Jake strelivo na osobni obranu?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

triffon

Příspěvek od triffon » 27 srp 2007 12:10

Taktéž "finské" Lapua Cepp Super


Karel Č.

Příspěvek od Karel Č. » 27 srp 2007 12:15

Můj názor na to je,že právě proto záleží na druhu střely a samozřejmě na umístění zásahu.
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 27 srp 2007 12:23

Lapua cepp super taky není žádný zázrak co se týče deformace střely, to spíš... Radši nic, nebo tu zase bude nekonečný flame. Ale opravdu lapua je dobrá na menší odrazivost, ale deformaci má taky nic moc.
triffon

Příspěvek od triffon » 27 srp 2007 13:36

glock69 píše:Lapua cepp super taky není žádný zázrak co se týče deformace střely, to spíš... Radši nic, nebo tu zase bude nekonečný flame. Ale opravdu lapua je dobrá na menší odrazivost, ale deformaci má taky nic moc.
No, pro osobní ochranu mi nejde ani tak primárně o dokonalé deformaci střely v těle útočníka, jako spíše o to, aby střela zlehka neproletěla skrz něj a zastavila se až v dalším člověkem za ním. Nechci se pouštět do nekonečných úvah, jen si myslím, že Lapua je pro toto dostatečná :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 27 srp 2007 14:55

triffon:
Davam ti napomenuti za nedodrzovani pravidel fora. Citovani predchoziho prizpevku je zakazano.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 27 srp 2007 16:28

Už jsem o tom psal mockrát. Miluji jednoznačná prohlášení, že Lapua CEPP Super je na deformaci " nic moc ". Jak to kdo zkoušel? Za jakých podmínek a s jakou mírou objektivity? S jakými jinými srovnatelnými střelami byly pokusy prováděny?
Nechme si autoritativní odsudky až provedeme nějaké rozsáhlejší testy. Na srovnání nejsou potřeba žádné laboratorní podmínky. Jenom je třeba si opatřit dostatečný počet nábojů s různými střelami se srovnatelnou konstrukcí a potom zkoušet všechny za stejných podmínek. A potom hodnoťme!
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 27 srp 2007 16:55

Možná jsou v tomto státě lidi, kteří to zkoušeli.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 27 srp 2007 16:59

A já bych si nabil 7,62x25 s ocelovým jádrem. Díra naskrz je díra naskrz. A taky co kdyby se padouch kryl za autem nebo za stromem, že jo? :lol:
Nebo co kdyby měl neprůstřelnou vestu?
A taky by se moh krejt za rukojmím... :twisted:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 27 srp 2007 17:10

Ne kubajzz... ty by sis nabil 2x TEXku s JSB straton... :lol:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 27 srp 2007 18:10

Andy píše:Ne kubajzz... ty by sis nabil 2x TEXku s JSB straton... :lol:
:lol: :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 27 srp 2007 18:43

Na Texku se špatně shání pouzdro...
Ale je fakt, že s tou bych útočníka určitě neprostřelil, takže bych nemoh zranit za ním stojící těhotnou ženu, takže vlastně je to ideální obranná zbraň, ne? :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 27 srp 2007 19:21

Golf:
Ty si taky koledujes? Co sem psal ted nedavno nakymu joudovi o citovani predchozich prizpevku? :roll:

Kubajzz:
No jasne... proto to pisu. Skoda ze uz tu neni ten manik jak chodil s LOV21 v podpazaku... ten by nam to jiste objasnil.
Vik

Příspěvek od Vik » 27 srp 2007 19:24

Nejakej exot tady chtel nosit lov21 pokud vim, ne?

Jinak ja nosim SB Subsonic, rad bych presel na ceppy, ale v Brně nikdo nemá a do Prahy kvuli tomu nepojedu.
Za ideal je nepovazuju, ale lepsi nez standartni celoplaste hlavne diky snizene moznosti odrazu.
Vzhledem k tomu ze se skoro vsecka munice jinde pouzivana na obranu tady da povazovat za zakazanou abysme lumpikovi neublizili (moc) , tak si stejne clovek moc nevybere.

edit: no andy si na nej vzpomel driv jak ja:)
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Re.:

Příspěvek od vito » 28 srp 2007 07:04

glock69: ano, to je jistě možné. Pokud ale někdo takovou objektivní zkoušku udělal, tak by se o výsledky jistě podělil. Já jsem takovou zkoušku v rámci amatérských možností udělal a taky jsem ji na nějakém foru zveřejnil.
Ale toho nechme. Každý může napsat svůj názor a každý si ho můžeme posoudit podle svého.
Stanislav Lukš
Příspěvky: 64
Registrován: 16 srp 2006 19:29
Bydliště: Opava

Příspěvek od Stanislav Lukš » 28 srp 2007 09:18

Dovolím si podotknout, že v názvu threadu něco chybí. Na obranu proti čemu ? Dvoumetrový, naducaný borec, který si šlehnul nějaký amfetamin a teď si myslí, že jsem satanův posel a musí mě zabít ? Toulavý pes, kterého jsem zahnal do kouta, když mi rval na dvorku slepice ? Moya z pražské ZOO, která si vzala do té opičí palice, že ty hřebíky v jablku jsem jí hodil já ?

2 x střed hrudníku, 1 x hlava - 6,35 mm, 7,65 mm Br, 9x18 až 9x21, .40, .45, .32 až .500, možná i malorážka s HV - bereme-li v potaz pouze to, že to naproti je člověk, který se pouze a jenom rozhodl mne okrást/oloupit/unést/zabít. Pak vstupuje do hry celá řada faktorů, které vám jednotně nemůžou vybrat jeden určitý náboj jako ideální.
Standa
Odpovědět