Jaka zbran pro zbranoveho eleva?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

frne

Jaká zbraň pro zbraňového eléva?

Příspěvek od frne » 28 bře 2006 18:02

Zdravím všechny na tomto zajímavém a občas i věcném fóru

Jsem čerstvým majitelem ZP a pořád se neumím rozhodnout,jakou zbraň si pořídit.Určitě by ovšem měla splňovat tyto podmínky:

Pokudmožno ráže 9mm Luger nebo vyšší,vzhledově pěkných,klasických tvarů-kohout,celokovová,co nejvíce ovládacích prvků a co nejsložitější tvary(žádný jednoduchý plasťák),co nejlepší zpracování a co nejvyšší přesnost

Na váze mi vůbec nezáleží,spíše naopak,pistole by byla jen na občasnou terčovou střelbu,na občasné nošení(velmi zřídkakdy) a hlavně na pomazlení a pokochání:-)
Výběr je obrovský,ale jsem velmi omezen pouhou částkou cca do 8-9 tisíc,prostě co nejlevnější,samozřejmě nejspíše jetou,ale takovou,aby mi vydržela ke spokojenosti co nejdéle a neomrzela se po chvíli..

Moji laičtí favorité jsou např. Star B,Beretta 92 S,Ballester Molina,v nouzi i čz.75,85,50(tady jsou ovšem názory mnohých i vzhledem k nízké ceně rozporuplné)

Poradíte,popřípadě něco doporučíte?Díky


Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 28 bře 2006 18:19

Já už mezi elévy nepatřím a možná právě proto bych spíše doporučoval naopak co nejméně ovládacích prvků. Z uvedených doporučuji Star B, jsem s ní velice spokojen. Pan Rudolf ze Slatiny u Vys. Mýta je právě nabízí za 6.500,-Kč.
Doporučuji vybrat poválečný kus.
Přílohy
P1012279.JPG
Viper

Příspěvek od Viper » 28 bře 2006 18:57

Já jsem taky skoro čerstvým držitelem ZP. Vybíral jsem si zbraň tak, že jsem myslel nejdřív na berettu 92, pak na Watera P99, pak CZ110 a nakonec jsem po finanční úvaze skončil u CZ75B. Ovšem nemohu si stěžovat. Za dva měsíce jsem z ní vystřílel přes 600 ran a vše v pořádku. Kdybych si ho vzal, hodil bych sem terč po sto ranách (na 15m je místo desítky jedna velká díra). No, tak jsem se pochlubil... Ale CZ75B ti mohu doporučit - co se týče té mojí - 9 Luger, váha bez nábojů kilo, zásobník na 15ran, povrch je kombinace čerň-nikl, prstové střenky, systém SA/DA, z druhé ruky za 10 tis.
Přílohy
cz75.JPG
frne

Příspěvek od frne » 28 bře 2006 19:22

Pěkné kousky pánové,díky za info

Kdybych si měl vybírat čz 75,musel bych se opravdu vejít do těch 8 tisíc,ale zase by stačil obyč. s kombatovým lučíkem a dřev střenkama(jsem holt spíše na tu starou dobrou klasiku:-))

Ten Star B u mne zatím vede,s p. Rudolfem jsem se nedávno zkontaktoval ohledně ND,super jednání a maximální spokojenost,tudíž počítám,že by se snad žádná nekalá záležitost,když se tam už tedy vypravím z OV konat neměla(viz. místní diskuze o jiných prodejcích)

Chtěl bych se tedy předběžně zeptat,na co si mám dávat konkrétně u tohoto typu při koupi pozor(výběr je už údajně dosti omezený-jen 2 kusy)

Díky
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 28 bře 2006 19:44

Zbraně jsou používané, takže povrch může být všelijaký, ale ten nestřílí. Zaměřil bych se na stav ústí hlavně, vývrtu a komory (na té mojí má do dokonalosti daleko a přesto střílí výborně), na vůle hlavně v závěru a hladký chod spouště. Zkontroloval bych chod pojistky a zda při stisknuté spoušti po odjištění zbraň nespustí, při stisknuté spoušti bych dále několikrát vypustil závěr ze zadní polohy - opět kontrola bezpečné funkce bicího mechanismu. Lepší z obou kusů bych doladil nebo nechal doladit – snížení odporu spouště na 1,5 kg mojí pistoli velmi prospělo. Je to velmi příjemná a spolehlivá pistole, s tovární municí SB střílí solidně, lepší je lehká střela, olovo nedoporučuji.
frne

Příspěvek od frne » 28 bře 2006 20:03

Díky moc,ještě bych se zeptal na materiál,není to bláto?Počítám,že vývrt asi není tvrdochrom jako je to u Norinca,že?
Viper

Příspěvek od Viper » 28 bře 2006 20:04

Povrch možná není to nejdůležitější, ale může to alespoň trochu vypadat. Jinak já jsem natrefil na dobrý kousek - zbraň byla skoro nestřílená. Majitel tvrdil, že z ní nevyletělo ani 1000 ran a hlaveň a ostatní součásti tomu taky nasvědčovali. Jinak používám také střelivo SB - celoplášť - 7,5g. No, spokojenost - jen pro nošení by bylo potřeba něco lehčího.
To je ještě pro frneho - já si taky myslím, že zbraň má být ´cítit v ruce´. To znamená kov a ne nějaký plast. Ale při celodením nošení se ta váha jaksi pronese. Nezapoměň, že zbraň nesmíš nikde odložit a mít jí stále u sebe. U mě to znamená nabitá pistole a rezervní zásobník v podpažním pouzdře (cca 1,5Kg).
frne

Příspěvek od frne » 28 bře 2006 21:29

Viper:Jj,to věřím,1 a půl kila mít pořád u pasu nebo v podpaží to se pronese,ale všechny tyhle nešvary "řádného pistolníka" :lol: mě ještě čekají a určitě si jich budu muset ještě hodně "vychytat",ale momentálně chci jen něco pro začátek,na občasné zastřílení si a ať to vypadá aspoň trochu hutně-ne abych mohl machrovat na střelici 8) (ono by nai nebylo s čím),ale aby se to především líbilo mě osobně
Na časté smýkání železa ssebou by mě snad ani moc nepožilo(aspoň jsem to ani nikdy nepotřeboval-zlatý venkov),ale pro tohle bych si pořídil fakt něco skladného u čeho by mi ani moc nezáleželo na vzhledu,ale na spolehlivosti
Jinak číza 75 je hodně povedený kwér(má ho kolega),zvlášť s lehkým rámem a ve dřevě,ale cenově je na mě pořád dost vysoko
Ondra

Příspěvek od Ondra » 28 bře 2006 21:34

Premyslel jsi treba o Norincu 1911?
Do Tvoji cenove tridy by se to vlezlo tak tak ale byla by nova,1911 je klasika jak rikas"hutna" :wink: a vzhledove i kvalitou uz jsou na tom slusne.Teda pokud Ti nevadi napis"Made in China" :lol:
Kdybych doma nemel 75 ipsc standart tak za ty prachy bych o tom premyslel.Bud 1911a1 nebo myslim NP28-to stejne ale 9mm.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 28 bře 2006 21:57

Norinco nebrat. Velice těžko sem se ho zbavoval......
Smazaný uživatel 93

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 28 bře 2006 22:08

Můj názor je, že SA je již přežitá...
Ondra

Příspěvek od Ondra » 28 bře 2006 22:16

To Alfonss:
Verim,Cina se jeta blbe prodava ale myslim ze by to byla porad lepsi varianta nez neco jetyho kde nemusi coby zacatecnik vedet na co si davat pozor.Coz samozrejme neznamena ze nenarazi na zmetek jako novou zbran...

To Svata:Co to meles za blbosti?Nesnazis se rozpoutat dalsi"vecnou"debatu typu 7,62*223? :wink:
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 28 bře 2006 22:53

Svaťa píše:Můj názor je, že SA je již přežitá...
Sváťo musím Vás vyvést z nevědomosti. Zdaleka není přežitá a vrací se zpět. Dnes je tozbraň která je používaná nejen spec týmy FBI HRT, ale počínaje SWATem, až po Navy Seals se vrátili k této osvědčené zbrani. A pokud jsi z ní nestřílel tak Ti mohu sdělit, že lepší spoušť nenajdeš. Mluvím jednak ze svých zkušeností cca 20 zbraní a ze zahraničních zkušeností.
S pozdravem
Jaroslav
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 28 bře 2006 23:26

Jaroslav píše:
Svaťa píše:Můj názor je, že SA je již přežitá...
obrázek pro doplnění :D :D :D
Přílohy
IMG_my guns.JPG
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 bře 2006 07:44

SA je na sport to nej !!!!

ONDRA: A to si právě myslím, že při koupi jeté čízy máš menší pravděpodobnost že narazíš na šmejd než při koupi novýho Norinca.
Odpovědět