Jak se ubranit medvedovi?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Anonymný

Příspěvek od Anonymný » 08 led 2006 12:26

... štvorročný prcek bude mŕtvy asi od strachu :D


Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lugerman » 08 led 2006 15:09

keny píše: zasažení životně důležitýchv orgánů může pouze zpomalit nebo částečně ochromit, ale pokud se 10 m před vámi objeví z houští medvěd, vaše zbraň musí mít potenciál ho zkolit na 1 výstřel.
Takže jistota okamžitého usmrcení je pouze v zásahu mozku s velkou ráží. Jako záložní zbraň používali i lovci v africe .44 magnum.
Já také doporučuji ro tento konkrétní případ .44 mag.

Prostudujte také stránky
http://www.valka.cz/newdesign/v900/show ... p?id=10576
je tam mnoho zajímavých poznatků
S tímto nezbývá než souhlasit. Čím větší ráže tím lépe (na méďu samozřejmě). Co se týče porážecího účinku střel, jeden příklad za všechny. I když jsem nebyl přímým účastníkem této události, znám dobře lidi co byli na místě, i ty co se dostavili ihned poté.
Pachatel XY (průměrné postavy) přepadl se zbraní čerpací stanici. Bohužel k jeho smůle se na místě nacházela hlídka policie. Když toto XY zjistil, začal ohrožovat hlídku pistolí. Jeden z policistů nelenil a zahájil střelbu (CZ 83 9mm Makarov). Vystřelil asi 8 ran z nichž 6 zasáhlo útočníka. Některé zůstaly v jeho těle a tedy mu předaly veškerou svoji energii. XY se po celou dobu kontrolovaně pohyboval a i po těchto zásazích stál stále na nohou. Když poté padl k zemi byl mrtev. Když se ptali policisty proč tolikrát vystřelil, řekl: "ten muž byl pořád na nohou a mířil pistolí".
Troufnu si tedy říct, že ráže 9mm Luger je na medvěda opravdu trochu málo. I kdybyste vypálili 20 střel není zaručeno, že uspějete, pokud opravdu nezasáhnete mozek nebo páteř. Což v takovéto situaci nebude zrovna jednoduché.
Paixík

možná

Příspěvek od Paixík » 08 led 2006 15:38

Richi píše:A čo starý "osvedčený" spôsob - ľahnúť si na zem a hrať mŕtveho :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Tak tento způsob prý vyzkoušel jeden američan nebo kanaďan. Medvěd k němu přišel, dobu ho očichával a pak si s ním začal hrát, kutálel s ním a pak ho nechal. Ten amík z toho měl jenom šok, modřiny a velké škrábance od tlapiček. ALE přežil a medvěd taky. Těžko říct, zda je lepší pokusit se ho zkolit, aby pak nebyli dva mrtví.
Tak jsem si teď vzpomněl na Vinnetoua, jak zkolil toho méďu nožem.
attius

No nevim---

Příspěvek od attius » 08 led 2006 19:39

Mam-li brát vážně tohle téma,tak nesouhlasim s velkou ráží revolveru...šest ran je strašně málo a zvážíma.li stres ve kterém by se střílelo,pak medvěd útočící z nějakých 30m je problém,radši ho zasypu 15 ranama poloplášťů z devítky a ve třech vteřinách dalšíma 15 než spoléhat na 6 mag.44tek...a kdo z nás ví,kde má medvěd při běhu vitální zóny...:-))
AL

Medved

Příspěvek od AL » 08 led 2006 21:35

Při cestách za polární kruh bylo a možá i je povinností cestovatele mít pro obranu revolver jako minimální ráže je brán 44 Mag. Někde jsem čet snad vod šimáčka, že se kontrolovalo jestli má dotyčný revolver a jaké ráže právě pro případ naražení na medvěda.
Lugerman
Příspěvky: 209
Registrován: 23 říj 2005 22:30
Bydliště: Severní Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: No nevim---

Příspěvek od Lugerman » 08 led 2006 22:03

attius píše:Mam-li brát vážně tohle téma,tak nesouhlasim s velkou ráží revolveru...šest ran je strašně málo a zvážíma.li stres ve kterém by se střílelo,pak medvěd útočící z nějakých 30m je problém,radši ho zasypu 15 ranama poloplášťů z devítky a ve třech vteřinách dalšíma 15 než spoléhat na 6 mag.44tek...a kdo z nás ví,kde má medvěd při běhu vitální zóny...:-))
Nic proti tvým střeleckým schopnostem, ani proti pistolím. :wink: Já sám jsem spíš na pistole. Jenže ten medvěd, vezmeme-li v úvahu, že ho na 30 metrů už vidíš, dokáže udělat tuhle vzdálenost pod 5 vteřin. :D :D S tažením zbraně, mířením, přebitím a daným stresem je to čas na Guinnessovku. :? Budeš rád když stihneš těch šest pořádnejch z revolveru.
Fanda

Příspěvek od Fanda » 08 led 2006 22:09

Tak tady je pár fotek s méďou. V prvním případě se podařilo medvěda zastřelit. V druhém případě se to nepodařilo, nebo nebylo čím. :cry:

http://www.breakthechain.org/exclusives/bigbear.html
bman

Příspěvek od bman » 08 led 2006 22:17

Hele, tak to je fakt hnus :!:
I když tam píšou, že ta třetí s těma dvěma nijak nesouvisí,
a že se ani neví jestli to byl méďa, tak je to fakt síla.
Paixík

no

Příspěvek od Paixík » 08 led 2006 22:47

No, ten medvěd je ale sakra velkej. Jsem si ho představoval trochu menšího. Už je to dost dlouho, co jsem byl naposled v zoo. Na takovou potvoru bych pistoli snad ani netahal.
bman

Příspěvek od bman » 08 led 2006 23:11

Asi si budu muset pořídit RPG-75 - sice je na jedno použití, ale myslím že zastavovací účinek má dost velkej :lol:
Richi

Re: no

Příspěvek od Richi » 08 led 2006 23:33

Paixík píše:No, ten medvěd je ale sakra velkej. Jsem si ho představoval trochu menšího. Už je to dost dlouho, co jsem byl naposled v zoo. Na takovou potvoru bych pistoli snad ani netahal.
Neboj takého maca v čechách nestretneš :)

Inak proti niečomu takému je .44 fakt minimum... Najlepšie asi je so sebou pekne ťahať výkonnú pušku...
quas.

Příspěvek od quas. » 08 led 2006 23:57

predstava ze nekdo do medveda vysype 15 ran 9mm luger je usmevna. Lovci pouzivaji big bore raze od .44 magnum vyse. rekl bych ze o tom vedi vic nez my.
jinak nechces li potkat medu dej mu vedet ze si v lese - obcoas zahvizdej zakric nebo triskni klackem do stromu.
Ares
Příspěvky: 1552
Registrován: 24 srp 2005 10:46
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ares » 09 led 2006 00:23

no jo .. však tam taky píšou že ho sundalo až 6 střel .338 Winchester
Fanda

Příspěvek od Fanda » 09 led 2006 06:34

Tady by se konečně uplatnil Desert Eagle .50 cal. :shock:

Nebo aspoň ta zmiňovaná ráže 9mm Para, ale s ocelovým jádrem. Možná by to nebylo marný :?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 09 led 2006 08:49

A nestačilo by vystřelit do vzduchu? :wink:
Odpovědět