Jakou flobertku vybrat?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
igoreso
Příspěvky: 3
Registrován: 13 bře 2022 18:52

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od igoreso » 14 bře 2022 17:18

Co dokaze ta nemozene verze prostrelit?
Ma to nejakou rozumnou silu?
ppeettrr píše:
14 bře 2022 12:33
Řekl bych že moc na výběr není. V rodině se nám ocitla jedna Spielberg v C-1 tedy bez omezení. Zpracování super, tichost super, jen přesně jako vzduchovky či větrovky to nikdy asi střílet nebude. Plechovky na 15-20m v klidu, na 25m se vejdu do vzduchovkového terče, ale těsné soustřely asi nehrozí... musím si udělat čas a zkusit něco na tu přesnost s pořádnou oporou... pak dám víc info


Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 356
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od therion » 14 bře 2022 18:21

ppeettrr píše:
14 bře 2022 12:33
Řekl bych že moc na výběr není. V rodině se nám ocitla jedna Spielberg v C-1 tedy bez omezení. Zpracování super, tichost super, jen přesně jako vzduchovky či větrovky to nikdy asi střílet nebude. Plechovky na 15-20m v klidu, na 25m se vejdu do vzduchovkového terče, ale těsné soustřely asi nehrozí... musím si udělat čas a zkusit něco na tu přesnost s pořádnou oporou... pak dám víc info
28 m s oporou pres pevna miridla, a to opravdu nejsem dobry strelec
Obrázek
ppeettrr
Příspěvky: 411
Registrován: 08 zář 2007 08:45

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od ppeettrr » 15 bře 2022 07:22

To je dobrý soustřel, tak to budu muset zkusit pořádně :-)
Sílu nemám jak změřit, ale prkno od palety na 25m to vezme, někde jsem viděl něco o 30-35J
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 356
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od therion » 15 bře 2022 12:22

No ona ta puska ma opravdu navic , protoze pres pevna miridla to na tech necelych 30m vypadalo asi takto:
Přílohy
targ.jpg
ppeettrr
Příspěvky: 411
Registrován: 08 zář 2007 08:45

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od ppeettrr » 29 bře 2022 07:23

Tak vyzkoušeno, Spielberg Brno 200F C-1, náboje S+B špička, optika obyč Niko 6x40, 30m s oporou, terč klasický vzduchovkový pr 12cm, takhle mi to stačí, jsem spokojenej.
Přílohy
IMG_20220323_173430.jpg
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 356
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od therion » 29 bře 2022 19:07

Ano to je presne ono. A pokud se pouziji preciznejsi naboje RWS , da se to jeste o neco potahnout.
Pred lety tu bylo vyjadreni primo vyrobce k pouziti 6 nebo 12-ti drazkovych hlavni:
U nábojů Flobert (a zvláště s omezením na 7,5J ale máme vyzkoušeno i v plném výkonu) naprosto nezáleží na použité hlavni co do přesnosti. Při plném výkonu, a když se sejdou dva stejné náboje, nám na 25m chodí střely "díra do díry".
ppeettrr
Příspěvky: 411
Registrován: 08 zář 2007 08:45

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od ppeettrr » 07 dub 2022 12:34

Mám dotaz, na Spielbertce, kterou mám registrovanou na PČR jako C-1 je závit na tlumič. Ačkoli je relativně hodně tichá, tlumič mi láká, ALE .... tlumiče jsou "zbraň" kategorie C, tedy na ZP a ohlášení. Na Colosusu jsou "moderátory" které jsou volně prodejné, zpracování a provedení vypadá dobře, ale je reálné i použití v rámci zákona? Sice tomu můžere řikat moderátor, ale prostě to tlumič je. Jak to je? vím, že vzduchovkáři běžně tlumiče - moderátory, používají, jak to je v případě flobertky? Nerad bych řešil případný nějaký průser. Díky tomu, kdo mi to vysvětlí.
Blanka
Příspěvky: 107
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od Blanka » 10 dub 2022 10:52

therion píše:
29 bře 2022 19:07
Ano to je presne ono. A pokud se pouziji preciznejsi naboje RWS , da se to jeste o neco potahnout.
Pred lety tu bylo vyjadreni primo vyrobce k pouziti 6 nebo 12-ti drazkovych hlavni:
U nábojů Flobert (a zvláště s omezením na 7,5J ale máme vyzkoušeno i v plném výkonu) naprosto nezáleží na použité hlavni co do přesnosti. Při plném výkonu, a když se sejdou dva stejné náboje, nám na 25m chodí střely "díra do díry".
To mohu jen potvrdit, mám flobertku s dvanácti drážkovou hlavní, Lady Fox, a ta střílí velni přesně. Už jsem se s ní naučila, na 10 metrů s ní trefuji i ten maličký uzávěr od petky, no ne každou ranou, ale každou druhou určitě :)
Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
ppeettrr
Příspěvky: 411
Registrován: 08 zář 2007 08:45

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od ppeettrr » 19 dub 2022 11:27

ppeettrr píše:
07 dub 2022 12:34
Mám dotaz, na Spielbertce, kterou mám registrovanou na PČR jako C-1 je závit na tlumič. Ačkoli je relativně hodně tichá, tlumič mi láká, ALE .... tlumiče jsou "zbraň" kategorie C, tedy na ZP a ohlášení. Na Colosusu jsou "moderátory" které jsou volně prodejné, zpracování a provedení vypadá dobře, ale je reálné i použití v rámci zákona? Sice tomu můžere řikat moderátor, ale prostě to tlumič je. Jak to je? vím, že vzduchovkáři běžně tlumiče - moderátory, používají, jak to je v případě flobertky? Nerad bych řešil případný nějaký průser. Díky tomu, kdo mi to vysvětlí.
Tak jsem si dohledal, třeba to někomu pomůže, aby si neudělal průser v kombinaci s tlumičem na vzduchovku daný na flobertce C-1 (ačkoli to může lákat, když Spielbertka má závit):
Tlumiče hluku výstřelu určené pro použití s palnou zbraní jsou nově zařazeny mezi zbraně kategorie C.
Tlumič hluku výstřelu je zbraní kategorie C i v případě, že má být použit s palnou zbraní kategorie C-I
nebo D.

Jestli to chápu dobře, tak na palnou zbraň, což flobert je, dát nelze bez ZP a tlumičem C.
Uživatelský avatar
Motumba
Příspěvky: 11
Registrován: 28 říj 2021 18:51

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od Motumba » 19 dub 2022 20:14

Tlumič je klasifikován jako zbraň kategorie C. Tudíž se na něj stejně jako na flobertku vztahuje "zbraně podléhající ohlášení, kterými jsou zbraně kategorie C a zbraně kategorie C-I"
Si vis pacem, para bellum.

Weihrauch HW 97 K Laminated 4,5mm + SIGHTRON SIH 4-12X40 FT HHR
Blanka
Příspěvky: 107
Registrován: 30 lis 2017 17:14

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od Blanka » 24 dub 2022 12:47

A pokud se jedná o moderátor hluku, tak ten lze na flobertku používat? Spousta prodejců nabízí na vzduchovky právě moderátory hluku. Co na to zákon?
Fox Lady
Slavia 630
Cobra
Derringer Vosa
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od skagerak » 24 dub 2022 15:30

Zakon pojem moderator hluku (pochopitelne) nezna...

Ale na druhou stranu nezna ani pojem samopal, kulomet....

(Podotykam, ze zakonodarce se tematem flobertka/vzduchovka + tlumic "specialne" nezabyva... ) (ze by treba byla nejak vyjimka ze "blablbla tlumice vyjma tlumicu na zbrane typu flobert bla bla bla") vic to asi, rozebyrat nebudu at nejsem prilis OT,...)
Uživatelský avatar
therion
Příspěvky: 356
Registrován: 19 dub 2013 06:55

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od therion » 25 dub 2022 09:10

ono se staci podivat na vyrobce a je jasne ze osadil jde. http://www.spielbergbrno.cz/flobertka-2 ... egorie-c1/
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od skagerak » 25 dub 2022 10:17

Vypadlo, pak nešlo editovat a dva posty po sobe se tu nesmi. Tak dodavam az ted

Dle zakona jako kategorie "C" se berou "tlumiče hluku výstřelu, kterými jsou zařízení určená pro použití s palnou zbraní a konstruovaná pro celkové snížení hluku výstřelu při ostré střelbě, a to včetně snížení hluku výstřelu ve směru střelby."

Tedy vzduchovek/vetrovek se to zjevne netyka, ale flobertek ano, pricemz je v tom I v podstate definice tlumice.
Takze...
ppeettrr
Příspěvky: 411
Registrován: 08 zář 2007 08:45

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od ppeettrr » 25 dub 2022 11:13

Tak at to zamotáme ještě víc, našel jsem, že tlumič je v kategorii C, pokud jde o tlumení palné zbraně (zbraň na náboj, kde je iniciováno zápalem prachu, chem.reakcí myslím psali)
Pokud jde o vzduchovky, to prý není palná zbraň, ale střelná a tam se tlumič smí. Tedy když dám vzduchovkový tlumič na vzduchovku, je to ok, ale nesmím to dát na palnou. Proto jsou také prodávány jako vzduchovkové, přitom "ten samý" ofiko tlumič mi v loveckých potřebách neprodají, chtějí zbroják na C a nahlásit na PČR. Je to prostě ofiko tlumič, x krát dražší ale na přihlášení.
Tedy na flobertku ho dát mohu, ale musím mít zbroják a hlášený tlumič na PČR jako C.
Odpovědět