Jako prvni zbran na obranu?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

jojo

Jako prvni zbran na obranu?

Příspěvek od jojo » 02 říj 2005 15:33

Ahoj,
chci si koupit svou prvni zbran na obranu.
Uvazuji mezi zbranemi Glock v compactu, Springfield XD 4" a Walther P99.
Vsechny jsou tak velikostne srovnatelne.
Jeste chci srovnat comapact vs. sub-compact jak u Glocku tak i u XD.

Jake make s temito zbranemi zkusenosti?
Jeste sem je nemel v ruce, teprve se na to chystam. Chci znat vas nazor aby kdyz mi sednou treba 2 z nich, tak abych dalsi namet k rozhodovani.

A jakou zvolit razi?
9mm, .40S&W, .45 ACP, .45 GAP.

Predem dik za jakoukoliv radu ci zkusenost.


pitt

Příspěvek od pitt » 02 říj 2005 16:54

pro začátek bych volil ráži 9mm. A jak už bylo řečeno milionkrát,vyber si tu co ti lépe sedne do ruky.Já si vybral G17 a jsem naprosto spokojen.S tím subkompaktem bych byl opatrnej.Znám kluka co si koupil G26 a za měsíc ju prodával,protože ho to chytlo a na soutěžích mu to moc nešlo. Těď má G19 a pěje ódy.

Spousta lidí ti bude vykládat že na obranu je lepší 45. nabo 40SW,ale 9mm stačí a je o polovinu levnější a při počtu 300 ran za měs.už to pocejtíš. A nikde není řečený že tvá druhá bouchačka nemůže být 45.

Osobně bych volil Glock 17 nebo 19 podle ruky. 8)
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 02 říj 2005 17:04

Pro začátečníka většinou Glock nedoporučuji z jednoho prostého důvodu:Úroveň praxe není veliká a G je sice jednoduše antistressová,ale člověk se podle mne potřebuje naučit zacházet i se zbraněmi které mají klasickou konfiguraci.Takže jako první zbraň doporučuji z komise získanou Čz75.Tu můžeš sehnat od 6 000,-Ušetřené peníze investuj do tréninku.A pak si časem můžeš vybírat.Abych tě uklidnil tak má první zbraň byla HK USP v ráži 45 acp a mám ji stále :) ,takže se rozhodni klidně i podle toho co se ti bude líbit.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 02 říj 2005 21:29

SINCITYMAN píše:Pro začátečníka většinou Glock nedoporučuji z jednoho prostého důvodu:Úroveň praxe není veliká a G je sice jednoduše antistressová,ale člověk se podle mne potřebuje naučit zacházet i se zbraněmi které mají klasickou konfiguraci.Takže jako první zbraň doporučuji z komise získanou Čz75.
V zasade naprosto.... NEsouhlasim.

Doporucuji Glock 26 ci Glock 36. Glock je jednoduchy, spolehlivy a velmi... velmi presny. Na noseni a obcasnou "treningovou" (nikoliv mirenku) strelbu ideal. Idealni obranna zbran.
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 03 říj 2005 07:59

Andy píše:
SINCITYMAN píše:Pro začátečníka většinou Glock nedoporučuji z jednoho prostého důvodu:Úroveň praxe není veliká a G je sice jednoduše antistressová,ale člověk se podle mne potřebuje naučit zacházet i se zbraněmi které mají klasickou konfiguraci.Takže jako první zbraň doporučuji z komise získanou Čz75.
V zasade naprosto.... NEsouhlasim.

Doporucuji Glock 26 ci Glock 36. Glock je jednoduchy, spolehlivy a velmi... velmi presny. Na noseni a obcasnou "treningovou" (nikoliv mirenku) strelbu ideal. Idealni obranna zbran.
Dej pokoj Anďáku, vždyť tu krochnu ještě ani nemáš a děláš jí tak vehementní reklamu. Jen jestli jsi se na vedlejšák nepustil do prodeje Glocků… :wink: Mimochodem, koukal jsi se na pistolky v od Taurusu? Modely 145 a 745 taky nevypadají marně. Měl jsem tu čest si je vyzkoušet a první dojem byl víc než dobrý, což se o Glocku 36 říct nedalo.
Jeff

Příspěvek od Jeff » 03 říj 2005 09:26

Kup si to,co se ti líbí a nedej na žádné řeči.Na obranu doporučuji tretry.Kdo uteče vyhraje.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 03 říj 2005 10:16

Dědek Plesnivák píše: 1. Dej pokoj Anďáku, vždyť tu krochnu ještě ani nemáš a děláš jí tak vehementní reklamu. Jen jestli jsi se na vedlejšák nepustil do prodeje Glocků… :wink:

2. Mimochodem, koukal jsi se na pistolky v od Taurusu? Modely 145 a 745 taky nevypadají marně. Měl jsem tu čest si je vyzkoušet a první dojem byl víc než dobrý, což se o Glocku 36 říct nedalo.
ad 1) Strilel jsem ted Dedku s G26 a byl jsem velmi spokojen. Sice se bez prodlouzeneho zasobniku hure drzi, ale strili opravdu pekne. Vim co rikam. Samozrejme je to jen muj osobni pohled na vec.

ad 2) Tyhle male pistolky nevypadaji zle. Nemel jsem je nikdy v ruce. Co ti vadilo na G36?
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 03 říj 2005 14:01

Měl jsem G 36 v ruce asi jen třikrát a pokaždé jsem nevystřílel víc jak 50 ran, ale osobně dost dám na první dojem a ten nebyl moc dobrý… Při rychlé střelbě má krátká rukojeť negativní vliv na rychlost a přesnost střelby, a hlavně si myslím že vlastně nemělo cenu tu rukojeť zkracovat, což snížilo kapacitu zásobníku, když délka pistole zůstala 172 mm. Je jedno jestli vážíš metrák nebo padesát kilo, časem tě začne to železo tížit a v létě se skoro nedá schovat… (leda že si ho nacpeš do kalhot a budeš předstírat erekci :wink:) Na zastřílení pro radost to taky zrovna není, tak co s ním? Jestli chceš Glock, vymlouvat ti ho nebudu, ale spíš si kup nějaký Standard nebo Compact. Já osobně ho moc rád nemám, ale uznávám že je to dobrá pistole a pro mnoho lidí může být modlou. Po funkční stránce nemám jedinou připomínku a střílí se zněj také relativně dobře, ale není to nic pro mě. I když přiznávám že G 19 vlastním, ale jestli jsem z něj vystřelil 2000 ran tak je to moc. Je ovšem pravda že pokud jdu střílet s někým kdo nemá zbroják a chce půjčit zbraň, tak je to většinou ten Glock, protože ho včera viděl ve filmu…
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 03 říj 2005 14:32

Dědek Plesnivák píše:Měl jsem G 36 v ruce asi jen třikrát a pokaždé jsem nevystřílel víc jak 50 ran, ale osobně dost dám na první dojem a ten nebyl moc dobrý… Při rychlé střelbě má krátká rukojeť negativní vliv na rychlost a přesnost střelby, a hlavně si myslím že vlastně nemělo cenu tu rukojeť zkracovat, což snížilo kapacitu zásobníku, když délka pistole zůstala 172 mm.
Nemyslel jsi G26? ;-)
jojo

Příspěvek od jojo » 03 říj 2005 16:12

to SINCITYMAN: Co si myslel tou antistresovou zbrani?
to Jeff: jj, zbran je pro me posledni reseni, pokud to pude budu zhavit tretry

Asi pudu velikostne do compactu, tj. Glock 19 a nebo do XD service, podle toho co mi vic sedne.
Myslete ze ma ta pojistka na rukojeti nejakej smysl?
MARKONY
Příspěvky: 472
Registrován: 02 čer 2004 23:20
Bydliště: Ostrava

re

Příspěvek od MARKONY » 03 říj 2005 17:46

Dobrý je také W99 přesny a lechky na nošení nebo G17.
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 03 říj 2005 17:52

Andy píše:
Dědek Plesnivák píše:Měl jsem G 36 v ruce asi jen třikrát a pokaždé jsem nevystřílel víc jak 50 ran, ale osobně dost dám na první dojem a ten nebyl moc dobrý… Při rychlé střelbě má krátká rukojeť negativní vliv na rychlost a přesnost střelby, a hlavně si myslím že vlastně nemělo cenu tu rukojeť zkracovat, což snížilo kapacitu zásobníku, když délka pistole zůstala 172 mm.
Nemyslel jsi G26? ;-)
???? Tak teď jsem tě nepochopil. G 26 je devítka a je dlouhá jen 160 mm, takže je snad jasné že tu jsem nemyslel. Je jen o trochu širší než G 36, ale je kratší. Heft mají obě stejně nevyhovující, pistoli svírají jen dva prsty, Proč jsi se tedy ptal zda jsem nemyslel G 26 ?
SINCITYMAN
Příspěvky: 527
Registrován: 21 srp 2005 09:02

Příspěvek od SINCITYMAN » 03 říj 2005 20:03

Antistressovou zbraní myslím,že je jednoduchý na ovládání,nemůže se např stát,že ji v okamžiku kdy ji budeš potřebovat zajistíš :o Prostě ho nadrcneš a když budeš potřebovat tak stačí mačkat.To jsou neoddiskutovatelné výhody.Sám jednou G36 nebo 30 plánuju.Pokud si zvykneš na G můžeš ale mít problémy s jinými zbraněmi.Proto jako první zbraň(pokud jich plánuješ víc)doporučuji tu Cz.Andy nesouhlasí,ale nepochopil jsem proč,kvalitu G jako zbraně nepopírám.Pouze o jeho vhodnosti jako první zbraně....36 a 30 rozhodně není pro terčovou střelbu určena,to je lepší 21 :D to je ale jasné.Jinak i ta 17 G není podle mne moc velká a když si na pistoli zvykneš není ji problém nosit.Kromně G,Cz a HK mám zkušenosti ještě s Sig Sauer a Alfou.Nejslabší byla ta Alfa,ale mohlo jít o špatný kus ze začátku výroby.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 03 říj 2005 21:20

Dědek Plesnivák píše:???? Tak teď jsem tě nepochopil. G 26 je devítka a je dlouhá jen 160 mm, takže je snad jasné že tu jsem nemyslel. Je jen o trochu širší než G 36, ale je kratší. Heft mají obě stejně nevyhovující, pistoli svírají jen dva prsty, Proč jsi se tedy ptal zda jsem nemyslel G 26 ?
Myslel jsem si, ze jsi se "upsal". Jelikoz mi prislo, ze popisujes G26. Me totiz G36 do ruky padne uplne presne. G26 opravdu nema misto na posledni dva prsty... coz se da resit prodlouzenym zasobnikem.
Dědek Plesnivák

Příspěvek od Dědek Plesnivák » 03 říj 2005 21:51

Andy píše:
Dědek Plesnivák píše:???? Tak teď jsem tě nepochopil. G 26 je devítka a je dlouhá jen 160 mm, takže je snad jasné že tu jsem nemyslel. Je jen o trochu širší než G 36, ale je kratší. Heft mají obě stejně nevyhovující, pistoli svírají jen dva prsty, Proč jsi se tedy ptal zda jsem nemyslel G 26 ?
Myslel jsem si, ze jsi se "upsal". Jelikoz mi prislo, ze popisujes G26. Me totiz G36 do ruky padne uplne presne. G26 opravdu nema misto na posledni dva prsty... coz se da resit prodlouzenym zasobnikem.
No to se docela divím, protože Glock 36 má skoro stejnou rukojeť jako Glock 26, to znamená že pokud chceš používat při držení i malíček, pak musíš mít prodloužený zásobník. V tom jsou na tom G 26 a G 36 úplně stejně. Jen mě těší že už vím kdo jsi. Nedávno o tobě psali v Blesku – člověk se šesti prsty. Jinak si nedovedu představit že se ti na G 26 dva prsty nevejdou. :wink:
Přílohy
Glock 26.jpg
Glock 36.gif
Odpovědět