Jak spravne nasadit puskohled?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

cernunos
Příspěvky: 453
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od cernunos » 18 lis 2010 18:58

Otázka pro někoho možná úsměvná,pro jiné otravná,pro mě její zodpovězení jako začínajícího větrovkáře dost důležité.Mám CZ200 Hunter, k tomu dvoudílnou dural.montáž KZK,která jde nasadit na lištu až poté,co byla mírně doladěná pomocí frézy.K tomu puškohled Leapers 4-16x50 AO.Ted mi jde o to,čeho se mám vyvarovat,aby to správně na pušce sedělo.Vím,že musí optika být vodorovně,takže asi použiju vodováhu a co dál?Budu rád za každou radu,chci aby to střílelo přesně.Pro ty ,kteří místo rady chtějí rýpat nebo upozornovat na to,jak je má otázka nemístná:nereagujte na můj dotaz prosím.Předem děkuji.


maig
Příspěvky: 1
Registrován: 03 led 2010 15:01

Re: Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od maig » 18 lis 2010 19:36

Já jsem puškohled montoval podle tohoto: http://www.youtube.com/user/ArcherAirgu ... t5wz_3vZS0
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od pussylala » 18 lis 2010 20:04

Možná než dávat na komínek vodováhu je lepší si dát na 10-15m olovnici a srovnat kříž vertikálně.
kayco
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2008 15:59
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od kayco » 18 lis 2010 20:19

maig a urobil si to dobre? myslim ze ci spravne drzi nastrel poripade ci pri vertikalnom klikani nemusis dolatovat aj horizontalne..
Crosman 2250XT/Centerpoint 4X32
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od milius » 18 lis 2010 21:14

Záleží jak budeš střílet.Jestli od stolu nebo v pohybu.Já střílim v pohybu a každá pažba se drží jinak a má to u vliv na finální kolmost kompletu.Úplně vodorovně ji tedy nedávám,ale dolaďuji při držení třeba ve stoje.Pokud to dám vše vodorovně a nastřelim u stolu na dvojnožce(vyjímka je bag,deka apd.),tak budu muset střílet zase jen od stolu nebo se naučit držet flintu jinak.
Dotahuji to tedy až podle držení a zalícení.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Benyx
Příspěvky: 14
Registrován: 19 pro 2010 23:51
Bydliště: Slovakia, Pezinok

Re: Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od Benyx » 22 led 2011 22:56

Koľko utiahnuť šrouby na okáh montáži aby sa nepoškodil puškohlad ale aby sa zase neposúval?
HW97k, Delta titanium 4-16x42AO MilDot
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Re: Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od Altaros » 23 led 2011 00:22

Návod na instalaci mám na stránkách v sekci praktické zkušenosti. Dobré je ještě pak kouknout na článek o libele.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od Ares » 24 led 2011 00:01

šrouby na kroužcích se dotahují na nějakých 15 inch pound
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od von.raven » 25 led 2011 12:18

je pravda, ze v ruce je to jinak nez na nozickach a na bagu
ja jsem treba zazil, ze se to nastavilo presne na 20m vsechno ve vaze nekolikrat a na 10m to slo nalevo a na 30m uz napravo, vitr zadny s optikou se nemenil zoom, ani zadne jine nastaveni
takze co treba nastrilet neco na 10m a natahnout jeden spagat od hlavne po cil a druhy jako kolmici na oluvku u cile a zkontrolovat jestli kriz optiky zakryje oba dva a nebo to nastavit tak nejak mezi to s co nejlepsim svedomim
Naposledy upravil(a) von.raven dne 26 led 2011 19:29, celkem upraveno 1 x.
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od madbugie » 25 led 2011 13:41

eee

takže treba jemne povoliť oká montáže a milú optiku pekne natočiť jemne dolava alebo doprava podla toho ako nám to striela... utiahnuť a zopakovať nástrely 10, 20, 30 m až to bude siedieť na jednej zvyslici odhora dole...

zvlášť markantné to bude u lámacích hlavní... pretože ked dám flintu kolmo k zemi neznamená to že aj uloženie hlavne je vyfrézované presne v strede puzdra a v kolmici... atd.

takto sa napr. u mna zdá že optika je možno 0,5 mm akoby pootočená celá doprava oproti akejsi pomyselnej kolmici so zbranou... ale proste to sedí... na 10 m nastrielam stred na 20 m to ide 1 mildot hore na 30 m to padá niekam polmildotu dole ale stále je to na zvyslej lajne čiže ani doprava ani dolava to neuletuje...
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od madbugie » 25 led 2011 13:48

ideálne mať zbraň v pevnej polohe... (zverák, čeluste a pod.) nastrelené mám na 20 m stred kríža, dám terč na 10 m strelím a zistím že to ide 1 mildot dole a 0,5 mildotu doprava od kríža

tak povolím jemne oká montáže a pomaličky pokrútim celý puškohlad dolava, tak aby sa mi ten bod zásahu prekryl s tým 1 mildotom dole

pomaličky pouťahovať a skúsiť nástrel atd. dokola (ono každým utiahnutím montáže sa to trošičku zmení predsa len je to duralové...)
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od von.raven » 25 led 2011 18:15

bojim se, ze kdyz je hlaven krive frezovana nez je montazni lista, tak to bude neco jako laser, ten taky neni v hlavni, ale mimo a at je kde chce, vzdy je maximalne rovnobezne, ale kousicek mimo osu a kdyz se pripocte balistika strely, tak muze drahu protnout maximalne 2x coz je i pripad optiky, ale jen pokud je idealne rovnobezne a nad hlavni, pokud je nad a kousek do jednoho smeru, uz to protne jen jednou, nebo se pletu?
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
majo11
Příspěvky: 173
Registrován: 17 lis 2009 21:54

Re: Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od majo11 » 25 led 2011 20:02

von.raven píše:bojim se, ze kdyz je hlaven krive frezovana nez je montazni lista, tak to bude neco jako laser, ten taky neni v hlavni, ale mimo a at je kde chce, vzdy je maximalne rovnobezne, ale kousicek mimo osu a kdyz se pripocte balistika strely, tak muze drahu protnout maximalne 2x coz je i pripad optiky, ale jen pokud je idealne rovnobezne a nad hlavni, pokud je nad a kousek do jednoho smeru, uz to protne jen jednou, nebo se pletu?
Zaleži na tom ako to myslíš či balisticku krivku alebo do strán takže balisticku krivku samozrejme pretne dva razi lebo strela leti najprv hore a potom dole. Do strany ti to pretne iba raz a to len vtedy ak maš optyku mimo osi vyvrtu hlavne to znamena že ak ti to lieta na 5m do ľava na 10m rovno na15 do prava tak po týchto 15m to už bude lietať len do prava.
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od von.raven » 26 led 2011 05:53

ano majo11 tak jsem to myslel, a jeste muze byt ovlivnena balistika naklopenim pusky v podelne ose, ale resil jsem pripad vse ve vaze, tak tohle odpada
jeste treba jak psal madbugie o povoleni montaze a vychyleni puskohledu, treba je mozne, ze predni nebo zadni oko (ma to dvoudilne) je mimo osu a tim vychyluje puskohled mimo rovnobeznost hlavne. O vikendu tam zabehnu a zkusime to sundat a presne porovnat obe casti, u jedne montaze jsem taky musel lehce pribrusovat pacicky, aby sedly na listu celou plochou, treba ma podobny problem a tim jde mimo rovnobeznost. Nebo jak nekdo psal bude stacit montaz otocit obracene.
Budem laborovat
........................UP....................
tak se do toho vrtalo dneska a je to asi kriva hlaven, nastesti je hlaven na pusce se zavitem a zda se ze kdyz se otocilo sni v zavitu jednim smerem sly strely od krize do toho smeru, kdyz se otocilo druhym smerem, sly od krize na opacnou stranu, tak se to natocilo tak, ze sly na svislou caru krize. To je ale na kratkou vzdalenost, bude treba to za svetla testnout v tomhle nastaveni jeste na nastavenou a na delsi. Jsem hodne zvedavy jak to dopadne ale asi se to nebude zkouset zitra ani v patek az na vikend
----------------UP 2--------------
rano info ze to vali na 20m doprava a krute :D takze jsem to nakreslil. Puskohled nemeny, hlaven jde otocit tak, ze na 10m presne a dal tezce doprava (cervena), nebo 20m presne a 10 vlevo a 50 vpravo (zelena) nebo 50m presne a 20 a 10 vlevo (modra) tak jako tak (nakreslil jsem to prehnane je zeshora hlaven a puskohled rovnobezne, ale ne primo nad sebou ... co se da s timhle delat? da se to nejak vykouzlit optikou? Jedine co me napada je natocit to vic doleva, vic nez je modra nebo puskohled doprava a tim budou rovnobezne ale uz nebudou v jedne ose.. neco jako slavia s 13mm rybinou na puskohledu s 11mm, nebo skripnout hlaven do dveri vytocit ji doprava a ohnout doleva :D
Přílohy
hlaven.JPG
hlaven.JPG (11.37 KiB) Zobrazeno 6416 x
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
Uživatelský avatar
BMW
Příspěvky: 361
Registrován: 16 čer 2008 10:46

Re: Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od BMW » 30 led 2011 00:35

Nerozumiem ako krivo frézovaná hlaveň. Krivo vyfrézovanú montážnu lištu, prípadne rybinu si viem predstaviť, ale nevidel som na vzduchovkách frézované hlavne, tak som sa pozastavil nad touto vetou von.raven.
RipleyAR5S,GP,STEYR5x,FX6x,HW1002x,GunpowerSS,MARCH3x,S&B,Swarowsky,Noname3x....
Odpovědět