Jak spravne nasadit puskohled?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od Ares » 30 led 2011 01:01

Není to takový problém si to představit. Prostě když nějaké tupé hov.do dělalo závit na hlavni, tak si hlaveň blbě upnulo a závit tam tudíž není rovnoběžný s osou vývrtu


Uživatelský avatar
BMW
Příspěvky: 361
Registrován: 16 čer 2008 10:46

Re: Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od BMW » 30 led 2011 01:56

Áno, súhlasím, len mi vysvetli prečo by sa tie závity mali práve frézovať.
RipleyAR5S,GP,STEYR5x,FX6x,HW1002x,GunpowerSS,MARCH3x,S&B,Swarowsky,Noname3x....
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od Ares » 30 led 2011 02:00

Třeba si jen někdo plete frézování se soustružením. Je zbytečné chytat se slovíček, když se tu řeší vážnější věci než jsou přeřeknutí
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od von.raven » 30 led 2011 08:34

zda se ze je to vyreseno, at se otacelo hlavni v zavitu jak chtelo tak to slo porad na vetsi vzdalenost doprava, viz predesly obrazek. Finalne jsme to natocili tak, ze to slo co nejvys, pak se slo na pokusy....
zkusili jsme jine montaze, nizsi, vyssi, uzkou rybinu, nic
jiny puskohled, nic
nakonec to cemu jsem se smal pomohlo :D chytli jsme hlaven do sveraku a zapacili pazbou doleva, povolili kousek posunuli a zas zapacili, tak jsme ji postupne ohli mirnym obloukem doleva a stal se zazrak, na 10m v ose, na 20m v ose, na 50m v ose, na 80m uz to slo zas doprava, ale kdyz se strelilo nad uroven povrchu, tak bylo videt diabolku jak leti pekne a pak se zacla obloukem stacet doprava, takze vitr, ktery uz byl docela znatelny
ohybanim to na sile neubralo, flasky rozbiji taky na 50m, diabolka nepada moc rychle dolu, spis bych rekl ze mu leti skoro plochodrazne :D padat zacina az po 60m, nebo je balistika tak idealni ze ve 20 jde jeste nahoru a v 50 dolu presne v ose pohledu puskohledu, takze co si vic prat?
Jen jednu vec jsme objevili... kdyz je to tak 10 a vic minut v mrazu pod nulou, tak jako by to zelezo zase pracovalo a zacina se to stacet napravo dolu, kdyz se to nahreje v pokojove teplote a jde ven zase to lita jak ma, nez to promrzne :P

P.S: to frezovani hlavne, jsem nemyslel natoceni zavitu na konci, ale vyjeti drazek vevnitr
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
doveda
Příspěvky: 522
Registrován: 09 lis 2010 20:45
Bydliště: Klatovy

Re: Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od doveda » 30 led 2011 12:02

von.raven: to co popisuješ mi dělají Exact heavy,Exact jsou ok oboje při 16J.Páč nad 16 J (testováno v zahraničí) mi přišly Heavy to co Exact v 16J verzi.Vím že jsi zkoušel test.sadu,heavy jsou na tom stejně?
LP 300
LG 300 HFT
LG 300 ISSF
doveda
Příspěvky: 522
Registrován: 09 lis 2010 20:45
Bydliště: Klatovy

Re: Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od doveda » 30 led 2011 13:48

Jinak na puškohled jsem měl spadeno taky.Stříleno v hale,do 18°C na 10,20,30,a 40 m,vše po sériích s expres,exact,heavy a straton.Během 30 min jsem měl jasno.
Pak venku(zrovna nebyla možnost v hale) a pořád jsem překlikával...chvilku to lítalo pěkně,pak úlet..
Nešlo mi do hlavy že s heavy na 45m při -10°C jsem z 10 ran 9x sundal gamo krysu a pak po pauze nic.Prostě to vychladlo a výkon byl tím ovlivněn,už to tu na fóru několikrát kluci zmiňovali.
Takže ne vše je puškohledem...
LP 300
LG 300 HFT
LG 300 ISSF
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od von.raven » 30 led 2011 16:49

2 doveda, teplota ovlivnuje asi dost. Videl jsem snipersky program a tam zadavali spoustu dat, vitr treba chapu, ale ono to resi prave i teplotu a treba i nadmorskou vysku :D
Ta puska je taky Hatsan a muj funguje podobne, jak vymrzne tak zalitava, ale zatim se mi zdalo ze to nejvic ovlivnoval vitr. Ta ohnuta ted lita dobre, sam sem ji dneska zkousel a je to rozdil. Optika se posadila na vyssi montaz a i lip se do toho diva.
Jinak pokud jde o tu testovaci sadu, tak jsem tam mel 3 prumery exactu, express, heavy, rs a straton a vybral jsem si na 50m exact, mozna by nebyla spatna volba ani express, ale cenove vyjde o neco draz a efekt se mi zdal stejny, rs me zklamalo, stejne jako straton, proste zahybaly, heavy sel do smeru i na 80m ale vahou zase vic padal
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
barak
Příspěvky: 23
Registrován: 12 lis 2009 23:13
Bydliště: LIPTOVSKY MIKULAS

Re: Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od barak » 10 bře 2011 23:41

Ja nastavuju takto. Kdyz mam montaz kozap a pod., ktera ma sroubovaci krouzky na zakladnu tak nejdriv vycentruju oka. Vezmu dve kulatiny na jednom konci ma kuzel, ulozim do krouzku a hroty kulatin vycentruji. Potom zalozim puskohled. Vyrovnam jedna libela na zakladnu pusky druha na puskohled. Pritahnu. Zkontroluji olovnici na spagate zda je kriz oka . Dotahnu momemtakem. hotovo
sliva
Příspěvky: 206
Registrován: 30 srp 2009 12:16
Bydliště: podkrkonoší

Re: Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od sliva » 17 bře 2011 04:53

chlapi,zajimalo by me jakym postupem spravne nasadit kozap montaz :?: jde o to ze ma krouzky zajistene sroubem odspoda :oops: kdyz se to nasazuje,nema se to odspoda tolik utahovat,aby se krouzky natocili podle optiky samy :?: nebo vzdy utahnout,pak skouknout oka a zase sundat z rybiny.... a znovu a znovu??????
kdyby meli srouby zvrchu,neni co resit :!:
jak tedy postupovat,aby byla oka kolmo na osu a obe stejne :?:
Anglická kráska- Air Arms TX 200 Mk3 ,cal .177,Nikko Stirling 3-9x40AO, exact 4.50mm
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od ALKAJ » 17 bře 2011 15:40

Ja som ich dotiahol od oka, potom osadil na zbraň, zarovnal tŕňom, odmontoval riadne dotiadol, osadil na zbraň, zarovnal tŕňom - tŕne boli v jednej osi tak som osadil optiku... :wink:
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
sliva
Příspěvky: 206
Registrován: 30 srp 2009 12:16
Bydliště: podkrkonoší

Re: Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od sliva » 17 bře 2011 16:01

ALKAJ píše:Ja som ich dotiahol od oka, potom osadil na zbraň, zarovnal tŕňom, odmontoval riadne dotiadol, osadil na zbraň, zarovnal tŕňom - tŕne boli v jednej osi tak som osadil optiku... :wink:
to se mi zdá logické :wink: jen člověk nechape,proč maji ty šrouby odspodu :?: asi,aby to nebylo tak jednoduchy :lol:
Anglická kráska- Air Arms TX 200 Mk3 ,cal .177,Nikko Stirling 3-9x40AO, exact 4.50mm
barak
Příspěvky: 23
Registrován: 12 lis 2009 23:13
Bydliště: LIPTOVSKY MIKULAS

Re: Jak správně nasadit puškohled?

Příspěvek od barak » 17 bře 2011 20:10

Jasne cesi budou stale 100 let za opicemi. Byl jsem na IWE tam by se meli ucit od sikmokych.
Odpovědět