jak spravne cistit a mazat???

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Zamčeno
pavelll

jak správně čistit a mazat???

Příspěvek od pavelll » 10 črc 2006 22:17

zdar pistolníci, tak si tak čistím a konzervuji svoji čezetu a napadlo mně jestli to dělám vůbec správně? a vzhledem k tomu že toto forum navštěvuji každý den a čerpám tu nepřeberné množství užitečných a zajímavých informací, tak jsem si řekl, že by mi mohl někdo třebas i poradit, mám CZ 75 D compact p01(nový), i když mám kolikrát pocit že tu jsou skoro samí glokaři, tak věřím že se nepoperem a něčemu se přiučím. osobně používám konkor a jemný štěteček,spíš to po vyčištění mažu tím štětečkem než abych to tam šplíchal, co VY na to? za případné rady předem děkuji, jo a mimochodem mám sní nastříleno přes 200 ran a šlape jak ... nemám jedinou vítku, "to já jen pro upřesnění....... :D :D
Přílohy
CZ 75 D compact.jpg
můj milášek


cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 11 črc 2006 08:23

Tak nejdriv ku zbrani - paklize budes mit stesti na kus, vystrilis s ni nekolik desitek tisic a zazijes jen drobne opravy (zachyt zaveru). Jinak je to pomerne presna zbran, odpali toho celkem dost. Mam ji taky a v porovnani s Glockem mi na ni vadi spis dilensky zpracovani (po 75 ranach vypada osoupanejc nez Glock po 2.000) - no a pak je tu otazka, co vydrzi, ale pac ji mam jako "ulozenku", predpokladam, ze me prezije ;-)

Ted mazadlo - nevim, jestli je konkor to idealni, doporucil bych spis neco primo na zbrane. Nezbranove oleje casto bud nedosatecne mazou, nebo nedostatecne chrani nebo nedostatecne vytesnuji vodu...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 11 črc 2006 08:46

Však Konkor je přímo na zbraně, ne?
Já momentálně mažu zrovna tím a nemám pocit, že bych dělal chybu.

Ale obecně to mazání moc neprožívám. Důležité je aby ta zbraň prostě byla vevnitř trochu mastná. Revolvery i vzduchovky klidně vezmu vazelínou.
Samo lehce, žádná uloženka UK59. :lol:

Jinak je mi ale jasné, že každý bude přísahat na ten svůj oblíbený lektvar. A pokud je na něm ještě napsáno Made in USA, tak i ty kulky do desítky lítají tak nějak líp. :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 11 črc 2006 09:34

Zamčeno