Jaka zbran pro zbranoveho eleva?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 29 bře 2006 13:41

Jaroslav píše:
Svaťa píše:Můj názor je, že SA je již přežitá...
Sváťo musím Vás vyvést z nevědomosti. Zdaleka není přežitá a vrací se zpět. Dnes je tozbraň která je používaná nejen spec týmy FBI HRT, ale počínaje SWATem, až po Navy Seals se vrátili k této osvědčené zbrani. A pokud jsi z ní nestřílel tak Ti mohu sdělit, že lepší spoušť nenajdeš. Mluvím jednak ze svých zkušeností cca 20 zbraní a ze zahraničních zkušeností.
S pozdravem
Jaroslav
Popravdě, jmenované týmy se k těmto zbraním vrátily hlavně z jiných důvodů, než proto, že se jedná o zbraně s SA. Důležitější byl spíš použitý náboj (.45ACP), než zbraň jako taková. Dokonce i DLA vypsala nový konkurz na zbraň armády USA v této, pro mnohé již zastaralé ráži.
Já sice neměl dvacet zbraní, ale osumnáct ano a do klonu 1911ky bych šel, ale spíš až jako pokročilejší uživatel. Čízy jsem měl dvě. Jedna byla bezva, druhá nestála za nic a jak přišla, tak odešla (a zklamalo mne hlavně jednání obchodníků CZUB - takže jsem se na ČZUB naštval a kupovat tam už nic nebudu). Pak si vyberte. Teď už čekám jen na ten příspěvek o tom, že stejně originální tazatel skončí u Glocka... Prostě - každému, co jeho jest!


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 29 bře 2006 14:21

Jako čerstvýmu majiteli ZP bych Glocka nedoporučoval, protože s ním díky tomu podivnýmu SfA nic netrefí :)
joot

Příspěvek od joot » 29 bře 2006 14:34

Alfonss píše:Jako čerstvýmu majiteli ZP bych Glocka nedoporučoval, protože s ním díky tomu podivnýmu SfA nic netrefí :)
U glocka je třeba zvládnout správné namačkavání první rány a správný "reset" spouště při opakovaném výstřelu. Když se to naučí jako začátečník, tak tím nic nezkazí ani při přechodu na jiný systém spouštění.
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 29 bře 2006 15:53

Do Glocka asi nepůjde. Psal jasně, že chce železo za 8-9 tisíc. Já bych to viděl na nějakou dobře jetou čízu.
Si vis pacem, para bellum.
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 29 bře 2006 17:26

HanuIv píše:
Jaroslav píše:
Svaťa píše:Můj názor je, že SA je již přežitá...
Sváťo musím Vás vyvést z nevědomosti. Zdaleka není přežitá a vrací se zpět. Dnes je tozbraň která je používaná nejen spec týmy FBI HRT, ale počínaje SWATem, až po Navy Seals se vrátili k této osvědčené zbrani. A pokud jsi z ní nestřílel tak Ti mohu sdělit, že lepší spoušť nenajdeš. Mluvím jednak ze svých zkušeností cca 20 zbraní a ze zahraničních zkušeností.
S pozdravem
Jaroslav
Popravdě, jmenované týmy se k těmto zbraním vrátily hlavně z jiných důvodů, než proto, že se jedná o zbraně s SA. Důležitější byl spíš použitý náboj (.45ACP), než zbraň jako taková. Dokonce i DLA vypsala nový konkurz na zbraň armády USA v této, pro mnohé již zastaralé ráži.
Já sice neměl dvacet zbraní, ale osumnáct ano a do klonu 1911ky bych šel, ale spíš až jako pokročilejší uživatel. Čízy jsem měl dvě. Jedna byla bezva, druhá nestála za nic a jak přišla, tak odešla (a zklamalo mne hlavně jednání obchodníků CZUB - takže jsem se na ČZUB naštval a kupovat tam už nic nebudu). Pak si vyberte. Teď už čekám jen na ten příspěvek o tom, že stejně originální tazatel skončí u Glocka... Prostě - každému, co jeho jest!
Ono těch důvodů je daleko více a náboj není to hlavní ikdyž je důležitý. V armádní specifikaci je psáno-konsitence spoušťového mechanismu, ověřená konstrukce, dostatečný náboj (myšleno klasický FMJ), snadnost odstranění závay v polních podmínkách, atd. Jinak důvodem proč opouštějí tyto jednotky M9 a Sigi jsou i další důvody Často kritizovaná nedostatčná kapacita zásobníku je eliminována tím, že se nejedná o primární, ale sekundární zbraň. a to i u SWATu. Další byly i zkušenosti jak z Pouštní bouře tak i z jiných válčišť.

Souhklasím s Tebou co se týká CZUB proto jsem nakouipil spoustu dílů na SP 01 Tactical rovnou v prodejně přímo v závodě. Zde v Praze stále nic nemají. Jinak na okraj už jsem vyměňoval 4 spoušťovou pružinu, jinak zatím to vypadá dobře , ale strávil jsem na tom dfocela dost času, než jsem to vyladil. Bohužel to chtělo i pár úprav na vnitřku rámu a trochu spasovat.

A pokud jde o G tak bych ho sasi moc nedoporučoval pro začážtečníka z bezpečnostních důvodů, tedy pokud chce chodit s nábojem v laufu,. Další věc je , že během těch let co vlastním zbraně byl právě výběr zbraně tak zdlouhavý a šel přes těch 20 zbraní. Můj názor je, že pokud si ze zbraně nemáš možnost kvalitně zastřílet tak těžko poznáš , že vyhovuje. Dens vím, že kompakty nejsou pro mne CZ, HK USP Compact ve 40tce, zrovna jako jsem nakonec zjistil, že revolvery King Cobra 2,5 Inch a Python 4 inch oba v ráži 357 Mag mi taky nevyhovovaly. Dnes mám co mi sedí a s čím jsem schopen nastřílet a nosit. Ono někdy trvá delší dbu než se to zjistí, tak že na první dojem už zdaleka nedám.
Jaroslav
Smazaný uživatel 93

Příspěvek od Smazaný uživatel 93 » 29 bře 2006 18:33

To Svata:Co to meles za blbosti?Nesnazis se rozpoutat dalsi"vecnou"debatu typu 7,62*223? :wink:[/quote]

Nevím, co tím chtěl básník říci, lze to vyjádřit i korektněji. Nechci rozpoutat žádnou další "věcnou" debatu, pouze jsem vyjádřil názor, že mechanismus SA se hodí spíše na terčovou střelbu. :P
frne

Příspěvek od frne » 29 bře 2006 19:20

Zdarec lidi,čtu pozorně,co se tady píše a díky

Takhle..nošení u mne není na prvém místě,ZP jsem si nedělal pro to,zatím jsem zbraň nikdy takhle nepotřeboval(je jasné,že kbybych musel procházet v noci spletitýma uličkama Vítkovického ghetta,asi bych si něco vzal,to zase jo),ale takhle pro běžné nošení to ne
Chci jen nějakou pěknou pistoli(revolvery mě vůbec neberou) na "občasné" zastřílení si a naučení se,ale jak jsem psal,aby mi i vydržela-tj.aby se mi líbila,aby byla relativně přesná a aby se neošoupala k nepoužitelnosti po nějakých 3-4 tisících ranách a potom abych si ji mohl hodit do vitrínky,tj.aby to byl taky nějaký aspoň trochu veterán(pistoli už tak za "pár kaček" bych už asi za ještě míň kaček neprodával)
U Glocka určitě neskončím,to už vím teď jistě,pistole jsou to určitě velmi dobré a spolehlivé,ovšem jak jsem psal,plasťáky se mi nelíbí,nikdy nelíbily a líbit nikdy nebudou:-)S tím už bohužel nic nenadělám :P

P.s:Jinak zase až takový začátečník nejsem,jsem jen zbraňový elév,ale s kamarády jsem už cosi málo odstřílel a většinou jsem to na 25 m obouruč s 50kou a P 38 v černém udržel a dokonce to mělo i blíže ke středu než k okraji...no ještě sehnat něco s čím bych si mohl nacvičovat soustřel a ty podobné machrovinky:-) a bylo to moje.S dlouhýma mi to jde ještě líp,ale cvičit je základ
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 29 bře 2006 19:33

[quote="frne"]Zdarec lidi,čtu pozorně,co se tady píše a díky

Chci jen nějakou pěknou pistoli(revolvery mě vůbec neberou) na "občasné" zastřílení si a naučení se,ale jak jsem psal,aby mi i vydržela-tj.aby se mi líbila,aby byla relativně přesná a aby se neošoupala k nepoužitelnosti po nějakých 3-4 tisících ranách a potom abych si ji mohl hodit do vitrínky,tj.aby to byl taky nějaký aspoň trochu veterán(pistoli už tak za "pár kaček" bych už asi za ještě míň kaček neprodával)
U Glocka určitě neskončím,to už vím teď jistě,pistole jsou to určitě velmi dobré a spolehlivé,ovšem jak jsem psal,plasťáky se mi nelíbí,nikdy nelíbily a líbit nikdy nebudou:-)S tím už bohužel nic nenadělám :P

No abych Ti pradu řerkl nevím co doporučit. Aby se Ti líbila to musíš zhodnotit sám. Jaký systém preferuješ? DA/SA, DA, LDA, SAS. Asi bych šel do CZ 75 s kovovým rámem Dál musíš vědět jestli chceš zbraň s pojistkou nebo vypouštěním kohoutu atd atd.
Jaroslav
frne

Příspěvek od frne » 29 bře 2006 21:19

Zatím u mě vede ten Star B,je to celkem hezký klon Coltu 1911 a doufám,že i povedený,má "lacinou" ráži a taky doufám,že když trefím dobrý kus,bude to snad i docela přesná zbraň,navíc celkem osvědčená,když ji používali ve španělských ozbrojených silách bůhví jak dlouho a "fungovala" i za války :PNavíc je to hezký kousek "železa"
Kdyby to neklaplo další možnost je číza 75 v obyč. provedení a a poslední v pořadníku je Beretta 92 S-vše v jetém stavu

SA nebo DA moc neřeším,kdyby byl jen singl,což Star má nevadí mi to,do terče bych stejně asi nepálil bez natažení kohoutu :D

Rád ovšem uvítám i další rady a názory
frne

Příspěvek od frne » 29 bře 2006 21:23

Jo,nejradši mám pojistku s blokací úderníku a s bezp. vypouštěním kohoutu,tohle řešení považuji za velice šťastné a s ničím jiným zatím ani zkušenost nemám-P 38 a podobné je to i u čz 50,ale tuším,že je tam blokace něčeho jiného
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 29 bře 2006 22:02

Já bych poradil:
Napsal jsi: "no ještě sehnat něco, s čím bych si mohl nacvičovat soustřel a ty podobné machrovinky :) a bylo to moje!"

Kup si Margolina v ráži 22 - tím se naučíš střílet podstatně laciněji, než ráží 9 Luger. Na to, kolik psiny s tím zažiješ, je k mání za pusinku, rána vyjde taky lacino.
No a k tomu pak tu "9" podle chuti a vkusu (kapsy), ze které si pak můžeš na té střelnici dopřát ověření toho, co ses naučil s tou Margolinou.
Já mám už 40 let starého dobrého Walthera PP, jehož možnostem už jsem odrostl a opovrhovaná ráže 7,65 Browning mi vůbec nevadí. Pistole je to pořád krásná a předchozí majitel - expert na zbraně - ji vyšlechtil tak, že sáhnout do ní by byl hřích.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Příspěvek od Fandaks » 29 bře 2006 22:21

Souhlasím s Fantanem na 100%. Ještě jsem neviděl nikoho kdo začínal střílets 9mm Luger, že by se naučil dobře střílet. Je možné, že takový člověk existuje, ale já ho neznám.
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 30 bře 2006 08:24

Fandaks píše:Souhlasím s Fantanem na 100%. Ještě jsem neviděl nikoho kdo začínal střílets 9mm Luger, že by se naučil dobře střílet. Je možné, že takový člověk existuje, ale já ho neznám.
S Fantanem taky souhlasím, ale zajímalo by mne proč ten kdo střílí-začíná s 9tkou se nemůže naučit dobře střílet? Dle mne je to omlouvám se nesmysl. Chápu, že někdo dobře střílí s 22kou, někdo s 9tkou, někdo s něčím jiným, nicméně je to o chování zbraně a střeliva. Mně nedělá problém ani 9 ani 45 ACP. Měl jsem Glocka 22v ráži 40 SW. Dokud jsem střílel jen z něj bylo vše OK. Jak jsem začal s 45tkou už jsem nebyl schopen se 40kou udělat to co dříve. Tak v čem je problém. Já jsem třeba nenastřílel s Margolínou tak prosím o vysvětlení. Jsem přesvědčen, žze průměrný člověk je schopen se naučit střílet i s 9kou, nebo s něčím jiným. Je to o treningu a zvládnutí chování konkrétní zbraně.
Předem díky za vysvětlení.
Jaroslav
joot

Příspěvek od joot » 30 bře 2006 12:12

Fandaks píše:Souhlasím s Fantanem na 100%. Ještě jsem neviděl nikoho kdo začínal střílets 9mm Luger, že by se naučil dobře střílet. Je možné, že takový člověk existuje, ale já ho neznám.
A co to je dobře střílet? Každej si pod tím představuje něco jinýho. U někoho je to na 25 m metrů soustřel u někoho zásah alfa zóny třeba jen na pět metrů. Obojí má svoje měřítka a ne každej zvládá obojí (třeba mě mířenka nebaví :)).
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 30 bře 2006 12:34

Začni s 22toku a až začneš střílet s devítkou, tak budeš díky zpětnýmu rázu strhávat a budeš se učit střílet odznova
Odpovědět