Jakou flobertku vybrat?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od cernunos » 10 úno 2022 17:15

Myslivec:
Ty Detonicsy jsou za mě dost pofidérní a to jak v purkusu ,tak ted nově v těch flobert verzích. Všechno to má velmi krátké hlavně a HLAVNĚ ! s hladkým vývrtem. Kde bude přesnost a výkon si asi každý trochu znalý umí představit sám. A jako "bonus" ty ceny... :roll:


Myslivec7000
Příspěvky: 36
Registrován: 14 srp 2021 11:07

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od Myslivec7000 » 10 úno 2022 22:32

Údaje o perkusních zbraních si nastudujte jinde.
Takže pouze k flobertkám Detonics. Verze 6mm má hlaveň drážkovanou, verze 9mm hladkou, což je u této ráže běžné. Použít se tak dají jak špičky a kuličky, tak náboje brokové. Cena 12.000,- Kč za dvouranou pistoli mi přijde přiměřená, kvalitativně jsou o řád výše než turecká produkce. Neopominutelná výhoda je fakt, že pokud máte pistoli Detonics, tak už můžete jen dokupovat různé hlavně podle libosti. Pak tedy platíte "pouze" 4 - 5,5 tisíce podle typu. Přesnější flobert bude určitě Kozumplík, který je cenově podobný a jako třešnička na dortu bude dvouraná Dresslerova King Cobra za téměř 18.000,- Kč...
Za mě na terč Kozumplík, na nošení Detonics, na parádu Dressler...
Diabolka
Příspěvky: 20
Registrován: 16 kvě 2018 08:23

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od Diabolka » 11 úno 2022 00:59

Našel jsem v jedné recenzi parádní ukázku té ,,nepřesnosti” flobertky o které se tak často mluví.
Je to sice jen na 5m ale i tak z ruky bez opory a rozptyl 1 až 1,5 cm je stále dán střelcem, který tedy umí a teď je jasné že všechny ty videa a názory na velkou nepřesnost kde to lítá po celém terči budou mít hlavní problém jinde.

Pokud nechcete sledovat celé je to od 5 minuty.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od skagerak » 11 úno 2022 09:35

Internet I papir snesou hodne...
Diabolka
Příspěvky: 20
Registrován: 16 kvě 2018 08:23

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od Diabolka » 11 úno 2022 10:38

Bohužel no….
Až nějakou koupím udělám na ní pořádný nástřel aby bylo vidět co umí zbraň a co je jen o chybách střelce.

Zatím však bohužel, ten dělený buben na 6mm se mi nelíbí měl vakl i na fungl nové zbrani co sem si ošahal a navíc je to takové nešikovné, bubínek se nedá díky tomu ani nahodit zpět v jedné ruce.
Jinak ale provedení Alfy je pěkné plně srovnatelné s levnými ostrými zbraněmi těch jsem pár desítek v ruce měl, takže to potěšilo, ale přes ten buben se nepřenesu dost to kazí pocit z reálné zbraně, když vidíte jaká je to atrapa a ještě s vaklem.

Takže si počkám na 9mm Flobert jak se s tím Alfa popasuje, no snad tam nebude opět dělený buben (nevidím důvod)

A pokud těch 9mm nebude povedený tak to vidím na jejich 4mm verzi 461 a střelivo RWS v Long verzi které je silnější jak krátká 4mm S&B a na terčovou střelbu s tím nebude problém.

Že by se v brzké době ukázal jiný revolver v 9mm Flobert moc nečekám.

Eventuelně bych vzal od Alfy 6mm s tím že by přišli s novou verzí ve které by tu atrapu bubnu zcela odstranili, nechali jen krátký buben a zbraň by v tom místě byla prostě plochá nebo s nějakým ,,náběhovým” kuželem ke krátkému bubnu. Funkčně by to bylo lepší, šlo by s bubnem líp manipulovat a zároveň by to nebyla zbraň s atrapou. Střelivo je v 6mm hojně rozšířené tak proti tomu nic nemám.
PavelP
Příspěvky: 13
Registrován: 25 zář 2010 18:56

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od PavelP » 11 úno 2022 11:57

To Diabolka:
Ahoj,
pokud hledáš jen revolver, koukal jsi na TRAMP od Jiřího Dresslera?
http://www.dresslerjiri.cz/revolver%20TRAMP.htm
Materiálem a provedením je úplně jinde než Alfa.

Jinak, všechny kvalitní možnosti popsal Myslivec7000. Před nějakou dobou jsem řešil to samé, a jinou kvalitní flobertkovou pistoli/revolver, než Jiřího Dresslera (http://www.dresslerjiri.cz) a Kozumplíka (http://rmmetal.cz/nase-vyrobky/zbrane/z ... ax-novinka) jsem také neobjevil. Před nedávnem navíc rozšířil výrobu o Flobert i zmiňovaný Detonics (https://www.detonics.com/products/pistole-2).

Pavel
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od skagerak » 11 úno 2022 12:07

Diabolka píše:
11 úno 2022 10:38


Alfy 6mm s tím že by přišli s novou verzí ve které by tu atrapu bubnu zcela odstranili, nechali jen krátký buben a zbraň by v tom místě byla prostě plochá nebo s nějakým ,,náběhovým” kuželem ke krátkému bubnu. Funkčně by to bylo lepší, šlo by s bubnem líp manipulovat a zároveň by to nebyla zbraň s atrapou. Střelivo je v 6mm hojně rozšířené tak proti tomu nic nemám.
Alfa neco takoveho udelal u 9mm para revolveru, ze zkratili buben z normalni delky

Obrázek
Diabolka
Příspěvky: 20
Registrován: 16 kvě 2018 08:23

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od Diabolka » 11 úno 2022 12:53

PavelIP koukal jsem a věřím ze je to kvalitní řemeslná práce, bohužel ten kolt je spíš taková hračka do dlaně a jeho Fox Special nebo jak se to jmenuje je jednoranka a s lehkou hlavní neergonomickou rukojetí proste je to zcela něco jiného než hledám.
Ti další to samé.

V podstatě chci revolver s 6’ hlavní s výklopným bubnem, zlamovací asi ne a systém bez výklopu s dobíjením ořes otvor taky ne u floberky.

Chci k tomu pak sportovní střenky které udělají pořádný úchop a oporu.
V podstatě volal jsem do Alfy pro ověření a střenky co dělají jak sportovní tak ISSF jdou použít i na jejich Flobertky.

Ještě bych si představoval svědlovodnou mušku, kterou měli na pár modelech flobertek.

V podstatě z toho chci udělat takovou ,,slabou” Alfa 2263 Sport kterou mají za 26000,-
Prostě revolver na sportovní použití, né na destrukční stříkení, ne na střílení po zvyratkach, ne na obranu, ne na western a td. Proste zastrilet si na terče - doma trénovat a občas zajít na strelnici a dat si závod s kamosem co střílí velké zbraně. Jak jsem říkal zbrojak se mi dnes už nechce dělat když jsem před 20 lety střílel závodně měl by jistý smysl ale k tomu se dnes již vracet nebudu - není čas peníze (zde se bavíme o úplně jiné cenové kategorii) a nemá to hlavně dnes pro mne smysl.

Tak chci jen něco do toho pojetí s tím ze chápu ze to nebude mít přesnost sportovní malorazky ani vzduchovky, ale stále by ta přesnost mela byt víc než dostatečná na trénování a závod s kamarádem kde jde proste o to kdo umí jak střílet než o to ze on bude střílet z 22 nebo 45.

Vida ten kratší buben vypadá v pohodě - a pokud by byl ještě kratší stačilo by jen víc vyplnit prostor. To bych klidně koupil.
Strelec45
Příspěvky: 291
Registrován: 12 úno 2016 18:22

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od Strelec45 » 13 úno 2022 18:53

No, mě na Alfě a podobných vadí hlavně zinkový rám. :(
Prach, píst, ... vzduch a bombičky ZATÍM ne.
skagerak
Příspěvky: 593
Registrován: 01 črc 2016 15:30

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od skagerak » 13 úno 2022 19:00

U flobertky tohle snad tak velky problem nebude, ale chapu to.
Diabolka
Příspěvky: 20
Registrován: 16 kvě 2018 08:23

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od Diabolka » 13 úno 2022 19:31

Snad se nikdo nebude hněvat 9mm verze má mít ocel případně nerez, ale cena bude na úrovni ostrých zbraních z těchto materiálů.
igoreso
Příspěvky: 3
Registrován: 13 bře 2022 18:52

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od igoreso » 13 bře 2022 18:59

Ahoj, doporucite silnejsi puskovou flobertku?
Rad bych neco na trening strelby pro me a deti + pripadna ochrana a drobny lov v momente "kdyby se neco pokaklo" - valka a pod.
Zbrojni pas si delat zatim nechci.
Zatim jsem koukal na spielberg brno 200f, neni neco lepsiho?
Zkusenosti mam z vojny a mame nekolik klasicky slabsich vzduchovek.
ppeettrr
Příspěvky: 411
Registrován: 08 zář 2007 08:45

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od ppeettrr » 14 bře 2022 12:33

Řekl bych že moc na výběr není. V rodině se nám ocitla jedna Spielberg v C-1 tedy bez omezení. Zpracování super, tichost super, jen přesně jako vzduchovky či větrovky to nikdy asi střílet nebude. Plechovky na 15-20m v klidu, na 25m se vejdu do vzduchovkového terče, ale těsné soustřely asi nehrozí... musím si udělat čas a zkusit něco na tu přesnost s pořádnou oporou... pak dám víc info
Přílohy
IMG_20220309_172113.jpg
igoreso
Příspěvky: 3
Registrován: 13 bře 2022 18:52

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od igoreso » 14 bře 2022 13:33

Chápu,
Prvně jsem chtěl výkonou větrovku kde dělají i 60J a pod ale kompresor k tomu už vyjde dost draho.
Vilem
Příspěvky: 26
Registrován: 25 čer 2021 21:23
Bydliště: Moravsky Kras

Re: Jakou flobertku vybrat?

Příspěvek od Vilem » 14 bře 2022 16:21

jak jsou na tom vyrobky od Mayzus, nejake zkusenosti?
Odpovědět