Jak zvolit razi vzduchovky?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Jak zvolit ráži vzduchovky?

Příspěvek od Návštěvník » 29 říj 2004 14:42

Chtěl bych se zeptat na porovnání vzduchovek ráže 4,5mm(cal.177) a ráže 5,5mm(cal.22)... pro co je která vhodná a naopak? Moje vzduchovka umožňuje použít jak hlaveň 177, tak 22.
Díky za radu...


Návštěvník

re:Jak zvolit ráži vzduchovky?

Příspěvek od Návštěvník » 29 říj 2004 16:18

- 177 je presnejsi, vetsi ustova rychlost, vetsi sance na prostreleni cile, nepredava tedy moc energie cili
- 22 pri stejnem vykonu pomalejsi, mene presna, nicmene ma vetsi schopnost predat cili vetsinu sve energie, je vhodna tedy spise pro droby lov

... zaverem... rika se...177 na peri 22 na kozich.

Staci takhle?
Návštěvník

re:Jak zvolit ráži vzduchovky?

Příspěvek od Návštěvník » 30 říj 2004 15:40

Díky ...stačí...Asi si pořídím i tu 22tku a uvidíme,co bude víc vyhovovat
Návštěvník

re:Jak zvolit ráži vzduchovky?

Příspěvek od Návštěvník » 13 dub 2005 12:57

Anonymous píše: - 177 je presnejsi, vetsi ustova rychlost, vetsi sance na prostreleni cile, nepredava tedy moc energie cili
- 22 pri stejnem vykonu pomalejsi, mene presna, nicmene ma vetsi schopnost predat cili vetsinu sve energie, je vhodna tedy spise pro droby lov

... zaverem... rika se...177 na peri 22 na kozich.

Staci takhle?
Tak hele, ty bystroni: jestli střílíš svojí vzduchovkou krysy, tak nic proti, ale neříkej tomu lov. A jestli střílíš na něco většího, tak si dávej pozor. Někdo by mohl něčím větším střelit po tobě.
Návštěvník

re:Jak zvolit ráži vzduchovky?

Příspěvek od Návštěvník » 14 dub 2005 16:16

Anonymous píše:
Anonymous píše: - 177 je presnejsi, vetsi ustova rychlost, vetsi sance na prostreleni cile, nepredava tedy moc energie cili
- 22 pri stejnem vykonu pomalejsi, mene presna, nicmene ma vetsi schopnost predat cili vetsinu sve energie, je vhodna tedy spise pro droby lov

... zaverem... rika se...177 na peri 22 na kozich.

Staci takhle?
Tak hele, ty bystroni: jestli střílíš svojí vzduchovkou krysy, tak nic proti, ale neříkej tomu lov. A jestli střílíš na něco většího, tak si dávej pozor. Někdo by mohl něčím větším střelit po tobě.

Ahoj chytrolíne.Sice nejsem autorem předchozího příspěvku, ale Tvoje reakce mi nepřipadá správná.
Proč tady vyhrožuješ ?
A proč by se střílení krys nedalo nazvat lovem ???
Návštěvník

re:Jak zvolit ráži vzduchovky?

Příspěvek od Návštěvník » 15 dub 2005 09:59

Pánové, pokud se chcete zas hádat a fluspuškách, lovu a podobných blbostech, tak si to laskavě vyřiďte někde hospodě ručně stručně a tady neotravujte. Už na to nejsme zvědaví...
Návštěvník

re:Jak zvolit ráži vzduchovky?

Příspěvek od Návštěvník » 17 kvě 2005 13:04

Zřejmě už jste si taky všimli toho, že se NAPROSTO KAŽDÁ diskuse o vzduchovkách na tomhle fóru nakonec dříve či později (ale spíš dříve) zvrhne v hádku o tom, jestli člověk, co střílí vzduchovkou kočky (nebo spíš po kočkách) je nebo není debil. A to ta diskuse ani nemusí být O vzduchovkách, stačí, když se jich jakkoli týká. Je v tom dokonalá zákonitost, určitě to taky pozorujete. Čím to asi je?
Návštěvník

re:Jak zvolit ráži vzduchovky?

Příspěvek od Návštěvník » 18 kvě 2005 08:05

Inu, jak já pozoruju, tak ti báječní hoši se vzduchovkama tady většinou začnou projevovat svoje lovecko-sniperské ambice, případně dávají najevo jinak přirozenou inteligenci
bendy

Re: re:Jak zvolit ráži vzduchovky?

Příspěvek od bendy » 10 črc 2005 02:26

Anonymous píše:- 177 je presnejsi, vetsi ustova rychlost, vetsi sance na prostreleni cile, nepredava tedy moc energie cili
- 22 pri stejnem vykonu pomalejsi, mene presna, nicmene ma vetsi schopnost predat cili vetsinu sve energie, je vhodna tedy spise pro droby lov

... zaverem... rika se...177 na peri 22 na kozich.

Staci takhle?
Musím trochu upřesnit tu větičku o přesnosti.Něco na tom je,ale takto napsané to není pravda.Těžší 5,5ka je přesnější,protože na ni méně působí vnější vlivy a dá se kvalitněji vyrobit.Jde o to,že vlivem většího průměru a hmotnosti více "padá". Chci tím říci,že např. na 30m bude 4,5ka padat třeba 5cm pod místo kam míříme a soustřel bude třeba 3cm kdežto 5,5ka bude padat 8cm pod toto místo,ale soustřel bude např. jen 2cm.Ty čísla vůbec nesedí,je to čistě hypoteticky - pro názornost. Ať dobře slouží..
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 05 bře 2006 20:56

takže kterou ? taky mám dilema. 4,5 mm co chci má úsťovou rychlost 250 m/s a 5,5 má 170 m/s . Chci to pro holku na terče ,ale i samozřejmně pro mě na rekreační střelbu. Jen by mně zajímalo která ráže bude mít větší dostřel a přesnost. Ale také sílu dejme tomu na 50 m (vim že jsem přehnal) ,která na tom bude lépe? díky za odpovědi :wink:
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 05 bře 2006 21:26

obecne se klonim spis k 177..daji se snajprovat terce na daleko vetsi vzdalenost..pokud se tyce vetrovky bez problemu i na tech 50m..pokud beres v potaz tu vetrovku tak na to aby mela 16J pocitej s tim ze s 177 budes moci strilet v pohode i na 50m kdezto 22 jen na 30m..a ohledne predani energie zivemu zvireti ciste hypoteticky se domnivam ze pokud spravne zasahnes tak ti muze byt ukradena raze.........osobne doporucuju 177..da se s ni daleko vic vyblbnout..mimochodem..mel sis napred procist forum nebo zkusit treba www.volny.cz/vetrovka
mnoho zdaru
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 05 bře 2006 21:28

děkuju
de los tres

Příspěvek od de los tres » 05 bře 2006 21:44

jestli to chceš na střelbu na terče a pro zábavu tak na 100 % 4.5mm já mám na potkany 5.5 protože střílet na dvoře malorážkou se mi zdá nebezpečné mám betonový dvůr
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 05 bře 2006 21:52

nemáte někdo odkaz na web firmy Hatsan ?
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 05 bře 2006 22:04

golfkiller píše:nemáte někdo odkaz na web firmy Hatsan ?
jo-a jeste jedna rada-na hatsana zapomen-moje rada pokud nechces investovat do vetrovky-kup slavii 634-tady na foru sou k dohledani docela hodne zajimavy testy vcetne mych i jinych vysvetleni co vybrat za vzduchovku..
Odpovědět