálných zbraní jsou všechny na co2 takže výkon je zhruba u všech stejný a rozdíl je opravdu zanedbatelný. Většina jich je na ocelové BB broky takže mají hladkou hlaveň a to se samozřejmě odrazí na přesnosti,některé dražší modely jsou sice na diabolky a mají vývrt ale s přesností to taky není žádná sláva. Jde o to co kdo si pod pojmem přesnost představuje :) Terčovky to v žádnym případě nejsou je to tak na střelbu do plechovek.Další je že tyto pistole potřebujou mít teplotu nad deset stupňů v zimě nefungujou nebo blbě.
ranovak
Příspěvky: 902
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: Jakou koupit vzduchovou pistoli?

Příspěvek od ranovak » 10 bře 2016 11:19

Částečně by tomu odpovídala PCP pistole Rohm Twinmaster:

http://www.sportwaffen-schneider.de/ind ... _1306_1859

Ale cena je dost vysoká. Přesnost na terčové speciály také nedosahuje, ale CO2 pistole např. od ASG určitě předčí. Měl jsem ji jak s rotačním zásobníkem, tak s jednoranným podavačem. V případě zásobníku myslím šlo střílet i z dvojčinné spouště jako u revolverů, nebo před každým výstřelem natáhnout rukou kohoutek. Výkon to ale nemělo nic moc. Okolo 100 m/s a s rotačním zásobníkem to bylo o trochu méně, protože tolik netěsnil a foukalo to okolo něho. I když jsem ji použitou sehnal za cca 8.000 Kč, tak pro mne byla celkově spíše zklamáním.
tomio
Příspěvky: 38
Registrován: 06 říj 2015 14:21
Bydliště: Zlín

Re: Jakou koupit vzduchovou pistoli?

Příspěvek od tomio » 10 bře 2016 11:51

Jak už bylo napsáno ... levnější "repliky" reálných zbraní jsou všechny na CO2 (12g bombička), kdy je energie kolem 5J. Přesnost není bůhví co, terčovým pistolím (TAU, Drulov, LOV,...) se to ani zdaleka nevyrovná.

Mám doma Umarex Walther CP99, která má hlaveň s drážkou a funguje s 8mi raným zásobníčkem na diabolky. Je to skoro přesná kopie originálu a umožňuje střelbu v signle/double módu (buď jen mačkáš spoušť a nebo před každou ranou natáhneš závěr a spoušť má pak kratší chod a je citlivější). Na 7 metrů mám soustřel cca 5-10cm (u TAUky se vejdu do 1cm). Je to vhodné tak na střílení do plechovek (10-15m), nebo na nácvik návyků ovládání reálné zbraně. Na tu 12g bombičku to dá 60-80 ran. Nemá to blowback, který akorát žere plyn a ubírá energii výstřelu

Podle mě máš nereálné požadavky. Buď chceš střílet přesně - terčovka, nebo zábavně ,akčně - CO2 replika, kde jde ovšem přesnost do kytek.
Zajímavou alternativou je zmiňovaný Drulov DU10, který je přesný a zároveň umožňuje "automatickou" střelbu (trubkový zásobník na 5 diabolek bez natahování)
Walther CP 99 , TAU 6, TAU 7 , Drulov DU-10
TAU 200 dioptr, Umarex 850 Airmagnum 5.5 kyvet power, Cz 200 4.5
Momentálně ve stavu experimentování s vlastní pažbou
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Jakou koupit vzduchovou pistoli?

Příspěvek od ladaj » 10 bře 2016 15:37

Splnit vše je fyzikálně téměř nemožné a s ohledem na přijatelnou cenu zcela nemožné. Na kropení si kup AS blowback a na mířenku "nerealistickou" jednoranku. GrandPower má údajně flobertkovou semi-auto pistoli. A nebo si udělej ZP...

Požadavky "přesná" a "silná" lze popsat číselně...
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Jakou koupit vzduchovou pistoli?

Příspěvek od ladaj » 10 bře 2016 15:50

Už mi to nepovolí edit předchozího, tak ještě dodatek k "ranovak":

Toho Twinmastera mám, ale už se asi nevyrábí (nikde jsem ho nenašel v nabídce) a Schneider zřejmě doprodává sklad. Je to vnitřně SA/DA revolver, takže lze střílet s jak natažením kohoutu (bodová jemná spoušť) tak s promačkáváním (dlouhý chod). DA je hladké a lehčí, než u reálného revolveru.
HonzaKLE
Příspěvky: 88
Registrován: 22 čer 2015 21:07

Re: Jakou koupit vzduchovou pistoli?

Příspěvek od HonzaKLE » 10 bře 2016 22:02

Přesně tohle dilema jsem řešil před nedávnem. Nakonec jsem vzhledem k financím a sympatiím k firmě Crosman volil Crosman Vigilante a Crosman TT.
Vigilante má drážkovanou hlaveň, zásobník na 10 diabolek. S mýma očima, třesoucíma se rukama a kolimátorem se na 10 m udržím v kruhu o průměru 5 cm.
Crosman TT na střílení do plechovek, dělá se i s blowbackem. Dal jsem na recenzi Alexxxuse.
Přeji šťastnou ruku při výběru.
sesto
Příspěvky: 29
Registrován: 01 pro 2014 14:36

Re: Jakou koupit vzduchovou pistoli?

Příspěvek od sesto » 13 bře 2016 20:20

Ak je najdolezitejsim parametrom Presnost...tak za smiesne peniaze odporucam SPA CP1 jednoranku, zasobnik nefunguje idealne. Mal som 4 Umarex CO2ky, aj BB aj diabolky, a tam naozaj presnost nehladaj. Ked som si po par rokoch teraz kupil CP1 tak som bol velmi prijemne prevapeny. Body 2 a 3 a 4 tvojich poziadaviek ale samozrejme nesplna
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: Jakou koupit vzduchovou pistoli?

Příspěvek od drát » 13 bře 2016 22:26

Ocelot píše:Zdravím, rád bych si pořídil nějakou vzduchovou pistoli, nicméně nemám s nimi žádné zkušenosti a vzhledem k znalostem co jsem načerpal u softu, bych řekl, že bude nejlepší se zeptat zkušenějších, než se v rychlé době pokoušet sám vybrat tu nej. Tedy, co bych od ní chtěl. 1) Nejdůležitějším parametrem je pro mne přesnost. 2) Nechci po každém výstřelu manuálně natahovat, tedy ideálně poloautomatickou pistolku. 3) Ideálně bych chtěl něco s blowbackemm, tedy aby se závěr pistole po výstřelu pohyboval dozadu, čím silnější, tím lepší 4) Bylo by dobré, kdyby kopírovalal nějakou reálnou zbraň, nebo aby alespoň vypadala, jako klasická pistole, tedy ne vzhled drulovu atd...
Předem všem děkuji za přínosné rady :)
Tak všechny tyto body splňuje jedině tohle :wink: https://www.youtube.com/watch?v=vvj2Gfc_RSk
airsoftky-t11020-210.html?hilit=Hi%20capa%205.
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Uživatelský avatar
krouzik
Příspěvky: 721
Registrován: 17 led 2014 17:13
Bydliště: Reichenberg

Re: Jakou koupit vzduchovou pistoli?

Příspěvek od krouzik » 31 bře 2016 18:44

já ti poradím tak jak píše Sesto SPA-CP1- mám verzi bez zásobníku ale tobě bych doporučil verzi se zásobníkem ale bacha může se časem sekat....
mám i umarex morph 3X(jen pistoli)a je to překvapivě přesný 30 ran zásobník skoro 3 zásobníky na 1 bombičku dle nastavení síly (lze to regulovat,cca 3-5J)
jinak pokud by jsi oželel Blowback a zvolil si Zoraki HP-01,tak sice musíš pokaždé aspoň 1x pumpnout ale můžeš si vybrat 1-4 různé rychlosti=různá síla,podle toho na co to chceš,přesnost vynikající,kvalita zpracování a odolnost vysoká!
Hatsan Bullboss,PCP, 5,5 +10-40x50 EG
Zoraki HP-01 ultra cal.4,5mm+5,5mm+moderátor +kolimátor
CZ 803-4,5mm
Zoraki 925 full auto 9mm
Umarex Morph-4,5mm
SPA-CP1-5,5mm
Walther P 22
SPA PP700 S-A 4,5mm
Teleskopický obušek ESP
Niemals kapitulieren!
Odpovědět