Jake nejlepsi podpazdni poouzdro

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Jaké nejlepší podpaždní poouzdro

Příspěvek od HanuIv » 30 bře 2006 19:35

Ano, už to slyším, jam všichni říkají, že podpažák je nanic. Mě ale opasková pouzdra nevyhovují. Já jsem člověk "baňatějšího" korpusu a kilo železa na opasku na mém baňatém korpusu moc nedrží.

Naproti tomu mi podpaždní pouzdra vyhovují. Ale najít dobrého výrobce a model je docela problém. Máte nějaké tipy kromě Dasty, Milce a podobných lokálních veličin.

Poradíte něco? Třeba dobrého výrobce a obchod kde nakupovat.... :D


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
George

Příspěvek od George » 30 bře 2006 20:10

Doufám, že se na tohle téma taky někdo ozve. Právě sem si koupil flobertku s 6" hlavní a problém na ni sehnat podpažní pouzdro, opaskové je na nic, protože to musím nosit skrytě a když to mám u pasu tak mi lauf čumí z bundy. Asi něco obědnám po netu.
freak

Příspěvek od freak » 30 bře 2006 20:55

HanuIv - houby že jsou na houby. :D Jenom si na to člověk musí zvyknout. Já mám tohle a 100% spokojenost.
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Příspěvek od selag » 31 bře 2006 06:33

Dopopručuji podívat se sem:
www.kmsaddlery.cz
Velice šikovní a ochotní - upraví dle požadavků. Ale je to "jenom" kůže.
vito
Příspěvky: 586
Registrován: 28 lis 2005 13:48

Jaké je nejlepší podpaždní pouzdro

Příspěvek od vito » 31 bře 2006 08:00

Velmi podobné téma je na mujglock a tak si zhruba dovolím opakovat svůj příspěvek z tohoto fora. Podpaždní pouzdra rozhodně nejsou na nic, /celá dlouhá desetiletí se nosily/, ale musí se velmi pečlivě upravit každému na míru. Měl jsem několik typů, normální, horizontální i ty s pažbou dolů a nikdy mi nebyly zásadně proti mysli. Myslím si, že tyto pouzdra se hodí spíš na větší a těžší zbraně, které se v pouzdře pro skryté nošení špatně nosí.
venda

Příspěvek od venda » 31 bře 2006 08:24

nosim siceopaskové pouzdro, ale je to pruda, tedy hlavně v autě. Je to jako by vám někdo šťouchal pod žebra.A nevim co stim.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 31 bře 2006 09:55

selag píše:Dopopručuji podívat se sem:
www.kmsaddlery.cz
Velice šikovní a ochotní - upraví dle požadavků. Ale je to "jenom" kůže.
Teda tak hezké stránky na pouzdra a výrobky z kůže jsem ještě neviděl.
Dík za odkaz.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 31 bře 2006 10:53

Mohu doporučit pouzdra firmy Bianchi: http://www.bratemans.com/Merchant2/merc ... erHolsters:

Ve Státech jsem jedno měl na P226 a nic lepšího jsem opravdu nikdy neměl. Bohužel, jediným limitem je cena. Pokud ale potřebujete pouzdro pro denní nošení, je i tento faktor trochu zbytečný.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Příspěvek od selag » 31 bře 2006 11:38

Kubajzz: Pěkné stránky a ještě kvalitnější věci. Mám od nich už 5 pouzder na různé typy zbraní, jedno pouzdro na zásobníky a včera jsem si objednal další pouzdro na STI a pouzdro na zásobníky. A chtěl sem nějaké úpravy - domluva bez problémů. Dodací lhůta - průběh příštího týdne :-)
Luger
Příspěvky: 51
Registrován: 08 led 2006 12:41
Bydliště: BK

Příspěvek od Luger » 31 bře 2006 13:02

Taky jsem bral od KM Saddlery. Naprostá spokojenost, ochota při jednání mailem i telefonem. Taky jsem chtěl pouzdro trochu upravit, popsal jsem jim v mailu co bych chtěl, museli si kvůli mě sehnat rozměry zbraně, protože neměli kopyto a do týdne bylo pouzdro doma. Poštou. Vzhledově, alespoň pro mě, perfektní.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 31 bře 2006 16:03

Mám od KMSadllery již tři opasková pouzdra, z toho dvě na revolver a jedno na pistoli včetně pouzdra na zásobníky. Naprostá spokojenost. Všechna kožená, tedy o něco dražší než např. od Dasty ale myslím si,že na pouzdru není vhodné šetřit. První další investicí bude podpaždní a opět od KM Sadllery. Jinak ty kopyta mají asi na všechny běžné typy krátkých zbraní, takže po objednání dodávka do týdne, nanejvýš dvou. U většiny typů možnost nastavení sklonu zbraně.
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 02 dub 2006 11:31

HanuIv: Pokud chceš kůži, tak z českých firem jednoznačně KMSaddlery. A v pohodě se vyrovná i těm zahraničním. Navíc skvělý přístup a udělají ti i pouzdro prakticky na zakázku.
Si vis pacem, para bellum.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 02 dub 2006 11:36

Lugerman píše:HanuIv: Pokud chceš kůži, tak z českých firem jednoznačně KMSaddlery. A v pohodě se vyrovná i těm zahraničním. Navíc skvělý přístup a udělají ti i pouzdro prakticky na zakázku.
To vím. Sám jsem měl několik jejich opaskových kusů a nebyl žádný důvod ke stížnostem. Spíš naopak.

KM Dělá ale podpažní pouzdra vertikální, nebo výklopná. Což je dost nepohodlne. Chtěl bych něco horizontálního. Jako má Milec z nylonu. Nic takového jsem u KM nenašel. Zkusím jim napsat a uvidíme, co odpoví.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Re: Jaké nejlepší podpaždní poouzdro

Příspěvek od Jaroslav » 02 dub 2006 14:22

HanuIv píše:Ano, už to slyším, jam všichni říkají, že podpažák je nanic. Mě ale opasková pouzdra nevyhovují. Já jsem člověk "baňatějšího" korpusu a kilo železa na opasku na mém baňatém korpusu moc nedrží.

Naproti tomu mi podpaždní pouzdra vyhovují. Ale najít dobrého výrobce a model je docela problém. Máte nějaké tipy kromě Dasty, Milce a podobných lokálních veličin.

Poradíte něco? Třeba dobrého výrobce a obchod kde nakupovat.... :D
Nejsou to sice podpažáky, ale koukněte se na tento odkaz http://www.miltsparks.com/

Taky jsem nějký čas nosil podpažák, ale už delší dobu nosím buď IWB nebo klasiku.

dávám přednost měkým materiálům s výstelkou, kvůli povrchu zbraně. U kůže se přeci jen projevuje větší otěr povrchovky.
Jinak patřím také do skupiny těl s větším objemem. Mých 134 kg způsobuje při nošení podpažního pouzdra nějaké problémy. Hlavně co se týká nošení saka. Z tohoto důvodu nosím opaskové nebo vnitřní, ale je tu jeden veliký problém. Během krátké doby odchází podšívka a tak je musím mít na straně zbraně vyztuženy látkou.

Pokud jde o to podpažní tak je náročnější na výběr s možností ho upravit k tělu . Někdy sem pošlu prvnívzor podpažáku na Škorpika a padnete smíchy. Křížové řemínky 5 mm široké, po půldením nošení vypadáte jako z SM salonu. Pokud jde o kydxová pouzdra tak dobré dělá SIDEARMOR a Patricia Da Costa je velice komunikativní obchodnice. odkaz http://www.sidearmor.com/cart/customer/home.php nebo De Santis holsters http://www.desantisholster.com/index.html zde už se najdou i podpažáky.
S pozdravem
Jaroslav
keny

Příspěvek od keny » 21 zář 2006 17:46

Zdravím,chtěl bych se zeptat na podpažní pouzdro z http://www.kmsaddlery.cz
Konkrétně o typ BLACK HORSE pro revolver.
Jestli ho někdo má zajímá mě zkušenosti s ním konkrétně jak v tom zbran drží,kvalita zpracování,seřízení na různé postavy atd.
Odpovědět